Červený drak

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Francis Dolarhyde je fyzicky poznamenaný šílenec, který si vybírá šťastné rodiny, které pak brutálně, promyšleně a beze stop vyvraždí a zohavená těla mu slouží k rituálně mystickým účelům. Na stopě mu však je policista Will Graham...

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/3039/cerveny-drak-3039.jpg 4.5653
Série:

Hannibal Lecter (1.)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Alpress
Orig. název:

Red Dragon (1981)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (74)

Kniha Červený drak

Přidat komentář
Sněžková
18. února

Příběj je úžasný. Rozebrání hlavních postav - Willa Grahama i Francise Dolarhyda - je práce pro psychiatry. Líbí se mi kontrasty mezi Francisem a Drakem i stíny, které má na duši právě vyšetřovatel Graham. Pět hvězd je všeříkající hodnocení.

Mám k celé knize jedinou připomínku. Redaktora odpovědného za vydání knihy u nakladatelství Premiéra by měl někdo zmlátit Pravidly českého pravopisu. Nevím, zda se jedná o mizerný překlad nebo korekturu, ale pravopisné chyby, které jsou v tomto vydání, by zasloužily lynč. Mám pocit, že několik kapitol překládal a „opravoval“ někdo, komu shoda podmětu s přísudkem zní stejně jako Drakovy výhružky z pokoje Frncisovy babičky.

feex8
05. ledna

Koniec som ozaj necakala. Skoda len, ze Hannibal dostal tak malo priestoru...

Azmodan
25.12.2018

Moc se mi líbil film a tak jsem se rozhodl, že výjimečně přečtu i knihu. Byl jsem ale sklamán a upřímně jsem se i divil, že na základě takového díla mohl vzniknout tak (pro mě) dobrý film.
Základní myšlenka není špatná, ale celá kniha je taková...nezajímavá. Asi je to možná díky tomu, že dost kopíruje děj filmu (nebo spíš naopak), který jsem dobře znal a tak pro mě nic nebylo překvapením. Několik zajímavých scén se ale v knize neobjevilo (třeba ta s tygrem a celou tou atmosférou) a závěr příběhu, tak perfektně ztvárněn ve filmu tu v podstatě chybí úplně. Prostě z deseti zbytečných stránek navíc v knize udělal režisér filmu dokonalý závěr tím, že ho prostě vymyslel!
Pro mě byla kniha velkým zklamáním a jen mě utvrdila v závěru, že by člověk neměl číst to co viděl a naopak.

Eva514
16.11.2018

Tak jako Zrození, se mi to čte strašně špatně. Slovosled ve větách je pro mě hrozně špatně napsaný. Někdy se k větě musím znovu vracet abych vůbec pochopila co k čemu patří. Knihu mám rozečtenou,ale za mě zatím nic moc... Děj super,ale jinak kniha jako takové ne.e zatím. Tak pomalu knihu dočítám. No chvilkama jsem se i nudila, čekala jsem od toho mnohem víc, Žádné velké napětí, hrůza, strach... nic takového.

Bar16
11.11.2018

Vzhledem k tomu, že mě často láká, proč vlastně některé scénáře vznikly, ráda si přečtu předlohu a tato kniha není výjimkou. A nezklamala. Červený drak je poutavě napsaný příběh, kde se mísí několik dějových linií, které se nakonec spojí v jednu - a i přes klasicky americky mírně přehnaný konec, neměla chybu.

Soboll
31.07.2018

Jelikož jsem viděla film dřív než jsem četla knihu tak jsem se velmi těšila . A musím říct ,že film není ani zdaleka tak dobrý jako tato naprosto fantastická kniha . Skvělé popsané postavy ,zápletky .Nechápu jak někdo mohl něco tak promyšleného napsat :D

Praevka
18.07.2018

Dobře napsané, napínavé.

Němka138
08.07.2018

Kniha přečtena jedním dechem. Doporučuji! Opravdu skvělé.