DJANKA DJANKA komentáře u knih

Osudová plavba Osudová plavba Karin Pavlosková

Krásně popsaná plavba lodí. Autorku obdivuji, já bych na to neměla sílu ani fyzickou ani psychickou. Pěkné, zajímavé, něco se dozvíte a chvílemi tak napínavé, že se mi až tajil dech. Super čtení pro každého se srdcem dobrodruha.

09.08.2018 4 z 5

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

Po knize Oheň je Tvým osudem, z které jsem byla nadšená, jsem zkusila další autorčinou knihu. Ta pro mě však byla zklamáním, nebavila mě a do čtení jsem se musela nutit.

07.08.2018 2 z 5

Nenasytný jako moře Nenasytný jako moře Wilbur Smith

Wilbur Smith je pan spisovatel. Všechny jeho knihy, které jsem četla, jsem hltala. Až na tuhle ta mi nějak nesedla. Nepřišla mi ani zajímavá ani napínavá.

07.08.2018 3 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Další díl opět vynikající. Zpočátku sice chvíli trvalo, než jsem se do knížky zakousla, ale to asi proto, že popisovaný děj už známe z anotace knihy. Pak se to ale rozjelo a super napínavý příběh až do konce. Tahle série stojí za přečtení a už se těším na další díl.

06.08.2018 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Styděla jsem se sama před sebou, že jsem tuhle knížku ještě nečetla, ale tak nějak se mi do ní nechtělo. Přečetla jsem si ji až teď v rámci čtenářské výzvy. Pro děti pohádka, dospělí v ní najdou životní moudra. Příběh je takový milý, princ čistá dušička, jednotlivé kapitoly nám říkají, jací bychom měli či neměli být. Ale asi jsem čekala ještě něco víc, nevím co, ale prostě něco….. Je možné, že se k ní za čas zase vrátím a to něco víc teprve objevím.

06.08.2018 3 z 5

Odvrácená strana půlnoci Odvrácená strana půlnoci Sidney Sheldon

Super knížka. Je napínavá a moc dobře se čte, prostě mi sedla. Doporučuji.

01.08.2018 4 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Další romantická detektivka. Tyhle knížky od Sandry Brownové fakt můžu, je to prima čtení.

Zdravím tě, temnoto Zdravím tě, temnoto Sandra Brown

Příběhy Sandry Brownové se čtou sami a to platí i o této knížce. Mám ráda právě ty s detektivní zápletkou, okořeněné trochou romantiky. A to přesně tato knížka splňuje.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Od Jo Nesba jsem jako první knížku četla Sněhuláka a byla jsem fakt nadšená. Takže jsem si řekla, že si přečtu celou sérii popořadě. Tímto prvním dílem jsem ale byla zklamaná. Pořád jsem čekala, že se to nějak rozjede, bohužel jsem čekala až do konce a nic. Nepřišlo mi to nijak ani zajímavé ani napínavé, do čtení jsem se musela nutit.

01.08.2018 2 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Tak mě tahle knížka bavila, je trochu ponurá, možná lehce depresivní, ale asi ne až tak jako Temné kouty od autorky. Vrah asi až tak překvapivý nebude, hned od začátku se nabízejí dva pachatelé a jeden z nic to prostě byl. Ale musím říct, že mě se knížka líbila z těch třech autorčiných knih nejvíc.

01.08.2018 4 z 5

Zvěrolékař a psí historky Zvěrolékař a psí historky James Herriot (p)

Vždy jsem milovala psy a přírodu, takže když mi kdysi přítel daroval tuto knížku, byla jsem nadšená a s chutí se pustila do čtení. Moc hezká a milá knížka, někdy veselá někdy smutná. Každý milovník psů ji jistě ocení. Dokonce jsem si v ní i vybrala jméno pro svého psa.

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

První díl série a mé první setkání s tímto autorem. Knížka byla napínavá, dobře se mi četla, jen v závěru jsem si říkala .... to je blbost, to bys asi nepřežil ..... Ale to byla jen taková malá vada na kráse. Knížka mě prostě zaujala natolik, že jsem se pustila do dalších dílů a nelituji.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Po knížce jsem sáhla po shlédnutí rozhovoru s Patrikem Hartlem. Ten člověk mi byl fakt sympatický a to nejen svým smíchem. Asi jsem čekala více humoru, ale i tak se knížka dobře četla, postavy mi byly sympatické, občas jsem nad některou situací zalapala po dechu, občas se zasmála nebo mi bylo smutno ...... prostě čas s touto knížkou byl příjemně strávený.

