DJANKA DJANKA komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek jsem naštěstí četla až jako třetí autorčinu knížku po Haně a Tichých rocích. Naštěstí proto, že kdybych ji četla jako první, do dalších bych se nejspíš už asi nepustila a to by byla velká škoda. Knížka se sice čte lehce, ale prostě mě nenadchla a rozhodně nechytila za srdce. Za pár dní už vůbec nebudu vědět o čem to bylo.

05.10.2020 3 z 5

Ocejchovaná Ocejchovaná Anna Ekberg

Napínavé, drsné čtení. Když si představíte, že se takové věci skutečně dějí ..........

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Nádherný příběh, tuhle knížku i obě hlavní hrdinky jsem si zamilovala. A navíc se mi moc líbilo, jak autorka na konci knížky uvedla co bylo podle skutečnosti a co si do příběhu sama přidala. Knížky většinou nečtu dvakrát, umím si ale představit, že k této se ještě někdy vrátím.

Misery Misery Stephen King

Moje první "Kingovka" a jsem nadšená. Dlouho jsem si od něj chtěla něco přečíst, ale odrazovala mě mystika v autorových knížkách. Až jsem díky čtenářské výzvě narazila na Misery. Úžasná knížka plná napětí, která Vás nenechá v klidu, dokud jí nedočtete. Půjčila jsem si jí v knihovně, dcera mi ji vzala a přečetla první a pak, když jsem četla já, mě pozorovala jak budu reagovat. Po dočtení jsme toho byly obě tak plné, že jsme o ní neustále mluvily a tak si jí přečetla i druhá dcera a teď jí čte jejich kamarádka. Pustily jsme si i film, ale knížka je prostě knížka. Rozhodně si musím přečíst i nějakou další.

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Skvělá knížka, do které se začtete hned od první stránky. Hodně drsný příběh, ale napínavý a zajímavý. Jen ten konec mi přišel takový nereálný až pohádkový a za něj jednu hvězdu ubírám. I přes to, rozhodně knížku doporučuji.

21.09.2020 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Musím uznat, že pan Remarque má úžasnou slovní zásobu a umí jednu věc či pocit popsat tolika slovy, tolika přívlastky. Ale za mě bohužel na úkor děje. Mám pocit, že toho v knížce moc není. Tak nějak jsem očekávala, že tak silné téma mě hluboce zasáhne a že na konci budu brečet jako želva. Ale nic takového, nějak mě to nechalo chladnou. Možná to bylo tím, že Lillian mi nebyla vůbec sympatická a v průběhu čtení mi začal vadit i Clerfayt. Znám člověka, který má vyměřený čas, ale rozhodně ho neutrácí nakupováním drahých šatů a pitím vína, to přece není to, co by si člověk měl chtít ještě užít.

04.06.2020 3 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Mám ráda Tess a miluji tuto sérii. V téhle knížce sice byly pasáže, které mě úplně nebraly, ale i tak skvělé čtení a už se těším na další díl.

Nůž Nůž Jo Nesbø

Skvělé a napínavé čtení. Vrah mě překvapil, tipovala jsem někoho jiného.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje druhá knížka od této spisovatelky. Pokud bych ji měla srovnat s knížkou Hana, tak ta asi byla o něco lepší. Ale i děj této knížky mě dostal. Čtete a čtete, jste zvědaví co bude dál, pak nechápete a pak si jen říkáte jak tohle asi může dopadnout. Opět silný příběh. Rozhodně si musím přečíst další autorčiny knihy.

Druhá garnitura boží Druhá garnitura boží Willi Heinrich

Už několikrát mě u knížky zklamalo velké očekávání. Kdybych ho takové neměla, dala bych hvězdiček 5. Takhle jsem jednu musela ubrat, čekala jsem zkrátka něco trochu víc. Ale to je asi moje chyba. Příběh se mi líbil, hlavní hrdina mi byl moc sympatický, ale "ona" - zpočátku jsem jí fandila, ale s přibývajícími přečtenými stránkami mi byla víc a víc nesympatická. I přesto knížku rozhodně doporučuji.

