Dumicek Dumicek komentáře u knih

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

No knihu jsem četla opravdu dlouho. Bohužel je čím dál méně času...musim říct,že tak do poloviny knihy jsem nebyla knihou nějak oslněna. Nehltala jsem stránku za stránkou, prostě to tak nějak plynulo pro mě bez většího napětí..ale pak po té polovině se to začlo rozjíždět a musim uznat,že kniha mě nakonec pohltila a nemohla jsem odtrhnou oči. Námět byl opravdu povedený. Wolfa jsem na jednu stranu nenáviděla a na druhou ho obdivovala. Celkově postavy byly dobré vcelku sympatické a vše do sebe pěkně zapadalo. Konec byl opravdovou třešinkou i když možná rychle utnutou. Každopádně hodnotím kladně a ráda přečtu i další knihu od spisovatele.

13.04.2018 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Já vždycky než napíšu hodnocení, tak už to je víc jak měsíc co mám tu knihu dočtenou..nějak nestíhám :D za mě rozhodně nejlepší kniha v této sérii. Bože to bylo úplně super a dech beroucí! Luxusně napsané a propracované dílo! Tenhle styl byl pro mě mnohem lepší než jen klasická vražda a následné vyšetřování. Když tohle zažijete, tak je jasné, že Vás to naprosto zničí a je jen na Vás jak se zvládnete s takovou situací vypořádat a tady to je naprosto dokonalé! No Minier tady byl naprosto excelentní a jsem zvědavá na další knihu.

26.02.2018 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Kniha nebyla špatná, ale přišlo mi,že až zbytečně prodlužovaná pasážemi, které tam dle mého opravdu být nemuseli..kniha by byla fajn s 300 stránkami, ale takhle už to bylo moc, ale i tak dávám 4 hvězdy. Námět byl skvělý, ale zas mi přišel trošku nereálný..puberťáci a zvládnou tolik zločinů bez toho,aby se prozradili? To opravdu museli být géniové..Servaze mám ráda až na to, že mi občas přijde naprosto neschopný a nedokáže se sám pořádně bránit, ale zase mu to myslí..jinak je to příjemné čtení, které určitě neurazí a je pravda, že se těším a poslední díl, takže se do něj asi hned pustím :)

12.01.2018 4 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Parádní zakončení této série..až mě mrzí, že už další pokračování nebude. Kniha se četla skvěle, byla napínavá..naprosto plynulé čtení, nic zdlouhavého, postav tak akoráde..Naprosto skvělý příběh, který mě opravdu zaujal. Doufám, že tato autorská dvojce ještě někdy něco napíše!

07.01.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Na knihu jsem se opravdu těšila. Oblíbila jsem si Fosterovou a její vyšetřovací tým...trošku mi teda Fosterová vadí, jak pořád řeší smrt svého manžela a nechce začít nový život s někým jiným Myslím, že si to zaslouží..v tomto díle přeci je u její postavy menší zlepšení a snad svítá na lepší časy..co se týče příběhu, tak nemohu říci, zda je pro mě tato kniha zatím tou nejlepší. Myslím, že všechny 3 knihy autora si drží svojí úroveň, která je nad míru uspokojující. Kniha je plná napětí, zvratů, nějakého toho humoru a opravdu se čte sama. Mám ráda vyšetřování starých vražd, je to komplikovanější a vše jde mnohem hůře a jak se pomalu prokousáváte k jádru, to je prostě paráda! Musím říct, že už se těším na další díl..

02.01.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Musím říct, že pan Brynza se mi začíná vrývat pod kůži. Po Dívce v ledu opět skvěle napsaná kniha, která se četla svižně, měla spád a spoustu napětí..od poloviny jsem vraha teda tušila, ale i tak mě to překvapilo. Kniha není zbytečně natahovaná, nemá hluchá místa, prostě další dobrý spisovatel na scéně a už se těším na další díl :)

14.12.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Nemusím zrovna psychologické thrillery, ale tato kniha se mi dostala náhodou do ruky a musím uznat, že mě nezklamala jako jiné knihy tohoto žánru. Psané tak,že se sžijete s hlavní postavou a prožíváte to peklo s ní a to, že jejího manžela už od prvního setkání nenávidíte a přejete mu to nejhorší. Konec knihy mě překvapil a hlavně jsem ho uvítala. Opravdu doporučuji!

