Temné říční proudy

Mladá policistka Lacey Flintová si je velmi dobře vědoma, jak může být Temže nebezpečná – přesto na řece bydlí, pracuje a navzdory všem varováním v ní i plave. Podařilo se jí zotavit z traumat uplynulých měsíců a snad poprvé v životě má pocit, že by mohla být šťastná. Mýlí se. Za horkého letního dne zahlédne na vodě mrtvé tělo. Lacey slouží u námořní jednotky Metropolitní policie, a proto ví, kolik tragických úmrtí má řeka na svědomí. Všechny instinkty jí ale napovídají, že tento případ je jiný. Kdo byla ta žena a proč je pečlivě zahalena do bílého pohřebního roucha? Proč má Lacey neodbytný pocit, že komusi záleželo na tom, aby mrtvou ženu spatřila? Nalhává si to, anebo někdo opravdu slídí kolem jejího hausbótu? Inspektorka Dana Tullochová by to nikdy nepřiznala, ale pro záhadnou Lacey má slabost, i když se jí neustále vměšuje do vyšetřování toho podivného případu utonulé ženy. Dobře ví, jakým peklem si bývalá kolegyně prošla, a tak jí jen velmi nerada informuje o hrozícím nebezpečí. Ale Lacey už tuší, vlastně ví, že kolem její lodi se pohybuje vrah a nechává jí dárky, které by raději nikdy nedostala......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365469/temne-ricni-proudy-DXC-365469.jpg 4.3399

Lacey Flint 4.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino

Dark and Twisted Tide, 2014

Kniha Temné říční proudy

Janík511

Zajímavý děj knihy plný nedotažených drobností, které mi dost vadily. Mark šel na konci knihy Lacey zachraňovat a nikde najednou nebyl? Kde teda byl a proč se o něm mlčí? Takových slabin měla kniha opravdu hodně, takže ve finále srážím hodnocení. Na **** a více hvězd kniha bohužel nemá.

vera4669

Další a zatím poslední díl za mnou chvilkama jsem měla problém s orientací, hodně jmen apod., ale budiž odpuštěno, protože jinak se kniha četla sama a byla super :)
Snad se dočkáme pokračování

Ulala

Hodně dobré, ale začátek mně zmátl. Nemohla jsem si zvyknout na data před a po a na jména v pojmenování kapitol. Nějak jsem se za začátku neorientovala. Pak si ale člověk zvykne a už to má spád. Neotřelý, trochu jiný příběh o přistěhovalcích.

kykyna42

Kniha by mohla mít méně stran a ten konec , je to takové trochu fantasy.

KatyM.
26.12.2020

Kniha se četla dobře, super detektivka.

Sudin
29.10.2020

Opět se to super četlo, ale co ten závěr? Uvěřil bych kde čemu, ale tomuhle teda ne. Za mne velká škoda. Škoda že se autorce nedaří navázat na první dvě knihy série, které byly super.

Kate72
21.10.2020

Myslím, že tohle je asi čtvrtá kniha kterou jsem přečetla od této autorky. Takže na její styl i napětí v knihách jsem zvyklá. Přesto mě tento díl ze čtvrté série moc neoslovil. Bohužel po Rakváři už druhá kniha.

RomanDušek
25.09.2020

Knížky od Sharon Bolton se čtou sami. Styl psaní se mi líbí. Příběh byl napínavý. Jak je u Sharon zvykem, dokonale umí čtenáře vodit za nos. Nejdřív nemáte vůbec žádné tušení, kdo by mohl páchat vraždy. Pak vám nadhodí jednu variantu. Ta dává smysl, ačkoli to šokuje. Jenomže za chvíli je to zase jinak. Zase by to mohl být někdo jiný a zase to vyrazí dech! Až ve finále, po několika možnostech je vrah/vražedkyně odhalen/a. Ale to až na samém konci příběhu.
Lacey Flintová je moc sympatická policistka! :-)

Londýn Temže detektivky

Sharon J. Bolton
britská, 1960

všech 10 knih autora

Kniha Temné říční proudy je v

Právě čtených3x
dalších seznamech8x