ciniminisek ciniminisek komentáře u knih

Zaslíbení Zaslíbení Alexandra Adornetto

OBSAHUJE SPOJLER: Poslední díl této trilogie se mi líbil. Řekla bych, že možná nejvíc ze všech třech dílů. Přesto pár připomínek mám. Po velkém odhalení tzn. obchodu, když už se vše mělo dokonat, tak si někdo přijde (Rafael, který byl mimochodem suprový), řekne dvě věty a je po boji se samotným velkým Luciferem? Nesmyslné! To samé jako pro bláznivého Wadea byl celou dobu Xavier jen Ford, ale v restauraci mu po celou dobu říkal Xaviere. Nevím zda je to chyba spisovatelky, nebo překladatele, ale dost mě to tam mátlo. Boj dvou žen - z niž jedna je anděl, druhá duše - v nebi? To jako vážně? Pak samotný konec. Byl velmi krásný, až slzy to do očí hnalo. Bohužel se mi nedostalo velkého shledání se sourozenci. Tak jako jsem byla zklamaná, že Beth nepředala Xavierovi vzkaz od Emily. Očekávala jsem, že i vztah Molly s Michaelem se trochu vysvětlí. Náhlé zmizení Ivy mě také zmátlo a čekala jsem, co se z toho ještě vyvine. Prostě mi tam přišlo dost věcí nedomyšlených. Jako kdyby spisovatelka s tím měla nějaké plány a pak na ně prostě zapomněla. Za co ale chválím jsou časté akce a dostatek emočních scén. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila a nevadil mi z nich žádný, za což dávám velké plus, protože poslední dobou se to, zas tak moc nestává. Celkově celou sérii klasifikuji jako mírně nadprůměrnou. Není to úplná pecka, ale dokážu si představit, že za pár let si ji přečtu znovu. Velká pochvala také patří obálkám - jsou nádherné.

31.12.2013 4 z 5

Proměna Mary Dyerové Proměna Mary Dyerové Michelle Hodkin

Tento díl byl o poznání slabší, než ten první. Ale musím říct, že to prostě u druhých dílů bývá. Navíc u trilogií, když ten prostřední bývá jen takový přechodný a udržovací. V první půlce bylo o poznání méně akce a víc myšlenek samotné Mary. Druhá půlka už byla zajímavější. Děj byl lehce předvídatelný, ale na kvalitě mu to kupodivu neuškodilo, tak jako u jiných knih. Pár věcí člověk uhádl už v prvním díle, pár postupem času. Mary mám celkem v oblibě a Noaha jsem si také dost užila. Obálka je velmi krásná a proto dávám o hvězdičku navíc, než si samotný děj tohoto dílu zaslouží.

29.12.2013 4 z 5

Před záhrobím Před záhrobím Jeaniene Frost

Po malinko slabším díle přišla tato pecka. Před záhrobím nám znovu ukázalo, jaká spisovatelka je frajerka a dokáže si s dějem pěkně pohrát. U téhle knihy se měnili emoce jako na kolotoči. Scény s Vladem jsem musela celé prosmát, někdy i nahlas. Pak jsem si bohužel i poplakala a konec byl naprosto úžasný. Musím zmínit i naprosto luxusní erotické scény a sex v této knize dávám mezi TOP v těchto žebříčcích. Nejen závěrečný boj byl super a já prostě nemůžu dát jinak, než plný počet. Díky paní Frostová, zase jste mě uchvátila!

