Dumicek Dumicek komentáře u knih

Popravčí Popravčí Chris Carter

To mi neříkejte, že ten Carter není tak trochu sám zvrácený psychopat, protože jeho představivost je opravdu hodně daleko za hranicí normálnosti...každopádně takhle reálně a dokonale napsané dílo zaslouží i obrovskou pochvalu! Opravdu se vžijete do knihy a ta Vás úplně pohltí a jste její součástí. Vše na Vás působí jako by jste u toho byli. Ta brutalita je opravdu hodně zvrácená a i mně bylo dosti často na zvracení, ale i přes tu odpornost Vás kniha nutí číst dál a dál, protože je jako droga a vy nemůžete a ani nechcete přestat. Pro mě ještě lepší jak Dvojitý kříž. Na jednu stranu jsou Carterovi knihy smutné, že občas soucítíte s vrahem ( pokud by neprováděl, to co provádí) psychotronička v knize mi nevadila, bylo to příjemné zpestření a už jsme se s něčím podobným v knihách setkala a proč ne? Nová šéfová, nic moc, ale zas jí tam nebylo dáno tolik prostoru, že by mi až moc lezla na nervy. Druhá dějová linka byla taky moc fajn i když tam brzo zjistíte kdo je vrahem, tak to vůbec neva, protože hlavní dráhu vede někdo na koho určitě jen tak nepřijdete. Doporučuji všem kdo má silný žaludek.

01.05.2017 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Pááááni, no to byla jízda! S dvěma dětmi přečteno v rekordním čase 3 dnů, protože se bez toho prostě nedalo dýchat :D Brutalita, humor, super detektivové- už teď je miluju :D skvěle napsané, vše dávalo smysl, žádná hluchá místa, svižné tempo a nervy napnuté k prasknutí...ráda si oddychnu od severských detektivek, protože tahle série bude prostě TOP! Hned se vrhám na další díl...konec byl tak trochu moc náhod najednou, ale co, vůbec mi to nevadilo a kdo jako že byl sériový vrah? No to mě rozsekalo. No co dodat, jsem nadšená!

27.04.2017 5 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

Nevím, nijak mě to neoslovilo...Celkově to bylo nezáživné..Souhlasím s tím, že jediné pěkné na tom byl ten přebal.

27.04.2017 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Davam 4, protoze na 5 hvezd to podle me nebylo. V knize mi hrozne vadila Mia, ja nevim..porad dokola se hrouti a chce umrit. Chvilema jsem chtela,aby to opravdu udelala a byl od ni pokoj. Dale mi vadilo, ze do toho opet byla zamotana Holgerova dcera. Proc? Dochazi autorovi napady? Jako konec me prekvapil a asi i nastval, protoze to tak nemuselo byt..no kazdopadne to tak je a uz ted jsem teda zvedava na dalsi dil a jak to s Holgerem bude pokracovat. Je tam i dalsi vec, bude nejak vazne nemocny? Trochu mi to prijde, ale to vse je zatim skryto. Jinak tema se mi libilo. V knize jsem se orientovaka a nemela jsem problem prijit na to,kdo je vrah i kdyz se v knize tolikrat neobjevi,ale myslim, ze to bylo dostacujici. Opravdu ctive, napinave. Jen pro priste uz radsi Miu but nechat umrit nebo at uz da pokoj s tim svym vecnym hroucenim :D

23.04.2017 4 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

Dávám "jen" 3 hvězdy....první polovina knihy mě opravdu moc nebavila a celkem mi vadilo, jak se pořád dokola točilo Danino zranění, ztráta, pamětí, panický strach atd. Jako jasný, prožila si peklo, tak jí to muselo pošramotit, ale abych o tom četla pořád dokola asi tak do poloviny knihy mě opravdu nebavilo. Od té poloviny knihy jsem věděla kdo je vrahem, ale to mi nijak nevadilo. Musím říct, že druhá půlka byla mnohem lepší - svižnější, napínavější a dějově zajímavější i tak mi to celkový dojem na knihu nezlepšilo. Stojí za přečtení, ale Tami má určitě mnohem lepší díla.

