Koupit knihy

Sandra Brown

Laura Jordan · Rachel Ryan · Erin St. Claire pseudonymy

americká, 1948


Nahrávám...

Nová kniha

Letenka z džungle

Letenka z džungle - Sandra Brown

Přesně takového muže Kerry hledala – na první pohled nebezpečného žoldáka, který se vyzná v džungli a ochrání ji před divou zvěří a bandami povstalců. Její úkol nebude le... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 72 knih

Komentáře (38)

kopeceli
09. února

Paulina Świst

EvikU.
09. února

Mě napadá Joy Fielding

siena
09. února

Dorklad, řekla bych, že Linda Howard, Nora Roberts (knihy píšící pod jménem JD Robb)...

Dorkald
09. února

nevím, zda je toto prostor pro diskuzi - ale ráda bych se zeptala, zda znáte nějakého podobného auta Sandy Brown? od ní mám většinu knih už přečtenou a ano, je to spisovatelka s velkým S! Děkuji :)

alekis
14.11.2020

Je tu skvělý komentář od FairyD.
Připojím se.
Autorce u nás vyšlo podle DK 70 knih, což je podle mého úžasné číslo. Nejspíš seká své románky jako Baťa cvičky...
No, nebude to až docela pravda. Zatím jsem s ní na začátku, snad osm - deset přečtených knih, ale je mi jasné, že je to autorka vysokých kvalit.
Nepíše "romány pro ženy", to prostě nepřijmu za své! Copak muži neznají city, nemilují své rodiče, své milé, manželky a své děti? Nebo jen o kriminálních případech s vražděním, plných psychopatů chtějí číst? Či jiné hard žánry, eventuálně literaturu faktu apod.?
Ježkovy zraky! Copak polovina lidstva jsou roboti bez srdce a bez citů?
Sandra Brown má úžasný dar. Stvoří krimi kříženou s milostným příběhem. Samozřejmě jede (se vší pravděpodobností, nemám vše načteno) podle jediného scénáře. Vždy je v knize ONA a ON, vždycky je tu přitažlivost a posléze láska.
Láskyplný vztah dvou lidí okořeněný přiměřenou erotišárnou (neřekla bych, že přehnaně) je ale více či méně doplňkem k propracovanému kriminálnímu ději.

SPOILER - ať zas někdo nedostane psotník a nebude psát v cuku letu moderátorovi.

Zdůraznila bych tu knihu Reportér. Krimi příběh je tu poměrně spletitý, výtečně propracovaný, opravdu hodně zajímavý. Zasahuje asi 40 let do minulosti, seznamuje nás s psychopatem opájejícím se svou velikostí a žijícím v domnění, že je mu vše dovoleno. Jeho plány jsou dalekosáhlé, zapojí do nich svého syna, ovšem mozkem, který všechno řídí, je on.
Jednání a myšlení vůdčí patologické osobnosti románu autorka "vymakala" dokonale, a jak jsem už psala v komentáři, kniha je plná překvapivých odhalení. Samozřejmě, pokud někdo chce číst jenom o rozčtvrcených, zaživa pohřbených, či jinak mučených obětech, o potocích krve a hrůzostrašných životech, ať si to čte, takových knížek jsou dneska stovky titulů.
Sandra Brown má ve svých knihách mordy, ale podstatné jsou dvě věci: má výborně propracovaný děj, všechny souvislosti (znovu zdůrazním Reportéra) a navíc je v nich velice lidská stránka věci.
Je tu láska mezi ženou a mužem, láska k rodině a dobrý vztah k přátelům, to, co dělá život člověka snesitelným. Život není o hnusných mordech, o střílení a vraždění, válkách a mučení... Nad vodou nás drží to opačné: cit, svědomí, víra, naděje a láska. Bez toho by to, podle mě, nestálo za nic.
Na závěr jsem chtěla říct, že asi ne všechny, ale hodně knih S. B. bych doporučila také mužům, věřím, že by je mohly zaujmout.
:-)

EvikU.
02.11.2020

Její knihy jsou jako na houpačce. Některé mě úplně smetou jak je to čtivé, napínavé, prostě wau. Ale jiné zase jsou jako dalo se, ale mohlo to být mnohem lepší. Přesto ji mám v oblíbených a její další knihy si časem přečtu.

FairyD.
25.04.2020

Sandra Brown podľa môjho názoru patri medzi spisovateľov s veľkým S. Pretože ona sa dokáže pohrať so slovami, spracovať charakteristiku postav hlboko do minulosti. Hlavne postavy sú stále sympatické osoby, nie sú dokonale, majú svoje muchy ale o to viac ich to tvorí reálnejšími, ja ako čitateľ som sa do nich vedela vžiť a prezívať s nimi nástrahy osudu. Ma schopnosť opisom deja a prostredia navodiť v čitateľovi pocit že sa dej odohráva priamo pred jeho ocami. Každá jej kniha, nezáleží aký ma žáner, alebo v akom prostredí sa odohráva, každá ma originálnu myšlienku a hlavnú podstatu. Príbehy dokážu udržať v strehu, pri mnohých ani nevieme čo očakávať od ďalšej kapitoly, rozhodne sa pri nich človek nenudí. Samozrejme okrem akcie, napätia, drámy hlavne postavy prežívajú lásku. Svojimi príbehmi dokáže vzbudiť u čitateľa silne emócie. Skoro všetky príbehy, ktoré som od tejto autorky čítala ,a že ich nebolo malo, mi ešte dlho po dočítaní utkveli v pamäti.

helenkan
21.11.2019

Tak jsem neodolala a objednala si Podraz. Zatím jsem se nikdy nezklamala a doufám,že to tak zůstane. Těším se na pěkné čtení.

1