ciniminisek

Rytmus, já & MalychinRytmus, já & MalychinMariana Zapata

Nese v sobě legraci, drzost, motýlky v břiše, vztek, ale i spousty hudby a nevšedních událostí, které obyčejnému člověku jsou zapovězeny. Já osobně mohu knihu vřele doporučit a zařazuji ji do škatulky těch výtvorů, které si velmi ráda přečtu znovu.

21.05.2020

Tajný spolek hladových ženTajný spolek hladových ženLara Williams

Dějová linie neměla hlavu ani patu a celkový styl psaní byl těžkopádný a zpřeházený. Kapitoly děje se střídaly s návodem na výrobu jídel. Nešlo ani tak o klasické recepty, ale o sáhodlouhé a nudné vyprávění o tom, co mě, jako čtenáře románu, absolutně nezajímá a čtení to přímo narušuje. Děj mi nedal absolutně nic, totální absence humoru, napětí, romance a poučení.

02.04.2020odpad!

Převody jednotek s čertíkem KvítkemPřevody jednotek s čertíkem KvítkemRomana Suchá

Celou dětskou naučnou edici čertíka Kvítka mohu vřele doporučit, protože vím jistě, že tyto cvičebnice vám v koutě prach chytat nebudou. Jak říká sám čertík Kvítko To by v tom byl čert, abychom to spolu nezvládli!

Já už si brousím zuby na sekci českého jazyka a to především na slovní druhy, které momentálně straší naše dítě ze spaní.

17.03.2020

Nanejvýš čtyři hodiny spánkuNanejvýš čtyři hodiny spánkuMarlene Schiappa

Dychtivost po humoru sice toto francouzské dílo neukojí, avšak letmý úsměv se přinejmenším dostaví. Nanejvýš čtyři hodiny spánku řadím do škatulky cílových skupin a proto ji doporučuji především matkám, které alespoň jednou pomyslely na slova stereotyp a nespokojenost. Protože příběh krásně poukazuje, že změna je sice možná, ale především na to, že vždy toužíme po opaku toho, co jsme si sami nadělily.

15.01.2020

Nebezpečné lžiNebezpečné lžiBecca Fitzpatrick

Seč se o to příběh přímo vybízí, není zbytečně přitažen za vlasy. V necelých čtyři sta stránkách se autorka dotkla náročných témat, jako například drog, špatné výchovy, násilí, ale i kouzla přátelství a především lásky. Zkrátka vše, co má správná kniha pro náctileté obsahovat. Samozřejmě, i v tomto příběhu se najdou hluchá místa, berme to tak, že autorka nechala volný prostor pro čtenářovu představivost. Vůbec tento fakt neubírá na kvalitě, či dojmu ze čtení.

11.01.2020

Historie vlkůHistorie vlkůEmily Fridlund

Na závěr dodám pouze to, že příběh je trošku zvrácený, nesmyslný bez sebemenší špetky emocí. Ačkoliv možná budu jediná a možná taky ne, pro mě tento příběh nemá žádný význam, což je veliká škoda a o to větší, že se okrajově dotýká témat, která jinde hýbou světem.

22.08.2019

Alfa samecAlfa samecVi Keeland

Titul Alfa samec mohu vřele doporučit a věřím, že nejedna čtenářka si tento lehce zapamatovatelný děj užije plnými doušky. Erotický román od autorky Vi Keelandové má jisto jistě své místo v youngadult světě a to rovnou na předních pozicích.

17.02.2019

Tvář mojí dceryTvář mojí dceryKathryn Croft

Vyprávění tématu, které se děje dnes a denně, je vždy dobrou volbou. Čtenáři se mohou vcítit do situací, které normálně nezažívají. Nelze se srovnávat s hlavními hrdiny, protože nikdy nikdo neví, jak on sám by se zachoval, přesto je velmi snadné se ocitnou na stejné vlně a to zásluhou dobře napsané historky a to titul Tvář mojí dcery určitě je.

26.03.2018

Víš, že tě potřebuju?Víš, že tě potřebuju?Estelle Maskame

Kdo by očekával přehršel sexu, drog a rock´n´rollu, toho asi zklamu. Je znát, že hlavní hrdinové pomalu dospívají a s nimi i sama autorka, která sama poznala, že lehkomyslná zábava není vše, co k dospívání patří.

