Vlastní krev

Zakladatelka žánru forenzního thrilleru Patricia Cornwellová, jejíž knihy se po celém světě prodaly ve více než 100 milionech výtisků, přichází s dalším případem dr. Kay Scarpettové. Kay se chystá s manželem na vytouženou dovolenou do Miami. Chce se potápět, užívat si, dobře jíst, odpočívat. A určitě nechce řešit žádný případ. Jenomže v den odjezdu se na zídce zahrady za jejím domem objeví sedm nablýskaných měděných mincí. A vzápětí volá Marino, že pět minut odtud došlo k vraždě. Místo slunce a moře tak Scarpettovou čeká ostřelovač, který vraždí beze stopy a bez důkazů. A nevraždí poprvé. Když se kvůli němu Kay ocitne na Floridě, s dovolenou to rozhodně nemá nic společného. Ale je možné, že by do případu byla zapletená i neteř Lucy? Její vlastní krev?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292024/vlastni-krev-VyS-292024.jpg 3.234

Kay Scarpettová 22.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Flesh and Blood, 2014

Kniha Vlastní krev

Laf
02.12.2018

Ze začátku mne kniha ještě bavila, ale jak jsem se postupně prokousávala dalšími stránkami, místy jsem se nudila a ztrácela nit děje. Za mne můžu říct, že by to mohlo být trochu lépe propracované. A konec? Ten tam byl rychle utnutý v tom nejlepším a jak to skončilo, jsem se dozvěděla na posledních stránkách pár větičkami.

čef
19.10.2018

Mohu chválit jen vlažně. Mrtvol je dostatek, i pitvání je dost. Hodně je také různých myšlenek, úvah a falešných stop v hlavě velitelky koronerů. Tajemství je zde také přítomno, možná až více, než bychom očekávali a než autorka stačila,mohla nebo uměla v tomto díle osvětlit. To může někoho i uspokojit, já jsem však přehnaně nadšený nebyl.

kadgam
26.08.2017

Dobrý štart, prvé dve strany knihy majú spád. Potom sa to vlečie, okorenené iba drobnými detailmi, ako si hrdinka naťahuje rukavice a jej detektív poklepáva po volante.

renefer
19.07.2017

Já bych tento díl úplně nezavrhovala. potíž je v tom, že je třeba číst všechny díly postupně a navíc si pamatovat, kdo je kdo, protože pokud jste nečetli předchozí díly, nebudete tušit, kdo je vrah.
To mi trochu vadí, že knihy PC jsou navázány jedna na druhou a padouši popřípadě jejich příbuzní, se tam opakují pořád dokola.
Taky gradace knihy je zvláštní, závěrečné finále je utnuto v tom nejnapínavějším a další kapitola je o pár dní později, kdy Kay vzpomíná, jak to dopadlo....

postrach
18.04.2017

Je pravda,že né všechny knihy,mají silný děj.KEY A lUCY,furt řeší své vztahy a neutěšený život.Obě mají děsné matky.Lucy,je pěkné číslo.Pate Marino,děj oživuje.Nejnapínavější mi přijdou díly s vlkodlakem.

Dumicek
31.03.2017

Mela jsem pribehy Kay rada, ale pak to trochu zacalo slabnout...prislo mi to vse na jedno brdo, ale jelikoz jsem precetla hodne dilu,tak jsem se vrhla I na tento...bohuzel, nerada to delam, ale knihu jsem proste v polovine odlozila. Bylo to pro me trapeni a vlastne jsem ani poradne nevedela co ctu. Za me nejslabsi. .

janča06
15.01.2017

Pro mě zatím nejslabší knížka od této autorky.

mirunda
10.12.2016

Výborná detektivka, ovšem jako vždy :-) Jen teda takhle otevřený konec mě naštval, už aby byla další kniha :-)

Žena mého života
Žena mého života