Švábi Švábi Jo Nesbø

Od tohoto autora jsem jako první knížku četla Sněhuláka a byla jsem nadšená. Tak jsem si řekla, že zkusím číst sérii od začátku. Tento druhý díl se mi sice líbil více než ten předchozí, ale tak nějak to stále ještě nebylo ono. Takže ještě uvidím, jestli budu v sérii pokračovat postupně a nebo některé díly přeskočím a vyberu si ty co mě zaujmou.

01.08.2018 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Už je to hodně dlouho, co jsem tuhle knížku četla, ale dobře si pamatuji jak hluboko mě zasáhla. Byla jsem ještě mládě a vůbec jsem nechápala, že je něco takového vůbec možné. Nemyslím, že jsou drogy, ale ten způsob života pro drogy. Po jejím přečtení jsem s jistotou věděla, že drog se v životě za žádných okolností dobrovolně ani nedotknu. Chtěla jsem, aby si tuto knížku přečetly i moje dcery, ale nějak k tomu zatím nedošlo. Tak si říkám, že si ji snad znovu přečtu sama a ve volných chvílích jim ji budu převyprávět.

01.08.2018 5 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Další super díl. Předchozí díly se mi líbily o malinko více, ale i tak to bylo dobré čtení. Rozhodně budu v této sérii pokračovat.

Nocte Nocte Courtney Cole

Moje 15ti letá dcera mi tuto knížku doporučila a tak jsem to tedy zkusila. Když jí ona dočetla, zůstala sedět, koukala do prázdna a prý... to není možné, to není možné, okamžitě potřebuji další díl....... Je pravda, že když jsem dočetla já, byla jsem na tom podobně. Začátek knihy celkem fajn, pak mi přišly některé věty stále dokola a občas někde něco zmateného, ale to na konci knihy celkem smysl dávalo. Jo, konec knihy překvapivý, něco takového by mě fakt nenapadlo. Pro náctileté asi fajn a ani mě nemrzí, že jsem jí četla. U vody jsem jí přečetla najednou skoro celou. Jestli, ale půjdu do dalšího dílu, ještě nevím.

27.07.2018 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Čekala jsem příběh s rasistickou tematikou. I přesto , že se v knížce toto téma objevilo, tak si nemyslím, že je to knížka o rasismu. Jako zabít ptáčka je moc krásná knížka, ale ne snad ani svým příběhem ( přiznám se, že mi chvíli trvalo, než jsem se začetla), ale spíš tím co nám chce říct. Nevím jestli to dokážu správně shrnout, ale tak nějak .... jak být dobrým člověkem. Atikus je pro mě snad nejsilnější knižní postavou. Lidí jako on by na světě mělo být co nejvíce. Nevím jestli bych já tuto knížku dokázala tak ocenit i v mladším věku, ale teď když sama mám dvě děti, mě knížka zasáhla hodně hluboko. Pořád jsem nechápala ten název knížky a když na něj téměř na konci příběhu došlo, tak jsem i slzičku uronila. Moc krásná knížka.

09.07.2018 5 z 5

Aljaška - Dobrodružství do extrému Aljaška - Dobrodružství do extrému Leoš Šimánek

Knihy Leoše Šimánka mám moc ráda. Má krásné i fotografické knihy, ale mě se přeci jen více líbí jeho cestopisy. Ještě žádnou knihu jsem nikdy nečetla dvakrát, ale tyto cestopisy budou výjimkou a Aljaškou - Dobrodružstvím do extrému jsem právě začala druhé kolo. Tato knížka je vyprávěna z pohledu Čestmíra Šebesty a fakt mě moc bavila. Líbí se mi styl popisu a ty jejich zážitky……. nebezpečné, drsné, namáhavé jak fyzicky tak psychicky, ale prostě úžasné. Moc, moc jim závidím, i když vím, že já bych to nezvládla. Takže jsem ráda, že mě tam do té divočiny vezmou s sebou alespoň prostřednictvím svého vyprávění.

20.04.2018 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tak jsem opět dostala chuť na trochu té erotiky. Jak už jsem psala u prvního dílu, tak i tahle knížka je erotická červená knihovna a i tento díl se čte sám. Na to, že knížka má tolik stránek, přečetla jsem ji asi za tři dny. Je pravda, že neustálé pochybování a ujišťování o lásce a že nikdo nikam neodejde.... to mě štvalo a tyto věty jsem přeskakovala. První díl se mi sice líbil víc, ale i tento díl splnil mé očekávání. A co se týče erotických scén, za mě v pohodě. Myslím, že autorka v knize uvedla pouze své erotické fantazie. Proč ne? Někomu to přijde jako porno, někomu přijdou směšné a že četli rozhodně lepší. Docela by mě zajímalo které, nechám si poradit :)

19.04.2018 3 z 5