Titul s možná až přehnaným názvem Víš, že tě potřebuju? doporučuji pro mladší čtenáře, kteří si chtějí užít chladné večery po boku přátel, které v náznacích pozná i ve svém okolí.

15.02.2018

BouřlivákBouřlivákSamantha Towle

Naivně a lehkým stylem psán tento příběh donutí své čtenáře se začíst a už od něj neupustit. Ideální volba k zapomnění obyčejných strastí našeho života, které během krátké chvíle lze vyměnit za vtip, nadšení a smyslné chvilky.

21.10.2015

Hell BoysHell BoysM. T. Majar (pseudonym)

Pokud celou knihu shrnu, mohu ji doporučit k nudným a sychravým večerům, jež nás právě provází. Pro zarputilé fanoušky této autorky, přesto si ty střízlivější příznivci uvědomí, že to autorka umí lépe.

21.10.2015

Černé lžiČerné lžiAlessandra Torre

Titul Černé lži od autorky Alessandry Torre, která není v českých vodách příliš známá, doporučuji především ženám, které netouží pouze po krásných tělech potících se vzájemně na sobě, ale také po akčnosti, tajnůstkářství a životu, kde peníze vládnou světem.

18.10.2015

Ve víru rockuVe víru rockuKaty Evans

Ačkoliv titul Ve víru rocku je již pátým členem v rodině Realu, dokáže velmi mile překvapit a já sama za sebe mohu říci, že tento benjamínek je ze svých sourozenců nejpovedenější.

18.10.2015

LauraLauraJ. K. Johansson

Přestože se autorka J.K. Johansson prvním dílem moc nepředvedla, chválím ji za ukázku z dalšího dílu, který ponese název Noora a mnoho otevřeného v předzvěst rozjíždějící se série. Zda se tato finská autorka dostane do podvědomí čtenářů severských detektivek můžeme pouze hádat, každopádně krátký počet stran a svižně psaný text rozhodně stojí za přečtení.

20.09.2015

Zavři očka svýZavři očka svýSuzanne Redfearn

Kniha je psána nadměrně poutavě, a to nejen svým obsahem, ale také umem jejího stvořitele. Krátké kapitoly se dobře čtou a napomáhají čtenářům vydechnout od nespravedlnosti, jež musí číst. Ich forma v tomto případě zaviní ještě větší prožitek z příběhu a sympatie k určitým hlavním hrdinům, ale také nenávist k těm, kteří se byť jen tváří jinak než by měli.

31.07.2015

Magie ničiváMagie ničiváIlona Andrews

Kdo alespoň trochu tíhne k fantasy žánru, jistě ví, že hlavní hrdinka Kate s jejími přáteli jsou nejen vtipní, ale zároveň umějí i rozesmutnit. Jsou neohrožení, i když ví, že jdou na jistou smrt a sympaťáci, se kterými by nejeden čtenář rád zašel na drink. Ten, kdo tuto sérii ani hlavní aktéry nezná, v žádném případě neudělá chybu, když si s nimi dostaveníčko dá, poněvadž já sama mám k této sérii a jejím hrdinům citový vztah a budu velmi nešťastná, až skončí, což se blíží každým dnem.

20.07.2015

Kolotoč strachuKolotoč strachuJan Vavřík

Pokud bude novácký autor Jan Vavřík pokračovat v tom, co právě začal, věřím, že své fanoušky si najde. Ačkoliv se nejedná přímo o příběh, ale především o převypravování, někde a někomu se to přeci jen děje a bohužel, na světě je takových žen velmi mnoho. A právě nejen z tohoto důvodu titul Kolotoč strachu doporučuji, aby dnešní mladé ženy věděly, čeho se vyvarovat, jak postupovat a hlavně jak přežít. Nic nedokáže poradit více, než osobní zkušenost ze života.

20.07.2015

To prší mořeTo prší mořeRadka Třeštíková

Pokud hledáte smysluplnou knihu, která vás donutí přemýšlet nad vlastním životem, je titul To prší moře jednoznačnou volbou. Do pomyslného seznamu si zapisuji titul Dobře mi tak, který Radka Třeštíková vydala v roce 2014, jelikož už vím, že píše dobře a její knihy se dobře i čtou.

