Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem

Osud si se Sarah zle pohrál. Když se po letech zneužívání nejprve vlastním otcem a posléze i v dětském domově rozjede za prací do Amsterodamu, uvízne v pasti moderních otrokářů. Kruté dny, týdny a měsíce nekonečného znásilňování, bití a zvrácených praktik znuděných zákazníků přivedou Sarah málem k šílenství. Je bez pasu a bez prostředků. Zdaří se jí pokus o útěk?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54559/zotrocena-v-pasti-obchodniku-s-bilym-masem-54559.jpg 4.4186
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno, Alpress

Slave Girl, 2009

Kniha Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem

Nibiru

Drsná, brutální, syrová svědecká výpověď skutečně prožité části života, o kterou se s širokou veřejností podělila v této knize sama autorka, Sarah Forsythová. Za její odvahu a sílu jí vzdávám hold a vřelý dík. Ale znovu se musím ptát, poté, co už jsem přečetla několik knih s touto problematikou: V jakém světě to vůbec žijeme? Je to "ono osvícené, pokrokové, humanistické 21. století, nebo nějaký jiný okleštěný matrix", který si na rovnoprávný svět jenom hraje?! Spíše to druhé. Jsem zhnusená z pokryteckého politického systému, v němž politický a právní establishment, který je nadstandardně odměňován z kapes daňových poplatníků, nejen že není schopen, ale ani ochoten (jak z knihy bohužel vyplývá) s těmito zločiny proti lidskosti účinně zatočit a skoncovat. Ba co víc, přímo v Amsterodamu si městští konšelé pochvalují, jak bohaté zisky jim z tohoto "obchodu s bílým masem" plynou do městské kasy!! Neslýchané!!
Na tomto hrůzném životním osudu autorky se jasně ukazuje, jak prohnilý a nefunkční je celý kapitalistický systém i se svým pochybným "západoevropským" právem, Právem, které, místo aby účinně pronásledovalo a trestalo tyto zločiny proti lidskosti, buď zavírá oči úplně nebo je tak zkostnatělé a vlažné, že zločinci se smějí a oběti jsou po tristních soudních procesech ještě více frustrovány směšnými tresty, které zločinci vyfasují. Ani v případě Sarah tomu není jinak. Holandské právo je v tomto jasným "unikátem" , ale ani u nás to není o moc lepší. Zákon vždy více chrání obviněného, jak jeho oběť. Proto považuji celý systém "západoevropského práva" za naprosto zcestný, a politický systém, který ho stvořil, za špatný. Ne nadarmo jedno z biblických Desatera přikázání praví: Oko za oko!! Ale to by samozřejmě v těchto odporných zločinech a obchodech se sexem nesměli být namočení i "zástupci práva a spravedlnosti", což je i v knize jasně demonstrováno - obchodníci s "bílým masem" měli podplacen nejméně jeden celý policejní sbor v Amsterodamu.
Co dodat? Dokud toto "novodobé otroctví" bude existovat v tomto světě v jakékoliv míře a podobě, dokud bude korupce přetrvávat v systému bezpečnostní a právní moci státu, dokud nebude dostatečně silná politická vůle k tomu, aby přestala před tímto obludným problémem zavírat oči, a dokud i sami lidé budou lhostejní a sobecky uzavření ve svých "soukromých maloměšťáckých ulitách", dotud se nic nemá šanci změnit.
V kapitalismu, kde je byznys a peníze nadřazen všem morálním a etickým hodnotám, a který je záměrně deklarován za "demokratický systém", nelze ovšem žádnou nápravu rozhodně očekávat. Jiný systém? Asi ano, otázka je, jaký.
Zlo má mnoho podob, a pokud mu dáme svou lhostejností šanci vítězit, do té doby bude žen, dívek a dětí s podobným osudem, jako měla Sarah, jenom přibývat.

TheEvelyn

Přijde mi zvláštní hodnotit takovou knížku hvězdičkami a zvlášť tento příběh. Nicméně udělené hvězdičky nevyjadřují "Jaká je to skvělá knížka". Ba naopak, je to knížka, která mě velmi zasáhla a v hloubi duše cítím se Sarah a jinými oběťmi. Je to strašné, když si člověk uvědomí, kolik se toho například děje teď... teď v tuto chvíli... v této minutě. Je to hrozné, čeho jsou lidé schopni, to si pak člověk jenom říká, opravdu se to stalo? Opravdu jsou takových věcí lidé schopni? Opravdu se tohle všechno děje? Na druhou stranu, jsem ráda, že se takové věci dostanou, alespoň v takové formě, na povrch a do povědomí veřejnosti.

Jurajovamaka

Smutný a krutý príbeh o žene Sarah s ktorou sa osud nepekne zahral.
Najskôr zneužívaná otcom. Udá ho, otec končí za mrežami a Sarah je umiestnená do detského domova.
Postaví sa opäť na nohy, vyštuduje a odchádza za vysnívanou prácou vychovávateľky detí do Amsterdamu, ale opäť padne do pasce, ocitá sa v sieti pasáka s bielym mäsom...podarí sa jej z tohto príšerného pekla uniknúť???
Začitaj sa do príbehu o prežitie...
O D P O R Ú Č A M

LussyP
15.08.2020

Je vůbec správné si tuto knihu přidat do oblíbených? Životní příběh je podáván úplně za syrova, žádné okolky, okecávání. Přečetla jsem ji za dva dny, s tím, že věřím, že se dá i na jeden zátah, neuvěřitelně čtivá, musíte vědět, co bude dál. Sarah přidává pocity, co měla tehdy a jak to vidí teď, vysvětluje hodně věcí.
Nejvíc mě asi nezklamalo to, že se to děje, to bohužel vím, ale spíš to, proč se to děje. Že opravdu funguje zákon trhu nabídka poptávka i když se jedná o člověka a taky to, že se o tom ví, ale nic se neděje.

Bauriska
09.07.2020

Tak tohle byl mazec. Četla jsem ji z pohodlí svého domova, a byla tolik vděčná za to, co mám a jaké malicherné problémy řeším. Jak se to stane, že má člověk v životě tolik smůly? Kdo o tom rozhoduje?..
Hlavní hrdinka Sarah trpěla už od mala. Vlastní otec ji zneužíval, poté i v dětském domově. A když už chce začít na novo a odjet do Nizozemska ( kterou jsem vždycky vnímala jako nádhernou zemi tulipánů) za prací, stane se něco, co je horší než všechno předtím... Nejděsivější je vědomí, jak snadné je se dostat do rukou obchodníků s bílým masem. A téměř nemožné se odtamtud dostat.

Doporučuji přečíst. Není to hezké čtení, ale potřeba o těchto věcech vědět.

hana17.1.
28.02.2020

Odstrašující, místy nechutný, mrazivý a velmi silný příběh. Nevěřila jsem, že se něco až tak hrozného děje. Uvědomíte si v jakém nevědomí žijete.

jindriskasut
19.02.2020

Autentické vyprávění ze kterého místy až mrazí

Ketrin.TR
07.11.2019

Tak tohle byl úděsně silný příběh plný znásilnění, ubližování, mučení a drog. Při jeho čtení mě sžíraly hrůzné pocity, které mnou naposledy cloumaly při čtení "My děti ze stanice ZOO"... Hrůza, smutek, beznaděj, bolest a hlavně strach. Strach, že tohle prostě nemůže dobře skončit.
Po přečtení jsem si našla video se Sarah z ledna 2019 a pohled na totálně zlomenou ženu, která nedokáže ani pořádně vyslovit jednotlivá slova natož celou větu, mě opravdu zničil...