Sama v černém lese

Sama v černém lese

Neve má ve třiceti zpackaný život. Po dlouhodobé známosti se rozešla s Danielem a mizerná práce jí nevynáší dost ani na nájem, takže jí nezbývá než bydlet u své sestry, švagra a jejich dvou malých dětí. Šťastný z toho samozřejmě není nikdo ze zúčastněných. Když se jedné noci vrací domů pěšky z nevydařeného flámu, dá se na mostě do řeči s tajemnou Isabelle. Ta se zničehonic vrhne do ledové Temže. Ještě větší překvapení však je, když se Neve po pár týdnech dozví, že jí Isabelle stačila odkázat domek uprostřed lesa. Neve sice nejprve váhá, zda může takový dar vůbec přijmout, ale její situace je tak bezvýchodná, že se rozhodne do domku na pár dní odjet a ujasnit si, co dál. Už cestou začne svého rozhodnutí litovat – a pak namísto pohádkové chaloupky s doškovou střechou najde pevnost s mřížemi v oknech. Koho se Isabelle tolik bála a co ji dohnalo k sebevraždě? A nehrozí totéž i Neve?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380528/sama-v-cernem-lese-Epk-380528.jpg 4.256

In a Cottage in a Wood (2017)

Romány, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

petula22

Čtivá, lehce napínavá, závěr nečekaný. Čekala jsem více "strašidelna", ale celkově stojí za přečtení .

Daenerys

Jo, bylo to fajn... Hrdinka trochu nemožná, ale bez toho by se příběh asi neobešel... Nechybělo napětí, tajemno, chvílemi jsem se bála;-)

iveetka

Očekávala jsem lepší, tajemnější zápletku. Trochu jsem doufala, že se začnu časem bát, ale bohužel. Nicméně kniha je čtivá.

snoopylady

Na mě trochu pomalejší rozjezd, ale pak už mě to vtáhlo a hltala jsem ji, přečteno jedním dechem. Moc se mi líbila.

SimonaP

Knížka mě bavila, čtivá, svižná, napínavá. Něco jsem odhadla, něco naopak ne. Hlavní hrdinka byla opravdu hodně naivní a natvrdlá, ale kniha určitě za přečtení stojí.

Mindy

Nebylo to špatné, ale čekala jsem trochu víc. Chata na samotě uprostřed lesa - z takového prostředí mohla autorka vystříkat o mnoho více, čekala jsem nějaký nervák na konci a lepší zápletku.

Szekynka

Začátek knihy mě vtrhl do děje, čekala jsem že bude gradovat. Místo toho se děj tak nějak vlekl, asi sem od knihy čekala víc, včetně větší zápletky na konci. Hodně průhledná kniha s podprůměrnou hlavní hrdinkou. Její slovník, povaha ani jméno mi nesedlo. Styl autorčina psaní není můj šálek kávy.

romanka26

Tahle kniha mne ze začátku příliš nezaujala a nebyla mi sympatická hlavní hrdinka se svým vulgárním slovníkem. Ale od druhé poloviny kniha nabrala spád a napětí. Konec byl pro mě překvapením, takže nakonec knihu hodnotím pozitivně :)

Illaa

Kniha to byla bezpochyby napínavá, ale četla jsem už i více strhující tituly. Prostředí opuštěné chalupy by bylo ideální, bohužel napětí nám autorka dávkovala jen po malých částech. Konec byl překvapivý.

janasim

Tak na samotě raději bydlet nikdy nebudu. Napínavé,strašidelné,dobře vykreslené. Jen jedna věc mi přišla přiřazená za vlasy, ale to nebudu vyzrazovat.

LenkaWal

Tak strašidelná mi tahle knížka nepřišla vůbec. Ale za to napínavá až do konce. Skoro jsem se nemohla odtrhnout. Hlavní hrdinka možná trochu natvrdlá byla, ale ne tak aby mi to vadilo. A i když se občas ráda napila, tak jsem konečně ráda narazila na hlavní hrdinku, co se nenalévala od rána do večera. Těším se na další knížky od této autorky.

JitkaHambi

Perfektní!!!Kniha mi fakt sedla! Dokonale popsané strašidelné prostředí (chvílemi jsem se i bála, což se mi moc nestává u knih), napínavý děj, furt jsem čekala kdy kdo zaútočí a ano, pár nelogičností a chyb kniha měla, ale když jsem se nemohla dokopat k vaření a uklízení, furt jsem chtěla jen číst, tak musím dát plný počet hvězd!:-D

knihomolka_elka

Sama v černém lese je knížka, která mě upoutala na první pohled. Už delší dobu jsem fanda filmů, kde se dokonalá rodinka musí z finančních důvodů vzdát svého městského domu a odstěhovat do nějaké barabizny, kde se záhy ukáže, že není všechno tak úplně v pořádku. A tak když jsem v seznamu knih zahlédla tuhle, věděla jsem, že ji prostě musím mít!

Knížka je absolutně boží a fandové tohoto žánru ji jistě ocení. Do úplného konce jsem neodhalila KDO TO JE a navíc to napětí, ten adrenalin čišící z knihy mě absolutně dostali....pro víc textu mrkněte na mou recenzi ;)

Alyx

Konec předvídatelný a souhlasím, že hlavní hrdinka byla natvrdlá :-) Ale atmosféru jsem si užila. Mám ráda příběhy s tajemnými domy, podezřelými městečky a tak. Takže téma mi dokonale hrálo do noty.

zbožňuju_knihy

Kniha byla dobrá, závěr odpovídal ději v knize. Celkově byla kniha čtivá a pěkná.
SPOILER!: začínám mít velké potíže s hlavními hrdiny thrillerů vydaných poslední dobou. Jedná se totiž o naprosté tupce, kteří jsou totálně naivní a věří těm, u kterých je jasně vidět, že to nebude úplně ideální a že něco nesedí. Nejspíš je pak jednodušší takový román napsat, ale mne to tedy zvedá ze židle neskutečně.. ! Zhruba v půlce, kde si hlavní hrdinka šla zase vylít srdce k sousedům, jsem měla chuť knihu hodit do kouta, jelikož jsem si říkala, že snad není reálné, aby byl někdo takhle tupý. Ale jinak byla kniha dobrá, konec mi vyhovoval. Hlavně jsem doufala, že si chajdu ponechá a dá to tam do pucu, což se mi splnilo :-)

kneslova

Já tak nějak váhám, jak knihu ohodnotit, plusem je, že se dobře čte, hlavní hrdinka si moje sympatie nezískala až do konce. Tady ten nápad na příběh sám o sobě není marný, ale to jak je to zpracováno - nic moc, místy zcela přitažené za vlasy . Ale za čtivost dávám 4 hvězdičky...

zuzana2599

Paráda ! Já si tuto knížku s moc povedenou obálkou skutečně užila.
Vydejte se i vy s hlavní hrdinkou Neve do její chaloupky na samotě a budete číst jako já - doslova jedním dechem.
Příběh má spád, jiskru, místy jsem se kapku bála. Kniha je důkazem, že absence mnoha stran neubírá na kvalitě. Přečtěte si !!

MilenneWaver

Nebýt konce a ještě několika chyb, jednalo by se o skutečně vynikající knihu. Přesto jí řadím mezi lehce nadprůměrné a určitě se k ní ještě v budoucnu vrátím.

Ajuszka

No nebylo to spatne,ale rozhodne uz jsem cetla lepsi..Konec byl trosku predvidatelny.Kniha se cetla dobre,zvladla jsem to za 2 dny,pribehove taky super ale neni to nic,z ceho bych si sedla na zadek.