Fatwa: život pod hrozbou smrti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když třiadvacetiletá modrooká blondýnka Jacky odjíždí se svým přítelem na dovolenou do Egypta, ani ve snu ji nenapadne, jaká nepředstavitelná hrůza ji v budoucnu čeká. Původně to měla být vytoužená cesta na usmířenou s přítelem Davem, s nímž si Jacky už pomalu přestávala rozumět. Na přelidněné káhirské ulici se Jacky krátce po příjezdu ztratí, pak nešťastně upadne a zvrtne si kotník. Naléhavě potřebuje pomoc. Ujme se jí pohledný a galantní Egypťan Omar. Vypadá to na lásku na první pohled… Jacky jako by měla růžové brýle, okouzleně stráví příštích deset dnů v Omarově rodině, sdílí postel s Omarovou sestrou a cítí se k Omarovi tak neodolatelně přitahována, že se za něj ukvapeně provdá, ještě než se vrátí zpět do Anglie k rodičům. Ti ji sice varují, ale Jacky nedbá. Zakrátko je v Káhiře znovu, avšak její původní idylické představy záhy dostanou první trhliny. Život na chudém předměstí, kde ženy chodí zásadně se sklopenou hlavou, se stane noční můrou. Z manželství se narodí dvě dcerky, nicméně zlepšení nenastane. Po šest let je Jacky vystavena neustálému krutému fyzickému i citovému týrání ze strany svého zdánlivě uhlazeného manžela. Musí se svými dcerkami uprchnout, ale jak? Bude mít i s dětmi klid v Anglii, pokud se jí útěk přes Izrael podaří? Nebo si ani tam nebude nikdy jistá, co ji čeká za nejbližším rohem? Fatwa totiž znamená, že muslimský muž má právo svou ženu beztrestně zabít, pokud utekla od manžela i s dětmi, které podle muslimů patří otci…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11182/fatwa-zivot-pod-hrozbou-smrti-rfZ-11182.jpg 4.5242
Žánr
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno, Alpress
Orig. název

Fatwa: Living With A Death Threat, 2003

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (58)

Kniha Fatwa: život pod hrozbou smrti

Přidat komentář
pavlina0821
02. září

Kniha jako taková se mi líbila, napětí až do konce. Nicméně toto téma "Evropanka v muslimské zemi" mi otvírá kudlu v kapse. Autorka si toto prožila v 70. letech minulého století. Poučila se a vydala knihu. Ok budiž ji to přáno. Nicméně pokud se v dnešní době najde nějaká naivní blbka (a já věřím, že najde), která stále věří, že zrovna ten její bude jiný a udělá takovouhle blbost, jako je stěhování do muslimské země, tak si rozhodně žádnou lítost nebo pomoc nezaslouží. Je nad slunce jasné, že tohle NIKDY nemůže fungovat, islám je pro Evropanka to nejhorší zlo.

RHorse
26. července

Taková oddychovka. Hrůza, co si autorka musela prožít, na druhou stranu, její životní rozhodnutí mě hodně udivovala. Zajímalo by mě, jestli by se rozhodovala stejně, kdyby se její příběh odehrával dnes a ne na přelomu 70. a 80. let, kdy asi neměla tolik informací. Ale musím uznat, že je kniha čtivá, tak akorát na pláž v Egyptě :D.


Jessybelle
02. července

Knížka se čte dobře, je to příběh s happyendem... Kéž by to ostatní dívky a ženy odradilo, ale bohužel láska je slepá... A láska k dětem je také silná, že spousta žen zůstává kvůli nim, pokud s nimi tedy neuprchnou...

SmazenaCibule
04. dubna

Skvělá kniha, přečetla jsem ji jedním dechem a mám pocit, že se mi při tom i občas zastavilo srdce. To je zrovna ten případ, kdy si člověk při čtení říká: "Sakra, jak může být někdo tak pitomý?" Ale ano, stalo se a autorka nám popsala svůj příběh. Místy byl velmi krutý, je nepochopitelné, jak se někomu může v hlavě zrodit myšlenka ublížit a jak někdo může žít v tak děsivých podmínkách. Za mě super čtení, určitě doporučuji.

ManitraM
19. února

Zajímavé čtení a nepochopitelný příběh. Přijde mi naprosto neuvěřitelné, že se někdo jen tak vdá během dovolené v cizině za neznámého člověka... Každopádně by si to měla přečíst každá mladá dívka, která je snad ještě tak naivní, že by to mohla udělat, aby ji to varovalo!

martin3554
21. ledna

Další blondýna, která naletěla Muslimovi. Proč jen se ženy nepoučí?jinak kniha opět velmi působivá, znovu ukazuje na nebezpečí ortodoxního Islámu.

zimolka
14.12.2019

Knihy s touto tématikou čtu ráda.Tady je zarážející že hlavní postva se vdala po deseti dnech známosti,což je nepochopitelné.Příběh byl čtivý,ale už jsem četla lepší,proto ubírám jednu hvezdu.

orinka3
03.12.2019

Poutavé čtivo o jedné nerozumné dívce, která během týdne udělala osudovou chybu. Naprosto rozumím jejímu okouzlení, všechno kolem jako z pohádky a princ kraluje všemu. Kdo ví, jak by mohlo všechno skončit, kdyby byl její Omar jiný, netrpěl výbuchy vzteku, nebyl agresivní? Těžko ale chtít, aby za týden vyšly najevo vady charakteru a pak už bylo pozdě. Příběh jak přes kopírák: veliká láska, kvůli které opustí své dobré zázemí a vrhne se do dobrodružství v zemi, která je plná protikladů. Velké vystřízlivění a zápas o důstojnost i holý život. Navíc s dětmi. I když autorka v závěru vyslovuje vážně míněné varování, podložené vlastní bolestnou zkušeností, nemyslím, že to zabere. "On takový není, my jsme docela jiný pár"... cizí zkušenost je nepřenosná, obávám se.

1

Doporučujeme

Vzdělaná
Vzdělaná
A přesto říci životu ano
A přesto říci životu ano
To nemyslíte vážně, pane Feynmane!
To nemyslíte vážně, pane Feynmane!
Deník Anny Frankové
Deník Anny Frankové