Temné říční proudy

Temné říční proudy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365469/bmid_temne-ricni-proudy-DXC-365469.jpg 4 517 159

Lacey Flint série

Mladá policistka Lacey Flintová si je velmi dobře vědoma, jak může být Temže nebezpečná – přesto na řece bydlí, pracuje a navzdory všem varováním v ní i plave. Podařilo se jí zotavit z traumat uplynulých měsíců a snad poprvé v životě má pocit, že by mohla být šťastná. Mýlí se. Za horkého letního dne zahlédne na vodě mrtvé tělo. Lacey slouží u námořní jednotky Metropolitní policie, a proto ví, kolik tragických úmrtí má řeka na svědomí. Všechny instinkty jí ale napovídají, že tento případ je jiný. Kdo byla ta žena a proč je pečlivě zahalena do bílého pohřebního roucha? Proč má Lacey neodbytný pocit, že komusi záleželo na tom, aby mrtvou ženu spatřila? Nalhává si to, anebo někdo opravdu slídí kolem jejího hausbótu? Inspektorka Dana Tullochová by to nikdy nepřiznala, ale pro záhadnou Lacey má slabost, i když se jí neustále vměšuje do vyšetřování toho podivného případu utonulé ženy. Dobře ví, jakým peklem si bývalá kolegyně prošla, a tak jí jen velmi nerada informuje o hrozícím nebezpečí. Ale Lacey už tuší, vlastně ví, že kolem její lodi se pohybuje vrah a nechává jí dárky, které by raději nikdy nedostala...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Dark and Twisted Tide , 2014

dalia1769
12.11.2018 3 z 5

Průměrná detektivka. Nejzajímavější bylo neobvyklé prostředí londýnských kanálů, stok a okolí Temže včetně lidí žijících na řece a v jejím okolí. Naopak k postavám se mi nepodařilo si vytvořit vztah a také motivace pachatele mi nepřišla příliš věrohodná.

alnahu
26.10.2018 5 z 5

Temné říční proudy –další výborná detektivka se strážníkem Lacey Flintovou z Námořní jednotky metropolitní policie. V Temži ,kam se tak ráda chodí Lacey koupat, objeví na hladině tělo ženy důkladně zabalené do bílého pohřebního roucha, proč má pocit ,že ji musí najít právě ona proč se vrah motá právě kolem ní. Případ je stále zamotanější a napínavější musíte číst a číst. Knihu přečtete jedním dechem.

katka.oo
24.10.2018 5 z 5

Opět vynikající S.J.Bolton s Lacey a spol. Výborné. Doufám, že bude ještě pokračování! Velice čtivé, hltala jsem stránku za stránkou, Lacey je zařazená mezi mé další oblíbené a sympatické paní vyšetřovatelky :-).

Shanib
22.10.2018 5 z 5

Skvělé zakončení série. Už teď mi hlavní hrdinové chybí a určitě se k nim ráda zase někdy vrátím. Lacey ušla obrovský kus cesty. Líbí se mi, že z ní autorka neudělala žádnou super hrdinku, ačkoliv je opravdu zvláštní, jakým způsobem je do případu vždy zapletená. Pachatel mě velmi překvapil a vlastně jsem nevěděla, jestli ho mám litovat či ne. Epilog byl milý, ale mrzí mě, že nebyl trochu delší.

Boboking
18.10.2018 3 z 5

Jako vždy musím říci, že Boltonová umí psát. Chytlavý thriller, děj jede jak po másle, ale přiznám, že "Volavka" či "Tak to je, tak to bude" je lepší. Připadalo mi to tu trošku překombinované, a místy trochu "mimo realitu". Přesto dočetl :-)

hasta
13.10.2018

Knihu jsem přečetla během 4 dní, protože byla chytlavá a napínavá, místy když jsem se vžila do děje, jsem se i bála, nicméně konec zklamal a pokazil mi celkový dojem z knihy.

veamertl
08.10.2018 4 z 5

Narazila jsem na úryvek z knihy v jednom časopise a říkala jsem si, bezva, popisy viktoriánských staveb, autorce jdou, ale jinak to vypadá, že bude nuda, nuda, šeď, šeď..Ale hodnocení tady mne zaujalo a když se mi kniha dostala do rukou, pustila jsem se do ní. A s nudou bych jí křivdila!:) I když mi chvíli trvalo, než jsem z Galbraitha přešla na styl Boltonové. Působí na mě "složitějším" dojmem, je takový kultivovaný a sofistikovaný. Opět mě bavil Londýn, Temže se mi doslova zašplouchala pod kůži:) Hlavní hrdinka Lacey je podle mě takový trouble maker. Sice se do potíží dostává se šlechetnými úmysly, ale když jde sama do akce, už čekám průšvih:) Hypoteticky, kdybych vedla tým lidí a ona by byla jeho součástí, asi by brzy zavítala na jobs.uk, protože týmová práce je týmová práce a když tým nemůže, čekám. Co naplat:) Ale zápletka mě bavila, příběh svižně ubíhal, ty správné pocity to ve mně vyvolalo a atmosféru dodalo:) Možná zbytečně moc rovin, mikrobříběhů..většina se v průběhu vysvětlila, ale chtělo to udržovat pozornost. Těším se na další autorčinu knihu:)

DejnaDee
06.10.2018 5 z 5

Tak má oblíbená spisovatelka opět nezklamala. Bylo to úžasně čtivé, velmi zajímavé, obrovsky napínavé a naprosto originální.

