Temné říční proudy

Temné říční proudy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365469/bmid_temne-ricni-proudy-DXC-365469.jpg 4 517 159

Lacey Flint série

Mladá policistka Lacey Flintová si je velmi dobře vědoma, jak může být Temže nebezpečná – přesto na řece bydlí, pracuje a navzdory všem varováním v ní i plave. Podařilo se jí zotavit z traumat uplynulých měsíců a snad poprvé v životě má pocit, že by mohla být šťastná. Mýlí se. Za horkého letního dne zahlédne na vodě mrtvé tělo. Lacey slouží u námořní jednotky Metropolitní policie, a proto ví, kolik tragických úmrtí má řeka na svědomí. Všechny instinkty jí ale napovídají, že tento případ je jiný. Kdo byla ta žena a proč je pečlivě zahalena do bílého pohřebního roucha? Proč má Lacey neodbytný pocit, že komusi záleželo na tom, aby mrtvou ženu spatřila? Nalhává si to, anebo někdo opravdu slídí kolem jejího hausbótu? Inspektorka Dana Tullochová by to nikdy nepřiznala, ale pro záhadnou Lacey má slabost, i když se jí neustále vměšuje do vyšetřování toho podivného případu utonulé ženy. Dobře ví, jakým peklem si bývalá kolegyně prošla, a tak jí jen velmi nerada informuje o hrozícím nebezpečí. Ale Lacey už tuší, vlastně ví, že kolem její lodi se pohybuje vrah a nechává jí dárky, které by raději nikdy nedostala...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Dark and Twisted Tide , 2014

orinka3
22.04.2019 5 z 5

Z té knížky naskakuje husí kůže. Nikdy jsem ještě neměla tak živý pocit z četby. Celý příběh se odehrává na vodě. To není prostředí pro lidi. Utopené ženy, hemžící se krabi. Lesknoucí se hladina, tajemné noční zvuky a přízračný plavec. Temný nádech od první do poslední stránky. Měla jsem jakési tušení, a to se mi ke konci potvrdilo. Nějak jsem si při čtení vybavila pohádku Sněhová královna. Jak Gerda pluje za svým Kajem, proud ji unáší v lodičce. Až ji ke břehu přitáhne čarodějnice a pozve do své kouzelné zahrady. Ten sám dojem jsem měla ze zahrady u Temže, když se vyšetřovatelka spřátelila se dvěma sourozenci. Klobouk dolů za neotřelé prostředí a sugestivní text.

Januli
22.04.2019 3 z 5

Začátek vlažný ale závěr už graduje a nutí čtenáře pokračovat ve čtení. Musím přiznat, jak je popisovaná jakákoliv akce v Temži, tak mi až naskocila husí kůže. Brrr..

Schamila
14.04.2019 5 z 5

Super příběh - děsivý popis vody v Temži - místy při plavání mi bylo až špatně. Nádherné napětí od začátku až do konce, tohle vám z hlavy jen tak nevymizí. Moc doporučuji!!!

atevi4
11.04.2019 5 z 5

Moje první kniha ze "série" Lacey a já jsem nadšená... nemohla jsem přestat číst a zároveň jsem věděla, že až to dočtu, bude mi ta kniha chybět... Vidím, že předchozí knihy s Lacey mají ještě lepší hodnocení, takže se na ně už chystám...

Welinie
09.04.2019 3 z 5

Škoda, tenhle díl s Lacey mě uchvátil že všech nejmíň. Nějak jsem pořád nemohla najít to správné tempo, chyběl mi tam ten náboj a spád, hlavně ze začátku. Přišli mi to dost nucený. Závěrem se to celkem povedlo, i napětí tam bylo, ale ne tolik, co v předchozích knihách.

kyssling
07.04.2019 3 z 5

První polovina knihy mě moc nezaujala, bylo to takové jalové ... Závěr byl ovšem napínavý, takže celkově průměr. A zklamání, čekal jsem víc.