Zloba Zloba Chris Carter

Opět naprostá bomba. Miluju Cartera a jeho zvrácené knihy, plné brutality,napětí až se tají dech..jen mě vždycky mrzí, že se mi nějaká postava zalíbí a on jí nechá umřít, ale asi mu to odpustím a budu ho hltat dále a dále :)

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Za mě plný počet hvězd. Nemohu jinak. Kniha je čtivá, je svižná, děj ubíhá krásně svižným tempem. Napětí v knize cítit a dějové zvraty jsou také moc příjemné. Fostervou jsem si zamilovala už od začátku, nejde jinak. Cítíte s ní a víte, že to měla,má a bude mít težké, ale všem ukáže že se nevzdává a hrdě si stojí za svou pravdou či teorií. Samozřejmě, že podpora jejího tým jí dává sílu a je skvělé, že stojí při ní až na vedoucí papaláše. S nima je vždy těžké pořízení..Vraha jsem tušila tak od poloviny knihy, ale to na její " kráse" neubralo vůbec nic! Přečteno za dva dny a jdu se o noční vrhnout na další :)

06.11.2017 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Na knihu jsem se opravdu moc tesila a nakonec me trochu zklamala...zvlastni styl vypraveni mi moc k srdci neprirostl...co se tyce deje, tak ani to me moc neoslovilo. Spatne to nebylo,ale hodne mi v tom chybelo. Napeti jsem v tehle knize vubec zadne nepostrehla. Za me proste prumer.

19.10.2017 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tak jsem se po menší pauze pustila zase do Cartera a nooo snad ani nemám slov! Pane jo, kam pan Carter chodí na takovéhle nápady se zabíjením, protože tohle byla vážně síla a u každé smrti se mi obracel žaludek. Opravdu popsané, tak, jak když se to děje Vám. Kniha Vás nenechá oddechnout, to napětí je až elektrizující a vy musíte číst dál a dál.. U mě to bylo i tak, že jsem se ve dvě v noci vzbudila a musela jsem pokračovat, jen abych dosáhla klidu :D Na jednu stranu vraha chápu, proč to vše dělal, ale to ho v jeho počínání neomlouvá a ta zvrácenost lidí co hlasují...co říct..lidé jsou zvrácení a prahnou po hrůzách a senzacích. Vidíme to každý den... Posledních 30 stránek knihy jsem byla v neustálém napětí až jsem si z toho ohlodala nehty na rukou i nohou, jak jsem byla hotová, jak to vše dopadne. Musím říct, že jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Spadl mi kámen ze srdce :) kniha prostě super jízda, ale musím si zas dát od Cartera pauzu :D

21.09.2017 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Angela se mi zarývá čím dál více pod kůži! Musím říct, že knížka od knížky je lepší a lepší! Skvěle napsané, svižné, krátké kapitoly což je TOP, takže se to čte jedna báseň..dějově napínavé, nervy drásajíci, protože když se jedná o děti je to vždycky větší síla...musím říct, že u konce knihy jsem se až rozbrečela, asi hormony :D ne opravdu kniha je skvělá a nenechá Vás odpočinout! Už se těším na další pokračování. Jo a Kim je prostě božííí :)

18.09.2017 5 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Tato kniha pro mě byla zklamáním...láká Vás na ženu unesenou a uvězněnou, ale nakonec v knize o ní není vůbec nic..o tom co prožívala, jak bojovala, jak umírala..to bylo první zklamání..druhé zklamání bylo, že tohle rozhodně není thriller ani zdaleka, tak jak ho uvádí..tato kniha je román, popisování milostných vztahů a nevztahů a kdesi v dáli je něco jako detektivní zápletka nebo jak to v tomto směru popsat...po většinu knihy jen čtete o ní a o něm a pak o té a o tamté, ale z pořádného thrilleru nemáte nic..ke konci knihy kvalita lehce stoupne a až zde se začne něco málo dít, ale vlastně Vás už to vůbec nezajímá, protože chcete, aby to už skončilo..postavy mě nijak neoslovily, nic mě k nim netáhlo, takže vcelku mě ani nezajímalo co se s nima stane...za mě prostě hoodně mimo mísu.

29.08.2017 2 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha má super přebal, ten mě teda hooodně nalákal, ale po otevření knihy a začtení do ní, tak postupné nadšení opadávalo až z něho nezbylo nic..Zbytečně moc postav, ve kterých se ztrácíte, divné přeskakování v dějové lince a pak to věčné a nudné rozjímání o své setře o tom jak by se cítila a jak by se zachovala a tak dále a tak dále...jooo jasné,že to tam autorka musí nějak nastínit,ale aby to bylo skoro na každé druhé stránce, tak to na mě bylo moc. Napínavé to chvílemi teda bylo, ale ani to můj celkový dojem na tuto knihu nezlepšilo. Pro mě hodně slabý průměr.

