Byla jsem tu

Cody a Meg spolu vyrůstaly téměř jako sestry. Byly nejlepší kamarádky, věděly o sobě všechno… nebo si to Cody alespoň myslela. Megan je totiž mrtvá. Spáchala sebevraždu. Zdrcené Cody zůstane jen hluboký smutek a plno nezodpovězených otázek, protože nemá nejmenší ponětí, co se muselo dít, aby to Meg donutilo k tak tragickému, definitivnímu činu. A co víc – jak je možné, že ona sama neměla nejmenší tušení, co kamarádka prožívá? Pouští se tedy do složitého rozplétání motivů, které Meg k sebevraždě přiměly. Postupně vycházejí najevo nové skutečnosti, s nimi se však vynořují i další otázky. Kdyby Meg věděla, jak její sebevražda zasáhne rodinu, spáchala by ji? A může vůbec člověk v tak bolestném stavu, kdy mu možnost, že si vezme život, připadá jako jediné řešení, pochopit následky svého činu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/304808/byla-jsem-tu-IKr-304808.jpg 3.9271
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, Yoli

I Was Here, 2015

Kniha Byla jsem tu

Pejuška
04. listopadu

Takový příjemný čtení s návodem k sebevraždě...je až děsivé, že existují tyhle skupiny, které Vám dají návod, jak všechno důmyslně provést. V této knížce je smutné, že rodiče tajili, že Meg trpěla depresemi a nehovořilo se o nich. Možná to, a snaha odprostit se od nich vedla až k takovému konci...

velmi_zajimava

Tato kniha mě zklamala. Nejspíš se mělo jednat o oddechovou četbu, ale já tam zkrátka pořád čekala na nějakou událost, která by byla alespoň něčím zajímavá. Žádná z postav mě nijak zvlášť nezaujala. A romantická linka v příběhu? Myslím, že se nemusím vyjadřovat.
Na druhou stranu autorka se inspirovala reálnou událostí. A toto téma je neustálým problémem v dnešní době. Ale nemyslím si, že by v této knize bylo téma sebevražda dobře zpracováno.

Lucik100

Byla to spíš taková oddechovka, děj nebyl nikterak složitý a přesto to byl povedený příběh.

vikimi

Zajímavý příběh, smutný, ale dobře napsaný.

gnocchi

Komentáře ke knihám píšu málo a kniha mě musí něčím dostat. Tahle mě dostala tím, že pro mě byl vůbec problém ji dočíst. Děj by vystačil na povídku. Úplně mám na jazyku "nemastné, neslané". Za mě **.

Cleo De Nile

Tahle kniha pro mě byla velkým zklamáním. Velice zajímavé téma, které má velký potenciál, ale autorka ho nevyužila ani náhodou. Vůbec nic převratného se tu nestalo, chyběla jakákoliv pointa... Do hlavní postavy jsem se nedokázala vžít, a stejně tak jsem nedokázala litovat mrtvou Cody, která se vlastně zabila jen tak pro nic za nic. Obvykle mě příběhy sebevrahů (ať už skutečných, nebo fiktivních) dojmou a částečně chápu, proč to udělali, ale tady ne. Ale přečetla jsem to rychle, a obálku to má krásnou. To je ale tak vše.

Damonka12

Autorka píše úžasně, kniha se krásně čte. Doporučuji.

adellk28

Po knize jsem sáhla díky nádherné obálce a taky autorce. Kniha se četla rychle, ale celou dobu jsem nemohla přijít všemu na chuť. Téma bylo zajímavé a děj pěkný, ale čekala jsem, že se v knize toho stane víc a bylo jasné jak vše skončí. Z jiného pohledu se mi kniha líbila, ale asi si ji znovu nepřečtu. Pro mě to bylo takové průměrné čtení a nijak mě nazaujala. 3/5