Dumicek Dumicek komentáře u knih

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Nemůžu jinak, než další díl s inspektorkou Kim a jejím týmem hodnotit jen a jen kladně. Tohle bylo proste boží. Elitní soukromá škola a tajné spolky, které zde nejsou jen tak ledajaké, ale když do nich vstoupíte už navždy budete jejím členem a v jejich moci. Mrazilo mě až v zádech co vše se na této škole odehrávalo, co se za zdmi skrývá a nikdy se nedostane ven..ten pocit šikanovaných žáků kdy jim nikdo nechce pomoc , ta tíseň se kterou musí žít..a ten konec...dlouho mě žádná kniha takhle nedojala až jsem u ní brečela. Prostě úžasný příběh.

05.06.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Jako vždy skvělé čtení. Kim a její parta je prostě skvělá. Skvěle se doplňují a tvoří sehraný tým. Jinak námět byl velice dobrý až dosti pravdivý. Facebook a jeho skryté hrozby..bohužel to tak je....dále imigranti..no prostě přišlo mi to tak reálné až hrůza. Prostě kniha se četla sama a tak lehce, že není co jí vytknout. Angela je prostě skvělá spisovatelka!

31.05.2020 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Já Ahnhema zbožňuji díl od dílu čím dál více. Tohle bylo naprosto brilantní a dechberoucí čtení. Dokonalá jízda od začátku až do konce. Bylo toho tam tolik a vše bylo doladěné k dokonalosti. Ke konci knihy jsem byla mírně naštvaná páč bych nejradši vzala do ruky další díl do ruky a četla a četla, abych už sakra věděla jak to vše dopadne. Opravdu super kniha!

27.05.2020 5 z 5

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Knihu hodnotím kladně. Zas něco jinèho dle mého s prvky hororu. Exorcismus mě celkem zajímá,takže mě kniha opravdu nenudila. Je to prvotina, takže ano není dokonalá, ale špatná rozhodně také ne. Mně se četla opravdu velmi dobře. Mám ráda Dánské detektivky. Jen škoda, že jich tu není tolik. Hlavní dvojce se mi opravdu zamlouvala. Konec byl sice trošku přitažený za vlasy, ale to se dá prominout. Takže za mě ano a ráda si přečtu další knihu.

18.05.2020 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Tak nějak nevim co mám o knize napsat. Nebyla jsem nadšená už z Hadrového panáka a tohle pokračovaní bylo sice asi dle mého o chlup lepší,ale i tak to nemůžu říct, že bych si z něj sedla na zadek. Přehnaně moc brutalit a mrtvých..celkově kniha byla pro mě opravdu zvláštní a nevím jaký ve mně zanechala pocit. No uvidím jaký bude třetí díl

12.05.2020 3 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Konečně po hodně dlouhé době dočteno...no co říct..snad jen bože opět super thriller,který se čte úplně sám. Harry tu čelí nejen alkoholu, ale i obrovským ztrátám. Musim říct, že Nesbo mě v tomto díle velice šokoval..prostě jednín slovem strhující a čeká nás ještě něco příště??

13.04.2020 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Bohužel jsem asi od knihy čekala více než mi nakonec dala. Byla jsem příběhem zklamaná..netáhlo to, bylo to nudné, nebylo tam dle mého žádné napětí..prostě nic co by vás vtáhlo do děje a nutilo číst. Nezažila jsem mrazení ani žádné wau..celkem rychle zjistíte kdo zatím stojí. To by mně ani tak nevadilo, jako to, že prostě tento styl a vcelku otřepané téma mě prostě po celou dobu čtení nudilo..

26.01.2020 2 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Kniha Stín se opravdu povedla. Beatrice je skvěla ženská a s Florinem dělají opravdu skvělý pár jak po profesionální stránce, tak i po té soukromé..děj má spád, žádné nudné pasáže. Líbí se mi spojení se starým případem, který vlastně odstartoval noční můru Beatrice. Deníková forma byla také celkem zajímavá..od poloviny jsem už tušila kdo zatím stojí, ale i tak to na napětí knihy nic nezmění..Vůbec ten závěr byl pro mě opravdu hodně nervy drásající jak to nakonec vše dopadne. Ursula opět předvedla, že má o čem psát a že to opravdu umí. Snad se ještě nějakého případu s Beatrice a s Florinem dočkáme.

18.01.2020 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Tak tohle byl masakr od začátku až do konce! Neskutečná jízda...originální, napínavé a těch mrtvol..no jako tohle bylo prostě super..to spojení Švédka s Dánskem mám prostě ráda a tak dobře se to čte. Námět suprovej a ty zápisky z toho deníku mě šokovali, kdo za nimi stojí. Kniha neměla nudné a zdlouhavé pasáže, prostě to odsejpalo. Už jsem knihy od Ahnhema četla, ale tohle je zaručeně nejlepší díl této série.

10.01.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Bryndza je skvělý spisovatel..v této knize to zase předvedl, ale zatím u mě vede zatím více Erika, ale věřím, že s jeho další knihou srovná laťku s předešlou sérií. Námět byl dobrý, něco teda až moc přitažené za vlasy což mi tak trochu nesedělo..Jinak se to četlo pěkně, nepřišlo mi to zas až tak brutální, jak tady někdo popisuje..konec byl napínavý až neuvěřitelný, ale celkově to ke knize sedělo a Kanibala mohu jen doporučit a jsem zvědavá co Bryndza vymyslí příště.

