Jsem zlomená

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tik tak tik tak tik tak tik tak… Už je skoro čas na válku! Juliette uprchla ze spárů Warnera do Bodu Omega, což je místo ideální pro lidi, jako je ona. Pro lidi s darem. A také je to hlaví ústředí hnutí odporu proti stávajícímu režimu. Konečně je volná a nikdo ji nechce použít jako zbraň. Konečně může svobodně milovat Adama. Ale nikdy se nezbaví svého vražedného dotyku. A ani Warnera, který po ní touží víc, než by bylo zdánlivě možné. V druhém díle této dystopické trilogie musí Juliette učinit několik životně důležitých rozhodnutí. Musí zjistit, co vlastně chce a o čem si myslí, že je to správné. A možná bude muset volit mezi srdcem a Adamovým životem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165251/jsem-zlomena-165251.jpg 4.2512
Série

Roztříštěná 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, CooBoo
Orig. název

Unravel Me, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (100)

Kniha Jsem zlomená

Přidat komentář
ydnac
02.09.2020

Líbily se mi všechny 3 díly:-) trochu předvídatelné ale prostě se mi to dobře četlo a chtěla bych další knihy od této autorky. Vlastně vcelku fandím těmto příběhům kdy hrdina se jeví jako padouch a na konci padouchem není nebo ne tak jednoznačně:-)a samozřejmě když je tam láska tak to je taky pěkné:-)

KačééZ
16.05.2020

Četla jsem tuto knihu v angličtině a za mě slabší nez jednička. Myslím že je i škoda, že nevychází novely mezi jednotlivými díly, protože příběhu dodají určitou celistvost. Konec byl ale celkem zajímavý.


Kacennnka
04.11.2019

Oproti jedničce docela zklamání.

_Steff_
23.08.2019

Po tomhle díle nehodlám v sérii pokračovat. Nelíbilo se mi chovaní postav, podle mě se chovali nelogicky. Jediná normální postava byla Kenji, díky kterému dávám 2*. Milostní trojúhelník je kapitola sama o sobě. Adam i Warner byli až otravně posedlí Jullií a skoro nic jiného tam neřešili. O proti prvnímu dílu velké zklamání.

GinaKicaid
26.06.2019

Hlavní postava je totální _________! (Doplňte vhodné slovo... Ta má jsou jenom sprostá, ale věřím, že každý na to má svůj názor).
Myslím, že se tato kniha zapsala velmi vysoko do žebříčku nejhorších knih, co jsem kdy dočetla, ale Juliette je na 100% nejhorší hlavní postava, se kterou jsem se kdy potkala. Fascinuje mě, že autorka vytvoří skvělou postavu Kenjiho (kvůli němu to není odpad), který krásně vystihne, co všechno je s Juliette špatně, jenže poté to zabije svoji důvěrou. Je smutné, že Adam je definovaný pouze skrze svoje city k Juliette, což z něj dělá otravnou a k tomu plochou postavu. Warner je zajímavější, ALE ta posedlost Juliette z něj dělá čím dál víc nudnou postavu. Už tam nezbyl nikdo, koho bych mohla mít ráda, takže končím.
Představa, že bych četla všech šest dílů je děsivá... (Ano 6! Ne 3, to jen kdyby to někoho zajímalo... Povídky nepočítám...)

Ailee
11.11.2018

Dlouho jsem věřila, že dvojka bude lepší než jednička, ale ten konec to totálně odrovnal a z původně čtyř hvězdiček mě stáhl na dvě s bídou! A to nemluvím o postavách, které nejsou uvěřitelné a chovají se naprosto nelogicky. Milostný trojúhelník je tak vyšponovaný, až to bolí. Do třetího dílu jdu čistě proto, že už jsem dalece za půlkou, tak to nechci vzdát. A přitom by mohl být příběh dobrý. Skoro skvělý, jen kdyby ty postavy a jejich chování nějakým rozumným způsobem fungovaly.

Arocrynn
06.06.2018

Jestli byl první díl o náctiletých pro náctileté, tak v druhém dílu autorka snížila inteligenční kvocient všech postav na bod mrazu, a to jsem si myslela, že horší to být nemůže. Ne, ne, milé děti, může!
Hlavním problémem "vůdce povstalců" je, že se naše hlavní hrdinka "málo kamarádí" s ostatními... Vážně?!
Vůdce povstalců vyčítá hlavní hrdince - která byla od 14 do 17 let zavřená v blázinci - že nezná současnou politickou situaci, když už je 2 týdny na svobodě! Vážně?!
Hlavní hrdinka řeší, že největší tyran, jakého zatím poznala, sice vraždí lidi, včetně malých dětí - ALE tak láskyplně koukal na zatoulané "štěňátko", takže určitě tam někde uvnitř, v jádru, je to něžný člověk. Jako vážně?! No, Hitler taky miloval svou fenku německého ovčáka (takže tam někde uvnitř, v jádru...)
Hlavním tématem celého "tajného hnutí odporu" jsou vzájemné vztahy - a tím nemyslím žádnou soap operu, ale skutečně pubertální nářky typu: ona se baví s ním, on se na ni podíval, nepodíval, ten mluví s tím a nemluví s tou... Vážně?!

A na lopatky mne položila rozprava:
ON: "Musíš přijít na to, co spouští tvoje schopnosti...! Co se dělo, když se projevily?"
ONA: "No, jednou jsem se bála, podruhé jsem byla ve stresu, potřetí jsem měla vztek..."
ON: "No, moje se projevily, když jsem jako dítě měl strach..."
OBA: "Hmm, hmm, co za tím asi bude? Hmm, hmm, nic nás nenapadá."
--- Čtenářka si už kouše nehty!! Může být někdo tak .... (natvrdlý)!!!?? ---
OBA: "Hmm, hmm, většinou tam byly na pozadí nějaké emoce. Budeme muset více přemýšlet, jestli náhodou ONY nejsou tím spouštěčem. Hmm, hmm, uvidíme.
--- Tady si čtenářka (já) ukousla prst! --- :-D
Jedna hvězda za jazykovou stránku! ;-)

Roux
02.04.2018

Jsem zlomená, ano naprosto tak jsem se cítila po dočtení tohodle dílu, protože Juliett snad neumí naprosto nic jiného než fňukat. Mám takové neblahé tušení, že kdyby autorka proškrtala všechny ty pasáže, kdy hlavní hrdinka jen fňuká nebo se snaží někomu dostat do klína, zbylo by nám tak max 60-70 stránek. Alespoň trošku rozumná postava se vyklubala s Kenjiho.

1

Štítky

antiutopie, dystopie

Autor a jeho další knihy

Tahereh Mafi
americká, 1988

Kniha Jsem zlomená je v

Právě čtených10x
Přečtených735x
Čtenářské výzvě9x
Doporučených83x
Knihotéce229x
Chystám se číst224x
Chci si koupit80x
dalších seznamech10x