Temné říční proudy

Temné říční proudy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365469/bmid_temne-ricni-proudy-DXC-365469.jpg 4 517 159

Lacey Flint série

Mladá policistka Lacey Flintová si je velmi dobře vědoma, jak může být Temže nebezpečná – přesto na řece bydlí, pracuje a navzdory všem varováním v ní i plave. Podařilo se jí zotavit z traumat uplynulých měsíců a snad poprvé v životě má pocit, že by mohla být šťastná. Mýlí se. Za horkého letního dne zahlédne na vodě mrtvé tělo. Lacey slouží u námořní jednotky Metropolitní policie, a proto ví, kolik tragických úmrtí má řeka na svědomí. Všechny instinkty jí ale napovídají, že tento případ je jiný. Kdo byla ta žena a proč je pečlivě zahalena do bílého pohřebního roucha? Proč má Lacey neodbytný pocit, že komusi záleželo na tom, aby mrtvou ženu spatřila? Nalhává si to, anebo někdo opravdu slídí kolem jejího hausbótu? Inspektorka Dana Tullochová by to nikdy nepřiznala, ale pro záhadnou Lacey má slabost, i když se jí neustále vměšuje do vyšetřování toho podivného případu utonulé ženy. Dobře ví, jakým peklem si bývalá kolegyně prošla, a tak jí jen velmi nerada informuje o hrozícím nebezpečí. Ale Lacey už tuší, vlastně ví, že kolem její lodi se pohybuje vrah a nechává jí dárky, které by raději nikdy nedostala...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Dark and Twisted Tide , 2014

DominikV
09.07.2018 4 z 5

Narovinu napíšu, že po absolutně dokonalém třetím díle jsem byl celkem zklamán, což ovšem mohlo způsobit mé nadměrné očekávání. Opět se jedná o skvěle odvyprávěný a napínaví příběh. Bohužel mi přišlo, že tu bylo jaksi hodně (ehm) Temže. Ne že by toto prostředí nebylo zajímavé, jen lehce převažovalo nad příběhem. A závěrečná pointa mi také napřišla tak hubuotevírající jako posledně. Přes tuto mou značnou kritiku to i tak na 4 hvězdy stačí, protože se to opět četlo jedním dechem a nutilo mě to číst dál a dál. Knihu doporučuji a budu se těšit na další knihy autorky.

Nelly
09.07.2018 4 z 5

Opět skvělý příběh, tentokrát chvílemi lenivý, chvílemi dravý, prostě jako vodní proudy. U této autorky už jsem si zvykla na nečekané zvraty na konci knihy. A musím podotknout, jak mi byla Lacey v prvních dílech nesympatická, tady už mi přirůstá k srdci a těším se na její další příběh. Oceňuji také, že vztahová rovina mezi hlavními postavami zde tak nějak jen okrajově probublává pod hladinou a neruší samotný napínavý příběh.

petrarka72
05.07.2018 5 z 5

Dramatické, bizarní, zkrátka noir. Tu a tam se autorka překulí na druhou stranu pravděpodobnosti, jíž jsou v tomto případě peripetie kolem pohlavní identity a možností, co nabízejí temné říční proudy - ale stejně jí to spolknete. Trpím podivným pocitem, že série s Lacey má vzestupnou tendenci...

evonra
05.07.2018 5 z 5

Pro Lacey mám slabost, proto i tady nemohu jinak, než 5*. Opět skvěle zvolené téma a prostředí pro typickou Boltonovskou detektivku.
Více prostoru je v tomto díle věnováno i soukromí šéfce Tullochové, zato záhadného sympaťáka Marka nám Bolton trošku odepřela... Ale věřím, že v dalším díle nám to autorka vynahradí. Snad to bude velmi brzy :-)

kate333
03.07.2018 5 z 5

Opět neskutečný a poutavý příběh. Jak je mi hl. hrdinka sympatická, má knížka předem vyhráno a u Lacey to platí několikanásobně. Moc mě zaujal i charakter Tess a kapitoly s ní jsem hltala....prostě tudle sérii žeru :-)!!!

HaHa11
03.07.2018 3 z 5

Tahle Lacey se dle mého názoru autorce příliš nepovedla. Bylo to temné a zalité masami kalné vody z Temže a tak nějak se v těch vodních přívalech utopil tah na bránu, kterým mě autorka zaujala v předchozích třech knihách ze série. Rozhodně nedoporučuji číst bez znalosti dřívějších Laceiných případů; i tak jsem se trochu ztrácela v zamotané minulosti hlavní hrdinky. Některé motivy, se kterými spisovatelka pracovala, jsou už na samé hranici uvěřitelnosti. A téma imigrantů? Nestává se z něj něco jako módní záležitost?!