Sametka81
05.10.2018 4 z 5

Předchozí díly této série se mi líbily o něco více. U této knihy mi přišel začátek zdlouhavý a lehce jsem se nudila. Proto srážím jednu hvězdičku.

1825
03.10.2018 5 z 5

Autorka me velmi chytla. Vyhlizim dalsi knizku :-)!

martina.tim
03.10.2018 5 z 5

Prostě klasika. Je to skvělá knížka. Bavila mě od začátku až do konce. Plavat v Temži bych si nelajzla.

Leaena
29.09.2018 5 z 5

Zpočátku jsem měla problém se začíst do děje....neseděla mi Leacy Flintová jako konstábl říční policie, ale po ostýchavých začátcích mě dostala a hltala jsem každou stránku. Konec byl napínavý a jako vždy originální, stejně jako zápletka.

Erlif
26.09.2018 4 z 5

Lepší než díl předchozí, ale prvním dvěma to nesahá ani po kotníky, je to škoda, po dvouleté odmlce jsem doufala v něco víc... Ale autorce se musí nechat, že opravdu každá její kniha má naprosto odlišný styl a formu psaní, nad tím smekám...

Kerberos
14.09.2018 4 z 5

Tentokrát se mi to zdálo zdlouhavější než předchozí díly,nějak jsem to nemohla dočíst, konec byl zase zahuštěn mnoha informacemi najednou,ale celkově dobré.Třeba to příště bude zase za plný počet *.

Marosusu
13.09.2018 4 z 5

Tešila som sa na ďalšiu knihu od autorky ale čítanie bolo zdĺhavé začiatok nudný na záver až priveľa odhalení ...ale ako všetky jej knihy čítanie ma bavilo ked hodnotím sériu s Lacey a teším sa na ďalšie autorkine diela :-)

axi81
12.09.2018 3 z 5

Bohužel velmi matoucí a zbytečně dlouhý a podrobný popis řeky, břehů atd. Jediné, k čemu to bylo, byla temná a vlhké atmosféra celé knihy. K lepší orientaci mi to rozhodně neposloužilo. Celé mi to tak trochu připadalo, jako bych při četbě byla neustále pod vodou, ve tmě, a neměla páru, co se kolem mě děje. Závěr mi až tak nevadil, nicméně nenadchnul. Naprosto nedotažená byla logika “umisťování” mrtvých žen, jež se na konci odkryje. Trošku zklamání, no... Trošku dost.

3nitka
10.09.2018 2 z 5

No tak som sklamaná. Prvých 400 strán som sa poriadne nudila. A čo ten záver? Nie veru, viac ako dve nemôžem dať.

harena
04.09.2018 4 z 5

Jako všechny knihy S. Bolton velmi čtivé, akční, napínavé. Sympatická policistka Lacey se snaží zachránit Pačtunky - migrantky s modrýma očima, které sem byly propašovány z Afgánistánu, ale místo lepšího života tady našly smrt v temných vodách Temže. Víc se tu dozvíme i o osobním životě inspektorky Dany, přítel Mark se tu bohužel jen párkrát mihne, ale nijak nezasahuje, i když vrah ohrožuje Lacey od první stránky. Konec je opět originální, těžko může čtenář odhadnout, kdo je vrah.. To umí vymyslet snad jen Sharon Bolton.

Calinda
03.09.2018

No, na knihu jsem se velmi těšila, líbila se mi obálka, anotace, nalákala mě autorka, kterou jsem si oblíbila. "Tak to je, tak to bude" a "Volavka" byly výborné knihy. Když jsem konečně dostala do ruky tuhle, natěšena jsem začala číst - a bohužel, v půlce odložila, stejně jako Obětinu. Pro mě to byla nuda, příběh se hrozně vlekl, ani zápletka mě nezaujala, nedokázala vtáhnout do děje. Je mi to líto, Lacey jsem si oblíbila, ale prostě to nešlo. I tak dám autorce ještě šanci, protože vím, že psát opravdu umí, jen se mi prostě některými knihami netrefila do noty.

Didi15
03.09.2018 5 z 5

Za mě plný počet rozhodně:)
Na knihu od S.J. Bolton se vždycky těším a ještě mě nikdy nezklamala. Napínavé, čtivé , pak jsem gůglila všechno o Temži :D
Zajímavé téma. Prostě super, nemám co vytknout.