Dumicek Dumicek komentáře u knih

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Musím říct, že Andreas Gruber na mě dělá opravdu velmi dobrý dojem! Jeho druhá kniha s Maartenem S. Sneijderem je naprosto brilantní! Užasně promyšlené,originální a dech beroucí dílo..Líbilo se mi,že začátek a vlastně i seznamování se s případy řešíme na škole kam se dostala Sabina Nemezová a její vyučující je právě Maarten...mezi nevyřešenými brutálními vraždami Sabina najde spojitost a rozjede se strhující honička...za mě ano,ano ano a už se těším na další díl.

03.01.2021 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Za mě rozhodně skvělý thriller,který má spád a originální námět..naprosto promyšlené do sebemenších detailů..odkrýváte jednu hrůzu za druhou a bojíte se co přijde jako další..strhující napínavé a řekla bych že dle mého i dojemné..ten konec mě jako vážně dostal a ptala jsem se proč? Opravdu povedené a brzo se vrhnu na další knihu autora.

31.12.2020 5 z 5

Obchod s orgány Obchod s orgány Tess Gerritsen

Super thriller s napětím od začátku až do konce..pokud máte peníze a moc, tak si myslíte, že si koupíte vše..ale ona to tak pravda docela není..prostředí nemocnice naprosto skvělé,machinace a podvody..velmi sympaticka Abby a hlavní vyšetřovatel mi padl také do oka..opravdu čtivá kniha, kterou jen tak neodložíte..

19.12.2020 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Druhá kniha s vědcem Theo Crayem je opět skvělá...je to sice chvílemi až nereálné, ale mně se tohle opravu líbí. Téma bylo teda šílené, ale to jei sám Theo, který na to vše přijde pomocí vědy a matematiky..líbí se mi vsuvky,kde vám vysvětlí co Theo vlastně dělá nebo bude dělat a na jakém principu to funguje..Konec byl sice za mě až moc rychle utnutý, ale bude to asi tím, že bude navazovat na další díl na který už se těším.

12.12.2020 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Naprosto super kniha..Tato série si drží vysokou laťku. Hlavní postavy jsem si opravdu oblíbila a Jill je prostě úžasná. Kniha nemá žádná hluchá místa, vše krásně do sebe zapadá..Napětí se dá jen krájet. Už se těším na další díl

12.12.2020 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Super pokračování, které se četlo samo

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Kniha je rozhodne lepsi nez predchozi dil..zacatek se lehce tahne,ale pak ae to rozjede a je to vazne super. Temna Temze me naprosto uchvatila a prostredi okolo ni..uz tohle vas v te knize nalaka..dej je zamotany,ale opravdu ctivy.. Vice se dozvidame o Dane a jejim soukromem zivote..zato Lacey a Mark to je porad orisek, kteremu se snad uz bude blyskat na lepsi casy..zaver byl prekvapivy a velice zajimavy

17.09.2020 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Řekla bych,že tato kniha byla lehce slabší než předchozí díly..do poloviny knihy mě to zas tolik netáhlo,děj se vlekl a něco mi tam scházelo..pak se to začlo pomalu ale jistě rozjìždět a kniha mě začla bavit..kdo je vrah jsem netušila, měla jsem vsazeno na někoho jiného. Závěr se mi také líbil a hned se vrhnu na poslední díl.

09.09.2020 4 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Navazující kniha na předchozí Motiv X byla jedním slovem jízda. Joo občas tam bylo moc náhod, které by se ve skutečnosti určitě nestali, ale berme to tak,že je to kniha a zatraceně dobrá kniha. Nevim koho v té knize jsem nenáviděla víz zda Molandera nebo Sleiznera. Menší prostor tu tentokrát dostala Dujna,ale zas si myslím,že v další knize bude její příběh ten hlavní. Kniha se prostě četla sama a já se těším na další.

06.09.2020 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Kniha se mi opravdu líbila. Napínavá, krásné prostředí a téma také velice dobré. Hra s psychikou, noční můry, výpadky paměti a halucinogenní drogy..to vše bylo tak dobře zkombinované, že vás kniha velice lehce vtáhla do děje..trocha té romantiky což není na škodu,ale ubírám 1 hvězdičku za useknutý konec..kdy jsme se nedozvěděli pořádně jak to dopadlo s pachateli..možná bude vysvětleno v další knize.

26.08.2020 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Úplně něco jiného, chvílema mi to přislo jako slušnej akčňák, který je lehce přitažený za vlasy..takže pak ten konec byl naprosto wau.. to jsem vážně nečekala a musela jsem uznat, že tohle bylo dokonale promyšlené dílo od začátku až do konce. Prostě super čtení a jako třešnička na dortu to poďěkování..

26.08.2020 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Dočteno a po předchozím slabším dílu musím tento díl vynést do výšin! Naprosto skvělé, brutální, napínavé..skvělá zápletka..dvě vyšetřování. Obě velice dobře promyšlená leč druhé vyšetřování se pak lehce posunulo do pozadí, ale i tak nemám co knize vytknout. Náboženství, drogy, lidé bez domova..vše tak dobře zakomponované do příběhu. Dosti jsem doufala, že Ava a Luc se konečně posunou zas o kousek dopředu, ale zatím se nic takového nestalo, tak snad v dalším díle. Tohle byla opravdu velice podařená kniha, která si zaslouží plný počet hvězd :)

15.08.2020 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Tak dočten další díl..Tento zařazuji k lehce slabším..nebylo to vyloženě špatné, ale chvílemi tomu chyběla šťáva oproti předchozím dvou dílům, ale i tak hodnotím kladně. Vtipné hlášky mě v této sérii baví a vždycky se na ně těším. Ava v pozici šéfinspektorky a Luc jako její podřízený. Dvě dějové linky..každá měla něco do sebe, ale taky jim i něco chybělo. Nečetla se špatně, ale plný počet hvězd si nezaslouží. Uvidíme jak na tom bude poslední díl.

