Temné říční proudy

Temné říční proudy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365469/bmid_temne-ricni-proudy-DXC-365469.jpg 4 512 159

Lacey Flint série

< 4. díl >

Mladá policistka Lacey Flintová si je velmi dobře vědoma, jak může být Temže nebezpečná – přesto na řece bydlí, pracuje a navzdory všem varováním v ní i plave. Podařilo se jí zotavit z traumat uplynulých měsíců a snad poprvé v životě má pocit, že by mohla být šťastná. Mýlí se. Za horkého letního dne zahlédne na vodě mrtvé tělo. Lacey slouží u námořní jednotky Metropolitní policie, a proto ví, kolik tragických úmrtí má řeka na svědomí. Všechny instinkty jí ale napovídají, že tento případ je jiný. Kdo byla ta žena a proč je pečlivě zahalena do bílého pohřebního roucha? Proč má Lacey neodbytný pocit, že komusi záleželo na tom, aby mrtvou ženu spatřila? Nalhává si to, anebo někdo opravdu slídí kolem jejího hausbótu? Inspektorka Dana Tullochová by to nikdy nepřiznala, ale pro záhadnou Lacey má slabost, i když se jí neustále vměšuje do vyšetřování toho podivného případu utonulé ženy. Dobře ví, jakým peklem si bývalá kolegyně prošla, a tak jí jen velmi nerada informuje o hrozícím nebezpečí. Ale Lacey už tuší, vlastně ví, že kolem její lodi se pohybuje vrah a nechává jí dárky, které by raději nikdy nedostala...... celý text

Žánr:
Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino
Originální název:

Dark and Twisted Tide , 2014


více info...

Komentáře (159)

Komentáře 159 Recenze 10

Aymira
Aymira
26.01.2024 4 z 5

Odmala mám fobii z hluboké vody, proto jsem se při čtení necítila vůbec dobře. Navíc mě celou objímala hnusná, chladná, smradlavá Temže.

Příběh samotný mě úplně nazaujal. Vedlejší postavy mi byly tak nějak jedno, téměř obejít jsme se tentokrát museli bez Marka, takže červená knihovna se nekonala. Ne že by to bylo na škodu, ale jeho postava je přece jen dost zajímavá.

ZuzanaZ83
ZuzanaZ83
17.02.2023 5 z 5

Další příběh s Lacey. Tentokrát Lacey nachází mrtvoly a policie i ona tak musí zjistit, o koho jde, a proč je nachází právě toho času "vodní strážnice" Lacey.
Mimo hlavní dějovou linku se rozvíjí i osobní příběh šéfky Dany i vztah Lacey s polocistou Joesburym.
Tahle série mě prostě baví.


PetK
PetK
26.09.2022 3 z 5

Lacey a její příběhy jsem si hodně oblíbila a na každý další díl se těšila. Opět mě fascinovala "postava řeky", život na ní, v ní a kolem ní. To pro mě bylo hodně zajímavé. Bohužel příběh samotný považuju za nejslabší. Měla jsem zmatek ve vedlejších postavách a i rozuzlení mi připadalo jakési přepatnáctěné a ne úplně jasné. Škoda. Snad to napraví další díl. Pokud bude, ráda si jej přečtu.

bee88maja
bee88maja
15.09.2022 4 z 5

Olejovitá smrdutá bahnitá voda řeky, skrývající tajemství, která se nedají pouhým okem prokouknout. Představím si, co vše v řekách plave, všechny ty zvířátka velkých i miniaturních rozměrů. Odpad, splašky... Řeka. Vltava nebo Temže. Řeka, kolik mrtvých těl odvanul čas, kolik těl se zaklínilo mezi kameny...

Zkušený pozorovatel a rutinní čtenář detektivních příběhů může být lehce "unaven"...

