Letní sázka

Augustus Everett je uznávaný autor klasických románů. January Andrewsová píše romantické příběhy. Zatímco její příběhy končí happy endem, jeho knihy vrcholí tragickou smrtí nebo deziluzí všech hrdinů. Pro January byla rodina vždycky oporou, Gusovo dětství nebylo zrovna procházkou růžovým sadem. Jsou jako noc a den (nebo jako leden a srpen). Jenže jsou skutečně všechny věci v životě tak, jak se jeví na první pohled? January přijíždí do nově zděděného domu na břehu Michiganského jezera v ne úplně dobrém rozpoložení: tíží ji otcova smrt a tajemství, které se po jeho smrti dozvěděla. Navíc se jejím novým sousedem stane právě Gus, bývalý spolužák z vysoké školy, s nímž celé roky studia soupeřila. Rychle ale zjistí, že toho mají společného mnohem víc než jen zážitek z dávného kolejního večírku. Například to, že oba shodně trpí neschopností dopsat svou knihu. A tak spolu tihle dva jednoho pošmourného večera trochu nečekaně uzavřou sázku, která je má vyvést z autorské krize: Augustus stráví celé léto psaním o něčem se šťastným koncem a January se pokusí napsat velký americký román. Ona ho pro inspiraci bere na výlety do míst, k nimž patří pořádná dávka romantiky, zatímco on s ní objíždí přeživší pamětníky sebevražedného kultu (co jiného by se od něj taky dalo čekat?). Plán je, že oba svou knihu dokončí a nikdo se do nikoho nezamiluje. Vážně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471067/letni-sazka-JaE-471067.jpg 478

Vydáno: , Metafora

Beach Read, 2020

Kniha Letní sázka

Kenan

Je to letní oddychovka, žádná převratná literatura za pět hvězdiček, ale já je musela dát.
Přišlo mi to milé, zábavné, svěží a vtipné.
Jedna nenapravitelná romantička a jeden neskutečný realista, kteří jsou oba navíc spisovatelé trpící tvůrčí krizí. Dohodnou se, že si vymění žánry, a jeden druhého zasvětí do motivu a způsobu vytváření svých knižních světů. A ono to funguje.

ZapisnikTerky

Letní sázka je povedená kniha na dovolenou nebo jen tak do křesla. Příjemná romantika, humor, ale i hlubší témata. Doporučuji - více v mojí recenzi.

badliar_id

(+ SPOILER) Tohle je skvělá volba na letní čtení! Příběh byl krásný a měl skvělou letní atmosféru. Docela mě mrzí, že nemám poblíž nějakou pláž, protože to by byla naprosto úžasná atmosféra..!
January byla pohodová postava. Ze začátku jsem s ní měla tedy problém, ale pak už mi nějak extra nevadila. A tedy ty věci skrz jejího taťku... uff, popravdě musel každý hned poznat o co jde. Dopisy na konci knihy byly krásný :) ..
Gus byl naprosto úchvatný. Milovala jsem na něm, jak byl vtipný, milý, trpělivý, no prostě všechno :D. A ke všemu měl tetování a to je moje zatracená slabina! I kdyby měl jen jedno mini (což dejme tomu měl), tak ho hned miluju :dd. No joo, kluci a tetování.. Popravdě jsem nečekala, že by byl Gus ženatý, takže mě to malinko zaskočilo a zároveň mi bylo hned jasný kam bude příběh směřovat (a nemýlila jsem se).
Jejich mini výlety jsem zbožňovala a užívala jsem si každou stránku. A ta chemie mezi nimi! Panenko skákavá já z nich nemohla. Pomalu mě zabíjeli, jak si od sebe snažili držet odstup (což samozřejmě nepomohlo :D)..
Konec byl hezký.. čekala jsem, že to takhle dopadne, ale krásně se to četlo a já prostě tyhle klasický/klišé konce miluju..
Jediná výtka: až moc podrobný popis. Některé části by se bez toho obešly, ale jinak jsem byla vážně spokojená a knihu jsem si užila. Na léto skvělá volba! A taky doufám, že se dočkáme dalších překladů autorčiných knih, protože Emily píše vážně skvěle.. 4.5/5

Mišutamyš

Hezké, milé, příjemné. Chvílemi by mi nevadilo o pár stránek míň, ale jinak vcelku fajn příběh, který (alespoň ve mně) nevyvolal žádné větší emoce.
Chybělo mi nějaké překvapení, zvrat, něco, co s vámi pohne, zacloumá, vžene vám slzy do očí a udělá knedlík v krku z dojetí.
Obě hlavní postavy byly sympatické, ale na husí kůži to nebylo. Ode mne 75%

pip11

Dva spisovatelé stižení tvůrčí krizí coby sousedé u Michiganského jezera, kteří spolu uzavřou sázku. Každý je úplně jiný a přece jsou si tak podobní. Příběh se spoustou emocí, vážný i veselý, plný nepochopení i důvěry, smutku i smíchu. Knihu jsem si příjemně užila, byl to čtivý a poutavý román.

ivetdos

To byl úžasný odpočinkový román! Z obálky srší léto, uvnitř najdete milý, realistický, a ne přeslazený příběh ze spisovatelského prostředí, což mě nalákalo asi nejvíc. Ocenila jsem místy suchý humor, originální námět a žádné zbytečné, zdlouhavé popisy. Je pravda, že na mě kniha byla zbytečně dlouhá a určitě by se o takových 50 stran dala strouhnout, ale zase jsem hrdiny mohla dobře poznat a celé to seznamování a gradace děje bylo uvěřitelné, žádné nesmyslné skoky. Knihu rozhodně můžu doporučit, řadí se mezi ty nadprůměrné.

agatha2

Kniha je romantického rázu, ale nic přeslazeného nečekejte, je to pěkný román o vztazích mezi lidmi, kde se řeší i závažnější témata. Oba dva hlavní hrdinové jsou sympaťáci a já jim fandila od samotného začátku, přála jsem si, aby se jim podařilo překročit vlastní stíny a vyrovnat se s minulostí.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

knihomolkaL

Kdybych to měla popsat jediným slovem, tak bych řekla: KOUZELNÉ.
Na léto jak stvořené, romantické, vtipné, prostě báječné. Moc jsem si román užila, špičkování mezi hlavními hrdiny, přímo hmatatelné sexuální napětí a jako bonus téma nám všem knihomolům blízké, a to práce Guse i January, psaní knih.