13.08.2020 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Konečně jsem se vrhla na dočtení této série a musim říct, že hned druhý díl je opravdu topovka! Skvělé postavy, luxusně propracovaný příběh,skvělý detektivové..samozřejmně ale nesmí chybět nějakej totální prudič, kterého nesnášíte od prvního pozdravu..trocha romantiky a drsné scény..konec,který nekončí až takovým happyendem a záchranou všech životů. Hned se pouštím do dalšího dílu.

21.07.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Knihu mam doctenou uz delsi dobu a nejak neby cas napsat hodnoceni. Kniha se mi libila. Cetla se sama. Namet dobry. Vysetrovatele jsou taky sympaticky. Tilly a Poe delaji opravdu dobry pracovni par a libi se mi jaky maji na sebe vliv..rozhodne od zacatku nevite co zatim stoji a proc vrah sve obeti upaluje, kdyz uz to pak zacne vyplouvat na povrch,tak Vam ho je i lito..a prostredi tohohle deje je jako tresnicka na dortu. Opravdu tam musi byt krasne :) tesim se na dalsi pokracovani..

21.07.2020 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Je jasné, že mám dalšího oblíbeného autora :) Gruber je opravdu velmi dobrý spisovatel. Kniha je brutální, napínavá, odlehčená lehkým humorem a jako třešnička na dortu je Marten S. Sneijder, protože já miluji podivínské vyšetřovatele, kteří prostě nehrají podle pravidel, skoro nikdo je nemá rád, ale když si někoho pustí k tělu, tak pak zjistíte, že ten člověk je prostě boží a to Marten S. Sneijder je! Sabina jako jeho protiklad mi k němu seděla jako poklop na hrnec, prostě super dvojka. Vraždy byly brutální, promyšlené a nápadité. Prostředí Německa a Rakouska taky super, je to kousek od nás a zas něco jiného než stále severské země, takže i za tohle palec hore. Prostě nemám co vytknout a už se těším na další díl..

06.07.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

První prečtená kniha této autorky, leč mám na čtečce i ostatní, ale nějak na ně ještě nedošlo..psychothriller je to opravdu povedený do sebemenších detailů, ale i přes to mi tam něco scházelo, ale asi to bude spíše tím, že psychothrillery nečtu zas tak často..spíše okrajově a nejsem na ně tak zvyklá..po této knize sáhnu asi po další..no ke knize..krátké kapitoly což je vždycky vítané, lehce psané..pár postav, žádné zamotávání kdo je kdo..prostě malé město, kde si myslíte,že se celkem znáte, že dokonale znáte člověka se kterým žijete a ono ejhle neí to tak. Každý skrývá nějaká svá tajemství a doufáte, že nikdy nespatří světlo světa, ale co dělat, když začnou vyplouvat na povrch a kam jste až ochotni zajít? Jo opravdu se to četlo dobře.

29.06.2020 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Opět skvělá kniha, kterou nechcete odložit dokud ji nedočtete..čte se naprosto sama, vše krásně plyne..kniha o tom, že nevíte kdo je a není váš přítel, komu můžete či nemůžete něco svěřit a taky o tom, jak žít v neustálém stresu, že vás někdo sleduje na každém vašem kroku a mít strach nejen o sebe, ale i o své nejbližší..Frost je prostě skvělej chlap kterého chcete mit doma i s jeho kocourem a tak mu vše přejete a když už to vypadá,tak dostanete facku a říkáte si: " jako vážne pane Freemame? To snad nemůže být pravda! A dožadujete se dalšího dílu, protože potřebujete nutně vědět co bude dál. Takže ano, jste pane Freemane opravdu skvělý spisovatel!

24.06.2020 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Tuto knihu jsem cetla kdyz mi bylo 15 let, takze uz je to celkem davno, ale stale ji mam v zive pameti. Diky teto knize jsem si zamilovala svet thrilleru, ktere ctu dodnes a jsou moji vasni. Tahle kniha me naprosto nadchla a dostala. Opravdu skvele napsane, napinave. Rada se k ni jednou za cas vracim a to same mohu rict o zfilmovane verzi ktera se opravdu povedla. Fiennes zvraceneho psychopata zahral opravdu presvedcive..

20.06.2020 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

No páááni..já tleskám autorovi, protože takhle promyšlenou do sebemenších detailů trilogii jsem opravdu snad nikdy nečetla. ten neskutečný wau pocit bude po přečtení poslední knihy ještě hodně dlouho. Nechápu jak se mu tohle povedlo. Poslední díl byl rozuzlením všeho, ale na druhou stranu i neskutečným zamotáním než jsme se dostali až k samotnému konci. Já neveřila čemu mám věřit, protože vše se mi zdálo pravdivé i když jsem věděla, že jedno z toho nemůže být pravda, ale to jak to bylo podané..no prostě spadla mi brada..chvílemi jsem autora proklínala, že jestli to nakonec tak bude, tak že budu hrozně naštvaná..jenže v téhle knize se všechno otočí během pár stránek a vy zas jen přemýšlíte kdy se to zase změnilo. Opravdu ve mně tato série zanechala hodně a jsem si jistá, že časem si ji přečtu znovu pěkně celé najednou..

14.06.2020 5 z 5