Dokonalé plány

Vzrušující příběh krásné a ctižádostivé Leslie Stewartové, která si ověřila, že pro některé muže je moc největší afrodiziakum, a Olivera Russella, pohledného guvernéra malého jižanského státu, který zjistil, že zuřivost odvrhnuté ženy je horší než peklo. S nečekanými kličkami a obraty autor představuje dva stejně posedlé lidi, jejichž cíle se nesmiřitelně střetnou. Oliver připravuje strategii jak dobýt Bílý dům, a Leslie spřádá plán, který by ho donutil přát si, aby se nikdy nebyl narodil......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/85_/8505/dokonale-plany-8505.jpg 4.2109

The Best Laid Plans (1994)

Vydáno:, Alpress

Kniha Dokonalé plány

intelektuálka
29.10.2018

Odpočinkové čtení o dvou ambiciozních lidech, které i jejich dokonalé plány přivádějí jinam, než by chtěli...

Je tu popis novinářského prostředí, vsuvka z válečného Sarajeva, politická korupce a nakonec i závěr, trochu nečekaný...

ivana02
18.10.2018

Po knížce bych normálně asi nesáhla, ale tento měsíc jsem se rozhodla, že budu číst knihy, které mají v názvu "Dokonalé" :-) Sice se mi anotace líbila, ale při čtení jsem byla knihou nadšena, až jsem to nečekala. Byla jsem napnutá, jak bude děj pokračovat a konec byl vynikající.

jankaander
15.09.2018

Pletly se mi jména ale konec nečekaný .nic extra ale dalo se

kob
22.04.2018

Líbila se mi, ani chvíli jsem se nenudila a závěr byl opravdu překvapivý.

mariva
12.03.2018

Politika ději trochu ubírala na čtivosti, ale vše ostatní to převážilo a závěr byl prostě vynikající. Potvrdilo se mi, že autor oprávněně patří k mým oblíbeným.

Dandy1
31.01.2018

Četlo se to dobře. Ale na Sheldona to bylo daleko pod průměrem. Postavy, duševní mrzáci. Děj plochý.

olcab
08.01.2018

Tato kniha mě lehce zklamala, jak kdyby to nepsal S.Sheldon, ale nějaký začátečník , jak píše pode mnou soukroma. Četla jsem od tohoto autora Hněv andělů a Pokrevní svazky a přečetla jsem je jedním dechem. Nevím, možná je to překladem, nebo žeby autor to až tak odfláknul? Dávám dva a půl hvězdy. Bohužel.

soukroma
19.12.2017

Divný styl, nevěrohodné postavy a dějové zvraty (mám před svatbou, tak co si třeba vzít raději svoji bejvalku; "vezmeš si mne?" - "tak jo"...a to vše se odehraje v průběhu pár hodin! - takhle by to snad nenapsal ani začínající autor), podivná zápletka (v podobném duchu - "chceš být prezidentem?" - "tak jo"). Nedalo se to číst.

jandula76
18.12.2017

Ráda si chodím přečíst recenze na knížky,abych věděla...Poprvé se mi stalo a docela mě naštvalo,že v jedné recenzi byla prozrazeno více než bylo třeba.Chtěla jsem si tuto knížku přečíst a už se mi do toho nechce!

moudivlacek
22.11.2017

Tak musím dát pět hvězdiček, protože mě autor dostal. Věděla jsem hned od počátku, že Leslie od začátku po zažitém zklamání z Olivera bude mrcha na entou, nikdy jsem jí sladkým řečem nenaletěla. A také jsem rychle pochopila, že Oliver bude děvkař, ať bude v jakémkoliv úřadě.
Ale pořád jsem měla podezření na něj, bylo to tak napsáno, že to jasně na něj ukazovalo, a já se prostě dala nachytat. Závěr mi tedy vyrazil dech. Tohoto člověka jsem za vraha rozhodně nepodezírala.
A rozhodně jsem si oblíbila i reportérku Danu, šéfredaktora Matta i sportovního redaktora Jeffa. A velké plus za to, že v tom dobrém i zlém stála vždy při svém muži - Oliverova Jan.
Kdo má rád politické souboje, přijde si zde rozhodně na své.

Danago
21.08.2017

Knížku jsem četla již před mnoha lety z knihovny a teď s když je znovu vydána jsem neodolala a pořídila jsem si ji. Hned jsem se do ní pustila a přečetla jsem jí jedním dechem.
Vzrušující a napínavý příběh kde se mísí láska, pomsta , nespravedlivá i spravedlivá obvinění.
Oliver připravuje strategii jak se stát americkým prezidentem a odmítutá Leslie spřádá plán na velkou pomstu.
Knížka je úžasně čtivá, akční a napínavá. Konec je naprosto neočekávaným překvapením.

danae1515
01.02.2017

Jak někdo hltá "Bondovky", já hltám "Sheldonovky".V knihovně mám pěkně v řadě kompletní tvorbu Sidneyho. Po této knize jsem sáhla znovu po devatenácti letech. A stejně jako tehdy jsem ji přečetla za dva večery. Sheldon umí psát poutavě, svižně, přehledně, orientujete se v ději, neztrácíte se v postavách. Hvězdička dolů za : plný počet by nebyl fér ve srovnání s pozdější jeho tvorbou, která je bezesporu kvalitnější, vyšperkovanější, vybroušenější, propracovanější. Tuto knihu řadím k těm středně zdařilým, ale i přes to je dost dobrá.

Terry11
28.01.2017

Asi od pulky příběhu jsem si připravovala, jak napíšu, jak je pritazene za vlasy, že by se takhle choval prezident jakekoli civilizovane republiky, že by mu to těžko všechno procházelo, takže mi konec knihy vzal vítr z plachet. Ale i tak byl příběh příliš vykonstruovany, zvrat tak nenadaly a nektere postavy negativní, že jsem celou dobu stala jakoby nad vyprávěním a nemohla se do něj plne ponořit.

jasnyj
28.12.2016

První kniha od tohoto autora. Zpočátku pomalejší rozjezd (už jsem chtěl knihu odložit). Posléze se děj rozběhl z části politickými intriky, z části detektivní zápletkou k jistojistému odhalení: jenže všechno je jinak...

Mruskulka
17.11.2016

Opět mě autor nezklamal. Dokonce knihu napsal tak, že jsem jednu chvíli fandila hlavní ženské postavě, za chvíli opět mužské. Nakonec opět překvapivá zápletka na konci :)

Leskodka
25.10.2015

Napínavé, čtivé. Přečteno za jeden den.

Ivetaa
20.07.2015

Autor sice známý, ale zrovna poutavý příběh nenapsal.

Alíček13
08.05.2015

Čteno jedním dechem, stejně jako všechny knihy tohoto autora

skulenka
20.07.2012

Tematicky není tato kniha můj šálek čaje, ale ke konci se z knihy vyvinula detektivka, což už bylo pro mě lepší. V knize je částečně dobře popsáno zákulisí politiky a život vysoce postavených zákonodárců. Od autora je to první kniha, kterou jsem četla a od ostatních se liší formou vyprávění - zcela výstižné krátké odstavce, žádné dlouhé proslovy, popisy, avšak vše dobře a dostatečně vystihnuté.

Jack Bauer
24.01.2012

Další naprosto skvělá sheldonovka. 100% jako všechny jeho knihy.