DJANKA DJANKA komentáře u knih

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Asi jsem čekala něco jiného, i přesto se mi tento román moc hezky četl. S postavami jsem se sžila, držela jim palce a fandila, některým samozřejmě nadávala, některé vůbec nechápala. Po dočtení příběhu mi chvíli všichni chyběli a přemýšlela jsem o tom, jak to s nimi asi bylo dál........ Žádnou knihu s touto tematikou jsem ještě nečetla a i mě překvapilo, že se jedná o 60. léta minulého století. Asi dva dny po dočtení této knížky dávali v TV dokument o zavraždění M. L. Kinga, kdybych ji nečetla, asi bych u pořadu nezůstala. Teď vím, že si někdy rozhodně přečtu i další knihu s tímto tématem.

06.04.2018 4 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Knížka se mi fakt líbila, téma zajímavé, psáno napínavě a s překvapením na konci (mě to teda vážně nenapadlo). Ale některé nelogičnosti mě trochu vadí, občas jsem se zarazila, ale pak si řekla "nešťourej do toho" a hltala řádky dál, abych věděla jak to dopadne.

15.03.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

O knížce s tímto tématem nelze říct, že je krásná. Ale rozhodně se jedná o silný příběh, který vás zasáhne a který ve vás zůstane. Když jsem dočetla, zůstala jsem sedět, po tvářích mi tekly slzy a v mysli se znovu vracela k příběhu. Myslím, že ho nějakou dobu nepustím z hlavy a teď zrovna nemám chuť pustit se do jiné knížky, ale znovu otevřít první stránku ……….

05.02.2018 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Kniha se mi dostala do ruky na doporučení a musím říct: "....je to teda mazec...." a to hned od první stránky. Krátké kapitoly končí vždy tak napínavě, že prostě musíte číst dál. A když dočtete celou knížku, tak nechcete, aby to už skončilo. Prostě super čtení a to i přes to, že to bylo docela drsné. Možná i trochu na zamyšlení, sociálními sítěmi současný svět žije, ale........

30.01.2018 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Vzkaz v láhvi mi zatím přišel z této série nejlepší. Téma bylo zajímavé a kniha napínavá. Kdybych byla moc šťouravá, tak bych možná objevila některé nelogické věci, ale nijak moc mě nedráždily. Z počátku mě moc nebavily kapitoly s Carlem, ale spíš proto, že jsem byla zvědavá, jak se rozvine příběh. Pak už jsem knihu jen hltala - super čtení.

29.01.2018 4 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

Tento díl mi přišel slabší než první. Nějak jsem se nemohla začíst a chvílemi mě ty "jejich kecy" rozčilovaly. Ale pak mě to najednou chytlo a chtěla jsem vědět jak to dopadne. Možná opravdu na tento žánr musím mít zrovna to správné rozpoložení.

16.05.2017 3 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Po přečtení Padesáti odstínů jsem "měla chuť" na další erotické čtení. A vybrala jsem dobře. Hlavní postavy mi byly sympatické, občas jsem jim sice nadávala, ale mám ráda takové to ..jo a nebo ne... Příjemné čtení před spaním, fajn se mi po tom usínalo..... Uvidíme co pokračování, rozhodně si další díl vypůjčím.

04.04.2017 3 z 5

Oheň je tvým osudem Oheň je tvým osudem Barbara Erskine

Úžasná knížka, příběh se mi moc líbil. Ještě žádnou knížku jsem nečetla dvakrát, ale k této se určitě někdy vrátím.

23.03.2017 5 z 5

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

Knížka mě moc nenadchla. Příběh začal slibně, ale honička v lese mě opravdu nebavila, navíc byla předvídatelná a nereálná. Dvě hvězdičky za jeden překvapivý moment.

23.03.2017 2 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Přečetla jsem všechny čtyři předešlé díly a ty byly, dle mého, perfektní. Takže jsem byla natěšená i na Stalkera. Začalo to velmi slibně - napínavé, čtivé, super. A najednou zvrat, některé věci mi přišly nelogické, těžko uvěřitelné. I přes to, stále napínavé. Ale ten konec, takový očekávám u amerických filmů a ne u Keplera. Závěr zkazil dojem z celé knihy. Navíc jsem byla zklamaná i pachatelem, nějak mi to postě nesedělo. Jsem zvědavá na další díl.

22.03.2017 3 z 5

Skandál Skandál Sandra Brown

Super knížka, napínavá, dobře se čte. Hlavní hrdince celou dobu fandíte, aby vše zvládla a samozřejmě, že zvládne. Konec opravdu předvídatelný, ale předešlý děj, který mě držel neustále v napětí a očekávání vše vynahradí. Moje první knížka od autorky a určitě zkusím další.

