Skandál

Studentku Jade přepadne jednoho deštivého večera trojice výtržníků. V hrůze ze skandálu a pod tlakem předpojaté provinční morálky uteče zoufalá dívka z domova. Bolestné vzpomínky na město Palmetto, ovládané zámožnou rodinou Patchettových, ji však pronásledují dál. Zkaženému milionářskému synkovi a jeho kamarádům nikdy neodpustí odporný čin, který tak zásadně změnil její život. Po letech se Jade vrací se synem do rodného města jako úspěšná podnikatelka s úmyslem vybudovat zde textilní továrnu a nabídnout práci většině obyvatel. Pomstí se těm, kteří jí kdysi ublížili? Najde konečně lásku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1301/skandal-1301.jpg 4.5219
Vydáno · Ikar (ČR)

Breath of Scandal · 1991

Kniha Skandál

Pája699

Tato kniha určitě stojí za přečtení, i když ze začátku to moc hezký čtení není :-( smutno mi bylo, zárověň zle z toho všeho a jak se zachovala její matka a nejlepší kamarádka? radši nebudu komentovat. Závěr skvělý, i když by si ty ničemové zasloužili víc. Určitě stojí za přečtení a mohu jen doporučit. Jedna z nejsilnějších a nejlepší z knih od této autorky pro mě.

babiočka

Poměrně smutný příběh o tom, kam až může zajít lidská žárlivost, pokrytectví a egoismus. Emočně náročná, ale mimořádně pozoruhodná kniha.

Barča92

Nikdy jsem knihu nedocetla. Příběh to má, ale je příliš zdlouhavý a nezajímavý bez nečekaných zvratů. Novější knihy od Sandry Brown jsou o moc lepší

jindra3953

Zpočátku deprimující čtení, ale s ubývajícími stránkami je to lepší a lepší. Žádný strom neroste do nebe.

alekis

Těžké čtení, zvlášť zpočátku, protože díky anotaci už víme, k čemu události spějí. Jade je brutálně znásilněna třemi svými spolužáky a vývoj, který následuje, je víc než depresivní. Autorka vystihla jednu věc dokonale: časté tvrzení, že oběť si za znásilnění může sama. Navíc použila fakt, že násilníci jsou docela často známí oběti, což vyplývá ze skutečných statistik.
Samozřejmě, je to "jenom" román a navíc v šuplíčku "pro ženy", a proto hrdinové, ačkoliv jsou fackováni a mláceni životem, nakonec dojdou svého štěstí. Ale tolik popisovaných událostí a tolik postav a jejich charakterů je velice dobře převzato z reality, že nelze než blahopřát autorce k zajímavému a čtivému příběhu.

sharina

Není to má první kniha od autorky a tahle se řadí rozhodně mezi přední příčky a to hlavně díky tomu, co ve mně dokázala rozehrát za emoce, kterých se budu ještě hodně dlouho zbavovat. Na knihu rozhodně hodně dlouho nezapomenu, jelikož je to velice silný příběh dvou lidí, kteří přes všechnu nepřízeň života dokázali znovu povstat a dovršit životního štěstí, které je nesmírně důležité. A i když jsem věděla k čemu celá kniha míří bylo opravdu působivé číst, jak dokonale Jade pomstu provedla a to jsem se bála, že se vše opět zbortí.

gigi77
13.10.2018

Mě se to moc líbilo. Příběh měl spád, s každou stránkou se nenuceně vyvíjel. Po obsahové stránce nic nechybělo, láska, zrada, nenávist, pomsta a závěr jako smetana :-)

Ivetaa
11.06.2018

Jeden z nejpovedenějších a nejhezčích románů od autorky.

Sandra Brown
americká, 1948