Nenasytný jako moře

Nenasytný jako moře https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2807/nenasytny-jako-more-2807.jpg 4 181 14

Hrdina románu Nicholas Berg je na moři jako doma. Zná nejrůznější úskalí moří a oceánů, dokáže bojovat a vítězit i za těch nejbouřlivějších přírodních podmínek. Dobře ví, že jedním z vrcholně nebezpečných míst v oceánu je mys Dobré naděje. A právě tady Berg zachytí volání o pomoc luxusní zaoceánské lodi o pomoc. Nastává závod s časem, boj proti běsnícímu živlu, plujícím ledovcům, proti spiknutí všeho nejhoršího. Je to zoufalý zápas o záchranu životů, v němž poražených může být několik, ale vítěz jenom jeden. Nevšední příběh z neobvyklého prostředí upoutá každého čtenáře.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Alpress

Hungry as the Sea , 1978

Havrnka
27.01.2022 5 z 5

Tuto knihu Wilbura Smitha jsem četla již po jejím prvním vydání u nás. Mě připadala strhující a napínavá. Je trochu odlišná od jeho ostatního díla, které jsem přečetla snad celé.

regulax
28.04.2020 5 z 5

U mne za plný počet, kniha mi sedla. Virtuálně jsem projela několik kontinentů, dozvěděla se nové věci, připomněla nádhernou tropickou dovolenou, prostě ideální čtení...

konicekbily
27.04.2020 3 z 5

Autor je skvělým vypravěčem dobrodružných románů o moři. Ale čtenáři se pokaždé nepodaří pokaždé s ním sdílet je myšlenky. Tady je spousta informací o tom, jak se podniká na moři, jaký je konkurenční boj, jak se zachraňují lidé ze ztroskotaných vraků, jak se obchoduje s přepravovaným zbožím - a nevím, co bych ještě přidal, ale zde příběh poskládal autor nějak divně, že ze čtení nemám nějaký lepší zážitek.

MartinMo
12.04.2019

Wilbura jsem dávno opustil, tahle kniha mě přitáhla svou tématikou. Ale, nic moc. Mělké, bezvýrazné, s uměle vytvářeným napětím bez skutečného náznaku prožitku. Ve srovnání s Plout musí námořník od Jana de Hartoga je to bída. Jak se panu W. v později napsaných dílech stává, jsou to jen odosobněná, slabě nadprůměrně sestavená písmenka. Škoda. Jako kompenzaci a srovnání doporučuji kromě J. d. H. třeba Kruté moře od N. Monsarrata. M.

Chaki
10.03.2019 5 z 5

Ale jo zase stará dobrá wilburovina :) trošku mi tam v závěru chyběl malý doslov jak to dopadlo s jeho bývalou ženou a synem ale to si holt musím domyslet... Jinak jsem byl spokojen jako vždy!

DJANKA
07.08.2018 3 z 5

Wilbur Smith je pan spisovatel. Všechny jeho knihy, které jsem četla, jsem hltala. Až na tuhle ta mi nějak nesedla. Nepřišla mi ani zajímavá ani napínavá.

solisbury
23.03.2018

Tato kniha byla pro mě zklamáním. Pan Smith je velký vypravěč, ale tady to jaksi drhlo.

petym
19.09.2017 5 z 5

Dobrá odpočinková četba plná napětí až do konce. Nicholas Berg je zatraceně tvrdej kapitán a jeho supertanker Warlock je tim nejlepším co na moři může být. Kniha nejen pro kapitany ale pro všechny kdo mají rádi moře a akci.

whack
19.05.2016 3 z 5

„Po dramatických morských plavbách chce kapitán zaoceánskych dopravných lodí zaujať miesto po boku mladej ženy a spolupracovať na záchrane morského života.“ Po prečítaní tejto upútavky na zadnom obale som očakával poriadnu ekologickú drámu. Je to príbeh z prostredia oceánov, ropných korporácií a tankerov, a toho koho tieto oblasti neberú, nebude nadšený. Jasne tam vidno autorove spisovateľské schopnosti, má to spád, aj dobrý dej, a upozorňuje na možné riziká spojené s prepravovaním ropy. Spomenie sa tam párkrát aj Greenpeace, ale aj tak by som to za ekologickú drámu neoznačil.

Tony12
12.12.2014 5 z 5

Pro mne naprosto dokonalé čtení, ještě po letech na knihu vzpomínám. Čtu zde nijak dechberoucí kritiku, leč pro mne to byla a je jedna z nej.. knih, které jsem četl! ..možná to bude prostředím v kterém se příběh odehrává. Miluji totiž moře a vše co k němu patří. Kniha je jako obvykle u tohoto autora velmi čtivá a má spád. Pro mne super a všem doporučuji.

Vlasta610
17.01.2013 5 z 5

Spokojenost veliká, vždy jsem se těšila, až si ke knize sednu.

petka-2007
30.12.2012 5 z 5

Jako vždy u tohoto spisovatele - maximální spokojenost!

rokofak
02.09.2012 5 z 5

Naopak mě se tá kniha moc líbila,do děje vás vtáhne hned od první stránky.

Jajulle
14.08.2012 3 z 5

Nic extra, na to jaký je Smith spisovatel. Kam se hrabe na Řeku Bohů, těšila jsem se až budu na konci.

lodě ropa

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021
1997  89%Dravec
1997  86%Řeka bohů II
2001  82%Čaroděj
1994  90%Když loví lev
2014  75%Bůh pouště

Kniha Nenasytný jako moře je v