ciniminisek ciniminisek komentáře u knih

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Z šestnáctileté holky, která celý život, byla jiná než ostatní, se teď vyklube nadpřirozená bytost. Sama tomu nevěří, zamiluje se během vteřiny a obětuje sebe i vše co má, pro své přátelé. I ty fialové oči už tu byli. Klasický fantasy příběh, s trochou dávkou něčeho nového. Tím, že nebe přejmenuje na Avenu atd., lepší příběh neuděláte. Z andělů, to je neslabší kniha, co jsem četla. Velké plus dávám obálce a velké mínus, za zklamání, co ve mě kniha způsobila.
Ovšem musím podotknout, že Jordana kapitoly mě bavily o mnohem více a zajímá mě, jak on sám dopadne.

10.08.2013 3 z 5

Děti paranoie Děti paranoie Trevor Shane

Proč, dobrý příběh je napsaný tak, že to číst prostě nejde? Rozjelo se to pořádně až od stopadesátý stránky a pak bum.....
Když si konečně hlavního hrdinu oblíbím a samotný děj mě zajímá, tak je padne tak nečekaný a smutný konec. Na další díl to asi nevidím, ale musím aspoň pochválit obálku. Na chlapa to je napsané celkem dobře, jen samotný styl "deníkový" styl, mi moc nesedl.

04.08.2013 2 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Moc pěkná kniha, moc hezký příběh, krásná obálka.. Je to něco nového, neobvyklého a zajímavého. Oblíbila jsem si hlavní postavy a k Patchovi, Dimitrimu, Bonesovi, jsem si našla novou "lásku". Noah je úžasný.

04.08.2013 5 z 5

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

Klasická upířina. Ona o ničem neví a najednou je z ní Vyvolená. On největší kápo a šíleně se do ní zamiluje. Boje mezi sebou, přátelství, rodina a zrada. Kdybych knihu četla před rokem, asi mě uchvátí, teď mám trošku větší nároky. Na další díl se nehrnu. Každopádně dobré čtení, pro líný den.

03.08.2013 3 z 5

Volání úplňku Volání úplňku Keri Arthur

Další vydařená fantasy série od Fantom Printu. Vidím v příběhu podobnost s Kate Danielsovou a Nočními lovci, ale možná proto, se mi to líbí. Je tam pár věcí navíc, co nejsou až tak obvyklé, takže se nenudíte. Kniha není tak vtipná, jak jsem očekávala, ale hlavní hrdinka mi padla do oka. Obálka se kupodivu taky docela povedla, takže hodnotím kladně.

24.07.2013 4 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Tak já nevím. První stránky jsem hltala, jak nenažraný pes. Někde uprostřed se to táhlo a já jsem musela vytáhnout zase nucení, abych tu knihu dočetla. Bohužel, ani zakončení si u mě další plus nevysloužilo. Příběh byl táhlý, líný, pořád samé popisování a zbytečné průtahy. Nikde žádný citové výjevy od hrdinů, ani pohlcující emoce z mé strany. Jako kdybych četla ranní tisk. Lidská ubrečená holka, co se z ní stane něco víc - toho už tu bylo. Chtělo by to něco jiného. Obálka naprosto otřesná. Řekla bych, že to můžu srovnat s Modrokrevnýma nebo Upíry s Morganville. Zlatá střední cesta.

20.07.2013 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tento díl mi přišel o kapičku lepší než díl předchozí. Více jsem se pobavila a nějaké ty city by se taky našly. Nečetla jsem originál, takže nemohu soudit, ale musím říct, že buď to těžce nezvládla spisovatelka, nebo překladatelka. Už dva díly, se stále opakující fráze, stálé vysvětlování toho samého. No děs-běs. Vnitřní bohyně mi kupodivu, vůbec nevadila. Z erotického románu se snaží pomaloučku přejít k detektivce a řekla bych, že poněkud neúspěšně. Příběh to je dobrý, s postavami jsem se také dokázala sžít, takže hodnotím kladně. Jak to je psané, či přeložené, je už menší dodatek. Pro mě je nejdůležitější příběh sám o sobě, a ten se mi tu líbí.

