Jsem roztříštěná

kniha od:

Jsem roztříštěná https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151731/bmid_jsem-roztristena-151731.jpg 4 889
Koupit Koupit eknihu Bazar

(Jsem prokletá.) Mám dar. (Jsem zrůda.) Jsem víc než jen člověk. (Můj dotek je smrtící.) Můj dotek znamená sílu. (Jsem jejich zbraň.) Budu se bránit. Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň. Ovšem Juliettina představa je úplně jiná…

Série:

Roztříštěná / Roztrieštená 1.


Žánr:
Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Shatter Me , 2011


více info...

Komentáře (168)

Komentáře 168 Recenze 18

Dizzy3
Dizzy3
předevčírem 5 z 5

Skvěle napsáno. Začetla jsem se hned od začátku. Trochu mi to připomínalo x meny :D Je tam hlavně ta romantická linka než ten okolní svět, což mi ale vůbec nevadilo a naopak jsem to uvítala - v romatice bych se mohla totiž přímo koupat od rána do večera :D

Airelle
Airelle
21.09.2023 2 z 5

(SPOILER) Ke knize jsem se dostala v rámci štafety u @nicacola_knihy a musím říct, že je psaná opravdu zajímavým stylem. Chvíli jsem si myslela, že jsem roztříštěná i já.

Kniha se velmi dobře četla, na to, že se tam vlastně ve finále nic moc neděje, svět není vůbec vystavěný a nic se o něm nedozvíte, je to až s podivem.

Ráda bych napsala, že s charaktery a vývojem postav je na tom kniha lépe, ale bohužel tomu tak není. Juliett mi nejdřív bylo líto, pak mě štvala a až potom jsem si jí trochu oblíbila, hlavně pro její statečnost. U Adama si polovinu knihy nejste jistí, jestli je klaďas nebo záporák, ale Warnera si ostatní štafetářky na rozdíl ode mě oblíbily. Za mě je to teda psychopat a padouch a jedno velký NE. Oblíbila jsem si asi nejvíc z celé knihy Kenja a Adamova malého bratra Jamese.

Hodně mi to připomínalo mojí oblíbenou Divergenci, takže nejsem tak přísná, jak by si kniha možná zasloužila. Říkám na rovinu, že se na 288 stranách dozvíte tak tři informace z fantasy světa, dvě o Juliett a jednu o Adamovi, což je hodně málo.


Kaila146
Kaila146
01.09.2023 5 z 5

Přečteno v aj a pecka.

murielkaa
murielkaa
20.06.2023

knížku jsem četla v angličtině, ale musím uznat, že se to četlo naprosto skvěle. knížka ma skvělý nápad, dej, postavy i tu anglickou obalku. lidi se mi styl, jakým autorka píse a zároveň miluju jak se odkazy vzít do tolika postav úplně jineho charakteru. těším se na další díly, ikdyz jich je snad ještě 6 a novely???

sArKa236
sArKa236
21.05.2023 3 z 5

O knížce jsem věděla jako mladší, nicméně nebyla mojí prioritou, takže jsem se k ní dostala až teď, kdy mě tiktok bombarduje edity o Aronovi.
...
Proč že se to všem líbí?
Zkusím další díl...

akinomV
akinomV
30.03.2023 4 z 5

Zpočátku mě to moc nebavilo, ale postupem času se děj rozjel a teď jsem zvědavá na pokračování. Je znát, že je to young adultovka a já už jsem dost mimo cílovou skupinu, ale byl to pro mě fajn relax :-)

homnika
homnika
22.02.2023 1 z 5

Mě osobně to nesedlo. Nedokázala jsem se začíst.

LenkaPet
LenkaPet
18.02.2023 5 z 5

Je taková trochu jednodušší, nic složitého. Ale líbila se mi. To jak jí Adam chránil a jak chránila ona jeho, ani mi nevadilo, že jsems se nedozvěděla nic moc ze světa, ve kterém žijí, uvědomuji si, že je to série a bude lecos vysvětleno později. Konec mě trochu zklamal, svou neoriginalitou. Nechtěla jsem číst dál, ale po přečtení hodnocení druhého dílu asi musím pokračovat, protože jsem moc zvědavá i když nesnáším milostné trojúhelníky.

