Dumicek Dumicek komentáře u knih

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Pro mě opravdu oddechová četba ve světě upírů, čarodějnic a démonů..moc na tuto četbu nejsem, ale shlédla jsem náhodou seriál, který se mi vcelku líbil, tak jsem si řekla, že zkusím přečíst i knihy..no v knize toho je vždycky více než v seriálu či filmu, tak kniha dávala mnohem větší rozměr a rozsah celému případu..i tak mi to občas přišlo až moc přitažené za vlasy, ale je to fantasy, tak proč ne asi..nevím zda někdy dočtu i zbylé díly..každopádně kniha pro mě nebyla ani zklamáním a ani nadšením..

21.01.2019 3 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Já tak nějak nevím co o téhle knize napsat...do poloviny knihy mě to teda vůbec nebralo a chut jí odložit byla veliká..no nakonec jsem to ustála a řekla si, že to prostě dočtu..po polovině knihy to začalo být trošku lepší, hlavně vracení se zpět do minulosti s Jakobem..musím říci, že tato dějová linka se mi líbila mnohem více než současná..rozpáraná a z kůže stažená těla ve mně pocit mrazu nevyvolali. Prostě té knize pro mě něco dost důležitého chybělo. Jediné co mě nalákalo, tak Gronsko a Nuuk, kam bych se klidně jela podívat. Co k závěru: tak ten mi přišel nesmyslně překombinovaný až jsem se v tom začala ztrácet kdo s kým atd..autorovi i tak dám šanci v dalším díle a kdo ví, třeba bude pro mě více kladů než záporů.

21.01.2019 3 z 5

Zemři se mnou, sestřičko Zemři se mnou, sestřičko Karen Sander (p)

Já musím hodnotit kladně! Kniha se četla lehce, krátké kapitoly jsou super..nenašla jsem v knize nic zbytečně zdlouhavého..Vraha zjistíte velice brzo, ale to mi vůbec nevadilo. Liz byla celkem fajn. Joo občas se chovala trochu hloupě, no ale neberme jí to. Stadler a jeho vyšetřovací tým se mi také zamlouval..celkově na mě kniha udělala dobrý dojem. Měla spád a dějově ji nemám co vytknout.

13.01.2019 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Chris je pro mě prostě srdcovka. Jeho knihy jsou pro mě na prvním místě. To jak Vás dokáže vtáhnout do děje, jak se u knihy klepete, napětím ani nedýcháte- to pro mě umí jedině on. Jeho známá brutalita už mi tolik nevadí..prostě si na to zvyknete a k jeho knihám to prostě patří. Kdyby od toho odpustil, tak už by to pro mě nebyl ten Carter se vším všudy. Tenhle díl byl opravdu skvělý a úžasně promyšlený. Prostě nemám co bych vytkla..

11.01.2019 5 z 5

Spánek a smrt Spánek a smrt A. J. Kazinski

Musím říct, že tohle byla hodně zajímavá kniha...zajímavý námět, co je po životě, jestli opravdu něco je nebo není. Ze začátku jsem teda byla v rozpacích, kniha mě v určitých věcech vadila, ale pak se to tak nějak dalo vše dohromady a spojilo, že nakonec to bylo velice zajímavé čtení u kterého se člověk i dosti zamyslí. Rozhodně tohle nebyla klasická detektivka, ale bylo to něco víc co ve mně zanechalo zvláštní pocity a hromadu otázek, takže za mne ano, stojí za přečtení..

03.01.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

No páááni, tohle byla jízda od začátku až do konce! Joo je to už dost přehnané, že se opět setkáváme s Jurkem a že "vstal " z mrtvých..po předchozím díle by bylo každému jasné, že to co ho potkalo by jen stěží přežil, ale berme, že je to "jen" kniha a v ní se může stát cokoli.. protože jinak tohle bylo naprosto skvělé a strhující! Četla jsem od začátku až do konce se zatajeným dechem, nervama jsem si okousala vše co se dalo a knihu jsem opravdu nedokázala odložit, protože prostě wauuu! Kniha byla plná zvratů, napětí, děj vám utíkal před očima a konec?? Ten mě posadil na zadek. Jo umřelo tu dost lidí a dost mě to i mrzelo, ale prostě to k tomu patřilo a musim říct, že se na další příběh s Joonou opravdu moooc těším.

