Nevinný záskok

Nevinný záskok https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473139/bmid_nevinny-zaskok-nfG-473139.jpg 4 107 107

Heather má novou práci… V čem je háček? Heather není ta, za koho se vydává. A už vůbec se nejmenuje Heather. Birdie a Heather jsou nejlepší kamarádky a spolubydlící. Heather je zodpovědná a má v životě jasno. Birdie je tak trochu střelec a neví, co se sebou. Když se Heather překvapivě vydá s novou lásku do Itálie a zruší tak vysněnou letní práci someliérky ve Skotsku, rozhodne se za ni Birdie zaskočit. Vždyť co na tom může být tak složitého? K masu červené, k rybě bílé… A tak Birdie stráví léto v luxusním pětihvězdičkovém resortu. Dokáže ale obalamutit bohaté zákazníky při servírování vína, kterému na rozdíl od své spolubydlící ani za mák nerozumí? A hlavně – dokáže se neprozradit před hezkým a sympatickým kuchařem Jamesem, prvním mužem, který se jí doopravdy líbí?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Summer Job , 2021

musivila
06.09.2021 5 z 5

„Svěží a lehké s nádechem romantiky“ … mohu jen souhlasit, milá i vtipná knížka ... Bierdie si z ničeho těžkou hlavu nedělá. Tak trochu neví co se sebou, životem zatím jen proplouvá, aniž by tušila, co od něj chce. Jak už anotace prozrazuje, přijímá jménem své kamarádky Heather letní brigádu ve Skotku jako someliérka. Má to ale jeden háček. O vínu neví vůbec nic!!! .... Jak se jí podaří vybruslit ze svých lží, to už si budete muset přečíst. Za sebe mohu doporučit :) Pohodové čtení.

book_loverka_
04.09.2021 4 z 5

Nevinný záskok byla osvěžující oddechovka, která mi trochu připomínala Romantické útěky od Julie Caplin. Odehrává se totiž v hotelu ve Skotsku , zmínka je i o gastronomii a je to takové lehké, vtipné a čtivé. Námět se záskokem za kamarádku mi přišel super a Birdiiny patálie skutečně pobaví. Plave ve spoustě druhů vín a musí se s tím nějak vypořádat. Nechybí ani romantická linka. Celkově to bylo parádní, jen bych možná o kousek zkrátila prostřední část, kde už se to trochu opakovalo. Ale jinak se do Nevinného záskoku určitě pusťte, myslím, že nebudete litovat. Pro milovníky vína to platí dvojnásob.

Tesset
30.08.2021 4 z 5

Skvělé pohodové čtení. Hlavní hrdinka se sice občas nechovala podle mých představ, ale ani mi nebyla přímo protivná. Nejsympatičtěji na mě působil rozhodně James. Myslím, že kniha měla i potenciál na to, aby byla obšírnější, propracovanější, klidně i na dva díly. Závěr mi přišel totiž takový urychlený - velké odhalení, vysvětlení jako z kulometu a konec. Ale stejně hodnotím kladně a doporučuji minimálně na jedno přečtení.

Nymfadora.T.
29.08.2021 4 z 5

Fajn oddechovka, Birdie správně potrhlá, nebylo to vyloženě přeslazené, za mě dobré lehké letní čtení.

TheMelorry
25.08.2021 2 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila, zajímavé téma záměny, vína a prostředí Skotska... Bohužel zpracování jako takové a příběh samotný mě nenadchly, právě naopak. Do čtení jsem se musela nutit, hlavní postavy mi nepřirostly k srdci a ani téma sommeliérství, které je mi blízké, mě nedokázala příliš zaujmout.
Nevím, jestli jsem knihu četla ve špatném rozpoložení, ale jsem z ní zklamaná. Což mě mrzí. (půl hvězdičky navíc přidávám za originální téma)
(2,5)

knihomolkaL
24.08.2021 3 z 5

Příjemné oddechové čtení. I k zamyšlení. Ale hlavní hrdinové mi tentokrát nějak nepřirostli k srdci - teda kromě Jamese a Roxy. Birdie byla na můj vkus a ve svém věku absolutně nezodpovědná, věčné dítě, které si myslí, že mu vše projde a že si může stále jen hrát.

