Temné říční proudy

Temné říční proudy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365469/bmid_temne-ricni-proudy-DXC-365469.jpg 4 517 159

Lacey Flint série

Mladá policistka Lacey Flintová si je velmi dobře vědoma, jak může být Temže nebezpečná – přesto na řece bydlí, pracuje a navzdory všem varováním v ní i plave. Podařilo se jí zotavit z traumat uplynulých měsíců a snad poprvé v životě má pocit, že by mohla být šťastná. Mýlí se. Za horkého letního dne zahlédne na vodě mrtvé tělo. Lacey slouží u námořní jednotky Metropolitní policie, a proto ví, kolik tragických úmrtí má řeka na svědomí. Všechny instinkty jí ale napovídají, že tento případ je jiný. Kdo byla ta žena a proč je pečlivě zahalena do bílého pohřebního roucha? Proč má Lacey neodbytný pocit, že komusi záleželo na tom, aby mrtvou ženu spatřila? Nalhává si to, anebo někdo opravdu slídí kolem jejího hausbótu? Inspektorka Dana Tullochová by to nikdy nepřiznala, ale pro záhadnou Lacey má slabost, i když se jí neustále vměšuje do vyšetřování toho podivného případu utonulé ženy. Dobře ví, jakým peklem si bývalá kolegyně prošla, a tak jí jen velmi nerada informuje o hrozícím nebezpečí. Ale Lacey už tuší, vlastně ví, že kolem její lodi se pohybuje vrah a nechává jí dárky, které by raději nikdy nedostala...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Dark and Twisted Tide , 2014

sharina
11.09.2021 4 z 5

Jsem ráda, že jsem se k autorce vrátila a rovnou na sérii s Lacey, protože celá série je bomba. Tady u zatím poslední knihy - doufám, že dalšího dílu se dočkáme - dávám čtyři hvězdy. Konec mě zklamal a to ne, jak skončil nebo že ve výsledku bylo ještě více informací, než by bylo nutné. To je u Bolton už zvykem a proto se mi její knihy líbí. Ale proto, že nebyla přesně popsána záchrana - do háje, kam se poděl Joesbury?! V rozuzlení to byla paráda, ovšem to okolo se dalo ještě rozepsat.

petunkav
13.07.2021 5 z 5

Opět super detektivka.
Celá série je velmi zdařilá.

TeaPeter
19.05.2021 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale působila dost zmateně. I ten konec byl takový... No alespoň na dvě další pokračování. Zatím ale nejsou ani v originále. Na víc než tři hvězdičky to prostě není.

Mrňous1
22.04.2021 5 z 5

Tak asi půjdu trochu proti proudu, ale tento díl ze série byl hned po prvním dílu nejlepší. Skvělý děj točící se okolo řeky, zajímavé postavy, neotřele zpracované téma imigrantů a konečně se Lacey začala chovat jako normální zamilovaná ženská:-) Pár drobností by se určitě našlo, ale proč si kazit zážitek z dobré knihy, dokonce mi i slza na konci ukápla. Takže za mě super.

Janík511
22.02.2021 3 z 5

Zajímavý děj knihy plný nedotažených drobností, které mi dost vadily. Mark šel na konci knihy Lacey zachraňovat a nikde najednou nebyl? Kde teda byl a proč se o něm mlčí? Takových slabin měla kniha opravdu hodně, takže ve finále srážím hodnocení. Na **** a více hvězd kniha bohužel nemá.

vera4669
15.01.2021 4 z 5

Další a zatím poslední díl za mnou chvilkama jsem měla problém s orientací, hodně jmen apod., ale budiž odpuštěno, protože jinak se kniha četla sama a byla super :)
Snad se dočkáme pokračování

Ulala
11.01.2021 4 z 5

Hodně dobré, ale začátek mně zmátl. Nemohla jsem si zvyknout na data před a po a na jména v pojmenování kapitol. Nějak jsem se za začátku neorientovala. Pak si ale člověk zvykne a už to má spád. Neotřelý, trochu jiný příběh o přistěhovalcích.

kykyna42
11.01.2021 4 z 5

Kniha by mohla mít méně stran a ten konec , je to takové trochu fantasy.

KatyM.
26.12.2020 5 z 5

Kniha se četla dobře, super detektivka.

Sudin
29.10.2020 4 z 5

Opět se to super četlo, ale co ten závěr? Uvěřil bych kde čemu, ale tomuhle teda ne. Za mne velká škoda. Škoda že se autorce nedaří navázat na první dvě knihy série, které byly super.