27.12.2013 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Pěkný román nasycený jednou emoční peckou za druhou. Hlavní postavy jsem si oblíbila a příběh okořeňuje i vtipná kamarádka Erin. Samotné téma téma knihy, okolo kterého se kniha odvíjí je velmi citlivé a pro ženu obzvlášť. V příběhu je vidět jak někteří mezi námi přemýšlí a co jsou ochotni pro svůj úspěch napáchat. Jsem ráda, že vše v dobré se obrátilo a příběh skončil jak jinak než šťastným koncem. Od začátku čtení emoce se mnou jen cloumali a všude možně mě píchalo nebo svíralo. Přesně tohle od knížky vyžaduji a jsem moc ráda, že Easy to v sobě skrývá. Obálka ač častá, tak stejně krásná. Ochranářského Lucase velmi doporučuji. :-)

26.12.2013 4 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

První půlka knihy byla zábavná, ta druhá spíše o lásce. Dohromady to znamená skvělá kniha. Styl psaní mi výborně sedl a hlavní postavy jsem si velmi oblíbila. Klasická romantická záležitost, kterých je na světě stovky, hlavně co se týče filmů, ale pořád dokola nás - mě baví.

21.12.2013 5 z 5

Polibek hříchu Polibek hříchu Keri Arthur

Naprostá, totální, nudná kravina. Riley je blbá a sobecká nána, co přemýšlí rozkrokem. Není to hezký, vtipný a řekla bych, že už vážně ohraný. V prvním díle to byla příjemná změna, tady z Riley udělali naprostou couru, bez kousku cti. Nechápu její myšlenkové pochody, ani její chování. Samotná kniha mi přišla psaná jako jiným jazykem. Časté chyby v knize byly příšerné. Jednou je nahá a hned na to, ji vrah roztrhne džíny a takových kiksů tam je víc. Nelíbí se mi Riley, ani samotný příběh. Jak jednička měla dobře našlápnuto, tenhle díl byl zašlapán. Nuda, nuda, nuda. Nic nového, nic zajímavého, což by se dalo i pochopit, dnes jsou všechny knihy na toto téma, skoro stejné, ale jak bylo vše psáno, popisování a samotné chování hlavní hrdinky mě usvědčilo v tom, že tato kniha byla velká chyba.

20.12.2013 1 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Výborná oddychovka. Při prvním setkání až do toho posledního se buď smějete, nebo motýlky vám létají po celém těle. Moc pěkný příběh. Oba hlavní hrdiny jsem si oblíbila, i když nad Ellou jsem občas valila oči, ale Michael mi to vše vyvažoval. Doufám, že se dočkáme dalších dílů, na našich pultech a dozvíme se i víc Lile a Ethanovi. Za mě plný počet bodů. Velmi chválím naší obálku, je o mnohem lepší než originál.

16.12.2013 5 z 5

Objetí Objetí Jessica Shirvington

Pěkný, klidný a oddechový příběh. Milostný trojúhelník o kterém jsem nejdřív nevěděla co si myslet. Měla jsem je ráda oba dva. Kniha byla lehce předvídatelná, ale na originalitě tomu neubíralo. Líbilo se mi to. Andělé mám ráda a dál je budu vyhledávat. Není to úplná špice, ale ničím neurazí. Závěrečný boj, bych trošku vyzdvihla, ale nu což, i tak jsem hltala každičkou stránku. Přečteno jsem měla za pár hodin, četlo se to samo. Shrnuto - pěkné počtení, okořeněné krásnýma chlapákama.