Za mne na pozadí všech těch utonulých těl, ženských těl, ve mně hlodala postava hlavní hrdinky Lacey , která mi nedala spát (už pár nocí - díky celé sérii :))... kdo věří v trochu romantiky, zajímá Vás také, jak to s Lacey a jejím srdcem bude... a kdo vlastně ta Lacey proboha je.... napnutí jak kšandy... Romantici chtějí další díl. Za detektivy asi už stačilo. :)

ydnac
ydnac
05.06.2022 5 z 5

TEMNÉ ŘÍČNÍ PROUDY...
Ukrývají vraha...
Vydávají jeho oběti...
Podle báchorek se zde zjevuje i mořská panna...
Lacey znovu oblékla uniformu a pracuje u říční policie. Přestože si myslela, že bude daleko od nebezpečí, znovu je do něj zapletena. Během svého plavání narazila na mrtvé tělo.
Mark pracuje v utajení na jiném případu, nikdo neví kde je...
Opět napínavé čtení, tahle série patří k mým oblíbeným :-)
Myslela jsem, že vraha odhalím, ale ne.
Doporučuji číst od prvního dílu, aby jste mohli sledovat vývoj všech postav :-)

tess.de.veles
tess.de.veles
09.05.2022 5 z 5

Libila se mi...a za slabsi kousek, jak tu nekdo zminil, ji rozhodne nepovazuji....Lacey jsem si zamilovala..... :-)

ennlady
ennlady
06.05.2022 3 z 5

Hodně mě to mrzí, ale já se s knížkou nějak nemohla skamarádit. Musela jsem se do čtení dost nutit, chytlo mě to až asi sto stran před koncem. Hodnotím jako velice zvláštní a zajímavý příběh s překvapivým vyústěním, ale na mě nějak zdlouhavý. Jinak mám tuhle autorku nesmírně ráda.

Ráčkajda
Ráčkajda
05.05.2022 4 z 5

Opět zajímavý příběh, doufám, že ne poslední, ale přišel mi trošku slabší než předešlé díly. Přesto se mi celá série moc líbila.

AnnaL.
AnnaL.
28.04.2022 3 z 5

Autorka napsala další díl s Lacey Flintovou Jmenuje se ,,The Dark" Doufám, že překlad bude brzy

Iva B.
Iva B.
26.04.2022 5 z 5

Zase skvělé!! Čtivé, napínavé, nechtělo se mi od příběhu vůbec odcházet. Vztah Marka a Lacey byl mezi řádky asi vyřešen (já to teda tak pochopila) a pokud je tohle poslední díl, tak mě to dost mrzí, protože tahle série mě opravdu baví.

Mihal27
Mihal27
16.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Skvelý záver tejto série. Jednoducho skvelé. Od začiatku až do konca sa niečo dialo a nenechalo ma ani na chvíľu vydýchnuť. Lacey opäť ukázala že pritahuje samé problemý a dáva svojim kolegom a priateľom riadne zabrať. V závere som bol trochu prekvapený kto bol zodpovedný za tie vraždy. Až skokro celkom na konci som vedel kto je zato zodpovedný...

" Dámy a pánové, máte co do činení s velice neobvyklým typem sériového vraha, Má to rád mokré. Hodne mokré."

Jenny46
Jenny46
06.04.2022 4 z 5

Lacey F začala pracovat u námořní policie, bydlí na lodi, plave v Temži...
Jako vždy přitahuje pozornost nebo je ve špatný čas na špatném místě??
Příběh je složitější, opět zajímavé čtení, napínavé, temné až mrazivé...
Akorát mě mrzi, ze Mark J se objeví jen krátce.
Ale kniha stoji za přečtení...

malen
malen
05.04.2022 4 z 5

Nevím, tenhle příběh mě nestrhl, jako ty předchozí. Ale napínavé to bylo, jen moc rozvláčné. Ovšem takový závěr jsem nečekala.

cukrovka
cukrovka
21.03.2022 4 z 5

Opět zajímavý příběh plný napětí. Hlavní hrdinka, stejně jako v předešlých dílech, přitahuje problémy a nebezpečí. Chvílemi mi to přišlo dost komplikované, ale čtivost se knížce upřít nedá.

mataj
mataj
14.03.2022 4 z 5

Předpokládám, že se jedná o poslední díl, který byl stejně, jako celá série s Lacey výborný, čtivý, napínavý. Záhadné prostředí povodí Temži nastolilo ponurou atmosféru, kde se příběh odehrával. A i když jsem byla trochu zmatena z jednotlivých postav, samotná zápletka s afgánskými imigrantkami byla zajímavá a neotřelá.

