ciniminisek

Přečtené 387Rytmus, já & Malychin
? - květen 2020
Rytmus, já & Malychin 2020, Mariana Zapata

Nese v sobě legraci, drzost, motýlky v břiše, vztek, ale i spousty hudby a nevšedních událostí, které obyčejnému člověku jsou zapovězeny. Já osobně mohu knihu vřele doporučit a zařazuji ji do škatulky těch výtvorů, které si velmi ráda přečtu znovu.


Tajný spolek hladových žen
březen - duben 2020
Tajný spolek hladových žen 2020, Lara Williams

odpad!

Dějová linie neměla hlavu ani patu a celkový styl psaní byl těžkopádný a zpřeházený. Kapitoly děje se střídaly s návodem na výrobu jídel. Nešlo ani tak o klasické recepty, ale o sáhodlouhé a nudné vyprávění o tom, co mě, jako čtenáře románu, absolutně nezajímá a čtení to přímo narušuje. Děj mi nedal absolutně nic, totální absence humoru, napětí, romance a poučení.


Když Anna zmizela
únor 2019 - duben 2020
Když Anna zmizela 2018, Alex Lake


Mládí
srpen 2019 - duben 2020
Mládí 2015, Paolo Sorrentino


Převody jednotek s čertíkem Kvítkem
17. březen 2020
Převody jednotek s čertíkem Kvítkem 2020, Romana Suchá

Celou dětskou naučnou edici čertíka Kvítka mohu vřele doporučit, protože vím jistě, že tyto cvičebnice vám v koutě prach chytat nebudou. Jak říká sám čertík Kvítko To by v tom byl čert, abychom to spolu nezvládli! Já už si brousím zuby na sekci českého jazyka a to především na slovní druhy, které momentálně straší naše dítě ze spaní.


Nanejvýš čtyři hodiny spánku
leden 2020 (10.-15.)
Nanejvýš čtyři hodiny spánku 2015, Marlene Schiappa

Dychtivost po humoru sice toto francouzské dílo neukojí, avšak letmý úsměv se přinejmenším dostaví. Nanejvýš čtyři hodiny spánku řadím do škatulky cílových skupin a proto ji doporučuji především matkám, které alespoň jednou pomyslely na slova stereotyp a nespokojenost. Protože příběh krásně poukazuje, že změna je sice možná, ale především na to, že vždy toužíme po opaku toho, co jsme si sami nadělily.


Nebezpečné lži
prosinec 2019 - leden 2020
Nebezpečné lži 2016, Becca Fitzpatrick

Seč se o to příběh přímo vybízí, není zbytečně přitažen za vlasy. V necelých čtyři sta stránkách se autorka dotkla náročných témat, jako například drog, špatné výchovy, násilí, ale i kouzla přátelství a především lásky. Zkrátka vše, co má správná kniha pro náctileté obsahovat. Samozřejmě, i v tomto příběhu se najdou hluchá místa, berme to tak, že autorka nechala volný prostor pro čtenářovu představivost. Vůbec tento fakt neubírá na kvalitě, či dojmu ze čtení.


Historie vlků
22. srpen 2019
Historie vlků 2019, Emily Fridlund

Na závěr dodám pouze to, že příběh je trošku zvrácený, nesmyslný bez sebemenší špetky emocí. Ačkoliv možná budu jediná a možná taky ne, pro mě tento příběh nemá žádný význam, což je veliká škoda a o to větší, že se okrajově dotýká témat, která jinde hýbou světem.


Velká kniha Robloxu
únor 2018 - únor 2019
Velká kniha Robloxu 2018, Christina Majaski


Osm
březen 2018 - únor 2019
Osm 2017, Radka Třeštíková


Alfa samec
únor 2019 (06.-17.)
Alfa samec 2018, Vi Keeland

Titul Alfa samec mohu vřele doporučit a věřím, že nejedna čtenářka si tento lehce zapamatovatelný děj užije plnými doušky. Erotický román od autorky Vi Keelandové má jisto jistě své místo v youngadult světě a to rovnou na předních pozicích.


Tvář mojí dcery
únor - březen 2018
Tvář mojí dcery 2018, Kathryn Croft

Vyprávění tématu, které se děje dnes a denně, je vždy dobrou volbou. Čtenáři se mohou vcítit do situací, které normálně nezažívají. Nelze se srovnávat s hlavními hrdiny, protože nikdy nikdo neví, jak on sám by se zachoval, přesto je velmi snadné se ocitnou na stejné vlně a to zásluhou dobře napsané historky a to titul Tvář mojí dcery určitě je.


