E_Lan E_Lan komentáře u knih

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Tak tohle je asi klasika. Obrovsky zábavná klasika. Válka viděná z druhé stránky, očima naivního účetního v pozici důstojníka, očima prostých vojáků, kteří holt musejí dělat to co se po nich chce a nikam se nehrnou. U všeho toho potkávání národů popsané velmi humornou formou, u které jsem se několikrát dokonce “řezal:-) Skvělá to kniha!

29.03.2024 5 z 5

No tedy... smutná to kniha z tak skvělé série. Znovu poutavý příběh, zamotaný děj a zrada snad největší, která se doposud v sérii objevila. Výborné, byť znovu maličko delší. S dětmi jsme znovu nadšení.

25.02.2024 4 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Jednoduchý a přitom velmi poutavě podaný příběh dvou dívek a jejich tak trochu předčasného dospění. Neskutečně dobře se to čte, je to napínavé a uvěřitelné navíc. Vynikající kniha.

21.10.2023 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Vynikající, znovu neskutečně skvělé čtení pro menší i větší. Postavy se dál rozvíjejí, sem tam překvapivé dění a výborně postavený příběh, který je navíc o dost širší než film, který jsem předtím viděl. Moc jsme se s dětmi bavili.

17.09.2023 5 z 5

Stejné jako první dva díly - s dětmi jsme nadšení před spaním četli, sem tam se dokonce i báli, dobře se bavili a vůbec si tenhle příběh pořádně užili. Navíc vložená časová smyčka není vůbec špatná, ani pro děti ne. Skvělé.

02.01.2022 5 z 5

111 míst v Praze, která musíte vidět 111 míst v Praze, která musíte vidět Matěj Černý

Tato originální kniha o ne tolik známých místech v Praze prostě stojí za to. Hezké fotografie a hlavně poutavé (krátké) vyprávění o místech kam se normálně člověk nepodívá. Ne tak po přečtení této knihy, rázem je na co se podívat.

27.09.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Hezky napsané, smutné, dobře se čte. Sem tam i nějaké to poučení z života prolínajících se postav. Takové lehké čtení na léto...

04.05.2021 4 z 5

Co na tom, že to je jednoduché a nijak originální. Celá kniha stojí na úpadku politiků a překvapivě i zasazeno do dnešní doby to funguje. Vlastně o to hůře. Člověk se nejvíce zasměje u částí s Trumpem a to je ve svém důsledku velmi smutné. Ano, není to nijak velké dílo, ale relativně často jsem se zasmál a to se mi u knih zas tak často nestává. A nemůžu nezmínit fantastický přednes pana Martina Stránského. Bojím se, že bez něho bych dal o stupeň horší hodnocení.

21.06.2020 4 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Výborná kniha, velmi přesně zobrazující poměry daného prostředí na pozadí důležitých událostí evropské politiky před druhou světovou válkou. Dialogy a uvažování hlavního hrdiny jsou velmi poutavé, celkové poselství pak velmi smutné. Navíc namluvené pane Vlasákem, to je lahůdka...

08.05.2020 4 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Znovu fantastické dílo. A zase kompletně jiné než předešlý díl ságy. Tentokrát je to sociologický průzkum toho, co by se mohlo na Zemi dít po událostech první knihy. Překvapivými momenty a dechberoucími scénami se to v knize docela hemží, tak ani o kus štědřejší délka (než by měla) ani tolik nevadí. Dílo je to v pravdě geniální! Sem s třetím dílem...

29.07.2019 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Děsivý pohled na premiéra České republiky, zdánlivě neškodného milionáře, který to prý myslí dobře. Skutečné vzpomínky a pátrání v historii businessu pana Babiše přinášejí ještě varovnější pohled na naši již tak temnou budoucnost pod vedením dua Zeman - Babiš. Ach jo...

21.07.2019 4 z 5

Emil Běžec 00:10 Emil Běžec 00:10 Pavel Kosatík

Krásný příběh zpočátku jednoduše se vyjadřujícího muže, jehož hloubka spolu s knihou postupně vyvíjela. Posloucháno jako audiokniha, fantasticky namluvená panem Trojanem. Pro mne jako amatérského ale přeci jen pravidelného běžce pak snad ještě jedna * navíc za souznění duše:-)

08.12.2018 5 z 5

Jan Masaryk – pravdivý příběh Jan Masaryk – pravdivý příběh Pavel Kosatík

Pavel Kosatík prostě umí psát. Moderně, nepopisně, zajímavě, nestranně. To je radost číst. Člověk tak získá neskutečně detailní a hluboký pohled na člověka tak zprofanovaného, který byl přitom jen obyčejným člověkem. Skvělé...

25.09.2018 4 z 5

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Mé první setkání s autorem s vydařilo a toto dílo mě svou hloubavostí a napětím na pozadí doslova pohltilo. Dlouho na knihu nezapomenu, příběh staříků je neskutečně smutný a ze života. Prostředí post artušovské Británie je pak jen roztomilým bonusem, který zas tak moc nepřináší, spíš nám ukazuje jak se časy a letité pravdy nemění.

15.09.2018 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Neskutečně zajímavá kniha od inteligentní ženy političky. Člověka to nutí se dívat na dějiny přeci jen trochu jinak a to bylo pro mne neskutečně obohacující poznání. Kéž bychom v Čechách brzý našli alespoň jednoho politika tohoto formátu...

29.09.2017 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Dobře napsaná kniha o pro mne netradičním prostředí. Příběh nijak zveličený, neobyčejně obyčejný, trochu zaměřený na hrdinku, ale to nevadí a vlastně to i sedí. Sondáž do doby po 48 na vesnici je také cenná, tak jsem to poslouchal jedním dechem. Jen ten konec mi nějak tak přišel malinko ustřižený, ale budiž. Stejně je to vynikající kniha.

31.08.2017 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Připadám si jaksi starší po přečtení této knihy. Jako bych prožil nějaký cizí život, a ne jeden, ale mnoho a dost se z toho poučil. Většinou to bývá tak, že když se člověk s autorem přes nějakou knížku seznámí, tak další knihy autora už nejsou tak významné oblíbené. Četl jsem Lovce draků a musím říct, že tato kniha je ještě o pořádný kus lepší. Nestává se mi často, že bych doslova nemohl spát jak mě tato kniha přiměla přemýšlet o životě a budoucnosti. Neskutečné!

23.08.2017 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Příjemná povedená kniha, která v mnohém připomíná Obecnou školu. Sice nedosahuje takových příběhových kvalit, ale i tak se jedná o velmi hodnotné dílo. Navíc i velmi čtivé...

30.03.2014 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Zajímavá detektivka, mířená dost na ženskou čtenářskou populaci svou relativně častou lechtivostí. Přesto i pro mě byl příběh originální a rozuzlení docela dobré, byť hodně přitažené za vlasy. Takže celkově jednoduché napínavé čtení, nic víc, nic míň.

14.01.2024 3 z 5

Zdi tvé Zdi tvé Michael Třeštík

Zpočátku jsem se moc nechytal a než mě příběh úplně pohltil to byla prostě nuda a ničem. Ale v určitý moment jsem propadl skvěle popsané duši umělce, invalidní ženy a její nevyrovnané sestry. Moc se mi to líbilo a závěr knihy jsme vysloveně hltal. Moc dobrá kniha!

23.07.2022 4 z 5