27.12.2018 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Kniha mě chytla až tak okolo 100 stránky, ale pak mě opravdu nepustila. Má spád, děj pak pěkně utíká, čte se s naprostou lehkostí. Hlavní hrdinka Jude prožila opravdu nehezké roky, které na ní zanechali stopy, jak záporně, tak by se dalo říct i kladné..Detektiv Ashby se mi taky zamlouval a jako pár k Jude se mi hodil...řešíme tu psychické problémy spojené s dlouholetým vězněním a následným návratem do normálního života, který pro takovéto lidi musí být ohromně těžký. S knihou jsem po počátečním rozpaku nakonec mile překvapena a pokud bude pokračování, tak se nebudu bránit si ho přečíst :)

25.12.2018 4 z 5

Oběť Oběť James Carol

Obět byla nejslabší kniha, ale i tak musím říct, že se četla celkem dobře..je fakt, že tak za polovinou knihy už můj zájem opadal, ale i tak jsem knihu dočetla. Nebyla špatná, ale něco mi v ní přeci jen chybělo..určitě si ale ráda přečtu další knihy autora pokud nějaké vyjdou :)

19.11.2018 3 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Já jsem byla opět hodně spokojená. Kniha se četla sama, krásně plynula..Wintera jsem si opravdu oblíbila a celkem styl psaní se mi opravdu líbí. Nemohu říct, že první díl byl lepší, řekla bych,že autor si udržuje pořád stejnou úroveň a ta je nad míru uspokojující, takže za mě: Doporučuji :)

12.11.2018 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Ke knize nemám žádné záporné hodnocení. Je naprosto skvělá, čte se sama a Wintera toho si prostě zamilujete. Já jsem ho teda rozhodně žrala :D ke knize jsem přišla náhodou a moc jsem od ní neočekávala..tím víc mě ohromila a dostala mě do "kolen" psychopat v této knize je pravdu hodně zajímavý a ta lobotomie, to musím uznat že byl naprosto skvělý nápad autora..většinou se setkáme jen s mrtvolami, ale tohle je rozhodně mnohem horší než smrt..no a ten detailní popis toho, jak se to provádí? Páááni, bylo mi pěkně šoufl..mrzí mě, že na čtení nemám tolik času, protože jsem si jistá, že tuhle knihu bych přečetla za den a ani bych nemrkla! Těším se na další případy a na Wintera :)

23.09.2018 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Jo Angela je prostě spisovatelka s velkým S. Ty její knihy nemají chybu. Vtáhnou Vás do děje a nepustí. Kniha má spád, drží Vás v neustálém napětí a odhalit pachatele je v této knize téměř nemožné. Aspoň já jsem teda koukala kdo za tím nakonec stál. Kim je pro mě jedna z nejlépe vytvořených postav detektiva. Mám ji prostě ráda a i její vyšetřovací tým. Nemám co bych knize vytkla. Jen tak dál Angelo :)

31.08.2018 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

No jsem Carterovka :D miluji jeho knihy a na druhou stranu si říkám, že bych už nic od něho číst neměla, protože on je vážně psychopat :D ale já ho prostě žeru..jeho knihy jsou prostě brutální a ne zrovna pro slabé žaludky..To jak dokáže každičkou vraždu popsat do sebemenšího detailu, tak to jen zírám a trochu se i klepu :D prostě Carter a jeho sériový vrazi mě nikdy nezklamou a Hunter s Garciou jsou pro mě TOP vyšetřovatelé.

21.08.2018 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

No pane jo.. co říct..kniha měla v sobě pro mě něco nového co jsem zatím v jiných knihách nezažila nebo si to už prostě nepamatuji. Každopádně naprosto promyšlené a dokonale sestavené dílo u kterého se Vám tají dech. Na postavu Luca jsem si musela chvilku zvykat, ale nemusí být vyšetřovatel v každé knize dokonalost sama a bez sebemenší poskvrny..Ava ta je skvělá a nakonec se vzájemně tak pěkně doplňují, že nemám co bych vytkla. Líbí se mi, že je tam zmenší části zanesen i úplně jiný případ, který též určitě zaujme. Co se týče hlavní dějové linie, tak postava doktora Harrise byla naprosto skvělá a co člověk dokáže ve své hlavě vymyslet a nakonec to i zrealizovat, tak nad tím zůstává rozum stát..snad se toto děje jen v knihách..Rozhodně doporučuji a těším se na další :)