16.07.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

A mě se ta kniha líbila. Oddalovala jsem ji, co se dalo. Nesnáším reklamní trháky, ze kterých se pak většinou vyklube brak. Po čtení nudné knihy jako Děti paranoie a klasice od Brontheyové, mi tato kniha přišla vhod. Oddychovka přesně na léto. Nemám důvod nadávat na četnost sexuálních scén, je to přece erotický román, naopak, byla bych naštvaná kdyby tam byli dvě rychlovky a tradá. Pár věcí mi přišlo nedořešených, často se opakující slova a fráze, každopádně musím autorku pochválit, za skvěle propracované popisování celýc scén. Nebyla chvíle, kde bych se ztrácela. Dokázala jsem si živě představit, jak se zrovna tváří, nebo co dělají. Není to úplně špice, ale dokážu si představit, že za pár let, si dám opakování. Co potřebuji ke čtení je to, aby mě příběh vtáhl do děje a už nepustil a to se mi stalo. Takže spokojenost. S hlavníma postavama, taky nemám problém.

13.07.2013 4 z 5

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

Další výborně napsaný díl. Mimo prvního, byl tento určitě nejlepší. V tomto díle byli všichni, co se od první knížky v příběhu ukázali. Cat s Bonesem perlili jako vždy a já se nesčetněkrát nahlas zasmála. Miluji tuto sérii a zbožňuji tuto spisovatelku. Moc se těším na další díl, protože Bones je prostě pecka!

17.06.2013 5 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Pěkná, relaxační knížka. Zajímavý, ale přesto všední příběh o holce, co láskou "pedluje" mezi dvěma chlapci. Láska z dětsví a nýnější přítel. Kdo, že vyhraje? Jak se s tím dívka, co meze v oblékání neklade popere? To vše se dozvíte v příběhu Loly. Já nedávám plný počet bodů, jedině z důvodu toho, že Pobilek pro Annu, byl jednoznačně lepší.
Čemu ovšem dávám plus je obálka (cooboo špatné ani neumí) a také tomu, že se v příběhu Anna s Etienem objevují. V knihách to nesnáším a Spin off nikdy nečtu, tady mě to ale kupodivu trochu příběh okořenilo. Takže shrnutí, klasika co neurazí ale jsem moc ráda, že v mé knihovně má své místo.

12.06.2013 4 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Nuda, nuda a těžká pruda. První kniha od Cooboo, která je děsná. 170 stránek popisování a svým způsobem žádné vysvětlení co a jak. Pak je konečně nějaký děj a oni ho tak zmrší, že bych brečela. Po třista stránkách udělá frc frc, zachrání "svět" a jde dál. Nikde děj, emoce, city ani láska. Když se něco klube, tak jeden je zmetek a druhý....no škoda mluvit. Pak teda ale nakonec vlastně zjistí, že mohla být s oběma, ale to ji už netrápí, protože má zase u sebe bzučilku a spolu se vydají temným "světem" do neznáma...kam samozřejmě dojde, protože už se nebojí a je to velká zkušená holka. Na tuto knihu mohu jedině takto - WTF?

08.06.2013 2 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Ano, ano a ještě jednou ano. Kniha je výborná. Skvělý příběh, vtipné postavy, erotika, romantika. Bylo pár okamžiků, kdy jsem nad Abby nebo Travisem koulela očima, ale po pár stránkách bylo vše odpuštěno. Já určitě doporučuji a jsem zvědavá na další dílka, této spisovatelky.

28.05.2013 5 z 5

Hlas měsíčního svitu Hlas měsíčního svitu C. C. Hunter (p)

