Obchod s orgány

Obchod s orgány https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8340/mid_obchod-s-organy-owc-8340.png 4 229 55

Mladá lékařka Abby DiMatteová pracuje jako rezidentka na chirurgickém oddělení nemocnice v Bayside. Ke studiu medicíny ji přivedla rodinná tragédie a nyní se především zajímá o transplantaci orgánů, zejména srdce. Společně s kolegyní z interny se jí podaří odhalit machinace s lidskými orgány a upozorní na celou věc policii. Tím ovšem neujdou pozornosti těch, kteří toto zlo páchají!... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Harvest , 1996

aliza
30.01.2024 5 z 5

Od Tess jsem zatím četla krimi thrillery s Maurou a Jane, thriller z lékařského prostředí je od ní můj první. A opět mne autorka nezklamala. Velmi zajímavé a velmi znepokojující téma. Napínavé od začátku do konce. Kniha se mi moc líbila a vřele ji doporučuji.

Evaho73
03.12.2023 5 z 5

Veľmi pútavý a mrazivý príbeh. Možno najdesivejšie je, že to znie dosť presvedčivo. Dielo je nabité množstvom medicínskych pojmov s podrobným popisom postupov, kedy naozaj máte pocit, že autorka rozumie tomu, o čom píše. Považujem to za bonus, lebo čítate detektívku a zároveň lepšie pochopíte, ako sa robí napríklad transplantácia srdca alebo transport orgánov.
Vnútorné pocity hlavnej postavy autorka vykreslila celkom dobre, ale ostatné postavy sú trochu ploché, väčšinou iba videné očami postavy. To, samozrejme, vytvára len ďalšie intrigy a hypotézy komu sa dá veriť a kto je do aféry  zapletený. Tento druh neistoty sa udržiava naprieč celým príbehom , aj keď sa mi zdalo, že koniec je príliš nútený s množstvom neuveriteľných náhod, čo trochu uberalo na reálnosti a presvedčivosti.

Jack Bauer
20.08.2023 5 z 5

Výborně napsaná kniha jak od Robina Cooka, závěr velmi napínavý, kdy úplně těsně před koncem nevíte, jak vše autorka zakončí když zbývá už je pět stránek. On to není jen fiktivní román, ale holá skutečnost. Na toto téma doporučuji výbornou knihu od Gordona Thomase Lovci orgánů nebo Dobrodinec od Ridley Pearson.

"Rusko je navíc zemí, kde probíhá něco jako obchod s lidskými orgány. Je to katastrofální záležitost a věc, které by civilizovaný svět měl věnovat velkou pozornost," upozorňuje odborník.

kalache
30.07.2023 4 z 5

...bez peněz do nemocnice nelez!...

konicekbily
03.08.2022 5 z 5

Zajímavé téma, již několikrát použité, ale autorkou hezky zpracované. Děj rychle ubíhá, není tam zbytečná vata a tak jsem se mohl i zamyslet nad etikou při transplantacích. Možná by i část děje mohla být realizovatelná v praxi. Líbilo se mi to.

jprst
09.06.2022 4 z 5

Povedený thriller z lékařského prostředí, napínavý děj bez zbytečných odboček, závěr sice poněkud neuvěřitelný, ale jinak parádní příběh přímo svádějící k přečtení na jeden zátah.

čef
05.04.2022 5 z 5

Známé téma, zpracování však dobré. Statečná lékařka bojuje proti ruské mafii a ztrácí přitom vše, na čem jí záleží. Také je zde zpracované věčné dilema, kdo si ještě zaslouží léčit a kdy se má kdo už raději připravovat na život věčný. Nedoporučuji osobám s těžkým onemocněním.

TaLu
29.12.2021 4 z 5

Přečíst, a pak být dlouho zdravá, hlavně se obloukem vyhnout nemocnicím. :o)
Zajímavé, napínavé, stále se něco děje. Svižné tempo neničí ani poměrně časté odborné popisy probíhajících zákroků. Snad jen konec byl trochu nepravděpodobný, zařazením dětského hrdiny. Sympatické postavy lékařky i vyšetřovatele. Jen mě mrzelo, že jsem nemohla číst plynule, v předvánočních dnech na to nebyl prostor.
A díky všem lékařům, pro které člověk znamená víc, než peníze.
A takových máme určitě u nás dost a dost.

Pavlína2019
29.11.2021 5 z 5

Paní autorku mám velice ráda! Knihy z lékařského prostředí příliš ne. Ale tato byla perfektní. Jako vždy výborně napsaná. Napínavá, zajímavá, nedalo se skoro přestat číst. A také dojemná. Ale i rozčilující. Hrozné téma. Knihu určitě doporučuji!

sirojezkin
20.04.2021 4 z 5

Napínavé a trochu strašidelné. Konec byl dojemný. Doporučuji

March
01.04.2021 4 z 5

Fiiiiiha, to byla jízda. Žádná nuda, žádné hluché místo, napínavý thriller, zakončený happy endem...:-)

ANDY28
26.02.2021 5 z 5

Sice jsou ty lékařské thrillery jak přes kopírák, ale moc se mi tohle líbilo a supr konec!

SilvieSisinka
13.02.2021 4 z 5

Opět super čtení.Ja jen nemám ráda knihy z nemocničního prostředí....i když zde to bylo napínavě napsáno.

alibaba72
09.02.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem a je to parádní jízda, poslední stránky jsem doslova hltal. Skvělý thriller.

Dumicek
19.12.2020 5 z 5

Super thriller s napětím od začátku až do konce..pokud máte peníze a moc, tak si myslíte, že si koupíte vše..ale ona to tak pravda docela není..prostředí nemocnice naprosto skvělé,machinace a podvody..velmi sympaticka Abby a hlavní vyšetřovatel mi padl také do oka..opravdu čtivá kniha, kterou jen tak neodložíte..

Olous1
01.10.2020 5 z 5

Moje oblíbená autorka opět nezklamala. Zajímavé téma, které je aktuální i v této době. Prostě kdo má peníze může si zaplatit i nový orgán,třeba srdce. Určitě stojí za přečtení.

Ivetaa
10.07.2020 5 z 5

Zajímavé téma, nejhorší je vědět, že se to děje neustále kolem nás a nikdy neskončí...

Papik.21
05.07.2020 5 z 5

Některé zápletky mi přišly až moc neuvěřitelné, ale jinak jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Takže kniha splnila vlastně svůj účel - napínavá až do konce. Krásně se četla (čteno v originále).

Titas9001
17.05.2020 3 z 5

Nižší hodnocení za ten překombinovaný až neuvěřitelný závěr. Takhle si pohrávat s hlavní hrdinkou?

Rade
05.05.2020 3 z 5

I když knihy z nemocničního prostředí nevyhledávám, tady plus za to, jak autorka zvládá díky svému vzdělání lékařskou tematiku.
Nicméně napínavá a dobře vystavěná detektivka se zajímavou tematikou se překlopila do dost neuvěřitelného závěru, takže mi to připomínalo spíš nejhorší možnou noční můru, než pravděpodobné vyústění.
Vadil mi český název, který nepochopitelně vystihuje zápletku (proč?) a anotace, kterou když přečteme, známe vlastně stručný obsah knihy. Tyhle marketingové triky, které mají navýšit prodej, mi docela vadí.
Tři až čtyři, nakonec tři plus.
A aktuální poznámka na závěr. Obálka s obličejem s rouškou (vydáni rok 2019) nám dnes evokuje něco úplně jiného, než lékařské prostředí. Ale za to její autoři opravdu nemohou… :)