14.04.2017 3 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Och ano! Tohle bylo neco! Uplne odlisne od prvni knihy, mozna I o chlup lepsi a naprosto paradni! To vykresleni tech postav, vse opravdu realne, nic prehnaneho. Zadna hlucha mista..dej ma spad, riz a proste chcete cist dal. Kim mi prirostla k srdci, trochu se nam uz zacina odkryvat jeji minulost, tak jsem zvedava co se docteme v dalsim dile. Musim opravdu pet odu na pani spisovatelku. Nezbyva nez cekat na dalsi dil...

31.03.2017 5 z 5

Vlastní krev Vlastní krev Patricia Cornwell

Mela jsem pribehy Kay rada, ale pak to trochu zacalo slabnout...prislo mi to vse na jedno brdo, ale jelikoz jsem precetla hodne dilu,tak jsem se vrhla I na tento...bohuzel, nerada to delam, ale knihu jsem proste v polovine odlozila. Bylo to pro me trapeni a vlastne jsem ani poradne nevedela co ctu. Za me nejslabsi. .

31.03.2017 2 z 5

Pořád se dívá Pořád se dívá Chevy Stevens (p)

Mně se kniha líbila..zase trochu něco jiného..děj byl plynulý, určité pasáže se daly očekávat, ale to na kvalitě knihy neubralo..líbilo se mi postupné odhalování minulosti, která nebyla zrovna růžová, ale díky ní se spoustu věci objasnilo. Klasika uzavřené komunity to nikdy nevěstí nic dobrého. Aaron a Joseph jsou toho příkladem. Myslím, že kniha stojí za přečtení.

06.02.2017 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Tak za me naprosta parada! S knihou jsem byla nesmirne spokojena...bylo v ni vse. Kim i Bryant si me dostali. Kim a jeji chovani mi vubec nevadilo...ma k nemu duvod. Postavy tu pusobi realne, nic neni na knize preplacano. Super namet, obcas drsne, ale kazdopadne hodne ctive. Co se tyce zaverecneho konce,tak ten me opravdu velice prekvapil. Od poloviny knihy jsem si myslela, ze vim kdo je vrah, ale nakonec bylo vse uplne jinak. Nooo valila jse oci :D musim rict, ze obcas je fajn odpocinout si od severskych detektivek. Uz ted se klepu na dalsi dil ;)

24.01.2017 5 z 5

Nikdy neumírej sama Nikdy neumírej sama Lisa Jackson

Dávám za 5 hvězd, protože Lisa prostě nezklame :) jooo sice tam bylo na můj vkus až moc těch dvojčat, hlavně ke konci, který byl až moooc přehnaný, ale nějak mi to nevadilo. Postupně jak se odkrývala pravda, tak Vám postupně dochází kdo je vrah 21, ale ani to dojem z celé knihy nezkazilo. Za mě super a přečteno jedním dechem a těším se na další :)

19.01.2017 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Po dlouhé době dočteno..nemůže za to kniha, ale já.. mám tak málo času na čtení a pěkně mě to štve...
no teď zpět ke knížce...Olsen je moje srdcovka. Na knihu jsem se těšila, protože Marco mě trochu zklamal, tak jsem doufala v nápravu. Olsen má stále o čem psát. Čtyřka vyšetřovatelů je pro mě tou nejlepší, prostě Vám nedá si je nezamilovat. Hlavně Asada a jeho velbloudy :D i Gordon začíná být fajne :) co se týče obsahu: jako určitě lepší jak Marco, ale zas tak unešená jsem nebyla. Hlavně v první polovině knihy..přišlo mi to takové utahané, nijaké, ale pak se to začalo pomalu rozjíždět a konec to byla jízda na tobogánu! Pirjo byla slušný psycho, prostě sekty to je zlo a Rose?? Ach ten konec, jsem zvědavá co se s ní bude dít dál. Nezbývá než si počkat :)

