Nevinný záskok

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Heather má novou práci… V čem je háček? Heather není ta, za koho se vydává. A už vůbec se nejmenuje Heather. Birdie a Heather jsou nejlepší kamarádky a spolubydlící. Heather je zodpovědná a má v životě jasno. Birdie je tak trochu střelec a neví, co se sebou. Když se Heather překvapivě vydá s novou lásku do Itálie a zruší tak vysněnou letní práci someliérky ve Skotsku, rozhodne se za ni Birdie zaskočit. Vždyť co na tom může být tak složitého? K masu červené, k rybě bílé… A tak Birdie stráví léto v luxusním pětihvězdičkovém resortu. Dokáže ale obalamutit bohaté zákazníky při servírování vína, kterému na rozdíl od své spolubydlící ani za mák nerozumí? A hlavně – dokáže se neprozradit před hezkým a sympatickým kuchařem Jamesem, prvním mužem, který se jí doopravdy líbí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473139/big_nevinny-zaskok-nfG-473139.jpg 3.869
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis
Originální název:

The Summer Job, 2021


více info...
Nahrávám...

Komentáře (29)

Kniha Nevinný záskok

NannyOgg24
05. prosince

Pěkná oddechovka, postavy mi byly sympatické.

JanaDor
30. listopadu

Romantické knihy mám velmi ráda. Ale někdy to není přesně ono, co očekáváte dle anotace. Tato kniha na obálce nabízí svěží a lehkou romantiku. Upřímně mělo to vzestupnou tendenci. Díky hlavní postavě se mi to moc nelíbilo, ale naštěstí si uvědomovala své chyby a konec byl moc pěkný. Takže tady radím vydržet a pročíst se do stádia, kdy se vám to bude líbit.
Celkově se kniha dobře četla. Na začátku je více trapasů, které nejsou ani vtipné. Ale postupně se to obrací a od půlky jsem si knihu začala užívat. Závěr byl dobře promyšlený. Je to kniha, která trochu zkouší čtenářovu trpělivost, ale je za ní odměněn. Faktem je, že se každému líbí něco jiného. Pokud vás kniha zaujala, tak si ji určitě přečtěte.


JessieEx
29. listopadu

2,5*
Po delší době se dostavilo i jedno knižní zklamání a moc mě to mrzí. Kniha by totiž vůbec nebyla tak špatná, nebýt příšerné hlavní hrdinky, která pro mě ten příběh úplně zabila.
Bylo mi úplně jedno, jak to s ní skončí. Vadila mi její bezohlednost. Vrhla se do dobrodružství a vůbec ji nenapadlo, že je to zaměstnání jako každé jiné, kde na ni ostatní lidé spoléhají a kde musí být zodpovědná. Místo, aby projevila snahu a doplnila alespoň nějaké chybějící znalosti, ve volném čase se opila a usnula.

Heather, tedy vlastně Birdy, padala z jednoho průseru do druhého, mnohdy s sebou stáhla i další lidi. A co hůř, ty její průsery a trapasy mi nepřišly vtipné. Jako když koukáte na Mistra Beana a je vám za něj hrozně trapně, až vás z toho bolí žaludek, ale zároveň se nedostaví ani ten smích.

James mohl být fajn postavou, ale pro mě ztratil veškeré kouzlo právě tím, že podlehl kouzlu Birdy. Měla jsem z něj pocit, že asi nebude nejostřejší tužkou v penále, když ji neprokoukl, ba naopak, ještě se "uculoval" těm jejím rádoby vtípkům.

Birdy mi vtipná nepřišla ani omylem, marně jsem taky přemýšlela, kde vzala tak obrovské sebevědomí. Já jako nová v nějakém zaměstanání (kterému prd rozumím), bych si rozhodně takhle nevyskakovala. Její zlepšení v druhé polovině knihy mi přišlo málo uvěřitelné, nicméně ta druhá půlka to alespoň trochu zachránila. Byla čtivější i když strašně předvídatelná.

Na knize bych ale ráda vyzdvihla krásné prostředí - Skotsko, nádherný hotel a i ta práce v pohostinství byla velmi zajímavá, obzláště ráda jsem se dozvěděla něco o práci someliérů.

terryaknihy
13. října

Knihu jsem vzala do ruky, když jsem hledala něco lehkého a něco, co mě zaujme a pohladí na duši. Tohle přesně mi Nevinný záskok dal. Původně jsem knihu rozečetla před nějakou dobou, pak odložila a před pár dny ji zase vzala do rukou a během pár následujících hodin přečetla! Příběh je psán neskutečně čtivě, narážky na Cizinku nejde nemilovat. Skotsko je moje vysněná destinace, takže knihy z tohohle prostředí, to je moje. Lehce potrhlá a velmi dobře vykreslená hlavní postava Birdy byla skvělá, mezilidské vztahy byly také dobře popsány. Objeví se nám tam i nejen části, u kterých se člověk zasměje, ale zároveň i nějaká ta těžší tématika. Podle mě je tohle ideální příběh do nepohody a knihu doporučuji :).
P.S. - alkohol skoro vůbec nepiju, ale při čtení bych sklenkou rozhodně nepohrdla :)!

