Matka s ručením omezeným

Matka s ručením omezeným https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476306/bmid_matka-s-rucenim-omezenym-yJK-476306.jpg 3 32 12

Přišla o muže, našla dceru, dovolila si milovat. Kamilin život je v troskách. Manžel jí u večeře oznámí, že se „asi zamiloval“ do jiné, pak v klidu dojí steak a odejde. Za několik dní jí u dveří zazvoní policisté a přivedou patnáctiletou dívku – manželovu dceru z prvního manželství, které Kamila tajně přezdívá Příšera. Ty dvě se sedm let nesnášely, teď budou muset zatáhnout drápky a najít způsob, jak spolu vyjít. Zdá se, že nakonec najdou ještě mnohem víc.... celý text

aljoska83
17.01.2024 2 z 5

Z knihy jsem zklamaná, za mě strašně nudná, pořád vše dokola. Dočetla jsem bez zájmu.

Jirinamac
19.09.2023 4 z 5

Knížka je čtivá a dá se zvládnou za dva večery. Kamila se dostane do situace, že jí náhle opouští manžel, který se ,,asizamiloval,, do podstatně mladší ženy. Jejich manželství je bezdětné, ale do života jí hodně zasahuje manželova dcera Markéta, její průšvihy a jejich vzájemná nesnášenlivost. Líbilo se mi, že tady není žádná zoufalka, nechybí tady humor a i dost moudrá životní řešení. Nepřišlo mi, že by to bylo o ničem, někdy už je život takový a stane se, co se má stát.

Petra00
20.06.2023 4 z 5

Moc fajn oddechovka, která mi sedla do nálady. Nic převratného, ale bylo to milé, úsměvné, ze života. Na léto k moři nebo bazénu ideál. Občas mi jen lezly na nervy neustále se opakující slova, která používala dcera hlavního hrdiny.

Lenka339
30.09.2022 3 z 5

Příjemné oddechové čtení. Rychle přečteno.

MojeMonca
01.05.2022 2 z 5

Oddechové čtení.

cori
03.02.2022 3 z 5

Kamila prožívá depresi, že ji opustil manžel, ale z té ji brzy vytrhne jeho dcera. Při řešení jejich průšvihů, přestává být pokornou ženuškou. Nenáročné oddychové čtení, které možná končí happyendem.

alnahu
05.12.2021 4 z 5

Je to sice taková oddechovka, ale kniha ze života Kamila nebyla zrovna dokonalou manželkou ,přesto že se snažila. Osud jí nadělil nevěrného manžela a nesnesitelnou puberťačku -které přezdívka "Příšera" sedla. I přes všechny nepříjemnosti ty dvě k sobě našli cestu. S puberťáky jsme si užili všichni své ,tak lsem Kamilu v tomto příběhu docela litovala i když mi nebyla moc příjemná.

Buchtičkajani
12.11.2021 3 z 5

Lehká odechovka u které nemusíte moc přemýšlet, příběh neurazi, ale ani vás ničím neobohati. Mě se to líbilo.

babystar
09.10.2021 4 z 5

Příběh ukazuje, že všechno zlé je k něčemu dobré (a pro mne ještě, že peníze nejsou vše). Kamilu odchod manžela přiměl k sebezpytování a Markétu, její nevlastní dceru, ke změně pohledu na své chování obecně a ke Kamile zvlášť. Kniha se mi četla velice pěkně, pro mne byla i napínavá tak, že jsem byla nucena číst dlouho do noci (spíš do rána) a celou ji zhltla na dvakrát. Nejde o nějakou "velkou literaturu" a šťastná ta, pro níž četba byla ztrátou času nebo nuda (viz komentáře níže), protože, kdo se někdy dostal do podobné situace, tak ví své.

dana8437
07.10.2021 odpad!

Za mě ztráta času, opravdu o ničem… bohužel jsem četla jen proto, že jsem si knihu koupila, přeskakovala řádky, stránky, aby to bylo rychle za mnou a mohla začít číst něco nového.

ciniminisek
12.09.2021 2 z 5

Román „S ručením omezeným“ je příběh o tom, jak se „žena z lidu“ se svým osudem vyrovnává.

Musím říct, že se kniha četla dobře, nic mi extra nevadilo a odsýpalo to svižným tempem. Každopádně jsem se přistihla, že mi při čtení utíkají myšlenky někam jinam a příběh mě zkrátka nudil. Děj je obyčejný bez zvláštní zápletky, absence romantické linky i humoru zapříčiní, že nemáte absolutně žádné dojmy.

Tento příběh bych třeba ráda viděla jako film. Oddechovka, která by s těmi správnými herci mohla být fajn komedie. Příběh tedy neurazí a za ztrátu času ho určitě nepovažujete, každopádně jste s ním ani nic nezískal.

Hodnotím slabším podprůměrem, přesto ráda dám šanci dalším autorčiným počinům.

klaraj093
22.08.2021 3 z 5

První kniha autorky je u mě stále na prvním místě.. Ale i tato má něco do sebe.. Takové malé rodinné drama.. Každý asi musí posoudit sám, zda je moudré dávat druhé šance..
Kniha ubíhala svižně, děj byl poutavý.. Řadím mezi lehké oddechovky..

nevěra rozvod rodinné vztahy nový začátek nevlastní děti české romány

Uljana Donátová
česká, 1960
2019  76%Matka v trapu
2018  69%Taková ženská jako já
2021  66%Matka s ručením omezeným
2023  73%Biograf láska

Kniha Matka s ručením omezeným je v