Kate72
21.10.2020 3 z 5

Myslím, že tohle je asi čtvrtá kniha kterou jsem přečetla od této autorky. Takže na její styl i napětí v knihách jsem zvyklá. Přesto mě tento díl ze čtvrté série moc neoslovil. Bohužel po Rakváři už druhá kniha.

RomanDušek
25.09.2020 4 z 5

Knížky od Sharon Bolton se čtou sami. Styl psaní se mi líbí. Příběh byl napínavý. Jak je u Sharon zvykem, dokonale umí čtenáře vodit za nos. Nejdřív nemáte vůbec žádné tušení, kdo by mohl páchat vraždy. Pak vám nadhodí jednu variantu. Ta dává smysl, ačkoli to šokuje. Jenomže za chvíli je to zase jinak. Zase by to mohl být někdo jiný a zase to vyrazí dech! Až ve finále, po několika možnostech je vrah/vražedkyně odhalen/a. Ale to až na samém konci příběhu.
Lacey Flintová je moc sympatická policistka! :-)

Dumicek
17.09.2020 5 z 5

Kniha je rozhodne lepsi nez predchozi dil..zacatek se lehce tahne,ale pak ae to rozjede a je to vazne super. Temna Temze me naprosto uchvatila a prostredi okolo ni..uz tohle vas v te knize nalaka..dej je zamotany,ale opravdu ctivy.. Vice se dozvidame o Dane a jejim soukromem zivote..zato Lacey a Mark to je porad orisek, kteremu se snad uz bude blyskat na lepsi casy..zaver byl prekvapivy a velice zajimavy

Acquenta
12.09.2020 4 z 5

Skvělá detektivka z prostředí Temže, napínavá a čtivá. Lacey jsem si doslova zamilovala a taky se dozvěděla něco nového: že existuje sirenomelie :)

Danago
02.09.2020 3 z 5

Bohužel zápletka byla tentokrát slabší než jsem u autorky zvyklá. Po předchozích dílech se pohužel nedokážu ubránit srovnávání. takže se shoduji s názorem, že toto byl nejslabší díl. Závěr a motiv pachatele byl bohužel dost nepřesvědčivý a překombinovaný. Přesto mě tato série baví a doufám, že přijde další díl, že se více rozehraje příběh Lacey a Marka, který autorka opravdu rozehrává na mě až příliš pomalu.

Jana-Marie
16.08.2020 3 z 5

Kniha byla velmi čtivá, nemohla jsem se od ní odtrhnout, jen konec mě dost zklamal - nevěrohodné a překombinované - pokazilo to celkový dojem z knihy, za mě nejslabší kniha celé série (předchozí díly se mi velmi líbily).

Refadora
28.06.2020 2 z 5

Autorku mám moc ráda a její knížky mne většinou baví, proto budu v hodnocení možná přísnější než kdyby šlo o pro mě neznámého autora. Knížka má silnou atmosféru a především její začátek vypadá velmi slibně a napínavě. S postupem času a hlavně vyústěním knížka trochu ztrácí dech a samotná postava viníka mi přijde málo propracovaná a odůvodněná. V knížce se také opakují některé vzorce chování hrdinky v mezilidských vztazích z předchozích knih a začínají mi připadat trochu jako klišé. Nakonec, musím varovat čtenáře, kteří nečetli první díl série, aby si jej přečetli před touto knížkou.. z první knížky by mohli mít zkažený zážitek.

Pavlína2019
22.05.2020 2 z 5

Na mě trochu rozvláčné, možná bych pár stran ubrala. Ale pěkné čtení, zajímavé téma a hlavně rozuzlení! Tuto autorku mám moc ráda. Doporučuji.

kikies
21.05.2020 5 z 5

Má to své chyby a místa, která by bylo třeba dovysvětlit, nebo radši vypustit, ale také to má své kouzlo. Popis prostředí je perfektní, Lacey sympatická (i když jsou její výkony místy dost fantastické) a celé to působí stejnou měrou tajuplně, hrozivě, ale i svěže. Sérii je třeba si zamilovat, pak je prožitek perfektní.

ber
27.04.2020 5 z 5

Tak tohle bylo fakt dost dobrý. A ten konec byl parádní, když už si myslím, jak to je a kdo a proč...… je všechno úplně jinak.
Doufám, že se dočkám ještě nějakého pokračování.