Temné říční proudy

Temné říční proudy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365469/bmid_temne-ricni-proudy-DXC-365469.jpg 4 517 159

Lacey Flint série

Mladá policistka Lacey Flintová si je velmi dobře vědoma, jak může být Temže nebezpečná – přesto na řece bydlí, pracuje a navzdory všem varováním v ní i plave. Podařilo se jí zotavit z traumat uplynulých měsíců a snad poprvé v životě má pocit, že by mohla být šťastná. Mýlí se. Za horkého letního dne zahlédne na vodě mrtvé tělo. Lacey slouží u námořní jednotky Metropolitní policie, a proto ví, kolik tragických úmrtí má řeka na svědomí. Všechny instinkty jí ale napovídají, že tento případ je jiný. Kdo byla ta žena a proč je pečlivě zahalena do bílého pohřebního roucha? Proč má Lacey neodbytný pocit, že komusi záleželo na tom, aby mrtvou ženu spatřila? Nalhává si to, anebo někdo opravdu slídí kolem jejího hausbótu? Inspektorka Dana Tullochová by to nikdy nepřiznala, ale pro záhadnou Lacey má slabost, i když se jí neustále vměšuje do vyšetřování toho podivného případu utonulé ženy. Dobře ví, jakým peklem si bývalá kolegyně prošla, a tak jí jen velmi nerada informuje o hrozícím nebezpečí. Ale Lacey už tuší, vlastně ví, že kolem její lodi se pohybuje vrah a nechává jí dárky, které by raději nikdy nedostala...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Dark and Twisted Tide , 2014

oleg
27.08.2018 5 z 5

Pěkné čtení,jako všechny předešlé příběhy.....

klokan.1905
27.08.2018 5 z 5

Temné říční proudy...
Jestliže by někdo ze čtenářů uvažoval o čtení této série s Lacey Flint od Sharon J.Bolton, tak rozhodně začněte od prvního dílu... O dost zásadních věcí byste totiž přišli...
V tomto pokračování se s Lacey budete pohybovat dost po vodě a ve vodě (temná Temže)... V případě, že to bude ve vodě, tak se pořádně nadechněte, protože další nádech bude až za dost dlouho... ;-) A že by Lacey měla čas na to, aby se zbavila svých traumat z vyšetřování předchozích případů? Ani náhodou, zapomeňte! Při plavání v Temži zahlédne Lacey mrtvé tělo... Tělo je však zabalené do pohřebního roucha...
Poměrně dost prostoru dostává v knize i policistka Dana Tullochová, se kterou zamíříte i do jejího soukromého života...
Knížka je opět čtivá - s překvapivým závěrem... ;-) Za mě 90 %...

Šánka
26.08.2018 5 z 5

Vždy si říkám, jestli taková poměrně obsáhlá kniha, těměř 500 stran, plně udrží moji pozornost, zvláště pak thriller. Zbytečné obavy, S. J. Bolton se to zatím pokaždé daří parádně.
I tentokrát dokonale čtivé, temné a napínavé. Řeka Temže vás pohltí, pohrává si s vámi, chvílemi ukolébá, aby jste se vzápětí nadechli a v závěru napětím zadrželi dech.
Výborné a doporučuji !!!

perpe2a
22.08.2018 4 z 5

Čtvrtý díl ze série o policistce Lacey. Tentokrát nás vraždy přivedou k temným hladinám Temže v Londýně. Kriticky musím říci, že zezačátku jsem se trochu ztrácela v postavách. kapitoly jsou velmi krátké a postavy se střídaly tak rychle, až jsem byla zmatená a musela se vracet, abych zůstala v ději. Naštěstí se to ustálilo asi po třetině knihy a pak už se to četlo jedním dechem. Nechybí napětí, nervy drásající vztah-nevztah s Markem, i když velmi okrajově a samozřejmě také závěrečné odhalení vraha, které jsem rozhodně netipla správně. Knihu doporučuji, moc se mi styl psaní S. J. Bolton líbí a doufám, že se brzy dočkám dalšího dílu série.

amladar
09.08.2018 5 z 5

Tak do poloviny knihy jsem se trochu nudila. Samá voda, řeka apod. Od poloviny to začalo pěkně šlapat a nakonec nemohu jinak, než dát 5 *.

Peslik
03.08.2018 4 z 5

Moc jsem se na další díl těšila a dočkala se, Temže mě pohltila a já knihu četla jedním dechem a tajně doufala, že Lacey a Mark k sobě najdou cestu a konečně...., no tak třeba příště :D
Jinak děj napínavý, kniha trochu rozvláčnější, ale na letní čtení to byla taková jednohubka. Napětí, osobní život hl.postav, trocha romantiky a samozřejmě vražda, vše co od knihy očekávám.

