dadako dadako komentáře u knih

Levhart Levhart Jo Nesbø

Stále stoupající kvalita. Nemůžu se od čtení odtrhnout a jakmile dočtu jednu, okamžitě otvírám díl následující. I přes upozornění od kamarádů, že první díly jsou slabší jsem zvolil četbu postupně všech dílů a nelituji toho. Vím, že kdybych si měl po Sněhulákovi nebo Levhartovi přečíst jeden z prvních dílů, nebylo by to ono.

05.11.2018 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Zatím jednoznačně nejlepší HH. Nesbo nabírá na síle a každá další kniha je lepší a lepší...

22.10.2018 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Spasitel se mi zatím líbil nejvíc z celé série. Čtu postupně tak čekám, že to nejlepší teprve přijde. Některé drobnosti mi přišli překonstruované, ale nic co by odradilo nebo výrazněji snižovalo zážitek.

15.10.2018 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Pomalejší rozjezd, ale konec byl nervák... Konečně záporák dostal co si zasloužil.

05.10.2018 4 z 5

Dětská ilustrovaná bible Dětská ilustrovaná bible Martina Drijverová

Jednoduché seznámení se se Starým a Novým zákonem. Kdysi jsem četl jinou verzi Dětské bible a ta se mi líbila více.

26.09.2018 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Až na pár hluchých míst děj letěl a četlo se to moc dobře. Občas jsem měl pocit, že si místy autor protiřečí, ale když jsem se kouknul pořádně tak jsem zjistil, že byla chyba u mě. Červenka mě bavila o něco víc.

26.09.2018 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Kniha se rozjížděla postupně a nakonec to bylo tempo pěkně zběsilé. Propojení na WWII mě také bavilo. Věděl jsem že u SS sloužili i neněmci, ale o Norech jsem neměl tušení.
To therushka531: V knize bylo popsáno proč atentátník zavraždil vydírajícího slizáka.

19.09.2018 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Přišlo mi to podobné jako Netopýr u kterého se mi více líbilo prostředí.

14.09.2018 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Herryho Holea mi už dávno doporučovala kolegyně. Jelikož krimi nečtu, rozhodl jsem se nejprve na Lovci hlav otestovat Nesbův styl. Když jsem to dočetl věděl jsem, že to zkusím, jen to trvalo 5 let než jsem se k tomu dokopal.
Rozhodl jsem se na sérii jít chronologicky, i když mě kamarádi od Netopýra zrazovali, že je nejslabší. Jenže já nemám rád, když se přeskakuje a tak jsem to riskl. Že to byla dobrá volba jsem poznal hned po pár stránkách. Miluji Austrálii a tím že se tam první Holy odehrává se mi nemohl nelíbit. Některé pasáže se až moc vlekly, ale na rozdíl od Larssona, který mi lezl krkem, se to zde dalo. Také se mi moc líbilo prokládání aboriginskými legendami. Stejně tak popis vztahu původních obyvatel a náplavky nebo vývoj vztahů s asijskými sousedy.

11.09.2018 4 z 5

Hraničářův učeň 1-12 Hraničářův učeň 1-12 John Flanagan

Jedna z nejlepších sérií. Moc pěkně se to četlo a to i přes to, že je určena výrazně mladšímu publiku.

05.09.2018 5 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Dostal jsem co jsem čekal. Konec trochu klišé, ale k této sérii to asi patří. Snad se brzy bude možné vrátit v jiné knize. Pokud ne stále je po ruce Bratrstvo na které se také časem chystám.

05.09.2018 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

O tom přečíst si něco od Murakamiho jsem už dlouho přemýšlel. Nakonec padla volba na tuto knihu a to jen díky Výzvě. Nelituji toho a už se těším na jeho další knihy.

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Dlouho jsem se na tuto knihu připravoval (ležela mi v knihovně) a nějak se k ní ne a ne dostat. Nakonec mi k jejímu přečtení pomohla Výzva. Kniha je prostě super. Úplně mě dostala.

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Opět pomalejší rozjezd, ale konec stál za to. Konečně jsme se dozvěděli něco o původu Halta.

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Výborné pokračování předchozího dílu.

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Trošku pomalejší rozjezd, ale nakonec zaujal i tento díl. Ani mi moc nechyběl Halt.

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Tento díl byl podle mě jeden z nejlepších. Nejprve jsem četl trochu s nedůvěrou, ale postupem času se to změnilo.

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Jsem rád, že jsme se nakonec dostali ze Skandie. Čtení super, ale už je mi zima.

Ledová země Ledová země John Flanagan

Další pěkný díl pěkné série.

Hořící most Hořící most John Flanagan

Děj odsýpá a já se ani nenadál a byl konec...