Dumicek Dumicek komentáře u knih

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Tak tato kniha me opravdu neoslovila..pro me zadne napeti, zadne wau az bych si z toho sedla na zadek..proste takove to cteni, ktere neurazi a ani nenadchne a za par dni nevite, ze jste neco takoveho cetli.

28.06.2019 2 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Dalsi knizka ktera opravdu stoji za precteni! Skvele postavy,dobre sehrany tym a jeden silenec, ktereho opravdu nechcete potkat. Jo kniha je misty dosti brutalni a kdyz se nekde jedna o deti o to vice me to dostava a pak i hure cte, ale je to kniha a tato kniha se opravdu dobre cte a nenecha vas spat. Charlie jako vysetrovatelka je opravdu senzacni zenska, ktere to k tomu jeste opravdu pali a Hunter se k ni naramne hodi..opravdu super kniha a rada si prectu dalsi..

09.06.2019 5 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Jooo tak tahle kniha to je jizda na horske draze! Naprosto dokonale, napinave az nervy drasajici a proste vam stranka za strankou utika jak blazen,protoze proste nelze prestat cist! Dvojce ktera se tu honi za dobadenim Otce je vskutku povedena a nemuzete si je nezamilovat..pribeh ve kterem to vse zaclo je uz 25 let stary a najednou jako by se vse opakovalo znovu jako kdysi..norime se hloubeji a hloubeji do pripadu,ktery nam muze pripadat az opravdu neskutecny,ale nakonec se to vse tak vysvetli a vse do sebe tak dokonale zapada,ze zirate jen s otevrenou pusou a rikate si: no paaani! Opravdu teto knize nemuzete nic vytknout,protoze je naprosto exelentni!

07.06.2019 5 z 5

Větrné duše Větrné duše Mons Kallentoft

Po dlouhe dobe jsem se vratila k Malin a musim rict, ze Vetrne duse jsou slabsim dilem..ale zas na druhou stranu tema pecovatelskych domu a zanedbavane pece je smutne a bolestive tema, protoze co si budem..tohle se stava..no zpet ke knizce..Malin stale nestastna, vztah se svou dcerou je komplikovany, milostny zivot zadny, ale aspon se poprala s tim alkoholem a snad ji abstinence vydrzi..jinak kniha se cetla sama, je nenarocna, lehce psana a dej tak nejak sam ubiha..konec byl smutny. Na autora rozhodne nezanevru, stale jeho knihy budu cist. Je to pro me proste neco jineho k cemu se vzdycky rada vracim..

18.05.2019 2 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Nekdo tu pise ,ze tohle byla neslabsi kniha Cartera. Dle meho nazoru rozhodne ne. Kniha byla skvela! Opet do podrobna popsana mista cinu, ktera byla opet brutalni. Vrah byl pekny psychous, ktery ale byl opravdu genialni a i nejlepsim vysetrovatelum z FBI delalo problemy mu prijit na stopu. Nastesti Robert jako vzdy byl genialnejsi nez vsichni psychopati dohromady a vraha dopadnul. Konec byl opet nervy drasajici..no a Chris nas namlsal na dalsi dil,takze za me opet skvele dilo a uz se tesim na pokracovani..

16.05.2019 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Po nočním ptákovi přichází další pokračování s detektivem Frostem Eastonem a já musím říct, že tohle bylo opravdu parádní čtení, které vás drží v neustálém napětí.. Vraha tu známe od začátku, ale snažíme se mu zabránit v dalších vraždách a přijít na klíč proč si vrah vybírá oběti, které si vybírá a že to není zrovna jednoduché. Frost je tu vykreslen více do hloubky, více se s jeho postavou seznamujeme...čelíme jeho morálním problémům, jeho utrpením, jeho samotářské duši..příběh je sám o sobě opravdu dobře vykreslen a Frost je pro mě opravdu úžasná postava, kterou jsem si zamilovala a kocoura Shacka ještě víc :)

11.05.2019 5 z 5

Najdi ji Najdi ji Lisa Gardner

Tak nějak jsem se do této knihy nemohla začíst..Celkově to nebyl asi špatný příběh, ale mě osobně to prostě do děje nevtáhlo a neřekla jsem si "wau" tak to je teda něco. Pro mě to byl takový průměrný příběh, který dle mého ničím zajímavým nevybočoval..vadilo mi, že se tam několikrát opakuje to samé, jak kdyby nestačilo, že už jsme to četli..nevím..mám z této knihy rozporuplné pocity. Za mě 3 hvězdy

07.05.2019 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Dávám knize plný počet! Jo opravdu tohle se mi líbilo..dobrý námět, pěkně svižne tempo..konečně Mia, která nechlastá jak blázen a nepřemýšlí neustále o tom jak se zabije..takže už se mi i cellem zamlouvá. Tým Holgera je sehraný,skvěle se doplňují a já s knihou neměla žádný problém. Opravdu povedené!