Dela111
02.08.2018 5 z 5

Toto je pro mne srdcová záležitost. Knihy S. J. Bolton mají vždy výborně promyšlenou zápletku a dokonale vykreslenou atmosféru a hlavně autorčin styl psaní mně naprosto sedí.
Hlavní hrdinku Lacey jsem si oblíbila už v prvním díle. Je to zajímavá postava s tajemstvím z minulosti. V tomto díle si Lacey užívá samotu na hausbótu (což jí závidím :-) ) a každodenní plavání v Temži, tedy do chvíle než v řece narazí na mrtvolu neznámé ženy. Mimo pocit, že ji někdo sleduje, má Lacey navíc starost o Marka Joesburyho, přítele a bývalého kolegu. Je ještě policista nebo přešel "na druhou stranu"?
Doporučuji, je tu vše co má kvalitní thriller mít - vražda, napětí, tajemství, policistka v ohrožení a to vše velmi čtivě napsané.

iveta3689
27.07.2018 3 z 5

Ze začátku hodně zajímavá a napínaví knížka. Děj byl velmi čtivý, bohužel tak od poloviny začal trochu váznout. To mě opravdu překvapilo, obvykle je to s knihami naopak. Za první půlku bych dala 4*, za druhou tak 2 (slabší 3). Konec to trochu pozvedl, ale celkově jsem z knihy trochu rozpačitá. Určitě ale zkusím jinou, osud hlavní hrdinky mi připadá velmi zajímavý.

Nixa
26.07.2018 4 z 5

Sérii s Lacey jsem si hned oblíbila, ale tento díl patří mezi ty slabší. Na jednu stranu se mi líbilo jak je v knize popisováno prostředí tajemné řeky Temže, ale na druhou stranu mi příběh přišel zbytečně dlouhý. Kdyby byla kniha kratší, bylo by to asi lepší, ale potom bychom zase přišli o ten tajemný až strašidelný pocit. Přesto nemůžu autorce upřít jak skvěle umí psát a hlavně překvapit. Takový konec jsem rozhodně nečekala. Také se mi líbilo, že se v knize více objevovala Dana, kterou mám také moc ráda.

Mi-šu-le
26.07.2018 5 z 5

Miluju její knihy, když večer čtu a pak slyším trávu růst, nemůžu se odtrhnout, bojím se, ale ne a ne knihu odložit. To je to, co od knihy očekávám, že mě pohltí. Trochu mi chybělo víc Marka, doufám, že v dalším díle už se to konečně rozjede :D Na mě moc rychlý závěr, ale jinak TOP.

kaca.ka
24.07.2018 4 z 5

Vlastně vůbec nevím, jak hodnotit. První půlka se mi četla hrozně moc pomalu, může to být knihou (to mi nějak nesedí), ale i tím, že jsem ve stejné době podlehla jiné knižní sérii a byla jsem všeobecně roztěkaná. Závěr mě ale moc bavil! Jasně, občas to byla blbost, ale jakmile si oblíbím nějaké obsazení knihy, jsem ochotná odpouštět. A nějak mi nechybělo, že na scéně skoro nebyl Mark.

mulder
23.07.2018 5 z 5

Pokud si autora nebo autorku oblíbím, drobné nedokonalosti odpouštím, což je tento případ. Čte se to tak hezky, že si přeju, ať to neskončí. Mám pro Sharon J. Bolton velkou slabost a její knihy mám velmi rád:-)

karantena
23.07.2018 3 z 5

Nekupujte si knihu pokud chcete strávit dovolenou na lodi.Bohužel v mém případě se to stalo a nechtěla jsem do vody strčit ani palec u nohy a neustále jsem čekala,kdy mě kdo stáhne pod vodu.No a ke knize musím napsat ,že předešlé díly byly mnohem zajímavější a hlavně uvěřitelné.Tako kniha mi připadala,místy dost zdlouhavá a nesmyslná.Doporučila bych díly číst tak jak jdou po sobě,aby čtenáři věděli,kdo vlastně Lacey je a jestli je vůbec Lacey.Už mě vidíš? ,Volavka,Tak to je, tak to bude ,jsou opravdu čtenářským zážitkem.Proudy proto hodnotím jako slabší.

astra3
20.07.2018 5 z 5

Tuhle sérii jsem začala od konce, ale vůbec to nevadilo. Napínavé, plné zvratů. Výborná detektivka. Jen představa, že někdo dobrovolně plave v Temži mě děsí.