21.08.2018 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Musím tuto knihu hodnotit pravdu kladně. Skvělé čtení, které vás opravdu chytne a nepustí. Téma manipulace s pamětí je hodně zajímavá a můžu říct, že opravdu bych nechtěla,aby se mi někdo hrabal v hlavě..Hodně jsem i nad tím přemýšlela zda opravdu si mozek určité vzpomínky upraví a asi to tak opravdu je, ale tady to bylo pekelné a to s nimi prováděl..no tu hrůzu si nedokážu ani představit. Hlavní vyšetřovatel Frost se mi opravdu zamlouval a ještě více jeho zvláštní spojení s kočkou :) vše bylo skvěle propletené a vše do sebe zapadalo. Postupné odhalování mě opravdu nadchlo a opravdu se těším na další knihu autora

11.08.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Robert Bryndza píše opravdu dobře a jeho knihy si drží opravdu vysokou úroveň. Do posledního dechu není vyjimkou.. Kniha má od začátku co nabídnout, hned vás vtáhne do děje a nutí číst a číst.. Vraha v této knize známe už velice brzo, protože zde je odhalen a sledujeme i jeho linii a jeho myšlenky ke všemu co dělá a proč to dělá..Honička na něj je opravdu dobrá, zápletka povedená a co si budeme sociální sítě jsou opravdu strašáci a nikdy nevíte jestli ten s kým si píšete není někdo jiný a kdo všechno vás sleduje..má svá pro a proti a zde je to ukázáno. Vrah byl opravdu hnusný a sadistický slizoun, který mě teda hodně vadil, ale to k tomu patří. Co se týče Eriky, tak já jsem její fanoušek. Nevadí mi, mám ji ráda a můžu říct, že jsem ráda, že v jejím osobním životě se to posunulo zas o kousek dále...až jednou tato série s ní skončí, tak mi bude chybět...

11.08.2018 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Má první kniha od spisovatelky a rozhodně ne poslední. Kniha měla spád a téma geocachingu bylo nové a neotřelé..tajila jsem dech při každé nově nalezené. Hlavní duo vyšetřovatelů mi padlo do oka a musím říct, že jím fandím ve všem :) není nic co bych této knize vytkla, dle mého měla vše co by měla mít. Napětí by se tu dalo krájet..opravdu jsem mile překvapena

20.07.2018 5 z 5

Neklid Neklid Jesper Stein

Nemusím moc politické téma, ale tady v té knize to bylo dle mého pěkně zakomponované a pak polehoučku posunuto do zadní části děje. Kniha nebyla špatná, ale myslím si že tak o 150 stránek méně by jí slušelo více. Alex nebyl špatnej, dalo se na něj zvyknout. Do poloviny knihy jsem si říkala, že další díl si nepřečtu, ale nakonec mi to nedá a pustím se do dalších. Hodně mě zajímá jak se Alex popere se svým životem. Myslím, že to na těch knihách bude to nejzajímavější :)

09.07.2018 3 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Mám Bernarda ráda..jeho hlavní postava Servaze mně přirostla k srdci..jen mně je líto, že má ve svém soukromém životě pořád takovou smůlu. Co se týče děje,tak jsem byla spokojená. Už jsem chtěla vědět jak to nakonec s postavou Hirtmanna bude a zde se to konečně vyřešilo, takže jsem zvědavá co a hlavně kdo bude v dalších pokračováních křížit cestu Servazovi a jeho týmu. No konec samozřejmě hodně překvapil a už se těším na pokračování :)

09.07.2018 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

No asi takhle...jako kniha není úplně špatná, ale má spoustu pro mě negativních věcí..zaprvé a to byl pro mě největší problém byla hlavní postava. To je podle mého největší propadák knihy..Lo mi byla hodně nesympatická, vadilo mi na ni úplně vše! Od alkoholu až po její věčný strach a to, že mi přišlo, že je prostě hloupá. No můžu říct, že jsem chtěla díky ní knihu odložit. Za druhé to vše bylo až nesmyslně nemožné a hlavně ten závěr knihy,tak ten už byl na mě opravdu moc. Nejlepší část této knihy je asi její polovina..nemohu říct,že to nebylo dobré čtení, ale ani špatné..Dle mého slabší průměr.

23.04.2018 3 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

No prostě opět super jízda! Kim je prostě super a i její celý tým. Vraždy skvělé. Téma pomsty je hodně oblíbené a zde bylo dobře vymyšleno. Vrah mě nakonec překvapil i to, jak do toho byla zapletena ještě další postava. To jsem opravdu nečekala. Kniha je svižná, drží Vás v neustálém napětí a mám ráda i ten lehký humor, který vždy dodá trochu toho odlehčení. Za mě opět jen chvála a těším se na další dil a kdo ví, třeba už bude Kim připravena i na nějakou tu lásku

13.04.2018 5 z 5