111 míst v Praze, která musíte vidět

Tušili jste, že Betlémské kaple jsou v Praze hned dvě? Jak se stalo, že Sputnik přeletěl ze Stromovky na Babu? Kde se v Praze vzal hotel, který má jediný pokoj, a ještě k tomu sedm desítek metrů nad zemí? Dá se na Smíchově svézt lanovkou, a navíc k tomu zadarmo? A trefili byste do první čistě bitcoinové kavárny na světě? Netradiční výběr 111 pražských pozoruhodností se vymyká zavedeným představám o tom, co je při návštěvě Prahy „povinné“, a nabízí jedinečnou procházku hlavním městem všem zvídavým návštěvníkům, které zajímá historie i současnost, skrytá zákoutí i místa pulzující životem – to vše ve výstižných a zasvěcených popisech s informativním fotografickým doprovodem a užitečnými praktickými radami a tipy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442747/big_111-mist-v-praze-ktera-musite-videt-Jwz-442747.jpg 4.462

Kniha 111 míst v Praze, která musíte vidět

E_Lan

Tato originální kniha o ne tolik známých místech v Praze prostě stojí za to. Hezké fotografie a hlavně poutavé (krátké) vyprávění o místech kam se normálně člověk nepodívá. Ne tak po přečtení této knihy, rázem je na co se podívat.

Sova15

111 míst, které musíte vidět a máte-li rádi hezká a pravděpodobně zapadlá místa, musíte mít tuto knihu.
Stručné, jasné, popsané kde, kdy je otevřeno. Snad kavárny přežijí koronáč a těším se, až tam budu sedět s kávou v ruce a přemýšlet, kam se ještě vydám.

mol378

Čtivý a nápaditý neformální průvodce plný zajímavostí. Bohužel se nemůžu ubránit srovnání se 111 místy v Brně a musím ubrat hvězdu - vtip mi tam chyběl! I pro toho, kdo Prahu poměrně dobře zná, je tam jistě několik míst, kde ještě nebyl. Doporučuju všem, kdo chtějí z naší stověžaté poznat víc než jen orloj a Zpívající fontánu.

LEGACY
30.06.2020

Každý člověk co je trochu na městský turismus a zvládne se mentálně prokousat davami nenasytných turistů k těm nejzapovězenějším zákoutím velkých měst uzná, že Praha v tomto směru v žádném případě nepokulhává, ba naopak. Chytrý člověk může jet do Prahy po třicáté a stále má na seznamu plno míst kam jít, je to příjemná změna, neboť Praha je na celý život, a rozhodně ji nepoznáte pohledem na Vltavu z Karlova Mostu a stát na špičkách před Orlojem, abyste vůbec něco zahlédli. Takových 20 míst bych z knihy vyškrtl, přišli mě spíše autorovi srdcovky, ale jinak spousta dobrých tipů.

Jirinamac
22.03.2020

Rychlý a stručný průvodce po zajímavostech nejen historické části Prahy. Hodně míst zmiňovaných v knížce znám, některá pro mne neznámá, určitě ráda navštívím, ale některá určitě vidět nemusím.

Glivuska
26.10.2019

Skvělý průvodce, který Vás seznámí s místy, které ani Pražák nezná :) doporučuji každému, kdo chce Prahu poznat zase o něco lépe.

milamarus
06.05.2019

Celoročně využitelná a po užití volající kniha. Rozkaz v názvu mi nevadí. Výběr míst mi sedl. A zdá se mi skvělé, znát odpověď na všechny otázky shora.

Doporučuji!

starývlk
03.04.2019

Z knížky čpí, bohužel, havlismus na sto honů. Ačkoliv některé tipy jsou zajímavé. na rozdíl od autorů, kteří tvrdí, že uvedené lokality musíme vidět, rozhodně je vidět nemusím. Zejména ne veledíla Davida Černého. 1/5