Rozpolcení

Darkova akademie začíná nový semestr ve starobylém Instanbulu. Cassie je vznešeností města nadšená, nemá ale sílu na to, aby si pobyt pořádně užila. Musí si zvolit mezi privilegovaným světem Vyvolených a svými nejlepšími přáteli. Cassie stojí před osudovým rozhodnutím, které jí může změnit život jednou provždy. Mezitím se městem plíží vrah a podezření může padnout na kohokoliv... -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/145119/rozpolceni-1RC-145119.jpg 4158

Temná akademie/Akadémia temna 3.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno · Fragment (ČR)

Divided Souls · 2010

Kniha Rozpolcení

SknihouVrukách

Začiatok bol dosť nudný a myslela som si, že takáto bude celá kniha. Našťastie druhá polovica bola plná prekvapení a napätia. Kniha sa čítala rýchlo.

any333
16.07.2017

O tomhle díle nějak nevím, co si mám myslet. Sice se tu odkrývají nové skutečnosti potřebné pro poslední díl, ale taky mě docela dost překvapilo nerozvážené chování Ranjita. Chápu, byl do Cassie zamilovaný až po uši a proto se to rozhodl udělat, ale i tak si myslím, že si to možná mohli vyříkat.
Ale to nic nemění, že byla tahle kniha napínavá, sladce romantická a místy dost hodně překvapivá. Například to s Jakeem na konci. Musela jsem tu pasáž číst dvakrát a stejně tomu nemůžu uvěřit. Upřímně, chudák Isabella.
A co se týče milostného trojúhelníku, který je tady nastíněn, zase fandím nepravému, protože jestli se události nějak jinak nevyvinou, jsem si jistá, že nevyhraje. O tomhle se nechám překvapit v dalším díle.

Sarajana
14.10.2016

I když byl spát událostí pro mne trochu nečekaný, i tak se mi příběh velmi líbil.

Sarfias
25.07.2016

Úvodem upozorňuji, že tento komentář bude možná obsahovat malé spoily. I u tohoto dílu jsem byla mírně na vážkách. Je sice hezké, že se hlavní postava tak nějak vyvíjí, ale celé mi to přišlo trochu i s její nejlepší kamarádkou, přitažené za vlasy. I když věk puberty v člověku obrací všechny buňky naruby, nemyslím si, že by se jen tak ze dne na den na sebe tak nějak vykašlaly. Ranjit se choval také dost pitomě - co je to za lásku, když není s to si v klidu sednout a "ukázat barvu". Stejně tak Cassie, která se vůči němu zachovala jako potrefená husa. Mohu jen usuzovat, že se neobratně snažila autorka poukázat na nestabilní mysl Vyvoleného.
Snad nejlepší a nejvyspělejší postavou se mi zdál Richard, kterého mi bylo hrozně líto, protože Cassie mu defakto !Větší SPOIL! dala košem.
I tak hodnotím plným počtem hvězd, protože příběh byl poutavý, plný zajímavých událostí a zvratů. A jelikož jsem o víkendu odjela bez knihy a celou dobu jsem myslela jen na to, jak budu zase doma a dočtu ji, usoudila jsem, že kniha je v podstatě docela dobrá a zřejmě mě velmi chytla! :-) Jsem velmi zvědavá na poslední díl!

Sabka123
08.05.2016

Hezky napsaná kniha. Děj byl poutavý, napínavý a četlo se to rychle. Vůbec jsem nečekala, že to skončí takhle. Úplně nejvíce se mi líbil 1.díl, ale tenhle byl taky dobrý.

deedulka
21.10.2015

Výhoda knihy je, že má velká písmena a tak ten děj rychle uběhne, i když máte pocit, že se tam nic extra nestalo. Bylo to takové zbytečně táhlé a chtělo to více akce. Ale zase vyloženě nuda to nebyla.

1v8na
03.07.2015

Příběh byl velmi, ale opravdu velmi napínavý. Rozčiloval mě Ranjit. Ale i přes to všechno co mi na některých studentech vadilo, tak to bylo fajn.

vikimi
06.11.2014

Pěkné, ale předchozí díly mi přišli lepší. Tohle se moc táhlo a navíc jsem postavám často i nevěřila, snad bude poslední díl lepší :) a krásně završí celou sérii!

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Gabriella Poole
skotská, 1964