Jan Masaryk – pravdivý příběh

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

První ucelený a dosud zřejmě nejobjektivnější životopis Jana Masaryka. Vedle neznámých faktů z jeho soukromého života a ze života rodiny TGM, přináší kniha také zasvěcený pohled na zákulisí československé zahraniční politiky, na jejímž utváření se Jan Masaryk ve své době podílel.

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70405/jan-masaryk-pravdivy-pribeh-gpr-70405.jpg 4.6102
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Jan Masaryk – pravdivý příběh

RaymondDoyle
06.12.2020

Velmi čtivá kniha.

lernami
24.11.2020

Velmi hezky napsaná biografie, která Masarykovo chování dává do historických souvislostí a snaží se držet pravdy.

DuchDoby
31.10.2020

Životopis, který vás zaujme. A taky nastíní co to znamená nosit slavné jméno.
Pochopíte, tedy nepochopíte, proč komunistický puč proběhl tak hladce, rozčílíte se nad jednáním J.Masaryka. Nebudete souhlasit s jeho postoji ve vyhrocených situacích.

Rozhodně stojí za přečtení.

Ctv
01.08.2020

Knihu jsem si koupila navzdory jejímu názvu ze dvou důvodů: Jedním z nich byl pan Kosatík jako jeden z autorů a druhým byla skutečnost, že jsem o Janu Masarykovi nevěděla skoro nic. Píšu navzdory proto, že podtitul "pravdivý příběh" mi zavání naopak bulvárním pojetím a nebudí ve mě důvěru.
Po přečtení máte dojem, že Jana Masaryka prostě znáte - jako člověka. Je to dáno tím, že autoři nesklouzli po povrchu tématu jen prostým popisem jeho charakteru, ale dávají vývoj osobnosti J.M. do souvislostí. Nejprve s jeho rodinou a rodinnou anamnézou, poté (a vlastně po celou dobu) s historickými událostmi. Tam, kde to bylo třeba, rozvádějí širší spojitosti činů J.M. a vy máte pocit, že vidíte pod povrch. Velmi oceňuji, že Jan Masaryk není vylíčen jen jako kladná postava. Vidíme i jeho negativní stránky a protože už jsme byli seznámeni s řadou detailů z jeho života, tak Jana chápeme, chvíli mu rozumíme, chvíli nad ním kroutíme hlavou, chvíli ho litujeme, chvíli bychom ho praštili. Krom toho se jako bonus dozvíte spoustu věcí, které by měly být součástí hodin dějepisu ... a možná byly, ale už jste je zapomněli. Báječná, báječná kniha.

WildEv
21.05.2020

Autor opět nezklamal. Podat realistický obraz života známé politické osobnosti a přitom čtenáře neunudit zvládne málo kdo. Autorům se podařilo, že jsem se do knihy začetla a neunikla mi jediná informace, což se mi u politických životopisů občas stane.

konicekbily
31.03.2020

Skvělý průvodce osobním i pracovním životem Jana Masaryka na pozadí historických událostí a jeho vztahů s rodinou a se širokým okolí. Autorům se podařilo nastavit co možná nejvíce se pravdě blížící obraz - bez příkras a bez hanění - našeho prvorepublikového diplomata a ministra. Děkuji.

Mety15
09.11.2019

Perfektní životopis.

denisa7430
26.09.2019

Kniha se čte velmi dobře. Forma není vůbec nudná, ačkoliv se životu Masaryka věnuje opravdu podrobně. Nečekejte žádné bulvární, ničím nepodložené senzace. To však dělá knihu výjimečným dílem.