04.01.2020 4 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Jako za mě rozhodně ano! Tohle je opravdu něco nového, něco svěžího. Úplně jiné než co od detektivky či thrilleru očekáváte. Téma čarodějnictví a vše kolem toho dávají knize úplně jiný rozměr. Vyprávění příběhu je ve dvou časových líniích a za mě rozhodně lepší ta starší. Je tajuplná,napínavá..v té novější se zas ale dozvíme rozuzlení 30 let starého případu. Opravdu povedené čtení.

31.12.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Jo tak tomu říkám povedený thriller! Napínavý od začátku až do konce. Velmi dobře vymyšlený příbeh, který opravdu vypadá věrohodně. Hlavní postavy jsou skvělé..Hesse si po chvilce opravdu oblíbíte..rok pohřešovaná dívka a pak panáčci z kaštanů, které se naleznou u každé z obětí brutálního činu..musim říct, že této knize není co vytknout a doufám, že brzo vyjde nějaké další dílo.

28.12.2019 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Co k této knize říct..snad jen páááni!! Jako tohle bylo ještě o level lepší než první díl a že už ten byl v mém hodnocení hodně vysoko. Od začátku plné napětí, svižné tempo..ale ten konec..no jako to mi spadla brada! Nemůžu tomu uvěřit a jsem z toho v šoku, No, kdy bude další díl? Doufám, že brzo :D

03.11.2019 5 z 5

Zeměbouře Zeměbouře Mons Kallentoft

Mons opět napsal knihu která se čte jedním dechem. Jeho knihy jsou sázka na jistotu a u každé jeho knihy víte,že se nudit nebudete. Je ho styl psaní je tak jiný od ostatních autorů a to se mi prostě líbí. Kniha ve které figurijí imigranti,rasismus, Tove která je daleko od domova a Malin která se snaží nepropadnou démonovi jmenem alkohol..její nova láska a případ který ji nedá spát. Kniha se čte opravdu sama a konec byl pro mě plný napětí a nervů jak to nakonec vše dopadne. Můžu říct,že jsem opravdu nebyla zklamaná.

26.10.2019 4 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Kniha je opravdu něco jiného než co jsem dosud četla..hrdina, který ale má svoji temnou stránku a to opravdu hodně temnou..Místy je kniha opravdu dosti nechutná, ale když tohle vypustíte, tak zjistíte, že v ruce držíte opravdu dobrou knihu s velice pěkným příběhem, která si opravdu zaslouží vaši pozornost. Hlavní postava vám nakonec bude také sympatická, když pomalu budete odhalovat jeho život od dětství až po současnost..no a on v sobě přeci jen trochu dobrého srdce má a není to zas až taková zrůda..jinak námět dobrý, konec překvapivý. Musím uznat, že se mi to vážně líbilo :)

09.08.2019 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Moje druhá přečtení kniha od Stefana a musím říct, že určitě lepší než Devátý hrob..u Devátého hrobu jsem se chvílemi ztrácela, ale tady to bylo naprosto jiné. Skvěle napsané, úžasně promyšlené a dech beroucí dílo, které jen tak neodložíte. Ke konci mě teda Fabian opět trochu zklamal, jako u předchozí knihy..je to skvělý detektiv, který ale dosti často váha se správným rozhodnutím a než se rozhodne, tak je pozdě..Opět tu máme Dunju, kterou jsem si oblíbila a o to vím mě mrzelo, jakou má chudák smůlu..snad v příštím díle dostane prostor a všem to pořádně nandá :) každopádně super čtení..

03.08.2019 5 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Sběratel trofejí pro mě byl o chlup lepší než Maminčin mazánek. Autorka se opravdu snaží a kniha pro mě byla opravdu velkým překvapením..skvělé čtení, napínavé, 2 případy, které Charlie řeší naráz..Oba dva opravdu zajímavé a ani nevím, který psychopat byl pro mě z nich horší. Hromada podezřelých, který je ten pravý a jestli vůbec nějaký z nich..Charlie je úžasná, pro mě temperamentní mladá žena a Hunter je mi taky sympatický. Celkově celý vyšetřovací tým je velice dobře sladěn..Ke konci knihy mi přišlo možná až trochu náhod najednou, ale i tak knize nemám co bych vytkla. Skvělé a těším se na pokračování...

24.07.2019 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Tohle pro mě bylo vážně silné čtení..Soucítila jsem s dětmi, jako kdybych žila v té místnostmi s nimi..bylo to srdcervoucí a nervy drásající..trnula jsem hrůzou jak vše dopadne a nemohla jsem přestat číst. Konec byl pro mě velkým překvapením a ještě větší znechuceností nad tím, co se může dít a bohužel se to v dnešní době děje. Byla to jen kniha, ale něco z ní je bohužel krutá realita. No kniha toho ve mně zanechala hodně a doufám, že autor brzo napíše nějakou další knihu, kterou si opravdu ráda přečtu.

19.07.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Tak tahle kniha se mi opravdu líbila. Super námět, svižné tempo a neustálé napětí. Hlavní postavy fajn a Marnii a Francis prostě patřej k sobě. Od poloviny knihy jsem už tušila kdo tak zatím stojí,ale i tak to bylo pak celkově překvapení a konec to bylo vázně super zakončení knihy. Doufám, že se s nima ještě někdy setkáme..

17.07.2019 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Kniha sama o sobe neni spatna, ale bylo tam toho tolik, ze mi spousta veci prisla naprosto zbytecna a kniha tim padem zdlouhava coz nemusela byt..trochu vice postav az jsem se chvilema ztracela kdo je kdo..jinak kniha je dobre napsana,napinava a urcite zaujme ctenare. Ten zaver knihy mi prisel trochu moc no, ale proc ne. Prvni dil jsem necetla,ale urcite rada prectu zpetne..kniha neni kdo vi jaka bomba, ale rozhodne ctiva je.

03.07.2019 4 z 5