Jsem zlomená

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tik tak tik tak tik tak tik tak… Už je skoro čas na válku! Juliette uprchla ze spárů Warnera do Bodu Omega, což je místo ideální pro lidi, jako je ona. Pro lidi s darem. A také je to hlaví ústředí hnutí odporu proti stávajícímu režimu. Konečně je volná a nikdo ji nechce použít jako zbraň. Konečně může svobodně milovat Adama. Ale nikdy se nezbaví svého vražedného dotyku. A ani Warnera, který po ní touží víc, než by bylo zdánlivě možné. V druhém díle této dystopické trilogie musí Juliette učinit několik životně důležitých rozhodnutí. Musí zjistit, co vlastně chce a o čem si myslí, že je to správné. A možná bude muset volit mezi srdcem a Adamovým životem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165251/jsem-zlomena-165251.jpg 4.2486
Série

Roztříštěná 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, CooBoo
Orig. název

Unravel Me, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (98)

Kniha Jsem zlomená

Přidat komentář
Kacennnka
04. listopadu

Oproti jedničce docela zklamání.

_Steff_
23. srpna

Po tomhle díle nehodlám v sérii pokračokvat. Nelíbilo se mi chovaní postav, podle mě se chovali nelogicky. Jediná normální postava byla Kenji, díky kterému davám 2*. Milostní trojuhelník je kapitola sama o sobě. Adam i Warner byli až otravně posedlí Jullií a skoro nic jinýho tam neřešili. O proti prvnímu dílu velké sklamání.

GinaKicaid
26. června

Hlavní postava je totální _________! (Doplňte vhodné slovo... Ta má jsou jenom sprostá, ale věřím, že každý na to má svůj názor).
Myslím, že se tato kniha zapsala velmi vysoko do žebříčku nejhorších knih, co jsem kdy dočetla, ale Juliette je na 100% nejhorší hlavní postava, se kterou jsem se kdy potkala. Fascinuje mě, že autorka vytvoří skvělou postavu Kenjiho (kvůli němu to není odpad), který krásně vystihne, co všechno je s Juliette špatně, jenže poté to zabije svoji důvěrou. Je smutné, že Adam je definovaný pouze skrze svoje city k Juliette, což z něj dělá otravnou a k tomu plochou postavu. Warner je zajímavější, ALE ta posedlost Juliette z něj dělá čím dál víc nudnou postavu. Už tam nezbyl nikdo, koho bych mohla mít ráda, takže končím.
Představa, že bych četla všech šest dílů je děsivá... (Ano 6! Ne 3, to jen kdyby to někoho zajímalo... Povídky nepočítám...)

Ailee
11.11.2018

Dlouho jsem věřila, že dvojka bude lepší než jednička, ale ten konec to totálně odrovnal a z původně čtyř hvězdiček mě stáhl na dvě s bídou! A to nemluvím o postavách, které nejsou uvěřitelné a chovají se naprosto nelogicky. Milostný trojúhelník je tak vyšponovaný, až to bolí. Do třetího dílu jdu čistě proto, že už jsem dalece za půlkou, tak to nechci vzdát. A přitom by mohl být příběh dobrý. Skoro skvělý, jen kdyby ty postavy a jejich chování nějakým rozumným způsobem fungovaly.

Arocrynn
06.06.2018

Jestli byl první díl o náctiletých pro náctileté, tak v druhém dílu autorka snížila inteligenční kvocient všech postav na bod mrazu, a to jsem si myslela, že horší to být nemůže. Ne, ne, milé děti, může!
Hlavním problémem "vůdce povstalců" je, že se naše hlavní hrdinka "málo kamarádí" s ostatními... Vážně?!
Vůdce povstalců vyčítá hlavní hrdince - která byla od 14 do 17 let zavřená v blázinci - že nezná současnou politickou situaci, když už je 2 týdny na svobodě! Vážně?!
Hlavní hrdinka řeší, že největší tyran, jakého zatím poznala, sice vraždí lidi, včetně malých dětí - ALE tak láskyplně koukal na zatoulané "štěňátko", takže určitě tam někde uvnitř, v jádru, je to něžný člověk. Jako vážně?! No, Hitler taky miloval svou fenku německého ovčáka (takže tam někde uvnitř, v jádru...)
Hlavním tématem celého "tajného hnutí odporu" jsou vzájemné vztahy - a tím nemyslím žádnou soap operu, ale skutečně pubertální nářky typu: ona se baví s ním, on se na ni podíval, nepodíval, ten mluví s tím a nemluví s tou... Vážně?!

A na lopatky mne položila rozprava:
ON: "Musíš přijít na to, co spouští tvoje schopnosti...! Co se dělo, když se projevily?"
ONA: "No, jednou jsem se bála, podruhé jsem byla ve stresu, potřetí jsem měla vztek..."
ON: "No, moje se projevily, když jsem jako dítě měl strach..."
OBA: "Hmm, hmm, co za tím asi bude? Hmm, hmm, nic nás nenapadá."
--- Čtenářka si už kouše nehty!! Může být někdo tak .... (natvrdlý)!!!?? ---
OBA: "Hmm, hmm, většinou tam byly na pozadí nějaké emoce. Budeme muset více přemýšlet, jestli náhodou ONY nejsou tím spouštěčem. Hmm, hmm, uvidíme.
--- Tady si čtenářka (já) ukousla prst! --- :-D
Jedna hvězda za jazykovou stránku! ;-)

Roux
02.04.2018

Jsem zlomená, ano naprosto tak jsem se cítila po dočtení tohodle dílu, protože Juliett snad neumí naprosto nic jiného než fňukat. Mám takové neblahé tušení, že kdyby autorka proškrtala všechny ty pasáže, kdy hlavní hrdinka jen fňuká nebo se snaží někomu dostat do klína, zbylo by nám tak max 60-70 stránek. Alespoň trošku rozumná postava se vyklubala s Kenjiho.

n.jankovcova
03.01.2018

Páni! Páni! Páni! Tak tahle se četla ještě rychleji než první díl. Je divné, že tady ufňukanost hlavní hrdinky mi vůbec nevadí, protože jí svým způsobem chápu. Kdo by v kůži Juliette byl šťastný? Ale pak je tu Adam, který mi začínal na konci lézt pěkně na nervy. A Warner? Bože! Celou knížku jsem fandila, aby Juliette byla s ním. Přišlo mi hrozně hezké, jak se jí celou dobu pokoušel najít. A pak jak se jí postupně stával otevřenější. Bylo to nádherné. A taky mě mile překvapil fakt, že tam byli další lidé se zvláštními schopnostmi.

Newtriah
05.11.2017

Musím uznat, že kniha je opravdu čtivá, ale to je asi tak všechno. Nebýt Kenjiho, což je asi jediná snesitelná postava, bych tu knihu už v 1/3 odložila. Och bože, jsem jediná, kterou nebaví číst o tak ufňukané hrdince a o jejích milostných románcích? Protože o ničem jiném tahle kniha vlatně není. Kdyby se alespoň zamilovala do někohso normálního, ale ne, protivní debilové a psychopatičtí vrazi jsou přece děsně sexy, co?

1

Štítky

antiutopie, dystopie

Autor a jeho další knihy

Tahereh Mafi
americká, 1988

Kniha Jsem zlomená je v

Právě čtených9x
Přečtených682x
Čtenářské výzvě9x
Doporučených82x
Knihotéce201x
Chystám se číst216x
Chci si koupit77x
dalších seznamech10x