Nářek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

O šestnáctiletou Deirdre Monaghanovou jsou v životě důležité jen dvě věci: její harfa a nejlepší kamarád James. Pak se ale zúčastní zcela obyčejné hudební soutěže, jakých absolvovala už desítky, a náhle se kolem ní začnou dít zvláštní věci. V trávě roste příliš čtyřlístků a všude se objevují záhadní krásní cizinci, které často nikdo kromě ní ani nevidí. Zdá se, že bytosti, které dosud znala jen z pohádek, jsou skutečné a ona má s nimi něco společného… Jenže ne všechny pohádky mají šťastný konec. zdroj: www.legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/124533/narek-2Sf-124533.jpg 3.7160
Série

Vílí říše 1.

Žánr
Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Motto, Motto
Orig. název

Lament, 2008

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (27)

Kniha Nářek

Přidat komentář
Atekram
30.12.2018

Po přečtení výborného prologu jsem se radovala. Bohužel jen chvíli. Příběh je podle mě jeden velký brak a je to škoda, protože některé nápady a scény jsou opravdu kouzelné. Knize hodně ubližuje ich forma, protože musíme neustále snášet myšlenkové pochody a dialogy hlavní hrdinky, které se týkají spíš kluků než toho, co se kolem ní děje. Některé zvraty a dějové linky jsou nelogické a hloupé, hrdinové spoustu věcí neřeší, zákonitosti se nahodile mění, jak se to zrovna hodí atd. Myslím, že existují mnohem lepší knihy s podobnou tématikou.

An52imal
23.10.2017

Ehm. Kniha na mě působila zvláštně - začátek docela dobrý, pak se děj trochu táhl. Posledních pár stránek třetí části a čtvrtá část byla prostě bomba. Nemohla jsem se odtrhnout od četby. Konec knihy... poměrně slabý. Celkově tedy - chvíli dobré, chvíli horší. Moc mě nebavilo to, jak Deidre zachraňovala Jamese. Místy jsem si připadala, jako kdybych četla Alenku v říši divů.
Tento ani druhý díl bych si ale nekoupila, pokud ji máte v knihovně, doporučuju. Dávám ale 4* a hodlám si z knihovny půjčit i druhý díl.

Beatrisie
04.08.2017odpad!

Nějak mě to nenadchlo

gabice4
11.01.2017

Na to, že hlavní hrdinka nevěděla , že existuje nějaká kouzelná říše, elfové, víly atd...., tak to vzala docela dobře. Žádný údiv, proč zrovna ona tohle všechno může vidět? Kde a jak se to všechno stalo.....
Nevím , nějak se mi tomu všemu nechtělo věřit, velmi stručně napsaná kniha.

Zelený_Drak
03.09.2016

Abych volně navázala na předchozí komentáře... Toto je třetí série s férijskou tématikou, kterou čtu, a je bezkonkurenčně nejhorší. Trilogii Tithe-Valiant-Ironside od Holly Black nesahá Nářek ani po kotníky a i předvídatelná série Iron Fey se mi líbila víc (zřejmě díky stylu Julie Kagawy). Jde v podstatě jen o koncept románu, který v této podobě vůbec neměl vyjít, protože autorka nezpracovala ani třetinu látky. Snad každého čtenáře by zajímalo, jak to bylo s Lukem, Delií, maminkou, babičkou i s vílí královnou, a jak funguje kouzelná říše. Místo toho se dočká plytkého patlání v "má mě rád - nemá mě rád" a spousty slepých uliček (například jsem nepochopila, jakou roli tam hrál ten sex, který nebyl... čekala jsem nějaké vysvětlení typu "Deirdre ztratí s panenstvím i část svých schopností" a ono nic).

Navíc mi asi nesedl autorčin celkový styl. Kdekoliv je emotivní scéna, nevyvolává u mě emoce. Asi dvě třetiny příběhu mi byli všichni hrdinové úplně ukradení a vyloženě zajímavé to začalo být až na straně 235. Bohužel jsem se však nedočkala žádných odpovědí na otázky, které mě zajímaly.

Co na knize hodnotím pozitivně jsou nečekané dějové zvraty. Vždy ocením, když neuhodnu hned, jak to s kým bude.

Simik16
26.03.2016

Od autorky už jsem četla sérii Vlci z Mecy Falls, která se mi hodně líbila, tak jsem se hrozně těšila i na další knížku od autorky, která mě ale docela zklamala. Pořád jsem čekala že to bude lepší a lepší, když ještě chvíli počkám...... a ono nic.

Luciluc
23.03.2016

Na Nářek jsem se hodně těšila, byla to první kniha o vílách, kterou jsem četla. Nakonec jsem ale byla mírně zklamaná. Děj mi přišel táhlý, člověk dlouho nevěděl o co vůbec jde, zajímavé to bylo asi až od strany sto. Některé situace mi přišly nevysvětlené, nedořešené (nebo možná vysvětlené a dořešené byly, ale nepostřehla jsem to, protože jsem se místy v příběhu ztrácela..). Nejvíce sympatickou postavou celé knihy pro mě byl James. Závěr překvapil, ať už šlo o Eleanor nebo o Luka. Nevím, jestli si přečtu další díl... možná až za nějaký čas.

Michelle.1995
27.02.2016

Tahle kniha se mi zalíbila, opravdu mě vtáhla do děje a těším se na další díl. Bylo to napínavé, možná místy až trošičku strašidelné a velmi dobře popsané. Byla to moje první knihu s touto tématikou a opravdu mě překvapila. Jediná negativní věc pro mě byla ta, že autorka celou knihu pořádně nevysvětlila spoustu věcí a konec pak působil uspěchaně.

1