15.12.2013 4 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

Tato kniha je dle mého naprostá katastrofa. Už když jsem četla anotaci, říkala jsem si, že se musím připravit na vše, jelikož Tory bude spíš s Elijahem a Rubena si moc neužiju. Jenže tohle předčilo i mé očekávání a to negativně. Než jsme se vůbec dostali k nějaké akci, trhala jsem si vlasy z trapného přirovnávání, které bylo v knize víc než dost. Někde z netu postahované a do každé věty přidané. Bylo jich tolik a tak blbě vložené, že to místo vtipnosti, jak to asi mělo být, tomu dodávalo na trapnosti. U této knihy jsem měla své poprvé. A to takové, že jsem se smála nad trapností některých hlášek. Když už jsme se pomaloučku dostávali k nějaké akci, tak to bylo tak příšerně popsané a napsané, že se člověk musel několikrát vrátit aby to pochopil. Já sama sebe popisuji jako knižním vzdělancem, ale toto jsem vážně nepobírala. Kniha v sobě ukrývala velmi málo rozhovorů a když už nějaký povedený byl, tak to spisovatelka zazdila sálo-dlouhými myšlenkami, který si v konečně fázi protiřečily. Tory mi většinu času lezla na nervy a vůbec jsem se s ní neztotožnila a to já u knihy potřebuji. Nelíbí se mi jako postava ani její charakter. Všude přítomné popisování krajiny, myšlenek a postav bylo tak neskutečně únavné. Samotný konec hodnotím jako emočně strádající leták novin.
Jsem velmi ale velmi zklamaná. Tuto spisovatelku jsem si po prvním díle dost oblíbila, kniha Hot Boys to ještě ztvrdila, ale toto bylo tak velké zklamání, že je mi to až líto. Nebudu soudit spisovatele dle jedné nepovedené knihy, ale vážně si rozmyslím, zda si pořizovat další díl, pokud nějaký bude. Byla to taková hloupost, že dalšího dílu bych se velmi bála. Na této knize se mi nelíbí nic. Ve větší míře postavy, popisy, styl psaní, ani samotný příběh. Páté přes deváté, z vlků k čarodějům?? Fajn, proč ne, ale tak násilně jako se to dělo v tomto příběhu, tomu akorát uškodilo. Jediné plus dávám za Mikaela a jeho bližší vztah s Tory. Teď momentálně mě nejvíc zajímá on. Rubena jsem měla ze všech nejraději, jenže v tomhle příběhu měl tak málo prostoru a když se nějaký naskytl, tak ho spisovatelka totálně zazdila. Takže shrnuto, dávám hvězdu za snahu a druhou za Mikaela. Kdybych dala o jednu víc, už bych byla velmi nespravedlivá k ostatním knihám s tímto hodnocením, kterým Vlci 2, nesahají ani po paty.

P.S. Nebudu se vyjadřovat ke komentářům výš. Toto je můj názor na knihu a ani fanynky, ba dokonce kamarádky, M.T.Majar mi ho nevyvrátí.

14.12.2013 2 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Když jsem začala číst, okamžitě jsem se "předělala" na Patricii. Styl psaní má, jako jedna z mála. Velmi se mi to líbí. Kdyby mi někdo dal její knihu a schoval název i spisovatele, okamžitě bych poznala, že se jedná o Patricii a Mercy. V tomto díle, bylo méně legrace a více akce. Příběh se táhl spíše k detektivní scéně, ale vůbec mu to neuškodilo. Závěrečný boj byl víc než skvělí a o humor jsem také nakonec nepřišla. Další pěkně vyvedená kniha této spisovatelky. Mercy prostě patří k těm TOP, v tomto žánru.

11.12.2013 4 z 5

Konečná volba Konečná volba C. C. Hunter (p)

Po přečtení knihy, jsem byla nadšená. Líbilo se mi to celou dobu a hltala jednu větu za druhou. Přečetla jsem to poměrně rychle. Teď, když jsem se na to pořádně vyspala, zjišťuji, jaké chybičky a nedostatky příběh má. Tak třeba, několik dílů se celé údolí bojí jednoho člověka. Všichni očekávají veliký a napjatý boj a co z toho nakonec bylo? Kylie a Lucas, to je kapitola sama o sobě. Celý díl jí od něj drží něco, co nakonec vlastně je úplně fuk. Tahle kniha mi postupem času přijde nedotažená do konce. Zbytečně usekaná a málo promyšlená. Co se týče samotných postav, k tomu se nemá cenu vyjadřovat. Jediné plus dávám za to, že s postavami, nebyly dělány nějaké větší změny - a tím myslím hlavně Kylie. Byla pořád tak stupidní, jako v prvním díle. Když se ohlédnu zpět, tak celkově mi celá série přišla dobrá, napínavá, vtipná a občas žádné oko nezůstalo suché. Ne všechny díly, obzvlášť když jich je tolik, se vždy povedou, ale od posledního bych to vážně očekávala. Proto budu hodnotit tento díl a ne celou sérii. Jednu hvězdu navíc, dávám pěkné obálce.