28.08.2017 3 z 5

Krvavé nebe Krvavé nebe Mark Roberts

Musím říct, že tato kniha má velký potenciál, ale dle mého nebyl plně využit...ze začátku mě kniha moc netáhla, celkem mě i nudila, ale tak od té poloviny to začalo být celkem zajímavé. Námět zajímavý, ale trošku mi to přišlo ujeté, ale to asi zrovna k tomuto typu lidí patří- ta ujetost :D jako super to mlaskání to se musí nechat. Konec knihy byl celkem dobrý a i napínavý, ale prostě něco mi v této knize chybělo a kvůli tomu dávám 4 hvězdy. Každopádně stojí za přečtení

28.08.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Jako já musím opět pět jediné chválu :) jak tu někdo píše, že mu přijde jak kdyby to nepsal tentýž autor (autoři) , tak já teda musím nesouhlasit. Kniha je opět strhující, napínavá, nutí Vás číst pořád a pořád...spousta zvratů, super námět. Ten se mi opravdu líbil. V knize jsem nenašla jediné hluché místo, prostě mi naprosto vyhovovala, jako všechny jejich knihy..tak od poloviny jsem už tušila kdo je vrah, ale o to víc to snad bylo napínavější. Kniha je tentokrát hodně surová, takže jsem se chvílemi otřepala, ale už jsem zvyklá :D takže za mě TOPovka!

31.07.2017 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Jako opet supr cetba..strhujici, napinava, brutalni, ale...no vadilo mi trochu az takova pro me nerealnost tech vrazd nebo to s nima bylo provadeno a pak mi celkem nepasovalo do celkoveho dojmu to, kdo je vrahem... to si myslim, ze by asi neproslo...ale i tak kniha je napsana bravurne, svizne...po tehle strance nemam co rict, ale pro me predchozi knihy byly lepsi..no uvidime co dal,ale ted si dam chvili od Cartera pauzu ;)

18.07.2017 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Knihu už mám přečtenou déle, ale nebyl čas na hodnocení...No opět mě Carter potěšil. Způsoby zabití byli opravdu originální a hoodně bolestivé..Trochu mi vadila jedna smrt. Postavu jsem si celkem oblíbila a během chvilky byla pryč, snad to nebude pravidlem. Jinak dějově skvělé, strhující, napínavé a vcelku pochopitelné, proč vrah "vraždil" prožít něco takového a nesvěřit se do rukou odborníka, tak to jistojistě musí zanechat následky. Hunter jako detektiv je super. Co se týče Garcii, tak za mě by tam asi ani nemusel být...opět prostě skvělá četba!

07.06.2017 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

To mi neříkejte, že ten Carter není tak trochu sám zvrácený psychopat, protože jeho představivost je opravdu hodně daleko za hranicí normálnosti...každopádně takhle reálně a dokonale napsané dílo zaslouží i obrovskou pochvalu! Opravdu se vžijete do knihy a ta Vás úplně pohltí a jste její součástí. Vše na Vás působí jako by jste u toho byli. Ta brutalita je opravdu hodně zvrácená a i mně bylo dosti často na zvracení, ale i přes tu odpornost Vás kniha nutí číst dál a dál, protože je jako droga a vy nemůžete a ani nechcete přestat. Pro mě ještě lepší jak Dvojitý kříž. Na jednu stranu jsou Carterovi knihy smutné, že občas soucítíte s vrahem ( pokud by neprováděl, to co provádí) psychotronička v knize mi nevadila, bylo to příjemné zpestření a už jsme se s něčím podobným v knihách setkala a proč ne? Nová šéfová, nic moc, ale zas jí tam nebylo dáno tolik prostoru, že by mi až moc lezla na nervy. Druhá dějová linka byla taky moc fajn i když tam brzo zjistíte kdo je vrahem, tak to vůbec neva, protože hlavní dráhu vede někdo na koho určitě jen tak nepřijdete. Doporučuji všem kdo má silný žaludek.

01.05.2017 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Pááááni, no to byla jízda! S dvěma dětmi přečteno v rekordním čase 3 dnů, protože se bez toho prostě nedalo dýchat :D Brutalita, humor, super detektivové- už teď je miluju :D skvěle napsané, vše dávalo smysl, žádná hluchá místa, svižné tempo a nervy napnuté k prasknutí...ráda si oddychnu od severských detektivek, protože tahle série bude prostě TOP! Hned se vrhám na další díl...konec byl tak trochu moc náhod najednou, ale co, vůbec mi to nevadilo a kdo jako že byl sériový vrah? No to mě rozsekalo. No co dodat, jsem nadšená!

27.04.2017 5 z 5