Víš, že tě potřebuju?
únor 2018 (11.-15.)
Víš, že tě potřebuju? 2018, Estelle Maskame

Kdo by očekával přehršel sexu, drog a rock´n´rollu, toho asi zklamu. Je znát, že hlavní hrdinové pomalu dospívají a s nimi i sama autorka, která sama poznala, že lehkomyslná zábava není vše, co k dospívání patří. Titul s možná až přehnaným názvem Víš, že tě potřebuju? doporučuji pro mladší čtenáře, kteří si chtějí užít chladné večery po boku přátel, které v náznacích pozná i ve svém okolí.


Tlukot mého srdce
květen 2015 - únor 2018
Tlukot mého srdce 2015, Alf Kjetil Walgermo


Třetí hrob přímo před nosem
červenec 2015 - únor 2018
Třetí hrob přímo před nosem 2015, Darynda Jones


Hřebec
říjen 2015 - únor 2018
Hřebec 2015, Alice Clayton


Příliš dlouhá swingers party
březen 2015 - únor 2018
Příliš dlouhá swingers party 2014, F. Kotleta (pseudonym)


Jmenuji se X
srpen 2014 - únor 2018
Jmenuji se X 2013, A. J. Molloy


Mého manžela nezastřelil Kajínek
leden 2015 - únor 2018
Mého manžela nezastřelil Kajínek 2014, Eva Jandová


Příliš mnoho Kateřin
květen 2015 - únor 2018
Příliš mnoho Kateřin 2015, John Green


Rychle a smyslně
září 2015 - únor 2018
Rychle a smyslně 2015, Kristy Bromberg


Čemu jsem věřila
únor 2016 - únor 2018
Čemu jsem věřila 2015, Huntley Fitzpatrick


Bouřlivák
říjen 2015 (18.-21.)
Bouřlivák 2015, Samantha Towle

Naivně a lehkým stylem psán tento příběh donutí své čtenáře se začíst a už od něj neupustit. Ideální volba k zapomnění obyčejných strastí našeho života, které během krátké chvíle lze vyměnit za vtip, nadšení a smyslné chvilky.


Hell Boys
říjen 2015 (02.-21.)
Hell Boys 2015, M. T. Majar (pseudonym)

Pokud celou knihu shrnu, mohu ji doporučit k nudným a sychravým večerům, jež nás právě provází. Pro zarputilé fanoušky této autorky, přesto si ty střízlivější příznivci uvědomí, že to autorka umí lépe.


Černé lži
18. říjen 2015
Černé lži 2015, Alessandra Torre

Titul Černé lži od autorky Alessandry Torre, která není v českých vodách příliš známá, doporučuji především ženám, které netouží pouze po krásných tělech potících se vzájemně na sobě, ale také po akčnosti, tajnůstkářství a životu, kde peníze vládnou světem.


Ve víru rocku
září - říjen 2015
Ve víru rocku 2015, Katy Evans

Ačkoliv titul Ve víru rocku je již pátým členem v rodině Realu, dokáže velmi mile překvapit a já sama za sebe mohu říci, že tento benjamínek je ze svých sourozenců nejpovedenější.


Laura
srpen - září 2015
Laura 2015, J. K. Johansson

Přestože se autorka J.K. Johansson prvním dílem moc nepředvedla, chválím ji za ukázku z dalšího dílu, který ponese název Noora a mnoho otevřeného v předzvěst rozjíždějící se série. Zda se tato finská autorka dostane do podvědomí čtenářů severských detektivek můžeme pouze hádat, každopádně krátký počet stran a svižně psaný text rozhodně stojí za přečtení.


Zavři očka svý
červen - červenec 2015
Zavři očka svý 2015, Suzanne Redfearn

Kniha je psána nadměrně poutavě, a to nejen svým obsahem, ale také umem jejího stvořitele. Krátké kapitoly se dobře čtou a napomáhají čtenářům vydechnout od nespravedlnosti, jež musí číst. Ich forma v tomto případě zaviní ještě větší prožitek z příběhu a sympatie k určitým hlavním hrdinům, ale také nenávist k těm, kteří se byť jen tváří jinak než by měli.