08.12.2013 4 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Tenhle díl mě vážně nebavil. Samé zdlouhavé popisování, trapné myšlenky a fňukání od Juliette. Ne, vážně ne. První díl mě ohromil a byla jsem z něj nadšená. Druhý mě těžce zklamal. Pořád jen fňukala, strašně málo monologů a když už nějaký byl, tak byl přes několik stránek, protože za každým slovem (které bylo na můj vkus zbytečně moc, dáváno třikrát, až to ztratilo své kouzlo) měla zdlouhavé a pořád dokola opakující se myšlenky. Hlavní hrdinka byla tak moc zadepkovaná, až mi to rvalo všechny buňky v těle. Team Adam nebo Aaron? Ani jeden, žádný z hochů neměl dostatek prostoru. Pořád se to točilo kolem Jul. Málo prostoru pro kluky, pro sektor 45 i podzemí. Celkem nic jsme se nedozvěděli, až na jednu novinku ohledně Adama. Další protahující díl, co svou nudností lidi akorát mučí. Tohle bylo pro mě velké zklamání.

28.11.2013 2 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Klasický příběh. Knihy se stále opakují, v příběhu jsou znát dílky z jiných knih (upírů, vlků atd.), ale stále mě to baví. Na co se velmi těším, tak to je pokračování. Velmi mě zajímá, jak vše dopadne dál. Jelikož je příběh předvídatelný a já samotná představu mám, tak je mi jasné, jak se vše bude odehrávat, ale pořád to budu hltat dál. Ztotožnit a vcítit se do většiny postav mi nedalo problém. Nenašel se nikdo, kdo by mi extra vadil. Samotný hlavní pár, si mě získal a já jim fandím, nejen v osobních záležitostech. Obyčejné prvky jako neoholené nohy, vždy říkaná pravda, žádné zastírání a hlavně KOMUNIKACE, je to, co v příběhu očekávám a vyhledávám. Tenhle primitivní a stále dokola se odehrávající příběh mi to vše dal. Proto dávám pět hvězdiček a jsem z knihy nadšená. Anna - dívka poháněná pravidly a čistotou, má v hlavě víc rozumu, než kdejaká jiná. Nemá problém s vyjadřováním a vždy ví, co chce a jde si za tím. Kaidan - to je postava, do které se zamiluje nejedna z nás. On naopak své pocity vyjadřovat neumí, ale jde lehko vyčíst mezi řádky, co mu právě letí hlavou. A tím se dostávám ke chvále na samotnou spisovatelku. Oddechovka co nikoho neurazí, naopak je z ní člověk nadšený. Už samotná obálka - která je mimochodem nádherná - vás donutí po knize sáhnout, aniž by jste si přečetli anotaci, což já zásadně nedělám. Nemohu dát jinak, než pět hvězdiček a svou vůli, nutit vydavatelství, aby byl brzy další díl. Tahle série má velmi dobře našlápnuto.