18.01.2017 4 z 5

Pastýř smrti Pastýř smrti Ethan Cross

Kniha mě začala celkem bavit asi až na posledních 70 stránkách což není nic moc..ty poslední stránky teda byly fajn..nejdřív mi to přišlo až moc překombinované a moc náhod najednou, ale v úplném konci to pak vše vyplyne, takže nakonec dobrý..opravdu mě konec překvapil, ten jsem nečekala. Jinak rozjezd takový nijaký, leč tam byly vraždy brutální, tak mi tam pořád chyběla duše knihy- prostě pro mě nebyla úplná...

06.10.2016 3 z 5

Chlad Chlad Arnaldur Indriðason

Tak tato kniha mě vůbec neoslovila..po dlouhé době knížka, kterou jsem nedočetla do konce...nedokázala jsem se začíst, nenašla jsem na ní nic, co by mě udrželo u ní zůstat, takže jsem jí radši odložila.

06.10.2016 3 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Jako ze vazne pecka!! Kniha mne chytila a nepustila dokud jsem ji proste nedocetla! Super napad s tim Rozparovacem a tak celkem proste se mi vse libilo. Bylo to dost morbidni, obcas jsem se pekne oklepala :D od poloviny knihy uz jsem tak nejak tusila jak a kdo to vlastne je,ale nakonec to bylo preci jen trosku jine nez jsem myslela :) za me pet hvezd. Proste triller se vsim co ma spravny triller mit a tesim se na dalsi dilecek ;)

05.09.2016 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Co napsat k závěrečnému dílu Harryho Holea? Snad jediné....byla to naprostá paráda! Prostě konec s velkým K! Bravo pane spisovateli, klaním se Vám :)

26.08.2016 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Po dlouhé době jsem se rozhodla, że už sérii Harryho musím dočíst...Přízrak se četl dobře, ale občas byl Harry vykreslován až moc nereálně...hrdina, který přežije vše, ze všeho se dostane a na vše přijde...téma drogové scény byla fajn, hodně zápletek, spousta možností:, kdo, jak a proč. Každopádně konec byl super a nezbývá než hned skočit po posledním díle ;)

16.08.2016 4 z 5

Město policajtů Město policajtů Karin Slaughter

Já nevím...Karin mám ráda, ale tohle se mi moc nelíbilo. Nemohla jsem se do toho pořádně začíst, pořád jsem byla spíše mimo..to jsem se na to těšila, ale nakonec mě to zklamalo...

19.07.2016 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Dávám 4 hvězdy..Olsena zbožňuji, ale tady v tom díle mi něco vadilo a asi i chybělo. Kniha je napsaná prostě trochu jinak než na to, co jsme u autora zvyklý..humor za mě zas na 1 ten mě baví..Asad a jeho velbloudi :D atd..vadila mi hlavní postava Marca mi přijde až moc pohádková. Jinak čtivé to bylo o tom žádná, ale za mě proste slabší kniha autora.

12.07.2016 4 z 5

Vodní andělé Vodní andělé Mons Kallentoft

Opět dávám plný počet. Jeho knihy jsou lepší a lepší. Toto téma bylo teda dosti citlivé a je hrůza když si člověk vezme, že se to pravdu takhle může kdekoli ve světě dít a bohužel i děje :( děj měl spád, nkc tomu nechybělo. Jen mě trochu štve, že autor prostě nedopřeje Malin být šťastnou...zaslouží si to,ne jen stále nějaké rány pod pás. Nová posila týmu si myslím, že bude taky ok...no a jinak jsem ráda, že to skončilo, jak to skončilo ;)

17.06.2016 5 z 5

Páté roční období Páté roční období Mons Kallentoft

Davam plny pocet...tenhle dil se mi ze serie libil opravdu nejlepe! Napinave, ctive, zadna hlucha mista. Opravdu super dil ;) jen ten konec me trosku zamrzel no...

08.06.2016 5 z 5