18.05.2020 4 z 5

Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou Zdeněk Šmíd

Do čtenářské výzvy jsem si vybrala 2. díl této série, v knihovně mi ze skladu připravili díl tento, tak jsem se do něj pustila. Začalo to slibně, říkala jsem si .... jo, to bude sranda.... bohužel nebyla. Možná jsem si měla přečíst celou sérii postupně, ale prostě mě to nijak nenadchlo. A moc prosím komentující, nevyzrazujte děje ani závěry knih. I přesto, že jen něco naznačíte, tak během čtení to člověku dojde. Když vím jak knížka dopadne, tak to prostě není ono.

18.05.2020 3 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Takové celkem odpočinkové čtení. Knížku mám do čtenářské výzvy. I přesto, že se dobře četla, do dalšího dílu se už nepustím.

18.05.2020 3 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Moc hezký příběh. Film jsem neviděla, ale knížku určitě mohu doporučit.

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

No, ani nevím jak hodnotit. Především to pro mě bylo hrozně složité. Moc postav a jména, která se mi pletla, neustále jsem koukala na začátek knihy na přehled postav. I přesto se mi stalo, že jsem si několik stran myslela, že jde o někoho jiného. Nemohla jsem se začíst a dokonce přemýšlela o tom, že knížku odložím. Ale byly i části, kde jsem se zakousla a děj hltala. Ani nedokážu říct, jestli opravdu všechno sedělo a zapadalo do sebe, věřím, že ano, ale já v tom měla zmatek a ke konci jsem se o to už ani nesnažila. Kdyby kniha byla kratší, možná bych to dokázala lépe sledovat. Ale rozhodně zajímavé a neotřelé.

19.02.2020 3 z 5

Láskyplné povídky Láskyplné povídky Ida Sebastiani (p)

Ke knížce jsem se dostala díky čtenářské výzvě a musím říct, že mě příjemně překvapila. Jedná se o krátké povídky, některé se mi líbily méně, jiné více a některé tak, že jsem po dočtení zůstala sedět a překvapeně "čučet". Určitě doporučuji k přečtení.

20.01.2020 4 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Tak tohle byl hodně silný příběh a pro mě dost náročné čtení. Vůbec jsem se nemohla začíst a prvních asi 90 stran jsem zvažovala knížku odložit, naštěstí jsem to neudělala. Knížka se skládá z vyprávění různých lidí a tím je zde moc jmen, které jsem si nepamatovala. Věty pro mě měly zvláštní slovosled a mnohdy v nic chyběla i slova, takže jsem jednu větu četla i třikrát, abych pochopila význam, což mi hodně vadilo. I přesto všechno jsem se nakonec začetla a knížku, i když velmi pomalým tempem, hltala a o všech těch lidech i po dočtení stále přemýšlela. Tenhle příběh nezapadne mezi ostatní, ten ve vás stále zůstane.

12.01.2020 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Neskutečný příběh. Myslím, že nic tak silného jsem ještě nečetla. Dávám pět hvězdiček, ale kdybych mohla, dám jich mnohem víc.

12.01.2020 5 z 5

Závod bílou divočinou Závod bílou divočinou Gary Paulsen

Moc krásná knížka.

06.10.2019 5 z 5

Dítě sněžných plání Dítě sněžných plání Nicolas Vanier

Úžasná knížka, která popisuje dobrodružné putování v divočině. Mě se líbila knížka úplně celá, ale co mě zaujalo asi nejvíc, tak to byl popis malé Montaine očima tatínka. Jak vše vnímala, přírodu, zvířata, jak se tomu životu v divočině přizpůsobila, prostě nádhera.

08.09.2019 5 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Další díl a opět super. Mám dvě šestnáctileté dcery, takže mě při tomto díle mrazilo trochu víc než jindy, ale rozhodně super čtení. Tuhle sérii mám ráda.

15.08.2019 4 z 5