Jsem roztříštěná

(Jsem prokletá.) Mám dar.
(Jsem zrůda.) Jsem víc než jen člověk.
(Můj dotek je smrtící.) Můj dotek znamená sílu.
(Jsem jejich zbraň.) Budu se bránit.

Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň. Ovšem Juliettina představa je úplně jiná…

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151731/big_jsem-roztristena-151731.jpg 4.1769

Roztříštěná / Roztrieštená 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Shatter Me, 2011

Kniha Jsem roztříštěná

nikiss76
20. listopadu

(+ SPOILER) Za obyčejnou obálkou se skrývá neobyčejný příběh. Věřím, že mnoho čtenářů bude po přečtení prvních stránek chtít knihu odložit, stejně jako já, ale doporučuji překlenout se přes ně a pokračovat ve čtení, stojí to za to.
Kniha byla velmi zajímavá, čtivá, originální, napínavá, zkrátka nemohla jsem se od ní odtrhnout a chtěla jsem vědět, jak se příběh Juliette dál vyvine. Zatím vše vypadá velmi slibně a já se rovnou pouštím do čtení druhého dílu.

Suzanne07

Tak tahle kniha, která už podle obálky vypadá tuctově, mě mile překvapila. Ze začátku jsem se tedy vyděsila všech vyškrtlých vět a zvláštních myšlenek hlavní hrdinky, ale potom jsem se začetla a nemohla přestat. Přečteno za pár hodin a jediné, co mě štve je, že na druhý díl si musím pár dní počkat z knihovny.

TaPávice

Dokonalý!!! Nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Tak čtivou knížku jsem ještě nikdy nečetla. Doporučuji!

TaNya_

Četla jsem dřív ještě na střední a tehdy mě to bavilo. Zpětně ale vidím, že moc nového to nenabídlo, taková vykrádačka X-Men trochu.

trudoš

Kdybych byl náctiletá holka, fixovaná na břišáky a s úchylkou na monology, dal bych knize suše pět hvězdiček. Ovšem nejsem a tentokrát se ani nedokážu do téhle role vžít, abych román posoudil s trochou nadhledu. Pochválit tak můžu pouze emoční náboj, kterým je příběh prodchnut. Expresivní výrazy jako „postava, vystavěná z cihel touhy“ ve mě vyvolávaly pocit, že čtu intelektuální porno pro rozervance, zaobalené do poetických slov, přestože k nějaké souloži zde prakticky nedojde - jen touha, chtíč a žhavé pohledy. Až si člověk říká, jestli hrdinka nemá nějaký problém, když to s ní cuká pokaždé, když si její vyvolený sundá tričko. Tady i city mají city, což ještě umocňuje ich-forma vyprávění, lépe řečeno neuspořádaný sled myšlenek, jež se řítí vpřed v závislosti na okolním dění. Prazvláštní lyrika textu se pak odráží i na kulisách, vinou čehož výrazně ztrácí na autentičnosti. Stran zápletky se vlastně ani není o čem bavit, ale pochybuji, že Tahereh Mafi to hrála na nějakou originalitu.

anelise

Knížka se mi hodně líbila, byla moc zajímavá. Rozhodně doporučuji. Těším se na další díly. :D

Cress

4,5*
Tohle byla nádhera. Četlo se to samo a do autorčina stylu jsem se zamilovala. Angličtina je celkem jednoduchá, takže se toho nemusíte bát. A taky jsem si zamilovala Warnera a potřebuju o něm více informací. Protože rozhodně není tak zlý, jak se zdá.

ydnac
02.09.2020

(+ SPOILER) Líbily se mi všechny 3 díly:-) trochu předvídatelné ale prostě se mi to dobře četlo a chtěla bych další knihy od této autorky. Vlastně vcelku fandím těmto příběhům kdy hrdina se jeví jako padouch a na konci padouchem není nebo ne tak jednoznačně:-)a samozřejmě když je tam láska tak to je taky pěkné:-)