Taková ženská jako já

Taková ženská jako já https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385274/mid_takova-zenska-jako-ja-do4-385274.jpg 3 56 15

Evelína a Johana mají dost důvodů se nenávidět – zamilovaly se totiž do jednoho muže. Nyní však mají dobrý důvod spojit síly. Věc má ovšem háček. Evelína se krátce po své smrti objeví u Johany jako duch. A v téhle neobvyklé situaci, která s sebou nese řadu komických příhod, se zrodí přátelství, díky němuž se bývalá manželka a bývalá milenka pustí do nelehkého úkolu – znovu získat Alexovu lásku a vyřadit ze hry případné sokyně. Evelína, Johana a Evelínina dospělá dcera Lina postupně s humornou nadsázkou a zdravou sebeironií vyprávějí o hledání lásky, která je provází celý život a trošku i po něm.... celý text

Nymfadora.T.
16.03.2024 4 z 5

Zpočátku jsem ji chtěla odložit, ale po pár stránkách jsem se začetla, a docela se mi to líbilo. Odpočinkové nenáročné čtení, možná si od autorky přečtu ještě nějakou.

Jirinamac
26.01.2022 3 z 5

Proč po něm všechny ženy touží a trápí se sobeckým chlapem i po smrti? Pana Úžasného bych chtěla vidět. :-)

IvetaZ
14.01.2022 2 z 5

Sobec, nevěra, smrt, nevyřízené účty. Lehké čtení o jedné rozbombardované rodině. Od ostatních románků se odlišuje zjevením ducha bývalé manželky, jinak na knihu asi snadno zapomenu.

alnahu
03.12.2021 5 z 5

Tato zvláštní kniha i když je o smrti a nevěře, tak se mi četla dobře .Docela s chutí se pouštím do další knihy od této autorky.

babystar
05.06.2020 4 z 5

Příběh o tom, že člověk (žena) má být zdravě sebevědomý, má si vážit sám sebe a nedělat celý život "zachránce zbloudilých duší" na úkor vlastního života. Bohužel mi kniha nesedla do mého momentálního rozpoložení. Zvláště smrt matky mi připomněla smutné chvilky mého života. A také nemám moc pochopení pro "zahýbající muže". Když už, tak ať o tom manželka neví! A láska se neprokazuje slovy (mluvit umí každý blbec), ale činy (to už chce něco obětovat).

Zzofinka
29.04.2020 4 z 5

Oddechovka, která se čte jako po másle, ale za týden už nevíte, o čem byla. Každopádně neurazí a potěší.

magnolia
18.04.2020 2 z 5

Chtěla jsem si přečíst něco zábavného a autorčina druhá kniha se mi docela líbila. Ale tahle tedy ne. Ani trochu. Celá ta zápletka a ženské hrdinky mi vadily, humor žádný - nejsem cílová skupina, to je jisté.

Allla9
03.03.2020 3 z 5

Z dopisu matky dceři:

"Až poznáš muže a budeš mít pocit, že stojí za to s ním zůstat, prosím, pořád a neustále mysli na jediné: Ty jsi to nejlepší, co ho potkalo a Bůh neseslal jeho Tobě, ale Tebe jemu. To on musí být vděčný za každou hodinu, minutu i vteřinu, kdy se rozhodneš s ním být."

LilianaFalcon
22.05.2019 3 z 5

Asi jsem to čekala o něco vtipnější. Knížka to nebyla špatná, jen mi některé pasáže připadaly zbytečně dlouhé a u jiných bych zase ocenila víc informací.

bagel
27.02.2019 4 z 5

Zpočátku jsem se trochu lekla, že se to bude týkat smrti a době po ní, ale pak jsem byla příjemně překvapena - zábavné, čtivé, oddechové a originální.

myšpa
04.02.2019 5 z 5

Pohodové oddechové čtení.

1alena1
04.12.2018 5 z 5

Zřejmě jsem knížku přečetla v momentě, kdy jsem na ni byla správně naladěna, ale strašně moc se mi to líbilo. Žádné psycho složitosti - perfektně použité postřehy ze života, ač nemusím se spoustou věcí souhlasit, tak prostě se takové soužití občas stává. Bez postavy DUCHA by to byl nudný příběh. Fajn čtení.

gargamelka
03.11.2018 4 z 5

Taková trhlá, nadpozemská knížka.
Věci, které čekáte jsou ve chvíli, kdy se stanou, náhlé.

lenka31
03.10.2018 5 z 5

Velmi čtivé,vtipné,žádná "slaďárna"...super oddechovka.

klaraj093
08.09.2018 5 z 5

Za mě super oddechovka, trochu smutné a hodně zaměřené na chlapskou ješitnost a podvod, ale což.. Četlo se to rychle a příběh je hezký..

Uljana Donátová
česká, 1960
2019  76%Matka v trapu
2018  69%Taková ženská jako já
2021  66%Matka s ručením omezeným
2023  73%Biograf láska

Kniha Taková ženská jako já je v