19.07.2015

Město duchůMěsto duchůStacia Kane

Příběh odehrávající se ve stejnojmenném městě, kde vládne strach a bída. Děj podkreslen hrůznými scénami střídající romantické chvíle, u kterých se jistě žádný sexuchtivý čtenář nudit nebude.

16.06.2015

Sundáš mi kalhotky?Sundáš mi kalhotky?M. M. Cabicar (pseudonym)

V souhrnu bych napsala pouze to, že pokud někdo miluje psaní, neměl by s ním přestávat, ale také by měl počítat s tím, že ne každému se zavděčí. Kniha, jež vychází pouze v podobě ebooku nemá hlavu ani patu, přesto věřím, že své fanoušky si jistě najde.

07.06.2015

Důvěřuj miDůvěřuj miJ. Lynn (pseudonym)

Knihy od této autorky jsou velmi zábavné, romantické i plné žhavého uhlí, které dokáže rozpálit i ty nejsilnější ledovce. :-)

28.05.2015

V podsvětíV podsvětíKaty Evans

Katy Evans všem dosvědčila, že volně navazující série stojí za pozornost, a že staré známé tváře umí zasadit mezi ty nové přesně tak, jak čtenář vyžaduje. A ve svém žánru knih pro ženy předvedla, že pozici mezi těmi nejlepšími si zaslouží.

25.05.2015

ŠepotáníŠepotáníA. Howard (pseudonym)

Fanoušci osvědčeného fantaskního světa si jistě přijdou na své, stejně tak, čtenáři, jež mají v oblibě příběhy plné morbidností a scénáře, které se mění každou minutu. Naopak milovníci klasického čtení pro mládež, jenž je v dnešní době velmi populární, by mohli být zklamáni. Nezbývá tedy než si první díl, stejnojmenné série přečíst a prožít na vlastní kůži.

21.05.2015

Vlak nadějeVlak nadějeChristina Baker Kline

Husí kůže, úšklebky, ale také rozhořčení a slzy beznaděje, to vše čtenáře čeká, právě při otevření této veleúspěšné knihy.

20.05.2015

ProzřeníProzřeníKelley Armstrong

Knihu Prozření i celou sérii Nejtemnějších sil doporučuji především čtenářům, kteří prahnou po nepředvídatelném příběhu, lásce i přátelství až za hrob a hlavních hrdinech, kteří porazí nejen protivníky, ale hlavně sami sebe.

19.05.2015

Noční školaNoční školaC. J. Daugherty (pseudonym)

Kniha Noční škola je jedno veliké překvapení a potěší mnoho čtenářů. Doporučení adresuji spíše pro mladší čtenáře obou pohlaví, ale chybu s přečtením neudělají ani ti starší, jelikož u této knihy je zábava zaručena tak veliká, že další díl s názvem Odkaz budete shánět hned po dočtení.

17.05.2015

BarakudaBarakudaChristos Tsiolkas

Titul Barakuda je vážně poctivým románem, ve kterém se mísí autorův um a čtenářova zvědavost. Čtení to není veselé, ovšem stoprocentně ze života a poukazuje na běžné lidské chyby, kterých se neustále dopouštíme. Příběh o tom, jak člověk dokáže bojovat sám se sebou a zároveň proti všem.

05.05.2015

Bylo nebyloBylo nebyloOdette Beane

Titul Bylo nebylo, doporučuji mladším čtenářům, kdy tentokrát příběhem nepohrdnou dívky, ani chlapci. Jelikož klasická láska, jenž vždy zvítězí ruku v ruce s dobrem, patří sice do pohádek, avšak v našem světě se o ně musí urputně bojovat.

15.04.2015

21. den21. denKass Morgan

Celkově knihu hodnotím kladně, kdy ale nesmím opomenout na slabší nedostatky, kterých se v druhém, neboli udržovacím díle nevyhneme. Budeme tedy doufat, že třetí a zároveň závěrečný díl, který v originále vyšel v únoru 2015, nás pořádně překvapí.

15.04.2015

NevítaníNevítaníS. Jordan (pseudonym)

I přes nedostatky, jenž čtení pro mládež nabízí, hodnotím knihu kladně, poněvadž jediné na co bude čtenář po dočtení myslet, je právě ta situace, ve které se Davy a její příběh odehrává a on by být nikdy nechtěl. Za nápad sršící originalitou a potenciál, který doufejme bude plně vyvinut v dalších dílech.

13.04.2015