Mišutamyš
01.07.2018 5 z 5

Za mě opět 100%. Sharon J. Bolton mě zatím ještě nikdy nezklamala. Jen bych si přála trochu víc Joesburyho, ale to snad dle slibu autorky také bude...

hs777
01.07.2018 5 z 5

Pro mě znovu vynikající, i když zdejší komentáře jsou zdráhavější. Nevadilo mi, že příběh byl díky nevyzpytatelné tajemné řece Temži kalnější a temnější. Při nedávné návštěvě Prahy autorka v rozhovorech slíbila, že s Lacey zdaleka nekončí, takže doporučuji a těším se na další díl.

irva
01.07.2018 4 z 5

Kniha se četla dobře, ale jak se tady píše příliš moc vody.

JustWomen
26.06.2018 4 z 5

Temná voda Temže, děsivé, pekelně zamotané. Až moc, za mě trochu moc vody, moc stran, zbytečně megalomanské, na hranici uvěřitelnosti a to knížce bohužel ubírá jednu hvězdu.

Jane417
26.06.2018 4 z 5

"Temné říční proudy" jsou opravdu temné a S. J. Bolton vykreslila v příběhu fakt děsivou atmosféru a sílu nekompromisního živlu... vody - temné proudy londýnské Temže. Hlavní hrdinka Lacey, ač se to po tom, co už v životě zažila, zdá nemožné, řeku miluje. Bydlí na ní, plave v ní... a do středu děje se dostává ve chvíli, kdy v řece nalezne mrtvolu ženy. Mrtvola není poslední a do ohrožení života se znovu dostává i Lacey. Někdo ženy vraždí a pak je nechá klesnout na dno řeky. Příběh odsýpá, nemá nudná místa, s kriminální zápletkou se prolíná i soukromý život hlavní hrdinky. Děj je nepředvídatelný a napínavý do poslední stránky. Myslela jsem si, že vím, jak to dopadne, že je to přece jasné, ale ne... vše bylo jinak! Autorka je mistryně nečekaných konců a rozuzlení zápletky. V tom je dokonalá! Ještě jednou připomínám skvěle popsanou řeku a výborně použitý motiv vody. 4* uděluji jen proto, že se mi od autorky pár knížek líbilo ještě víc a možná mohlo být o 100 stran méně, ale i tak je kniha rozhodně originální s neprůhledným koncem!!! Kromě toho, pokud se dostanu někdy do Londýna, na Temži budu koukat trochu jiným pohledem.

kneslova
24.06.2018 4 z 5

POměrně obsáhlá kniha na detektivku. Tahleta kniha se příběhem a zpracováním blíží spíše ke klasickým detektivním příběhům. Je výborně napsaná, čte se dobře. Baví mě příběh Dany a Helen, který je tam okrajově začleněn a vůbec samé zajímavé postavy. Přesto autorka napsala knihy lepší. Ale pořád stojí za přečtení...

