Objetí

Violet Edenové se v den jejích sedmnáctých narozenin převrátí život naruby. Je čas, aby zjistila, kým ve skutečnosti je. Její přítel ji zradí. Její nepřítel jí zachrání život. Bude se muset rozhodnout, jak velkou oběť je schopná přinést, čeho se dokáže vzdát pro dar, jenž jí byl přisouzen bez její vůle. Nebezpečně vzrušující a temný příběh Objetí je prvním dílem úspěšné tetralogie o dobru a zlu, o vábení touhy a možnosti volby. Violet se nečekaně ocitá jako ústřední bojovník v odvěké válce mezi padlými anděly a ochránci lidstva. Sama o takovou válku sice nestojí, ale svůj život postavila na dvou pravidlech: neutíkat a nevzdávat se. Stane se z ní Grigori, nebo podlehne vábení temnoty? Projde rituálem objetí, aby navždy zavřela dveře za svým dosavadním životem a vrhla se do neznáma? Na jejím rozhodnutí nezávisí jen její život, ale i osud nic netušícího lidstva....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/179568/objeti-179568.jpg 3.8145

Fialový ráj (1.)

Embrace (2011)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Práh

BarkaS

Docela zajímavý námět, za kterým opět pokulhává pojetí. Představa, že by se tisíce let stará bytost zajímala o pubertální holku, je až směšná. Přesto zábavné, nezatěžující. (Kdybyste někdo chtěli, mají to v Levných knihách za 59.)

janebeauty9860

Ze začátku jsem měla problém se pořádně začíst, ale po pár kapitolách jsem knížce přišla na chuť a četla jedním dechem.

Panda-_-

Abych řekla pravdu, kniha je čtivá, ale překlepy v textu byly pro mě vážně mučivé. Rozjetý děj jen zpomalovaly. Ten, kdo to redigoval, by měl dostat dvacet ran na holou, že něco takového pustil.
Ale k ději.
Samozřejmě začátek pro mě byl utrpení. „Ohh, já ho miluju. Ohh, on mě ne. Ohh, tak já začnu chodit s tímhle, aby začal žárlit. Ohh, ale on nežárlí tak, jak jsem si přestavovala. Ohh, už ho nemiluju, ale proto mu zachráním život tím, že zničím ten svůj...“ B-O-Ž-E!
Ale v knize se jako zázrakem našlo i něco smysluplnějšího, než “boj“ hl. hrdinky a to boj padlých andělů – Emigrantů (také označených za „Uprchlíky“, za což asi může slepota) a lidmi s andělskou mocí, kterou jim poskytli andělé – Grigory.
Závěrem.
Kniha byla fajn. Zkrátila mi dlouhatánskou cestu do Loun a zpět a sem tam mě pobavila. Jelikož se považuju za člověka, co rád čte podobné ptákoviny, nebyla jsem až tak zklamaná. Rychle jsem ji přelouskala a nedivila se tomu, že jsem si musela v záchvatu nevím čeho pořídit i druhý díl.
Hodnocení - 5/10.

zuzana1995

Napínavá a čtivá kniha, těším se na další dil

Xardaxis

Po dlouhé době kniha, která mě opravdu vtrhla do děje. Zbožňuju tuhle andělskou tématiku a když jsem zjistila, že už mi zbývá jen jeden díl a zbytek bych musela louskat v angličtině, ranilo mě to. I když se často dal děj velmi předvídat a čtenáři spoustu věcí dojde mnohem dřív než hlavní hrdince, párkrát se mi opravdu stalo, že jsem na děj zírala s vytřeštěnýma očima. Osobně hlavní hrdinku naprosto chápu ve vnitřním zmatku z chlapů v jejím životě, když vlastně ani neví, jestli jsou její pocity opravdu její.. No, možná že bych se kvůli téhle snad poprvé v životě i do té anglické verze pustila :-)