21.03.2017 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Když jsem po této knížce sáhla, očekávala jsem červenou knihovnu s nádechem erotiky. A myslím, že přesně to jsem dostala. Uznávám, že např. „vnitřní bohyni“ mohla autorka trochu omezit. Je to nenáročné čtení, psané velmi jednoduše a možná právě proto se to tak lehce a rychle čte. Není to poučné, nic to člověku nedá, ale mně se to líbilo. Je to prostě oddechovka. Ano, knížka nemá literární hodnotu, ale kdo od knihy něco takového očekává, tak přeci nesáhne po téhle knize. A proč když někdo ohodnotí tuto knihu jako odpad a tvrdí, že jí dočte jen proto, že nedočtené knihy neodkládá (budiž), tak proč proboha čte ještě další dva díly? To opravdu nechápu. Nebo že by nebyla až tak nudná, jen je hloupé to přiznat? Já jsem nemohla přelouskat Božského bastarda a tak mě ani nenapadne sáhnout po dalších dílech. Kdo čeká něco duchaplného, tak ať knížku prostě nečte. Kdo má chuť na erotickou harlequinku, s chutí do toho.

17.03.2017 4 z 5

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Sarah Forsyth

Tak to je síla. Už je to delší doba, co jsem knihu četla a musím říct, že se mi často některé pasáže z knihy stále vybavují - byla bych raději, kdyby ne. Jako by nestačilo, že měla zkažené dětství....... A nejhorší je, že takové věci se pořád dějí. Ale jinak, kniha přečtena jedním dechem.

14.03.2017 3 z 5

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

Knížka Vás hned vtáhne do děje a opravdu se čte jedním dechem. Samozřejmě, za vše si mohla sama - holka bláznivá nic o cizí zemi neví, zamiluje se a po pár dnech si vezme někoho koho vlastně vůbec nezná. Navíc tam bylo pár signálů, které ji měly varovat, aby vzala nohy na ramena. Je moc dobře, že to nakonec dopadlo, tak jak to dopadlo. Ale nemůžu nereagovat na níže uvedený příspěvek, který vůbec nechápu a dělá na mě dojem, že ho psal nějaký zastánce této kultury. Právě, že o této kultuře nic nevěděla, proto se chovala, tak jak se chovala. Autorka příspěvku schvaluje to, že když dotyčná dostala facku za to, že otěhotněla, tak se ozvala a pak tedy dostala pořádnou nakládačku? A dcerka prý otce provokovala, byla schválně pomalá a nemotorná? Kolik jí bylo? Asi tři nebo pět let. To přece nemůžete myslet vážně. Omlouvám se za dlouhý text, ale tento příspěvek mě vytočil více než některé pasáže v knize.

13.03.2017 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Super čtení, pořád čtete a čtete, protože musíte vědět jak to všechno vlastně bylo. Tento druhý díl série pro mě čtivější než první, takže rozhodně sáhnu i po dalších dílech.

13.02.2017 4 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Za mě opět super čtení. Možná, že chirurg mi přišel trochu napínavější, ale i tak rozhodně nelituji.

19.01.2017 4 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Super knížka. Čtete a čtete, nemůžete přestat a najednou je konec. Už se těším na další díl série.

10.10.2016 4 z 5

Příběh Bílé Masajky Příběh Bílé Masajky Corinne Hofmann

Ano, hlavní hrdinku vůbec nechápu - jak mohla opustit svůj dosavadní život a vlastně vůbec nevědět kvůli komu. Ale na druhou stranu ji obdivuji, jak to vše zvládla a jak byla podnikavá. Moc se mi líbilo vyprávění o africkém životě a tradicích, to bylo velmi zajímavé.

03.10.2016 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Nějak mě tahle knížka nechytla. Dokonce jsem jí asi v polovině odložila a přečetla dvě jiné než jsem si jí opět vzala abych jí dočetla. A to vykání hlavních hrdinů mě dost deptalo, působilo to strašně nepřirozeně a nepravděpodobně. Děj žádný a vážně nechápu, kde že byly ty vtipné scény. Další díly už rozhodně ne.

26.09.2016 1 z 5

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Úžasná knížka, velmi čivá. Vtáhne Vás do toho strašného života a nejde na ní přestat myslet. Člověk si uvědomí, jaké má štěstí, že žije tam kde žije. A před Carolyn, klobouk dolů.....

23.09.2016 5 z 5