Železná zkouška
20. červenec 2015
Železná zkouška 2015, Holly Black


Magie ničivá
červen - červenec 2015
Magie ničivá 2015, Ilona Andrews

Kdo alespoň trochu tíhne k fantasy žánru, jistě ví, že hlavní hrdinka Kate s jejími přáteli jsou nejen vtipní, ale zároveň umějí i rozesmutnit. Jsou neohrožení, i když ví, že jdou na jistou smrt a sympaťáci, se kterými by nejeden čtenář rád zašel na drink. Ten, kdo tuto sérii ani hlavní aktéry nezná, v žádném případě neudělá chybu, když si s nimi dostaveníčko dá, poněvadž já sama mám k této sérii a jejím hrdinům citový vztah a budu velmi nešťastná, až skončí, což se blíží každým dnem.


Kolotoč strachu
červen - červenec 2015
Kolotoč strachu 2015, Jan Vavřík

Pokud bude novácký autor Jan Vavřík pokračovat v tom, co právě začal, věřím, že své fanoušky si najde. Ačkoliv se nejedná přímo o příběh, ale především o převypravování, někde a někomu se to přeci jen děje a bohužel, na světě je takových žen velmi mnoho. A právě nejen z tohoto důvodu titul Kolotoč strachu doporučuji, aby dnešní mladé ženy věděly, čeho se vyvarovat, jak postupovat a hlavně jak přežít. Nic nedokáže poradit více, než osobní zkušenost ze života.


To prší moře
červen - červenec 2015
To prší moře 2015, Radka Třeštíková

Pokud hledáte smysluplnou knihu, která vás donutí přemýšlet nad vlastním životem, je titul To prší moře jednoznačnou volbou. Do pomyslného seznamu si zapisuji titul Dobře mi tak, který Radka Třeštíková vydala v roce 2014, jelikož už vím, že píše dobře a její knihy se dobře i čtou.


Město duchů
květen - červen 2015
Město duchů 2015, Stacia Kane

Příběh odehrávající se ve stejnojmenném městě, kde vládne strach a bída. Děj podkreslen hrůznými scénami střídající romantické chvíle, u kterých se jistě žádný sexuchtivý čtenář nudit nebude.


Sundáš mi kalhotky?
květen - červen 2015
Sundáš mi kalhotky? 2014, M. M. Cabicar (pseudonym)

V souhrnu bych napsala pouze to, že pokud někdo miluje psaní, neměl by s ním přestávat, ale také by měl počítat s tím, že ne každému se zavděčí. Kniha, jež vychází pouze v podobě ebooku nemá hlavu ani patu, přesto věřím, že své fanoušky si jistě najde.


Důvěřuj mi
květen 2015 (04.-28.)
Důvěřuj mi 2015, J. Lynn (pseudonym)

Knihy od této autorky jsou velmi zábavné, romantické i plné žhavého uhlí, které dokáže rozpálit i ty nejsilnější ledovce. :-)


V podsvětí
květen 2015 (24.-25.)
V podsvětí 2015, Katy Evans

Katy Evans všem dosvědčila, že volně navazující série stojí za pozornost, a že staré známé tváře umí zasadit mezi ty nové přesně tak, jak čtenář vyžaduje. A ve svém žánru knih pro ženy předvedla, že pozici mezi těmi nejlepšími si zaslouží.


Šepotání
duben - květen 2015
Šepotání 2015, A. Howard (pseudonym)

Fanoušci osvědčeného fantaskního světa si jistě přijdou na své, stejně tak, čtenáři, jež mají v oblibě příběhy plné morbidností a scénáře, které se mění každou minutu. Naopak milovníci klasického čtení pro mládež, jenž je v dnešní době velmi populární, by mohli být zklamáni. Nezbývá tedy než si první díl, stejnojmenné série přečíst a prožít na vlastní kůži.


Vlak naděje
duben - květen 2015
Vlak naděje 2015, Christina Baker Kline

Husí kůže, úšklebky, ale také rozhořčení a slzy beznaděje, to vše čtenáře čeká, právě při otevření této veleúspěšné knihy.


Prozření
květen 2015 (05.-19.)
Prozření 2015, Kelley Armstrong

Knihu Prozření i celou sérii Nejtemnějších sil doporučuji především čtenářům, kteří prahnou po nepředvídatelném příběhu, lásce i přátelství až za hrob a hlavních hrdinech, kteří porazí nejen protivníky, ale hlavně sami sebe.


Noční škola
duben - květen 2015
Noční škola 2014, C. J. Daugherty (pseudonym)

Kniha Noční škola je jedno veliké překvapení a potěší mnoho čtenářů. Doporučení adresuji spíše pro mladší čtenáře obou pohlaví, ale chybu s přečtením neudělají ani ti starší, jelikož u této knihy je zábava zaručena tak veliká, že další díl s názvem Odkaz budete shánět hned po dočtení.


1 ...