29.04.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Mam Bryndzu ráda a vždy se na jeho knihy s detektivem sefinspektorem Fosterovou moc tesim. Ani tady to nebyla vyjimka. Kniha se cetla sama, zadna hlucha mista..dej odsejpal,napinava kniha taky byla, ale preci jen tentokrat 1 hvezdicku ubiram..mela jsem pocit,ze mi v te knize preci jen neco chybi a snad i ten zaver knihy mi prisel takovy pritazeny za vlasy...no nebudu nic prozrazovat, ale opravdu tomuhle jsem moc verit nemohla..i tak byla kniha celkove opravdu dobra a jako pokazde pisi..Erika si zaslouzi byt uz konecne stastna,tak se snad dockame..

27.04.2019 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Minier nam opet ukazal,ze psat opravdu umi! Tahle kniha me proste a jednoduse bavila od zacatku az do konce! Libilo se mi ze celkem velka cast knihy zacina pribehem 2 mrtvych divek v dobe kdy Martin nastoupil jako novacek k policii..tato cast knihy byla opravdu povedena a ukazala nam jak se vysetrovalo kdysi..bez pouziti vsech tech vymozenosti moderni doby..kapitoly v teto casti byly opravdu dobre nadepsane ????pak se presuneme do roku 2018...Minier nam mimo jine v knize nastinuje vliv socialnich siti,ktery jak vsichni vime je opravdu obrovsky..rok 2018 se proplete s rokem 1993 a musim uznat,ze to bylo tak dobre do sebe zakomponovane,ze nemam co k tomu rict. Martin jako vzdy skvely a na vse postupem casu prijde, a ze ke konci mi opravdu spadla brada..jen snad uplny zaver knihy byl i na me uz trochu moc,ale i tak davam 5 hvezd. No pane Miniere, tesim se na dalsi jizdu ????

20.04.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Možná SPOILER !!!

Za mě rozhodně Angela opět nezklamala! To že Kim tu byla převelena vyšetřovat případ s jiným týmem, který vedl její bývalý kolega se kterým se z určitého důvodu nemusela,tak to rozhodně nebylo na škodu...díky tomu jsme odhalili proč se nemusejí a nakonec se dobře doplňovali i když na ni a Bryanta to nemá..Její tým pod vedením Bryanta vyšetřoval různá napadení z nenávisti a Stayci se rozhodla vyšetřovat na vlastní pěst...bylo to plné napětí, nenávisti k menšinám, zvratů a kniha měla spád od začátku do konce..Krátké kapitoly jsou plus, protože to čtete a čtete. Já rozhodně nemohu říci, že tato kniha je od Angely slabší..Dle mého si stále drží vysokou laťku a já se jen můžu těšit na další díl.

15.04.2019 5 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Kniha byla opravdu čtivá..čte se opravdu sama a já mohu hodnotit jedině kladně. Myslela jsem, že se budu bát více což se nestalo, ale i tak mě kniha nutila číst dál a dál. Zvratů tam bylo celkem dost..něco bylo předvídatelné. Hlavně kdo zatím stojí, jsem tušila celkem rychle, ale ani to můj názor na knihu nemění. Co se týče hlavní postavy Neve, tak rozuzlení toho všeho bylo opravdu šokující. Sama musím říct, že ani já bych se v té chaloupce necítila nejlíp a Neve dokázala, že si nakonec přes to všechno umí poradit. Rozhodně stojí za to si knihu přečíst.

07.04.2019 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

A knihou Selfies jsem byla opravdu spokojená. Četla se dobře,těch případů tam bylo tolik a tak nějak zamotaných, že jsem se v tom ze začátku trochu ztrácela, ale postupně to vše začalo na sebe navozovat a vše to pak zapadlo do super skládačky..všechny případy toho měly hodně společného..No a líbilo se mi vyřešení stavu s Rose a na druhou stranu mi ji bylo hrozně líto a jsem zvědavá jak se z toho všeho dostane. Carl, Asad i Gordon jsou prostě super a nikdy mě nezklamou a knihy čtu hlavně kvůli nim, protože to je sázka na jistotu. Olsen má stále o čem psát a doufám, že se brzo dočkáme dalšího pokračování oddělení Q.