Adel13
10.08.2016

První díl mě velice zaujal. Myslela jsem si, že se okamžitě pustím i do druhého, ale bohužel mě docela odradilo a zklamalo, že nejsou přeložené další dva díly do češtiny, kvůli málo čtenářům. Ze začátku se knížka nečetla moc dobře, přece jenom u většiny příběhů bývá první polovina rozkoukávající se, ale druhou půlku jsem přečetla za chvilku. Myslím, že v budoucnu i přes to, že se asi nikdy nedozvím pokračování a jak to celé dopadlo (pokud se neodvážím jít do anglické verzi), sáhnu i po druhém dílu. :-) Knížka je velmi zajímavá dějem a jak se celé věci vyvíjí, a rozhodně nepatří mezi ty, u kterých bych snadno uhádla, co se stane v dalším odstavci. Knížku rozhodně doporučuji. :-)

nicest
09.08.2016

Z počátku mě kniha příliš nebavila. Přišla mi fádní, hlavní hrdinka až moc dětinská, ale nakonec jsem ji přečetla a šlo to rychle. Dlouho jsem čekala na nějakou akci a dočkala jsem se jí až v rámci poslední části knihy. Pro zajímavost, jak se budou osudy Lincolna, Fénixe a Violet vyvíjet, si přečtu i druhý díl. Pokud máte rádi knihy s andělskou tématikou tak doporučuji Prozřetelnost a Proroctví.

sibrinka
06.08.2016

Krásná knížka ale konec mě trošku zklamal jinak super

Babsie
15.06.2016

Od začátku jsem moc nevěděla co od knížky čekat, protože je to přesně ten styl knih co jsem vždycky četla- andělé, upíři, apod. Moc mě to nezaujalo, nelíbilo se mi jak to bylo psané a nacházela jsem v tom spoustu klišé. Co mě ale nejvíc štvalo byla hlavní hrdinka. Byla nerozhodná a neskutečně hloupá. Na jedné stránce se třikrát rozmyslela koho vlastně chce a když se konečně rozhodla stejně šla za tím druhým. Nechápala jsem její myšlenkové pochody. Jo chápu, že byla očarovaná zlým andělem ale stejně nedávala smysl. Že je Felix ten zlej bylo navíc jasný od úplnýho začátku a i někdo kdo young-adult fantasy nikdy nečetl to přece musel čekat. Navíc za celou knihu tam byla snad jediná akce a to když lezla na tu horu(už si to pořádně nepamatuju). To mě docela i zaujalo. Takže nebyla to špatná kniha, a možná kdybych ji četla tak čtyři roky zpátky zaujala by mě. Třeba dám šanci i druhému dílu.

SoniaShadow
14.05.2016

Autorka měla jistě zajímavý originální hlavní námět, ale způsob jakým ho zpracovala, jak to bylo napsáno a některé dialogy... Moc mě to nenadchlo. Nejsem si jistá, jestli si přečtu i druhý díl.

šneki
05.05.2016

Začátek, kdy se nic moc nedělo, byl pro mě kupodivu čtivějši. Ne že bych musela pořád číst dála nemohla se odtrhnout, ale prostě stránky ubíhaly. Když se ale začalo hlavní drama, už jsem byla znuděná a přeskakovala odstavce, ke konci se to trochu vylepšilo.
Chápu že autorka chtěla být originální s novým pojmutím svět Grigori a andělů, přesto to nějak nezafungovalo. Ze Svůdného zla, Sukuby a TMI už jsem si zvykla, ze poloandělé se jmenují nefil a podobně, název byla však věc která mi vadila méně. Ve všech ostatních knížkách to fungovalo, dokonce se to občas dalo skládat i logicky do sebe, ale z tohohle nového pojetí jsem byla prostě zmatená a nelíbilo se mi.
Knížku sk určitě přečtěte jako oddechovku, ale nečekejte moc zajímavou myšlenku, prostě takový průměr.

KnihomolAnn
29.04.2016

Tuhle knihu jsem náhodou našla v levných knihách v totální slevě před Vánoci, někde za 30 korun? :D Kniha je čtivá, během jednoho studeného zimního dne jsem ji přečetla a nezklamala mě. :) Má sice nějaké ty své mouchy, ale přiznejme si to. Ne každá kniha je dokonalá.. :D Rozhodně jedna z nejlepších na téma Andělé. :)

orangerose
23.03.2016

sečteno,podtřeno ,přečteno :D

bavila mně ,jsem zvědavá na 2 díl :)

má jich 5 dílů originálu - z toho známe 2 díly v češtině , a ty 3 díly nevím jestli k nám dorazí :(

stepka3765
12.03.2016

Knížka mě moc nenadchla, proto dávám tři hvězdičky. Pro mě to byl průměr a uvidím, jestli si vůbec přečtu další díl.

Vanda_J
04.03.2016

Je to taková pohodovka, čtení rychle utíkalo, takže to trochu zkrátilo den, ale do dalšího dílu se asi nepustím. Důvodem je, že hlavní hrdinka je tak trochu idiot.

Madlenkačte
04.03.2016

Ještě že se ta kniha četla tak rychle, protože jsem se těšila, až jí budu mít přečtenou a začnu číst něco jiného.

lulu28501
28.02.2016

Knížka se mi líbila.