L.Helena
07.04.2019 3 z 5

Dobrý příběh, ale víc jak půlku knihy jsem z ní vůbec necítila napětí. To se dostavilo až v závěru, což je na knihu o téměř pěti stech stranách docela málo.

ddkk
28.03.2019 5 z 5

Tak tohle bylo doslova strašidelné- už jen to prostředí, kde se příběh odehrává...Nesmírně napínavý děj, jak už je u autorky zvykem, a neodhadnutelné řešení. Přiznávám, že jsem se místy i trochu bála :-) Lacey je stále úžasná, vymyká se a i když o ní víme své, držíme jí pořád palce. Plný počet a doporučuji.

certik003
26.03.2019 4 z 5

Opět pachatel, který do vyšetřování zatáhne Lacey, opět vztah-nevztah s Markem. Rozhodně mě zaujalo líčení života kolem Temže, děj, který mě nutil číst dál a dál, jenom ten konce byl pro mě těžce uvěřitelný, hlavně motiv pachatele.

JířaBalicu
26.02.2019 4 z 5

Poslední Flintová a musím napsat, že jsem trochu zklamaná. Čekala jsem epicke vyvrcholení všeho, práce, Mark, sestra a ono nic moc. Ale jako detektivka dobrý a mořská panna no paráda. Rozhodně čtěte a ja se jdu uklidnit Kocourem Bobem.

dominika2585
11.02.2019 5 z 5

Boltonová snad nikdy nezklame. Opět promyšlený thriller, i když už je trochu otravné jak do toho pachatelé vždycky zatáhnou Lacey. Ale každopádně se těším na další díl.

Eeli
29.01.2019 5 z 5

Napětí, strach, úzkost, překvapení, dojetí i úsměv dokáže ve čtenáři vyvolat čtvrtý díl této skvělé série.

a.k
24.01.2019 4 z 5

Lacey Flintová působí u námořní policie. V řece narazí na tělo ženy, které je zabaleno v bílém rubáši. Okolnosti prozrazují, že nejde o oběť nešťastné náhody. Lacey se pouští do vyšetřování a sama se stává středem zájmu vraha, který se pohybuje nebezpečně blízko.
Z příběhu dýchá nejen napětí, ale i celková atmosféra temných zákoutí okolo Temže. Tahle série mě baví. Opět to bylo skvělé.

Prateri
09.01.2019 5 z 5

Temné říční proudy - vystihující název knihy. Temná voda v Temži, popsaná mistrně, že při představě, že do ní někdo vleze, mi nahání husí kůži velikosti pralinek. Temný příběh si vybral Lacey, aby čelila zaneřáděné vodě, přílivům i vrahovi. Chudák holka - osud, nebo co to je, s ní pořádně mává, musí toho hodně vydržet fyzicky a duševnu to dá taky hodně zabrat. Paní Bolton, to temno vám jde.

theBlond
04.01.2019

Kniha byla dost zajímavá a nutila mě číst dál a dál. Jen jediné co jsem moc nepochopila byl ten konec
*SPOILER* Vrazdila tedy Tessa? Nebo ta Nadia? A proč? A proč nechávala Tessa Lacey ty "dárky"?

princesse
02.01.2019 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a určitě přečtu i další. Skvěle napsaná a pachatel ten nejnepravděpodobnější. Tušila jsem, ale ... co a proč? Rozhodně skvěle a děsivě popsaná místa děje. A za mě i skvělá obálka, ponurá a depresivní, stejně jako děj knihy.

Iny
27.12.2018 5 z 5

Po delší odmlce kniha, která vtáhne do děje a do poslední chvíle vlastně netušíte, kdo je vlastně ten záporák a vrah????? Skvěle podané a vyšponované. ????

swayno
05.12.2018 5 z 5

Bomba! Do posledních chvil jsem netušila, kdo co jak a proč :)

alibaba72
27.11.2018 5 z 5

S. J. Bolton je knihu od knihy lepší a lepší. Temné říční proudy je super kniha a už se těším na další případ, který bude řešit L. Flintová.

smithynka
14.11.2018 5 z 5

Opět skvělá detektivka s Lacey Flintovou. Konec byl napínavý a od poloviny jsem tušila, kdo by mohl být pachatel, jen mi chyběl důvod, proč to dělá. Sharon to prostě umí :). Doporučuji.
Obdivuji Lacey. Já bych na lodi nikdy nebydlela, určitě bych se nechodila koupat do Temže a rozhodně bych se okamžitě přestěhovala, kdybych věděla, že mě někdo sleduje a nechává mi tam nějaké dárky.