Odvrácená strana půlnoci

První kniha série Odvrácená strana půlnoci.

Velmi krásná Noelle se z mnoha pádných důvodů nezvratně rozhodne, že bude nenávidět muže. Zdá se, že americký pilot Larry ji svou láskou a slibem manželství už už vyvede z bludného kruhu. I on však nakonec zklame a stává se objektem její rafinované pomsty...

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8665/odvracena-strana-pulnoci-8665.jpg 4.6178

Půlnoční série 1.

Vydáno, Alpress

The Other Side of Midnight, 1973

Kniha Odvrácená strana půlnoci

georginaa
28.09.2020

Někdy je člověk tak posedlý touhou ublížit, pomstít se tomu druhému, že zapomíná žít vlastní život a vybrat si z toho to nejlepší co může být. Jeden chlap jí ublíží a celou dobu ji vede k němu zášť, dokud ho ovšem znova nepotká. Pak je na vahách zda se mstít nebo znova milovat.

Aida32
31.07.2020

Dobré a napínavé čtení na dovolenou, čte se to jedním dechem, stejně jako ostatní Sheldonovy knihy.

Maryan
28.01.2020

Platón hovoril o láske k bohom, ktorí neopätujú lásku človeka a preto podľa neho, nie je dobré bohov milovať. Z toho je odvodený názov - platonická láska. V tejto knihe je takej lásky ukázanej viac než dosť. Tí, ktorí milovali, boli nemilovaní. Boli iba využití. Dokonca za svoju lásku a oddanosť, boli takmer zavraždení.

Sidonka3
17.01.2020

Stylisticky velice dobře napsaný příběh o zvláštní ženě s několika pěknými slovními obraty a větami, které se snadno čtou. Spíše než do žánru světová literatura bych jí sice dala do románů pro ženy, ale budiž. V mládí mě kniha zaujala, základy si ještě pamatuji.
Kupodivu je pro čtenáře díky formě vyprávění svým způsobem pochopitelná motivace a chuť se mstít krásné Noelly pouze za to, že jí opustil milenec, na kterého si myslela. Ač je vyšinutá, nepadne o tom ani slovo, jen se věcně a s odstupem popisuje, co jí jde hlavou, jak jí druzí obdivují za její krásu, jak s lidmi manipuluje a spisovatel předstírá, jako by podobné chování bylo v normě.
Žena třeba otěhotní a v knize se jen stroze píše: "to, co nosila v sobě jí nepatřilo. Patřilo to L. a byla to jediná památka, kterou jí po sobě zanechal. Byla odhodlaná zničit tuto památku tak, jak L. zničil její život." Chce, aby jeho potomek cítil, co se s ním děje, chce, aby trpěl, jako kdysi trpěla ona. Nejprve zmrzačí jeho nenarozené dítě v době, kdy už se nesmí nejenom z etických důvodů na potrat a pak příjde na řadu samotný L., který bude rovněž trpět za své hříchy. Dítě, které v sobě zatím nosí, musí počkat, musí být už velké a silné, aby co nejvíce trpělo, až bude v jejím lůně bolestivě umírat. Když se tak stane, má matka na tváři vétězoslavný, šťastný úsměv." Podle mého názoru je to dost těžce psycho a kdyby se každá odmítnutá milenka měla mstít za to, že už jí chlap nechce, byl by svět dost divným místem. Podle mého svojí nenávistí ublížila především sama sobě a znemožnila si žít obyčejný, možná i spokojený život, myslela jen na svojí zášť.

Čtenář si názor na její absurdní chování musí sám vytvořit, Spisovatel je jakoby nestranný, jen věcně popisuje, co se děje, bez odsudku či moralizování. Ostatní postavy se k Noel chovají spíše chápavě a pěkně, jsou na její straně, protože své pravé pohnutky kráska skrývá.
Určitě podobné psycho ženské existují a autor polopaticky nevnucuje, co si o ní máme myslet. Je to způsobem podání, kdy čtenář vidí do hlavy hlavní postavě a tudíž se s ní ztotožňuje, možná některé zhrzené ženy s ní mohou i sympatizovat, těžko říct.
Čtivá kniha pro široké publikum, která si nehraje na art a je spíše povrchnější, přesto umí zabavit a něco sdělit. Může někoho přinutit i k zamyšlení, případně přehodnocení svých postojů, ale to je spíše ideální, ojedinělejší případ, jak se k látce postavit.

rengers
11.01.2020

Příběh o nadpřirozeně inteligentní ženě, která se nezastaví před ničím. Skvělé napsané, čtené jedním dechem.

Miluna40
06.09.2019

Skvela! Doporucuji. Ctiva,napinava a nakonec i zajimave finale. A libila se mi i Vzpominky na pulnoc.

hana4834
01.11.2018

Přečetla a mám pocit ze zvítězila když jsem to zvládla docist

DJANKA
01.08.2018

Super knížka. Je napínavá a moc dobře se čte, prostě mi sedla. Doporučuji.