Jolysa
22.02.2016

Knížka se četla moc dobře.... za dva dny ji člověk zhltne a ani neví jak.... Příběh byl zajímavý, možná ne nejoriginálnější ale upoutal a nenudil.... a jak to tak vypadá poslední dobou co vezmu do ruky nějakou knihy vždycky je tam "špatnej" kluk, kterého si oblíbím... tady je můj favorit rozhodně Fénix :-)

tery3
05.02.2016

Knížka se mi líbila. Je to poprvé, co jsem četla o něčem, kde jsou andělé grigory apod.

pastelka53
21.01.2016

Nezklamala, od začátku člověk věděl na čem je a jak se přibližně děj bude odehrávat.
Klasická zápletka, ale bavilo mě to. Lehce se kniha četla a během dvou dnů jsem se pustila do druhého dílu, snad i ten bude dobrý.

alexvera
10.11.2015

Nenáročná, krásná a oddechová kniha. Jdu se pustit do druhého dílu :)

minimonisek
23.08.2015

Kniha se mi moc líbila, děj mi příjde zajímavý a těším se na další.

Vianescee
11.07.2015

Na knihu jsem byla vyloženě zvědavá a myslím, že jde o takovou průměrnou. Proti hlavní hrdince nic moc nemám, ale Lincoln mi z nějakého důvodu vadil. Ne, že bych byla proti těm tzv. hodným, prostě mi nesedl. Fénixe jsem měla na rozdíl od něj ráda. Pro mě šlo o jednu z mnoha knih o andělech a nephilim, které mám za sebou a nijak z nich nevybočuje. Další díl jsem četla spíše ze zvědavosti ohledně Fénixe. Ta mě neopustila, tak si počkám i na pokračování.

korals
03.05.2015

Krásná oddychovka

ElisR1
03.04.2015

Jelikož jsem moc neočekávala, moje zklamání nebylo tak velké. Převážně jsem se u knihy nudila, ale nebylo to nejhorší.

Dandulka
15.03.2015

Super čtení, pro mě jdou tyhle knížky relaxační. Krásné čtení na večer.

Charley
15.01.2015

Přiznávám, že jsem očekávala, že kniha bude mnohem horší než byla. Kupodivu mě příjemně překvapila, takže doporučuji příznivcům fantasy (ale ne moc starým) :)

--nora--
06.12.2014

knížka byla báječná až do doby kdy tam byla poušť , ale pak... pak to bylo horší:(
doufám že v druhém díle bude Felix,mám ho radši než Linca...

julliette
25.11.2014

OMG- Tak nádherný strhující příběh, no prostě bomba. Fénix se zdá být prima, uklidňoval Violet, pomáhal jí, podporoval ji. Ale jejich vztah se vyvinul hlouběji, než jsem čekala, udivilo mě, že se s ním vyspala, sice tím ublížila Lincolnovi, který byl taky Grigori, a ona se s Fénixovou pomocí Grigorim také stala. Jakých převratů bylo u konce. Violet zjistila, nejen že Fénix jí ovládá emoce, ale i že jeho matka je Lillith-matka temnoty. A že je velkou hrozbou Grigiriům, protože je jednak emigrant-byl vyhoštěn z Edenu, a jednak je anděl temnoty po matce, což Violet netušila. On Violet miluje, ale ona si s city k němu není jistá, sice ale ví, že je tak trochu zamilovaná do Lincolna, ale ví, že to nikam nevede, protože stejně dvojice Grigiriů, kteří si byli přisouzeni, aby se chránili, uzdravovali navzájem a udržovali rovnováhu dobra a zla, se nesmí sblížit, je to zakázané, ale oni se z toho chtějí vyvlíknout, že na jejich vztah půjdou pomalounku polehounku. PS: Už se těším na další díl, protože ten otevřený konec, no prostě už abych přečetla všechny knihy, co jsem si půjčila a mohla letět do knihovny, doufám že brzo, protože moje nedočkavost nemá hranic.

*kika*
06.11.2014

Kniha kterou jsem sla do knihkupectvi vymenit za jinou. Hrozna kravina. Mam nacteno opravdu hodne fantasy tohle patri k tem nejhorsim, bezkonkurencne. Plytky dej, hloupa hlavni hrdinka, nevykreslene postavy, zadnou si nedokazete oblibit. Nuda, sed. Ale hezka obalka :o)

Jessica Shirvington

Jessica Shirvington