Bože zabijte mě. Co to zase je? Už víme co Kylie je a co to znamená..ale, ona je ještě něco navíc?! Celý díl se táhl v naivním a tupém duchu. Všichni všechno víme, jen postavy v knize stále tápou. Bylo to ubrečené, naivní až hloupé a přesně takové jsem to chtěla mít. Kterákoliv jiná kniha, by mi lezla krkem, ale k této sérii to prostě patří. S výběrem partnera souhlasím, jen mi přijde, že v tomto díle měl celkově málo prostoru a za ten konečný podraz, bych ho pověsila do průvanu. Musím taky podotknout, že tento díl mi přišel trošku nedořešený. Neobjasnil se tam motiv vraždy, ani kde nakonec děvčata byla pohřbená, ale kupodivu mi to došlo až postupem času, u čtení samotné knihy mi to nějak nepřekáželo. Na další díl se těším i netěším. Kylie bude mimo tábor a já nevím co od toho očekávat. Všechny postavy jsem si oblíbila a teď mi budou chybět. Zároveň mi bude vadit seznamovaní s novými postavami. No uvidíme co z toho vznikne. Každopádně to nebyl nejlepší díl, ale stále se drží na horní příčce YA fantasy.
Co se týče samotné obálky, mohla být lepší.

26.05.2013 4 z 5

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Tak a je to tu zas. Týdny do předu se o té knize ví, barevná a pěkná obálka láká na super počtení. Jedna "vlezdoprdelková" recenze za druhou, jak je příběh skvělí. Člověk se namlsá, knihu nutně potřebuje a no ejhle. Do čtení se nutí, v půlce to chce zavřít a když se to konečně rozjede, tak to uťápnou stylem, že jsem ráda, že jsem si ji nekupovala, já sama. Krom pěkné obálky a sympatií k hl. hrdinovi, mi tato kniha vůbec nic nedala.

22.05.2013 2 z 5

Město upírů Město upírů Ellen Schreiber

Klasická upířina pro náctileté. Díl od dílu, to upadá. Do dalšího se horko-těžko dám.

19.05.2013 2 z 5

Nářek Nářek Maggie Stiefvater

Z tohoto tématu - víly - se mi kniha líbila, z přečtených, nejméně. Asi bych se k ní nevrátila, ale byla zajímavá a k nucení jsem se číst nemusela. Na můj vkus málo dramatu i lásky. Konec byl překvapující a nevím, zda dobře vyřešený. Pro mě, asi ne. Zlatá střední cesta, nic extra, ale taky ne, odpad.

21.04.2013 3 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Tak tenhle díl, mě zvedl ze židle. Několik měsíců čekám na poslední díl, aby konečně mohli být moji favoriti spolu a ono ejhle. S volbou vážně nesouhlasím. Měla jsem nutkání knihu zavřít,. Ještě když jsem si vzpomněla na první díl, jak to bylo krásné.... Pak se objevila dívka jménem Mia a bylo mi vše jasné. Nakonec jsem se donutila knihu dočíst a jelikož jsem hrozný cíťa, tak si mě spisovatelka získala zpátky. Jasně s její volbou, co se týče partnera nesouhlasím, ale zakončené to je pěkně. Za povídku jako bonus, dávám velké plus. Celá série je výborná, bohužel kvalitu prvního dílu, tento nemá.
BTW: Ještě k hlavní hrdince, v tomhle díle mě vážně vytáčela. Sebevědomí není na škodu, ale to její mě vytlačovalo z místnosti. Půlku dílu mi lezla krkem.

13.04.2013 4 z 5

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Pěkný, zajímavý příběh. Znovu bych si ho asi nepřečetla, ale líbil se mi. Bylo pár částí co mě nudili, ale samotný příběh, byl vymyšlený dobře.

11.04.2013 3 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Naprosto skvělá kniha. Miluji knihy-citovky a tenhle příběh je tím doslova napěchovaný. Oblíbila jsem si postavy, prostředí a kupodivu i styl psaní. Ze začátku mi to trochu dělalo problém, ale dalo se zvyknout. Dávám velké plus i obálce, líbí se, jak jedna z mála - v české i originální verzi. Mohu určitě doporučit.

05.04.2013 5 z 5

Ples mrtvých dívek Ples mrtvých dívek Rachel Caine (p)

Já si nemůžu pomoc. Knížka mě prostě nudila. Bez nucení bych jí snad ani nedočetla. Nejhorší na tom je, že je ukončená takovým stylem, že za další díl bych zabíjela. Jsem ráda, že to mám za sebou a znovu, bych do ní určitě nešla.

03.04.2013 2 z 5