Denča23
Denča23
16.02.2023 3 z 5

Knihu jsem začala číst jen z toho důvodu, že už jsem nevěděla co, byl to náhodný výběr, proto jsem pro jistotu nečetla ani popis knihy (většina popisů mě odrazuje). I když to nepatří mezi můj šálek kávy, tak musím přiznat, že bych jí nezaradila mezi špatné knihy, dokonce jsem byla i mile překvapená, děj rychle plinul, přesně jak mám ráda...

Wajny
Wajny
29.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Na tuhle sérii jsem se chystala opravdu už dlouho a bohužel jsem čekala něci jiného.

Celý příběh je hodně jednoduchý, nejde do hloubky a řeší povrchní věci. Příběh je zaměřen pouze na pár lidí. O okolním světě, jeho fungování a jak vlastně k něčemu takovému došlo (historie) nevíme téměř nic. Bohužel ani postavy nejsou zpracovány nejlépe. Chyběli mi informace o Julliet, kde se takové lidi berou, zda je jich více a proč ji tolik její vlastní rodiče nenáviděli.

Hlavní hrdinka mi je nesympatická. Ze začátku se mi líbila, jak byla roztěkaná a byla na pokraji zhroucení, pak ale konečně uviděla pořádného chlapáka a jakoby její problémy zmizely a ona jen čekala na to, až se na ní konečně podívá nebo ji dokonce políbí....Ne tohle mě fakt za srdce nevzalo (a ani to celé vysvětlení, jak to vlastně s nimi bylo).
Upřímně nevím, co dalšího psát o postavách, protože mi přijde, že o nich téměř nic nevím např. Warnerr je pro mě velkou záhadou, ale i tak mi přijde nejzajímavější z celé knihy.  I přestože působí trochu jako úchyl, ale jak to známe z většiny knih, mám takový pocit, že za tím něco bude a on není takový jako se jeví (klišé miluju). Adam na mě působil jako obří podržtaška.

Romantická linka mě nezaujala, ani k jednom z hlavních hrdinů jsem si nedokázala vytvořit vztah, takže mi bylo vcelku jednu jestli přežijí nebo ne.

Konec mě hodně překvapil, něco takového jsem vůbec nečekala (X-meny ve futuristické společnosti), takže jsem zvědavá na další díly, které si chci přečíst. Jen teda s větším rozestupem.

Když bych měla knížku shrnout, tak čtivé, nenáročné čtení, které ale bohužel nenadchne.

barcamilujecist
barcamilujecist
20.01.2023 5 z 5

Knížku jsem měla v seznamu strašně dlouho- všude byla vyprodaná. Konečně se ke mne také dostala a rozhodně nelituju, začetla jsem se a přečetla ji za jeden den. Zajímalo by mě jak to bude pokračovat.....

aquaver
aquaver
15.01.2023 4 z 5

Tak pro první knihu v tomto roce jsem se rozhodla vybrat jednu ze svých větších restů. Trochu déle mi trvalo než jsem se pořádně začetla. Strašně mě ten styl, jak to bylo psané, rozčiloval. A bylo to tedy jednoduchý, většinu věcí mi bylo jasný hned. A jak jsem už zapomněla jak zněla anotace a o čem by to vůbec mělo být, tak jsem tedy celkem koukla že se jedná o další sérii s milostným trojúhelníkem. Tady jen chci k tomu říct, že mi to bylo hned jasný jak to dopadne. Jinak se mi příběh líbil a jsem ráda že jsem se do této série pustila.

Wajny
Wajny
20.11.2022 3 z 5

Na tuhle sérii jsem se chystala opravdu už dlouho. Možné i od té doby, co u nás vyšla, takže téměř před deseti lety. Upřímně čekala jsem něco trochu jiného a možná kdybych si ji přečetla v době, kdy vyšla (2013), tak by se mi líbila o hodně víc.

Celý příběh je prostě hrozně jednoduchý, nejde do hloubky a řeší pouze povrchní věci. Příběh je zaměřen pouze na pár lidí, takže téměř nic nevíme o okolním světě , jeho fungování a jak vlastně k něčemu takovému došlo (historie). Bohužel ani o těch pár postavách nevíme, neznáme jejich minulost a to jací jsou. Hlavně o Julliet a o tom, kde se takové lidi berou, zda je jich více a proč ji tolik její vlastní rodiče nenáviděli. Doufám, že se v dalších dílech o všem dozvíme více.

