Sběratel trofejí

Sběratel trofejí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354201/bmid_sberatel-trofeji-uEV-354201.jpg 4 415 109

DC Charlotte Stafford série

Pozoruje a vyčkává... A počítá. Každý z nich uchovává ve formaldehydu, aby se uchoval. Každý prst znamená jednu oběť, mučenou a zabitou. Srdce vyřízlá z hrudi a místo nich vložený symbol konkrétní zrady. A každý týden přibude nová trofej. V jeho očích se všechny oběti provinily a musely zaplatit. Jedno však všechny oběti spojuje. Přijde Charlotte na to, co to je?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Omega

The Trophy Taker , 2017

schvomis
schvomis
10.01.2024 4 z 5

(SPOILER) Četlo se to dobře. Vcelku mě to bavilo. Ale...kniha má 370 stran a můžete hádat, kdo je vrah. V podstatě celou dobu jsou nějací podezřelí a pak BAF, dost ke konci vstupuje na scénu někdo úplně nový. To mě tam trochu nesedělo no. Taky se tam některé věci omílaly stále dokola.
Ale četla jsem předchozí díl a chystám se i na další, takže doporučuji.

aliza
aliza
10.01.2024 5 z 5

Kniha se četla sama, bylo to napínavé. Takže za mne výborný thriller.

Adriena838772
Adriena838772
29.12.2023 5 z 5

Strašně moc dobrá knížka moc se mi to líbilo

vercatko20
vercatko20
15.09.2023 3 z 5

Prosím vás, kolik že je Charlie let? Já jenom, jak je tam neustále DOKOLA omílané to, že je věčně špinavá, rozcuchaná, neupravená a asi pořád vypadá jak hastroš. Nevím, co to znamená, ale je to celkem otravné a rušivé, jak se to řeší pomalu na každé druhé stránce.. bože!

Mruskulka
Mruskulka
22.06.2023 3 z 5

Kniha neurazila, ale žádný wow efekt se taky nekonal. Ale dobrý

Natty1233
Natty1233
28.05.2023 4 z 5

Příběh co nahání hrůzu, četl se sám a stejně jako v prvním díle jsem netušila, kdo je vrah do poslední minuty. Vřele doporučuju.

jan7113
jan7113
09.05.2023 4 z 5

Velmi dobrý detektivní thriller. Jen mám pocit, že autorka je zastydlá feministka se sklony k módnímu aktivismu. Kladné postavy jsou bez poskvrnky (pardon, pár skvrnek na oblečení tam je), navíc jako dobrovolníci pomáhají charitě a pro samé emoce by ty, které považují za zlé, nejradši pozavírali bez soudu na doživotí. Naproti tomu ti "zlí" jsou rovnou nazýváni úchyláky, co by měli v kriminále shnít zaživa (na co nějaké soudy), nemají prý žádné emoce a jsou až tak zkažení, že dokonce pohrdají i, považte, Evropskou unií! Za každým prdem je minimálně rasismus a genderově to celé vyvažuje gay-komunita v Brightonu (která v ději význam má) a lesbická kolegyně (která je tam skutečně jen pro tu "vyváženost") .
Nebýt těchto otravných výdobytků současného světa, dal bych asi plný počet bodů.

Liss93
Liss93
25.02.2023 5 z 5

Od autorky jsem začala s její první knihou, ale nedokázala jsem se začíst. U Sběratele trofejí se mi to naštěstí nestalo. Rychle jsem se začetla, a i když jsem pachatele brzy odhalila (ač jsem netušila o jeho minulosti, která hrála důležitou roli), tak mě bavilo hledání stop a prolínání různých případů.

Ester71
Ester71
24.01.2023 5 z 5

Napínavá knížka, která me hodně bavila a moc dobře se četla...

postrach
postrach
09.12.2022 5 z 5

Silný,mrazivý příběh plný emocí.Vrah mě nenapadl.