05.04.2019 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Konečně jsem se dostala k přečtení poslední knihy a doufám, že bude ještě pokračování, protože tohle bylo opět něco! Naprosto skvěle napsané, strhující, napínavé a dech beroucí...Harry je moje srdcovka a já knize nemohu nic vytknout. Skvěle promyšlené a to do úplných detailů. Autor opět předvedl, že je to spisovatel s velkým S a že na to prostě má a že nás stále dokáže překvapit. No co nato více říct..jen snad-jen tak dál!

15.03.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Můj oblíbenec Bryndza a další jeho kniha, která byla opět skvělá! Tentokrát už téměř od začátku se seznámíme s vrahem, který je opravdu hnusnej sadista. Dá se dohromady s naivní mladou dívkou, která je do něho slepě zamilovaná a po určité chvíli s ním zjistí jaký on je a bude se ho bát, ale i přes to nedokáže od něj utéct a zaplete se do vražd hlavně proto,aby se mu zalíbila..kniha je napínavá, ne že není. Vraždy jsou brutální, celkově je děj dobře promyšlen a kniha se čte sama. Eriku už opravdu v jejím osobním životě lituji. No mohl by ji autor už dopřát trochu toho osobniho štěstí..

18.02.2019 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Hodně silná kniha, která Vás zavede do 2. světové války a k deportaci italských židů v Benátkách...byl to silný příběh nenaplněné lásky a hlavně plný krutostí, které napáchala tato doba..děj se prolíná se současností, kde si houslistka zakoupila soubor cikánských písní kdesi v Itálii v jednom starožitnictví..v něm byla ukrytá dosud neznámá skladba valčíku..Julia po několika nepříjemných zážitcích začne pátrat kdo tuto skladbu napsal a proč jí a její rodině přinesla neštěstí...je to zas něco jiného než na co jsme u Tess zvyklé, ale o to více emocionálně založené a silné dílo. Mohu jen doporučit.

04.02.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

No páni, tak tohle byla jízda! Kniha je zvrácená a dost brutální, takže rozhodně není pro slabší povahy. Deníková forma byla naprosto parádní nahlédnutí do života psychopata od jeho dětství a co zapříčinilo to, že se z něho stal neskutečný magor s pohnutou myslí.. Sam Porter jako hlavní detektiv byl opravdu fajn a to co bylo s jeho manželkou se dalo tušit..Celkově kniha nemá slepá místa, vše na sebe krásně navozuje, napětí se dá krájet a nemůžete nic než číst a číst. No thriller jak má být a už se těším na další..

27.01.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Já musím hodnotit kladně. Kniha mě vyloženě bavila. Prostě geniální vědec Theo si mě opravdu dostal a já mu věřila opravdu vše. Neschopná a nevěřící policie a Theo který sype mrtvoly z rukávu. Bylo to napínavé pro mě i úsměvné a tak nějak hollywoodské a prostě mě to dostalo. Na konci Theo ukáže, že může být superhrdinou a já mu to přála. Prostě hrdina jak má být ☺

23.01.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tak nějak nevím co si o té knize mám myslet...obrovská reklama opravdu nezaručuje, že to bude pecka nad pecky..nemohu říci, že kniha nebyla čtivá..jo četlo se to celkem samo, ale spíše mi to přišlo jako román s prvky detektivky..Rozhodně mi neběhal mráz po zádech a nebyla jsem nikterak v šoku..Vše v knize bylo předvídatelné. Jediné co se člověk nedozvěděl jak to bylo s těmi malovanými panáčky v kostele atd..přišlo mi, že autorka na tom chtěla založit celou knihu a nakonec světe div se, nic jsme z toho neměli..možná to mělo nádech Kinga, protože autorka je jím dosti ovlivněna, ale to je tak k tomu asi vše..jako na prvotinu to nebylo špatné dílo, ale má to právě hodně ALE.

22.01.2019 3 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Pro mě opravdu oddechová četba ve světě upírů, čarodějnic a démonů..moc na tuto četbu nejsem, ale shlédla jsem náhodou seriál, který se mi vcelku líbil, tak jsem si řekla, že zkusím přečíst i knihy..no v knize toho je vždycky více než v seriálu či filmu, tak kniha dávala mnohem větší rozměr a rozsah celému případu..i tak mi to občas přišlo až moc přitažené za vlasy, ale je to fantasy, tak proč ne asi..nevím zda někdy dočtu i zbylé díly..každopádně kniha pro mě nebyla ani zklamáním a ani nadšením..

21.01.2019 3 z 5