Kristyna_Bubu
12. října

Debut Lizzy Dentové Nevinný záskok. Jsem spokojená, kniha je přesně taková, jakou jsem chtěla a čekala - vtipná, pohodová, na konci napínavá, nechybí samozřejmě láska ‍️️ Všem je jasný, jak kniha dopadne, ale to u tohoto typu literatury bývá a mně to vůbec nevadí, ba naopak. Bavila mě Birdy, která jako neřízená střela vzala za svou kámošku Heather místo someliérky v luxusnim hotelu, i když o vínu neví nic. Heather ani nikdo další netuší, že se vyměnily...
Doporučuju! Jen bych ji možná o pár desítek stran zkrátila

stesti.s.knihou
08. října

Další fajn letní pohodovka, jen se připravte, že pokud se do knížky pustíte, budete mít při jejím čtení pravděpodobně obrovskou chuť na víno (aspoň na mě to tak stoprocentně působilo).
Birdie se vydává pracovat do skotského hotelu a restaurace jako someliérka. Problém je však v tom, že žádnou someliérkou není a pouze se za ní vydává. Vzniká tak spoustu humorných situací, součástí je samozřejmě nějaká ta letní láska, jak jinak Ale vůbec nejvíc mě na knize bavilo to, jak se Birdie snažila rychle naučit vinný lístek, který čítal asi 120 vín, a zapamatovat si, které víno se hodí k jakému pokrmu. A přesně to byly ty momenty, kdy jsem měla neodolatelnou chuť na víno a dobrý pokrm!

agatha2
02. října

Pokud chcete nějakou odpočinkovou a místy i lehce vtipnou knihu z krásného skotského prostředí, mohu NEVINNÝ ZÁSKOK doporučit. Nic víc ale opravdu neočekávejte. Já jsem měla zhruba první polovinu knihy dost velký problém s hlavní hrdinkou, protože mi neskutečným způsobem vadil její přístup k životu, její nezodpovědnost hraničící mnohdy až s bezohledností vůči svému okolí, nebyla schopná vyhodnotit dopady svého jednání, což od určitého věku u dospělých lidí očekávám, to bylo na mě už trochu moc. V druhé části příběhu se Birdie naštěstí vzpamatovala a začala se chovat konečně jako dospělá žena. Kniha je velice čtivá, je to opravdu takový lehký letní příběh z pro mě atraktivního prostředí. A nebýt hlavní hrdinky, užila bych si ho ještě krapet více.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

blanka5960
26. září

Na knížku jsem se velmi těšila, lákala mě, jak žánrově, tak především destinací, do které je příběh zasazen a tou je milované Skotsko.
Z knihy jsem malinko zklamaná, váhám, jak ji hodnotit, měla jsem příliš velká očekávání a ta se bohužel nenaplnila. Hlavní hrdinka Birdie byla za mě nezodpovědná, vše brala na lehkou váhu, tak nějak jí bylo všechno a všichni jedno a doufala, že jí její lži projdou. Prostě tak trochu dítě, fracek, který má vše tzv. na háku. Nejvíce mě iritovala její arogance a nezájem, že kolem sebe potopí spoustu lidí, kteří tvrdě pracují a chtějí dostat hotel zpět na výslunní. Co mně také vadilo, byly vulgarismy, pravděpodobně měly dokreslovat charakter Birdie, mě jako čtenářce ovšem nebyly příjemné.
Ostatní postavy byly sympatické, oblíbila jsem si Roxy, Billa i Jamese.
Ale abych nebyla jen negativní, musím říci, že jsme se v druhé polovině knihy dočkali toho, že se Birdie začala chovat zodpovědně jako dospělá žena, našla sama sebe, našla svůj sen i cíl. Také jsme se mohli kochat popisy známých skotských míst, za mě by jich mohlo být i více, ale i tak jsem byla ráda, že jsem se konečně dočkala.
Některé čtenářky příběh Birdie přirovnávají ke knihám od Julie Caplin, s tím nemohu souhlasit, u Caplin najdete milý příběh, který vám nabídne pohlazení po duši, krásný popis míst, cítíte atmosféru destinace na každičké stránce a romantická linka je nenásilná a krásná.
Tady se to pro mne bohužel tak nestalo. Přesto věřím, že se najdou čtenářky, kterým styl autorky vyhovuje a Nevinný záskok se stane jejich oblíbenou letní romantickou knihou. A je to v pořádku, sto lidí sto chutí, aneb každá kniha má svého čtenáře.

1