Kristulda
Kristulda
04.11.2022 4 z 5

Hodnotila bych to stejně jako první díl. Hlavní postava a její kolektiv jsou super. Líbilo se mi, že se vyšetřovalo více případů zaráz. Vraha jsem neodhalila. Možná se mi první díl líbil o malinko víc.

PolBara
PolBara
30.10.2022 4 z 5

Příběh mě bavil i když měl dvě dějové linie a pachatele jsem brzy "odhalila". Hlavní postava Charlotte je mi sympatická a těším se na další díly série.

Listonožka
Listonožka
25.09.2022 3 z 5

Jako úplně špatné to nebylo, ale za mě trošku chaotické. Nechytila jsem pověstnou ,,slinu" k dočtení, často jsem knihu odkládala. Maminčin mazánek byl úplně jiný level.

Palus
Palus
07.08.2022 5 z 5

Příjemná změna od historických detektivek, mělo to šťávu, spád, prostě žádná nuda....

Mathiola8
Mathiola8
19.07.2022 5 z 5

Jo to mě baví. Charlie a její parťáci jsou prima. Tato druhá kniha byla o fous lepší než první, tak už se těším na další

Kekik
Kekik
04.04.2022 3 z 5

Druhý díl s Charlie Stafford mě tolik nebavil jako předchozí díl Maminčin mazánek. Příběh byl zajímavě vymyšlený, ale nějak mě to nechytlo. Jeden zločinec jim unikal a chodil si po městě, jak se mu zachtělo. Druhý za sebou nechával jen mrtvoly. A o někom neměli ani tušení. Což by samozřejmě nevadilo, ale tentokrát mně připadalo, že jen autorka několikrát napsala scénu, kde si řekli, co zjistili, a Hunter pak rozdal každému úkol, aby se pak zase mohli pustit do debaty, co kdo zjistil. A občas shlédli kamerový záznam. Trošku zklamání za mě.
Na další díly se ale určitě chystám. Jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet vztah Charlie a Bena.

moudivlacek
moudivlacek
12.03.2022 5 z 5

Velice akční díl s Charlie a jejími policejními kolegy. Líbilo se mi, že se zde nevyšetřuje jen jeden případ a vždy dostává přednost ten, který je v tu chvíli důležitější. To mi připomíná běžnou praxi u policie, tím pádem je příběh mnohem reálnější.
Vyšetřuje se tu násilník, který si rád "hraje" s noži na nešťastnících, zároveň je tu vrah, který nejen vytrhává obětem srdce z těla, ale bere si malou pozornost - prst. U vraždy je několik podezřelých, díky kterým se přichází na další kriminální činnost a další "zrůdy".
A je tu také Ben, který se dává dohromady, a hodně se snaží být pro Charlie víc než jen její kamarád.
Nudit se není u příběhu kdy, má to spád od začátku do konce, skvělé napětí, prima parta vyšetřovatelů, kteří drží pohromadě a pomáhají si. Moc se těším na další díl s Charlie.

ZuzanaZ83
ZuzanaZ83
04.12.2021 4 z 5

Druhý příběh policistky Charlie a jejích kolegů. V tomto příběhu se objevuje vrah, který svým obětem uřezává prst a odebírá srdce. Zároveň je zde druhý vrah, který ale hned na počátku příběhu utíká a na útěku opět řádí. Také se zde opět potkáváme s Charliinou maminkou Meg a válečným veteránem Benem, který by chtěl být víc než jen kamarád Charlie....
Kniha opět nezklamala. Možná o něco slabší než první Maminčin mazánek, ale série ještě nekončí a jedeme dál. :-)

Lka
Lka
24.09.2021 5 z 5

Další skvělé pokračování, i když Maminčin mazánek se mi líbil víc. Ale už se těším na další...

Monkas1
Monkas1
14.09.2021 5 z 5

Doporučuji

vraždy thrillery sérioví vrazi policejní vyšetřování

Sarah Flint
britská