Byla jsem tu

Cody a Meg spolu vyrůstaly téměř jako sestry. Byly nejlepší kamarádky, věděly o sobě všechno… nebo si to Cody alespoň myslela. Megan je totiž mrtvá. Spáchala sebevraždu. Zdrcené Cody zůstane jen hluboký smutek a plno nezodpovězených otázek, protože nemá nejmenší ponětí, co se muselo dít, aby to Meg donutilo k tak tragickému, definitivnímu činu. A co víc – jak je možné, že ona sama neměla nejmenší tušení, co kamarádka prožívá? Pouští se tedy do složitého rozplétání motivů, které Meg k sebevraždě přiměly. Postupně vycházejí najevo nové skutečnosti, s nimi se však vynořují i další otázky. Kdyby Meg věděla, jak její sebevražda zasáhne rodinu, spáchala by ji? A může vůbec člověk v tak bolestném stavu, kdy mu možnost, že si vezme život, připadá jako jediné řešení, pochopit následky svého činu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304808/byla-jsem-tu-IKr-304808.jpg 3.8308
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Yoli

I Was Here, 2015

Kniha Byla jsem tu

Knihomolka97

Přiznám se že nerada čtu příběhy o sebevraždě. Na druhou stranu mě ale zajímá, co člověka dokáže dohnat k tomu, aby si sáhl na život. Navíc, když je to tak mladý člověk...
Myslím, že o tom budu ještě pár dní přemýšlet, protože mi příběh nedal úplně to, v co jsem doufala. Jako odpočinkové čtení je to fajn, ale takové vážné téma by si zasloužilo o něco lepší a rozsáhlejší zpracování. Třeba místo milostné linky, která mi tady moc neseděla. A že to říkám já, která romantiku vyhledává třeba i v hororu, je co říct. :D
Nevím, nevím víc než 3⭐/5⭐ asi nedám, byť se to četlo dobře, bylo to zajímavé, mělo to myšlenku, ale "něco" tomu zkrátka chybělo. Některé části mi přišly nedořešené a chybí mi odpovědi.

Mišule_11
31.10.2020

Oddechová průměrná knížka jejíž děj je zaměřený na jedno velmi vážné téma! Rozhodně nikdo z nás nechce přijít o někoho blízkého, natož druhou polovičku, ale pokud se člověk rozhodne sám, je to smutná volba!
Já jsem se bohužel nemohla pořádně do knížky začíst, chyběla mi čtivost a smutný příběh tomu také moc nepřidal! Rozhodně jsem, ale ráda, že se Cody nerozhodla udělat to stejné jako její kamarádka Meg a i přesto všechno jí nakonec vysvitla přece jen naděje na lepší pokračovaní! :)

Pulp_catastroph
25.07.2020

Když se mldá dívka plná života znenadání rozhodne ukončit svůj život. Místo u psychiatra hledá pomoc NA INTERNETU! Narozdíl od emo - maniaků, co se JAKOBY chtějí zabít, to myslí (smrtelně) vážně. Hlavní postavou je tu její kamarádka, co to nemá v životě snadný, nemá žádnou budoucnost, je sama a právě ztratila jedinou a nejlepší kamarádku. Zkusit přesně zjistit, co jí k tomu vedlo je asi jediné, co může teď udělat.

Lily-fairy
06.06.2020

Téma je velmi důležité a zajímavé, takže je mi opravdu líto, že nemůžu dát vyšší hodnocení. Kniha se čte krásně, přečetla jsem ji za jeden den. Ale samotný příběh? O ničem. A postavy, které vás ničím nezaujmou, patří do takové té armády ,,náhodných amerických puberťáků, jejichž jména a osobnosti zapomenete hned po dočtení poslední věty". Je to škoda, nosné téma bylo skvělé. Ano, dala jsem jí původně 4*. Ale to jen z takového toho nadšení po dočtení knihy však to znáte...

Lucuschka
02.06.2020

Velice zvláštní kniha. Dokazuje, že ani nejlepší přátelé o sobě neví úplně všechno. Příběh byl jednoduchý, ale o to poutavější, neboť jsem se chtěla dozvědět víc a víc.
Odkazuje také na to, že pokud má někdo problém, neměl by jej držet v sobě, ale měl by se svěřit okolí. A také si dávat pozor na to, jak jsme někdy ve svém stavu naivní, a že ne každy to s námi myslí jen dobře a v našem zájmu. Rozhodně nelituji, že jsem si knihu přečetla.

Suzanne07
12.05.2020

Když jsem začala knihu číst, přiznávám, překvapilo mě to. Čekala jsem úplně něco jiného. Ale bavilo mě to.
Ale jak jsem četla dál, prokousávala se knihou... Nic se tam vlastně nedělo. Čekala jsem nějaký zvrat, zápletku nebo tak... A pak se z toho najednou stalo contemporary? No to úplně ne... Ale čekala jsem to trochu temnější, a napínavější. Nebyl to úplně můj šálek kávy.

Terka93
25.04.2020

Autorku knihy mám moc ráda, předešlé knihy jsem přečetla skoro jedním dechem a moc mě zaujaly. Ovšem začátek téhle knihy mě celkem dost zklamal, nezaujal, ale i přesto jsem ve čtení pokračovala a nelitovala jsem toho. V půlce knihy se příběh začal rozvíjet a konec byl pro mě teda překvapivý, nečekala jsem ho takový. Téma knihy mi rozhodně rozšířilo obzory, protože o toto téma jsem se nikdy nezajímala. Takže za mě dobrý, pohodový čtení, s kapkou napětí, jak to teda dopadne :)

YA-girl
25.04.2020

Jak zmínily dvě čtenářky pode mnou - i za mě byl děj takový nemastný neslaný; a tak jak mě obvykle podobné knihy dojmou, tak tady se na závěr žádné emoce nedostavily. Ony se moc nedostavovaly ani v průběhu čtení. Celou knihu jsem vnímala spíš jako jakési varování, že na internetu se vám může dostat různé "pomoci", a ano, můžete tam narazit i na návod, jak svůj život tzv. vyřešit definitivně... ale na mě toto varování nijak mrazivě či šokově nezapůsobilo.