Hlavní hrdinka mi moc nesedla - ze začátku se mi líbila, jak byla roztěkaná a byla na pokraji zhroucení, pak ale konečně uviděla pořádného chlapáka a jakoby její problémy zmizely a ona jen čekala na to, až se na ní konečně podívá nebo ji dokonce políbí....Ne tohle mě fakt za srdce nevzalo (a ani to celé vysvětlení, jak to vlastně s A a J bylo).
Upřímně nevím, co dalšího psát o postavách, protože mi přijde, že o nich téměř nic nevím např. Warnerr je pro mě velkou záhadou, ale i tak mi přijde nejzajímavější z celé knihy. I přestože působí jako hrozný úchyl, ale jak to známe z většiny knih, mám takový pocit, že za tím něco bude a on není takový jako se jeví (klišé miluju). Adam na mě působil jako obří podržtaška.

Romantická linka mě nezaujala, ani k jednom z hlavních hrdinů jsem si nedokázala vytvořit vztah, takže mi bylo vcelku jednu jestli přežijí nebo ne....

Konec mě hodně překvapil, něco takového jsem vůbec nečekala (X-meny ve futuristické společnosti), takže jsem zvědavá na další díly, které si chci určitě přečíst. Jen teda s větším rozestupem.

Když byl měla knížku shrnout, tak čtivé, nenáročné čtení, které ale bohužel nenadchne. A upřímně po napsání recenze nevím, jestli si vůbec ty tři hvězdičky zaslouží.
Instagram: Nikmakbooks

katee21
katee21
08.10.2022 5 z 5

Shatter me mi vyskakovalo snad na každé sociální síti a každý na knihu pěl jen samou chválu. A oprávněně.
Na to, jak je to tenká kniha, je to neskutečně našlapané dějem. Od začátku dokonce se pořád něco děje a děj vás na jedinou chvíli nenechá vydechnout. Postavy jsou neuvěřitelně napsané, mají skvělé charaktery a nejde je nemilovat. Téměř okamžitě vám jak Juliette tak Adam přirostou k srdci.
Kniha mě příjemně překvapila, protože mi většinou "hodně slavné" knihy nesednou. Tuto ale doporučuju všemi deseti.

Jedinou výtku, kterou si nemůžu odpustit, je zas a opět český cover. Proč mají české nakladatelství potřebu je měnit? V originále má Shatter me nádherné obálky a knihy bych si okamžitě koupila. Ale ty české jsou, alespoň za mě, opravdu nepěkné...

barbb8k
barbb8k
03.10.2022 4 z 5

Tuto knihu jsem si koupila hlavně kvůli její slavnosti v zahraničí. Když mi přišla a já si uvědomila, že je to Sci-fi, začala jsem se jí bát, ale přesto se do ní pustila.
Prvních padesát stránek jsem byla hrozně zmatená. Potřebovala jsem se zorientovat, ale jakmile se mi to podařilo, začala jsem tuto knihu milovat.


Postavy mají úžasný charakter a dokonale promyšlenou minulost, která je stahuje ke dnu, ale také jim pomáhá kupředu.
Romantická linka je moc pěkná, není sice úplně úžasná, ale je moc krásná.

Damonka18
Damonka18
13.09.2022 4 z 5

I když je to starší série a styl psaní tomu odpovídá tak jsem si první díl užila. Zujala mě, protože ji v zahraničí hodně vychvalovali a tak jsem to zkusila. Jednu hvězdičku ubírám kvůli rychlému ději. Možná by bylo dobré to o 100 stránek prodloužit abych se více začetla.

_Knihomolka_
_Knihomolka_
01.06.2022 3 z 5

Jelikož mám moc ráda sérii o podivných dětech od Ransoma Riggse, který je manželem právě Tahereh Mafi, chtěla jsem si od ní také něco přečíst. Ta mě ale moc nepotěšila. Příběh byl skoro stejný jako Půlnoční kroniky od Bianci Losivoni. Měl podobné poslání, obsahoval hodně akce a dost podobnou romantiku. Jediný rozdíl byl v tom, že tu nikdo nechytal duchy :). I když má Roztříštěná pokračování, protentokrát si ho tady nechám ujít, protože mě ani nějak zvlášť neláká.

