Temné říční proudy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mladá policistka Lacey Flintová si je velmi dobře vědoma, jak může být Temže nebezpečná – přesto na řece bydlí, pracuje a navzdory všem varováním v ní i plave. Podařilo se jí zotavit z traumat uplynulých měsíců a snad poprvé v životě má pocit, že by mohla být šťastná. Mýlí se. Za horkého letního dne zahlédne na vodě mrtvé tělo. Lacey slouží u námořní jednotky Metropolitní policie, a proto ví, kolik tragických úmrtí má řeka na svědomí. Všechny instinkty jí ale napovídají, že tento případ je jiný. Kdo byla ta žena a proč je pečlivě zahalena do bílého pohřebního roucha? Proč má Lacey neodbytný pocit, že komusi záleželo na tom, aby mrtvou ženu spatřila? Nalhává si to, anebo někdo opravdu slídí kolem jejího hausbótu? Inspektorka Dana Tullochová by to nikdy nepřiznala, ale pro záhadnou Lacey má slabost, i když se jí neustále vměšuje do vyšetřování toho podivného případu utonulé ženy. Dobře ví, jakým peklem si bývalá kolegyně prošla, a tak jí jen velmi nerada informuje o hrozícím nebezpečí. Ale Lacey už tuší, vlastně ví, že kolem její lodi se pohybuje vrah a nechává jí dárky, které by raději nikdy nedostala......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365469/temne-ricni-proudy-PPs-365469.png 4.3267
Série:

Lacey Flint (4.)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino
Orig. název:

Dark and Twisted Tide (2014)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (96)

Kniha Temné říční proudy

Přidat komentář
Netopyr07
19. srpna

Pěkná detektivka. Lacey se mi líbí. Problém je, že knihy nečtu řádně po sobě, takže občas nechápu souvislosti :-) Nicméně závěr (pointa) se mi zdál překombinovaný. Spoiler - Proč musí být šéfka lesbička taky nechápu. Asi je to moderní...

terimila
14. srpna

Nebylo to špatný, ale pořád ne a ne mě to strhnout naplno. Dobrou detektivku mám hotovou za pár dní, tohle jsem četla snad přes týden. Děj se rozbíhá dost pomalu a pomalu i plyne... prostě jako líná řeka. Aspoň že hlavní postava je fajn, Lacey je zajímavá postava. Možná kouknu i po něčem dalším ze série.

lenkavildomcova
25. července

Mám moc ráda tuto autorku. Kniha opět nezklamala.

janina66
23. července

super detektivka, napětí a krátké kapitoly. Přečteno rychle, nemohla jsem se dočkat, kdo to dělá. Mohla být trochu kratší.
Za mě ale pořád vede "Už teď jsi mrtvá"

sissque
20. července

Několikrát tady v komentářích zaznělo, že je tento díl z celé série nejslabší. To já nemohu posoudit, četla jsem předtím pouze díl třetí a vidím je tak na stejné úrovni, nicméně na ty první dva se stoprocentně chystám. Opět jsem si od začátku myslela, že je to "někdo", no, chyba lávky, autorka mi to zase závěrem vyvrátila. Je to obsáhlé, jak už jsem psala u předchozího dílu, ale děj krásně ubíhá, prostředí Temže mi přišlo místy až magické. S. J. Bolton se od teď rozhodně řadí mezi mé oblíbené autory. Její knihy jsou takové "pohádkové" detektivky a nějakým způsobem je mi to sympatické. :-)

mysce
08. července

Autorka rozhodně ví, jak napsat zatraceně čtivý text a mě na ní, kromě jiného, baví její dovednost skvěle pracovat s prostředím, do kterého své knihy zasazuje. Děj Temných říčních proudů se odehrává na řece Temži, která je alfou a omegou tohoto románu.
Ústřední motiv příběhu mi vyrazil dech svou brutalitou a nelidskostí…
Doufám, že Temné říční proudy nejsou rozloučením se sympatickou policistkou Lacey Flintovou, ale že po řádném odpočinku nastoupí k dalšímu případu. Ode mě totiž dostává plný počet hvězdiček!

petrzel
30. června

Tato série mě dost bavila, skvělá kniha se skvělým zaverem.

sun.from.ibiza
25. června

Možná to bylo momentálním rozpoložením, ale já bych tento díl hodnotila asi nejhůře z celé série. První polovina se tak zvláštně táhla (ale nenudila jsem se, to zase ne), ve druhé už jsem správně odhadla směr, kam se to vše bude ubíhat, což bylo zklamání. Budu doufat, že další díl mi opět bude u čtení bušit srdce o závod.


Štítky

Londýn Temže detektivky

Autor a jeho další knihy

Sharon J. Bolton
britská, 1960

všechny knihy autora

Kniha Temné říční proudy je:

v Právě čtených6x
v Přečtených340x
v Čtenářské výzvě13x
v Doporučených17x
v Knihotéce158x
v Chystám se číst211x
v Chci si koupit36x
v dalších seznamech2x