Majuš333
Majuš333
05.03.2022 5 z 5

Tento diel bol trošku slabší, ale myslím si, že to bolo kvôli tomu, že asi do polovice knihy hlavné postavy vystupovali samostatne a nie ako kolektív. Tiež som dosť postrádala Marka a v ženských afganských postavách som sa trochu strácala...„Jmenuju se Lacey Flintová a už neplavu v řece,“ mumlala si pro sebe, když nasedala do kanoe.
„Neplavu v řece, protože je to nebezpečné a můj přítel mi to rozmluvil.“

„Jsem policistka.“ Byla to nejagresivnější, nejsebevědomější a nejasertivnější věta, na kterou se v daném okamžiku zmohla.
„No nekecej,“ odpověděl Joesbury.

Pája699
Pája699
04.02.2022 3 z 5

U tohoto posledního dílu ze série mám takové smíšené pocity, jak vůbec hodnotit. Z názvu knihy mi běhal mráz po zádech. Sliboval hodně tajemna z řeky Temže…..Celá série se mi líbí a mohu ji jen doporučit! Bohužel tento díl je ale za mě nejslabší..po pravdě mě nezaujal příběh, ale psáno je to čtivě. Bylo mi ctí poznat Lacey Flintovou :-)

MíšaS.
MíšaS.
24.11.2021 2 z 5

Ze všech dílů byl tenhle asi nejslabší. Nezaujal mě příběh.

MirkaProk
MirkaProk
03.10.2021 3 z 5

Tahle série se mi líbila, ale tento díl mi přišel nejslabší, nějak jsem se nemohla začíst

veronika4001
veronika4001
14.09.2021 5 z 5

Po přečtení několika knih si už troufám říci, že jsem tvorbu Sharon J. Bolton zhruba poznala. Z pojídání patologa u prohlídky mrtvého a částečně rozkládaného těla se mi zvedá žaludek a ještě dlouho v průběhu čtení se nemohu slaných žaludečních šťáv zbavit. V knize Temné říční proudy vidím dokonce i pohádkový prvek - doslova "stařena jako z pohádky", spíše je to srovnání, přesto na Bolton neobvyklé vzhledem k tomu, že jde o thriller nebo noir detektivku. Tento díl je okořeněn druhy náboženství, způsoby pohřbívání a autorka se reálně nebojí využít odlišnosti kultur i v uchopení vraždy. Sarah J. Bolton je spisovatelkou, která umí čtenáře hned nadchnout a nabudit v očekávání a pak zase naráz přibrzdit a očekávání utnout, aby čtenáře ještě více nabudila a rozjela akčnější tempo. Umí galantně snoubit životní osudy na jedné straně a profesní život na druhé straně a rozvířit vlnu nebo naopak zklidnit hladinu vod. Přirozeně, je to jako příliv a odliv v jejích knihách, který je vždy pádným důvodem, proč se vrhat do proudů Temže a akci začít nebo nezačít. V těchto polohách je vždy situován příběh. Miluji série knih, které na sebe nutně nenavazují a čtenář si může vybrat, které dát přednost a nečekat třeba i dlouhý čas na kýžený díl, aby mohl pokračovat v četbě. Bolton to ví. Pokud se budu ještě nějakou dobu tvorby od Sharon J. Bolton držet, čeká mě Volavka a Prasklina. Už teď se moc těším.