Šepoty v písku

Napínavý děj má tentokrát dokonce tři časové roviny: staroegyptskou, viktoriánskou a soudobou. Současná hrdinka Anna, hledající po rozvodu novou životní náplň i novou lásku, cestuje do Egypta s praprababiččniným deníkem, díky němuž ožívá romantický příběh z 19. století. Elixír tajuplných zápletek a dojemné milostné tematiky je pro čtenáře....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/2530/sepoty-v-pisku-2530.jpg 4.1239
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Brána, Knižní klub

Whispers in the sand (2004)

Kniha Šepoty v písku

Janule809

Opět krásná kniha od této spisovatelky

Kebira

Strhující děj, úplně mě kniha vcucla. Není to sice žádná "vyšší dívčí", knihu bych zařadila mezi odpočinkové.
Doporučuji , nebudete se nudit.

jakafe
24.10.2018

Věděla jsem, že tahle kniha patří mezi ty slabší od Barbary Erskine, že je dost možné průměrné hodnocení. Jenže je to ještě slabší, než jak jsem očekávala. Nyní, s odstupem minimálně 10 let Šepoty v písku vnímám jako podivnou limonádu, ale i když nejsem na romanťárny a už vůbec ne na červenou knihovnu, doufala jsem pořád, že dojde aspoň na zajímavou duchařinu. Ale ani tahle linie nefunguje. Dokonce jsem čtení i odložila, protože mám s některými knihami zkušenost, že se mají číst jen ve správný čas. Ale po několika týdnech jsem ji otevřela, zkoušela se začíst, ale když mi před očima běhaly zase ty bezduché fráze, dramatické klepání na dveře a výraz v očích "soupeřky", který hrdinka přesně zhodnotí jako žárlivý i na dálku, román jsem otráveně odložila a odložím i ze své domácí knihovny. Je mi líto.

Květinka008
08.10.2018

Pro mě z "Erskinovek" nejlepší, ke které se ráda vracím i v dospělosti (na rozdíl např. od Půlnoci anebo Žila jsem již...). Snad tématem Egypta i prolínáním tří rovin.

DJANKA
07.08.2018

Po knize Oheň je Tvým osudem, z které jsem byla nadšená, jsem zkusila další autorčinou knihu. Ta pro mě však byla zklamáním, nebavila mě a do čtení jsem se musela nutit.

pedroK
11.07.2018

No, přečetla jsem, protože mám ráda staroegyptskou tématiku, ale musím říct, že jsem se chvílemi nudila. nemělo to jiskru jiných Barbařiných románů.

Samery
06.10.2017

Příběh je velmi těžké hodnotit. Myšlenka jako taková je velmi zajímavá, ale tak, jak byla kniha napsána, mě příběh zase až tak neuchvátil. Stále jsem čekala na to velké rozuzlení, na to velké NO PÁNI, ale nic takového se po celou dobu nekonalo. Rozhodně však oceňuji příběh jako takový. Navštívila jsme Egypt a kniha mi tuto cestu připomněla. Mám historii Egypta nastudovanou a těšilo mě, že rozumím tomu, o čem kniha pojednávala. Obávám se však, že ten, kdo Egyptem neprojel, nerozumí jeho historii, se v knize nemusí najít. Popis příběhu mi přišel rozvláčný, předvídatelný a nedokázala jsem se do něj ponořit. Nemyslím, že se ke knize vrátím z jiného důvodu, než jen jako vzpomínka na dovolenou v Egyptě.

princesse
02.10.2017

Opět skvělá kniha od Barbary. A spojení s Egyptem pro mě naprosto perfektní. Doporučuji opět a nemohu jinak.