Silwinka87
18.07.2018 4 z 5

Před 14 dny jsem byla v Londýně,takže při čtení mi Temže ožívala před očima..Ta voda je děsivá,úplně tmavá..
Byla to moje první knížka od téhle autorky..Za chvíli jsem si ale zvykla na její styl psaní..Chvilku děj klidně plyne a najednou přidává na dynamičnosti a knížka nejde odložit..
Když jsem došla k pasáži,že by mohlo jít o téma s uprchlíky,trochu jsem se lekla.Ale naprosto zbytečně,knížka byla skvělá,dotažená do konce a děj velmi zajímavý..Chvilkami mě až mrazilo..Doporučuji!!!

ellescorpio
17.07.2018 5 z 5

Za mě naprosté nadšení (jako velký milovník vody jsem si to fakt užívala, přece jen detektivek, co se odehrávají na 23. východní je až až), i jsem si prohlížela mapu Temže a kde že je ten Deptford Creek a jak to vypadá :). Děj krásně plynul a na konci jsem byla úplně našponovaná. Ještě mi zbývá Volavka, ale z těch zbylých tří s Lacey se mi tato líbila nejvíc. Co autorce rozhodně nelze upřít, je opravdu originální pachatel v každé knize. I se mi líbí, že je každá kniha jiná a není to na jedno kopyto. Jen by možná neuškodilo zopáknout za kým a proč to jezdí Lacey do vězení, kdo nečetl první ze série, asi bude krapet zmaten.

RADOST
16.07.2018 3 z 5

Po přečtení předešlých knih této série jsem očekávala více. Jsem zklamaná, příběh i jeho zpracování nedosahuje úrovně těch předešlých, je předimenzovaný a zároveň jaksi rozvláčný. Cítila jsem se jak neplavec, zmatený a zmítaný těmi říčními proudy. Knihu jsem proto často odkládala a pak musela zpětným listováním v mysli i stránkách znovu objevovat již přečtené. A to se mi jindy nestává, natož u thrillerů. Nicméně na tvorbu S.J. Bolton nezanevřu. Doufám, že v dalším díle bude střídmější při dávkování nezvyklostí a "šíleností".

efka.saf
14.07.2018 4 z 5

Šílené, megalomanské, nepravděpodobné, velikášské a hodně hodně mokré. Ale?? Je to Sharon J. Bolton a ta je prostě vždy dokonale čtivá! Sakra, jak to ta holka dělá, že vy a její knihy jste jako pitbullové při psích zápasech. Jakmile knihu otevřete, zakousnete se do sebe a konec zápasu značí až gong v podobě poslední stránky. A do té doby se jenom melete ve změti slov a v případě této knihy i ve změti temných říčných proudů uchvacující řeky Temže.

Bez nadsázky mohu říct, že tuto autorku opravdu miluju! I když všechny její knihy jsou v závěru pěkně megalomanské (očividně to Sharon ani jinak neumí), musím uznat, že jsou čtivé jako málo co. Vdechla život skvělým a sympatickým postavám a to v podstatě bez výjimky. No řekněte sami, kdo z nás nefandí Lacey a Markovi? :) Případy jsou vždy velmi zajímavé a často se opírají o "něco" zajímavého (Jack Rozparovač, staré legendy, pohádky), což dodává příběhům punc tajemnosti a možná i nadpřirozenosti. Závěr je bez výjimky napínavý a kulervoucí, ale bohužel, mnohdy tak monstrózní, že úplně pravděpodobně nepůsobí. Většina z nás nad tím ale mávne rukou, protože nudit se nestihne skoro nikdo.
V této knize, troufám si říct, byla hlavní postavou (krom Lacey) především úžasná a nebezpečná Temže, která mě uchvacovala a děsila zároveň. Co se týče ubrané hvězdičky, byla stržena nejen za méně pravděpodobný konec, ale i za líně plynoucí první polovinu, která mi připomínala Temži v době, kdy dosáhla přílivu a na krásných 15 minut se zcela zklidnila. Pak ale začne odliv, řeka se rozbouří a s ní i příběh nabírá na obrátkách tak, že máte pocit, že se udusíte, protože vám nedovolí se ani nadechnout.

Za sebe tedy mohu říct, že jsem již četla od autorky lepší počiny, ale přesto knihu považuji za silný nadprůměr a nesmírně oceňuji čtivost Sharoniných knih!

happy-smile
11.07.2018 4 z 5

Knize by možná neškodila kratší stopáž, ale fanoušci Lacey Flintové asi naopak uvítají, že se svou oblíbenou hrdinkou mohli strávit více času. :-) Na první díl to podle mě nemá, ale to ani ty předchozí díly. Pokračování je to ale důstojné a nudit se nebudete. Já jsem třeba byla překvapená, jak je Temže nebezpečná. Tak snad ještě vyjdou nějaké další díly.

Luca287
11.07.2018 5 z 5