16.11.2013 5 z 5

Tygrova plavba Tygrova plavba Colleen Houck

Tenhle díl se mi vážně líbil. Musím "vypíchnout" spisovatelku a její zdravý rozum. Já bych se totiž do toho všeho vysvětlování zamotala. V prvních dílech mi to přišlo nudné, otravné a zbytečně. Ono to však bylo naopak. Bez toho bych nic nepochopila, jak se věci mají, kdo je kdo a další důležité věci. Po delší době jsem četla zase něco, u čeho jste se museli zamyslet, myslet do předu a hodně vzpomínat dozadu. Před samotnou spisovatelkou vážně smekám.
Co se týče postav, tak tam je to už trochu obtížnější, se do nějaké vžít. Kelsey je naprostá naivní blbka. Má své světlé chvilky, ale těch je po málu. Z hodného a chápavého Rena se stává zlý a občas nepochopitelný. Kišan, skvělá osobnost, co celému příběhu dodávala šťávu, teď z něj ovšem spisovatelka udělala takového mučedníka, až se mi chtěj trhat vlasy. Úplně ty postavy proházela a nejen, že nevím co si o tom myslet, ani se mi to nelíbí. Kelsey s Renem mají střídavě, tak blbé nápady a rozhodnutí, že občas valím oči. Musím také uznat, že se spisovatelka díl od dílu lepší ve stylu psaní. První jsem přečetla jedním dechem, nic to ve mě nezanechalo a po emocích ani památky. Ve dvojce už to bylo lepší a v trojce se občas nějaký ten šok a citovka objevila. je vidět, že příběh kvete se samotnou spisovatelkou. Tak jen doufám a tajně si přeji, aby poslední díl, nebyl hřebíčkem do hrobu, na pomyslné knižní rakvi.

16.11.2013 4 z 5

Tygrova stezka Tygrova stezka Colleen Houck

What is this?? O poznání lepší, než díl předchozí. Samotný příběh, sám o sobě se mi velmi líbí. Kniha má neurčité nedostatky, ale co se mi velmi líbí je, že se spisovatelka vrací o několik kapitol dozadu a rozplétá nevyřešené události, pohledy, konverzace. Docela předvídatelné, ale vždy šokující scény. Dávám o hvězdu více, než prvnímu dílu a velmi jsem zvědavá na díl třetí.

08.11.2013 4 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Beru paličku na maso a mlátím, mlátím, mlátím a mlátím, dokud do té Kelsey nedostanu trochu toho rozumu. Bože, ona je tak jednoduchá! Samotný příběh je pěký, ale kazí mi to právě ona. Chvilkami jsem se ztrácela, ve velkém množství popisování a neustálém pojmenování nových a nových věcí. Ale Indie mi trochu přirostla k srdci a i když si nedokážu představit v ní žít, dívám se na ni už trochu jinak. Ren i Kišan, jsou prostě mňam kočky a já se vážně těším, na další večery, s těma dvěma.

04.11.2013 3 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Gabriella Poole

Tak jsem se těšila, že to už budu mít za sebou a ono ejhle, další díl... No což, přečtu, dočtu a tradá na bazar. Série mě nebaví. Je to něco jiného, neobvyklého, zajímavého, hlavní postavy jsou fajn, prostředí mi vyhovuje, obálky skvělé, ale stále tomu něco chybí. Nemá to takový ten šmrnc, ze kterého bych padala na zadek. Musím ale knize nechat, že mě nepustila ze svých spár, dokud jsem nedočetla poslední větu. Dle mého, nejzajímavější díl z celé série.

24.10.2013 3 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Pěkná odreagovačka, s pěkným koncem. Trošičku přikořeněný příběh napínavou scénkou. Já doporučuji a znovu potvrzuji, že čtení od této spisovatelky, je super záležitost.

09.09.2013 4 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Příjemné zakončení neobvyklé, fantasy série. Draci se v knihách moc neobjevují a tato série, dává jasně najevo, že je to chyba. Obzvlášť tento díl se velmi povedl. V příběhu byly stránky nabité emocemi. Strach, láska, zármutek, odloučení. Častý, ale přeci jen neobvyklí konec. Tento díl hodnotím kladně a samotnou sérii, také.

03.09.2013 4 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Klasická duchařina s detektivním podtextem. Nápad dobrý, postavy ucházející, ale stále mi tomu něco chybí. Zlatá střední cesta. Musím pochválit obálku. Zda se pustím do druhého dílu, ukáže čas. Teď to nutkání nemám.

28.08.2013 3 z 5