Rodaw
22.06.2018 4 z 5

TEMNÉ ŘÍČNÍ PROUDY
... kde začít:) Začnu asi tím, že mi bylo ctí přečíst si knihu ještě před jejím oficiálním vydáním. Na S. J. Bolton jsem se dlouho chystala - nešlo jinak, jelikož její knihy jsou v našem online knihomolském světě tak neskutečně dobře hodnocené, že se k nim časem dostane snad každý milovník napětí :-)
Temné říční proudy jsou 4.dílem ze série s Lacey Flint. Myslím si, že sérii nemusíte číst nutně po-pořadě, ale že je lepší číst to po-pořadě:) Skrz to, že jsem knížku četla ještě před vydáním, já začala 4.dílem a v podstatě to ničemu až tak nevadilo, ale je lepší číst to hezky od začátku, protože si s hrdiny užijete tu "chronologickou" cestu. Když jsme u toho - hlavní hrdinové mi sedli a jsou mi sympatičtí, takže se těším, až se spolu s nimi vrátím na začátek - do prvního dílu :) .. a odhalím díky tomu jejich minulost, na což se moc těším!!
Co se týká samotných Temných říčních proudů, bylo to milé seznámení s autorkou. Píše opravdu čtivě a moc hezky.:)
Příběh je psán z více pohledů (i vraha:)), ve třetí osobě. Kniha má téměř 500 stran - za mě osobně by mohla být klidně o něco kratší - sice tím pádem trošku osekanější, ale zároveň svižnější s rychlejším tempem. Označila bych to za čistokrevnou detektivku - kriminálku - je tu hodně vyšetřování. Konec je však velmi napínavý a překvapivý, což se mi moc líbilo a vážně jsem si ho užila:)
Objevily se tu zajímavé prvky a motivy, které mě osobně donutily se nad daným tématem (raději neprozradím víc:)) - které je mimochodem dle mého velmi aktuální - hlouběji zamyslet a z více úhlů pohledů... Nejen celková pointa a odhalení zla mě tu překvapila - překvapily mě tu i další věci, která S. J. Bolton do příběhu zakomponovala a tahle "členitost" se mi taktéž hodně líbila:)
Román se opravdu takřka celý odehrává "ve stínu" řeky Temže. Knížku rozhodně doporučuji - ale za mě: nejedná se o thriller, u kterého Vám z napětí bude běhat mráz po zádech, ale spíše se jedná o velice příjemnou a milou detektivku s milými hrdiny, která člověka (i když je napínavá a vražedná:)) vlastně dokáže pohladit po duši :)

Paja1709
20.06.2018 4 z 5

Spisovatelku S.Bolton mam moc rada.Vsechny knihy u nas vydane mam prectene.Kniha byla opet skvela ,ale priznam se ,ze prvni polovinu jsem se nudila.Druha uz byla napinavejsi plna akce.Tak proto o hvezdicku min.

Aaliyan
16.06.2018 5 z 5

Tak vodu budu plivat ještě hodně dlouho :-) originální, čtivé, napínavé ... nenudila jsem se ani u jediné stránky. Odpouštím téma imigrantů, za to, že bylo jiné ...

bookcase
15.06.2018 5 z 5

Další, opět peckoidní pecka ze série s Lacey Flintovou. Lacey se zase řítí do průšvihu a tentokrát na ni čeká temná a nevyzpytatelná Temže. Autorka nezklamala, i tady čeká šokující vyústění případu, který Lacey řeší. Můžu jen a jen doporučit.

bosorka
15.06.2018 4 z 5

Série s Lacey Flint mě hodně baví, zvlášť Lacey je postava, která mi přirostla k srdci. Temné říční proudy Temže se valily bez zastávky a braly s sebou i čtenáře na takovou trochu špinavou jízdu. Lacey byla zase v centru dění, i když nechce, případy se na ni lepí jak mokré šaty na tělo. Zase byla odvážná a trochu neposlušná, zase tu byla sympatická a rozumná Dana a záhadný Mark. Prostě vše, co k této sérii patří, bylo, jak má být. Přesto se mi jiné díly líbily o trochu víc, tady možná chyběla trošku větší rána, která by rozvibrovala čtenářovo srdce i mozek. Ale i tak pěkné čtení do parného jara, baví mě ty mýty, kterými SJ Bolton obestírá své příběhy, Jack Rozparovač, upíři, mořské panny... Nevím, jestli bude autorka v sérii pokračovat, ale jestli ano, rozhodně se s ní zase po stopách nějaké té "pohádky" ráda vydám.

kristynao
15.06.2018 4 z 5

Úžasná atmosféra, zběsilé tempo, děsivé prostředí a pořádně zamotaný případ. Sharon J. Bolton to asi jinak než poněkud megalomansky neumí, ale to je právě ten důvod, proč si ji čtenáři tak oblíbili. Temné říční proudy jsou dalším důkazem o autorčině neskutečném talentu napsat text čtivý tak, že vám 500 stran za den najednou nedělá žádný problém. Vynikající záležitost pro všechny fanoušky thrillerů.

Sorrow
15.06.2018 4 z 5

Ty její knížky jsou prostě neskutečně čtivé. Tahle jinak klasická detektivka dostává spoustu plusových bodů za otevření zajímavých aktuálních otázek a taky za fenomentální využití motivu vody, ze kterého zůstávám nadšená. Skvělá je i práce s postavami, jen jsem se zatím tak nějak nesmířila s jejími konci. Jsou zbytečně megalomanské, na hranici uvěřitelnosti a to knížce bohužel uírá tu jednu hvězdu. Moc se ale těším, až se do série pustím pěkně popořadě a seznámím s Lacey jak se patří :)