Danago
20.08.2021 5 z 5

Kdo miluje knížky Julie Caplin, tomu rozhodně knihu Nevinný záskok doporučuji . Je stejně skvělá ne-li lepší.
Sympatická hlavní hrdinka Birdie, která je tak trochu nezodpovědná a s ničím si hlavu moc neláme se shodou okolností dostane na místo své zodpovědné kamarádky Heather do luxusního hotelu, na místo someliérky. I když sama o víně vůbec nic neví, chytne se příležitosti, co na tom může být tak těžkého? Ale Birdie se postupně zamotává do svých lží a musí se pokusit nějak tuto situaci vyřešit, aby nikomu neublížila a sama vyšla s čistým štítem.
Autorce se povedl napsat velice čtivý, lehce vtipný a poutavý příběh. Birdie je sympatická hrdinka a já jsem i po celou dobu držela palce a přála jí, aby všechno zvládla.

Ditules
13.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Skvělá knížka na letní čtení. Birdie je jak slon v porcelánu a každá interakce s vínem byly v jejím podání skvost. :D Vtipné narážky - třeba ta s Cizinkou - mě kolikrát odbouraly.

knihomolkaJani
13.08.2021 5 z 5

Nádherný příběh, který se čte sám. Je to lehká letní oddechovka s nádechem vína. Nečekejte zde žádnou velikou romantiku, ale i tak si příběh oblíbíte.
DOPORUČUJI!

katasokolov
08.08.2021 4 z 5

Takový příběh přesně na letní dovču o záměně identity, přátelství, lásce, rodinných dramatech, ale i sršící humorem a samozřejmě plný vinných produktů.

V knize je krásně popsáno prostředí hotelu, kam se naše hlavní hrdinka vydává pracovat jako someliérka za svou kamarádku. Ach to Skotsko ….Inverness, ostrov Skye, Fort William, Fraserové…no nepřipomíná vám to taky Cizinku? :) I když Fort Williamu by se asi ti zmínění Fraserové měli vyhýbat :D.

V celku jsem s knihou spokojená. Líbil se mi příběh i postavy. Jediné, co mi trošičku kazilo požitek ze čtení, byly až moc časté popisy denních menu a párování vín. Ano, vím, že je to součástí příběhu a autorka pracovala v pohostinství, ale bylo toho moc a možná někdy i na úkor nějaké větší akce, jestli víte, jak to myslím :).

Oblíbené postavy: Irene, James a Bill. Jinak Irene má přesně můj styl v oblékání :D. No a Jamese jsem si zase představovala jako kuchaře Gabriela z Emily in Paris a Bill je zase pravý Skot!

Má to super obálku i námět a rozhodně si tuto knížku užijete na vaší, jistě zasloužené, dovolené.! Ale v rámci podobného žánru u mě přeci jen vyhrává Letní sázka, která byla o kapku lepší ….

cerna7151
30.07.2021 4 z 5

Milé, pohodové letní čtení.

Lóra1961
29.07.2021 5 z 5

Pohodové čtení.

Jenny46
20.07.2021 4 z 5

Nevinná svěží letní kniha na dovolenou, docela vtipná, romantická nic náročného, ale určitě se nudit nebudete příběh má své kouzlo ...

ciniminisek
18.07.2021 5 z 5

Jako první mě upoutala obálka a když jsem se na tuto knihu více zaměřila, bylo mi slíbeno letní svěží čtení s nádechem romantiky. Oukej! Přesně tohle právě teď hledám a přeji si, aby byl slib do posledního detailu dodržen. A víte co? On vážně byl!

Musím říct, že podobný příběh jsem už „někde viděla“, každopádně, pakliže je podobnost s jiným titulem, či filmem veliká, nemění to nic na prožitku, který jsem u čtení měla. Líbila se mi každičká stránka, všechny myšlenky hlavní hrdinky a především její bláznivé konání. Hlavní hrdinka Birdy měla vážně „koule“ a moc se mi zamlouval její osobní posun v lepšího člověka. Za což samozřejmě může z veliké části láska a to ve všech možných podobách. Její humor mi byl vlastní a okamžitě mě okouzlil.

V tomto příběhu jsem milovala každou vedlejší i hlavní postavu a vůbec nezáleželo na jejich charakteru. Děj je psán prostě a lidsky, bez zbytečných příkras. Když jsem neměla knihu v ruce, měla jsem nutkání všeho nechat a jít zase číst, jak mě příběh bavil. Romantická linka byla opravdu jen podbarvený tón a vůbec ne střed celého vyprávění, což zanechávalo za každou přečtenou stránkou tajuplný nádech a čtenáře dychtivého po dalším soustu.

Rozhodně titul Nevinný záskok doporučuji a věřím, že budete spokojeni stejně tak jako já.

víno pro ženy Skotsko romantika

Autorovy knížky