KatnissLavender
KatnissLavender
15.03.2022 4 z 5

Mám ráda, když mne kniha něčím překvapí a téhle se to povedlo hned na začátku. Prostředí "vězení" ve kterém se odehrává začátek knihy mne velmi zaujalo a byla jsem čím dál zvědavější, co bude dál... Je skvělé, když vás kniha vtáhne do děje hned od začátku a ještě lepší, když vás už nepustí...
Jediné, co mi opravdu HODNĚ vadilo, byla opakující se slova ve větách stylem: Bylo to opravdu, opravdu, opravdu děsivé. Když se to objeví jednou, nebo dvakrát, aby to dalo na něco důraz, je to ok, ale když je to pomalu na každé druhé stránce, začne to člověka NESKUTEČNĚ štvát...

Fidibus
Fidibus
23.02.2022 5 z 5

(SPOILER) "Hlavně nezapomeň, kdo jsi." Já to ani sama nevím. "
Scifi příběh o dívce se silou, která děsí ji i společnost. Pokus ji využít Warnerem a láska k Adamovi, kterého zná z dřívějška. Zachrání ho a utečou spolu do tajemného Bodu Omega.
Čtivé, romantické, zajímavé, zpětně pochopitelný zvláštní začátek knihy.
"Je to pravda?" "Spíš vás zabijí fámy bez já."

jitka_dankova
jitka_dankova
08.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Neobyčejná trilogie, děsivá hexalogie (pokud budete pokračovat ve čtení v angličtině, ale nedoporučuju) v dysoptickém světě bez pořádné naděje. Netradičně psaný text, silně vyjádřené pocity, hrdinka, která se hodně změní a dospěje. Tohle vše obsahuje série knih Roztříštěná. Rozhodně si rozmyslete, jestli ji chcete číst. V češtině jsou jen tři díly a knihy jsou vyprodané a hodně špatně se shání. Ve slovenštině lze sehnat dokonce tři ebooky. Poslední tři knihy jsou ale v angličtině a překlad nejspíš nebude, stejně tak jako nejsou přeložené doprovodné novely.

První tři knihy přináší relativně uzavřený příběh, ve kterém se ze zničené a zlomené dívky, která své dětství protrpěla kvůli netradiční "superschopnosti", stane bojovná žena, která dokáže strhnout i své okolí k akci. Při dobrodružství, které ji potká, objeví opravdové přátele, podlehne vášni a odpíraným pocitům, postupně dokáže odlišit prostou poblázněnost od opravdové lásky. Naučí se i ublížit (v různých ohledech).

Je skoro neuvěřitelné, že věci, která autorka v prvním díle představí, dokáže hned v tom druhém naprosto postavit na hlavu a postavy ukázat v jiném světle. Při čtení druhého dílu jsem byla v šoku. Ale se vzrůstajícím sebevědomí autorky mne příběh více a více bavil a přicházelo více akce a zvratů.

K přeložené trilogii (1. Shatter me, 2. Unravel me, 3. Ignite me) se určitě budu vracet a ráda si ji přečtu znovu. K dalším třem dílům (4. Restore me, 5. Defy me, 6. Imagine me) odvahu ke čtení asi nikdy neseberu, neboť je v nich prvek vymazání vzpomínek, naprostého ovládání, ovládání mysli, spousta věcí není tak, jak se zdá a v sérii je více otázek než odpovědí a více zmatků a flashbacků než souvislého a pořádně vysvětleného děje. Charaktery procházejí spíše změnami k horšímu a nakonec celá otázka, co se světem, ani není vysvětlena a dořešena. Postavy umírají, ale taky se různě vrací. Prostě zmatek nad zmatek.

PS: Doprovodné novely, které jen dokreslují děj
* Destroy me - stostránková novela z pohledu Aarona Warnera od chvíle, kdy byl postřelen, dotýká se hodně Juliettina deníku. A končí ve chvíli, kdy jej Juliette chvíli uvidí při scénce se psem. (v diskuzi zde označováno jako "chybějící kapitola")
* Fracture me - šedesátistránková novela z pohledu Adama ve chvílích, kdy se bál o Jamese a o Juliette (v diskuzi zde označováno jako "chybějící kapitola")
* Unite me = vydání Destroy me a Fracture me dohromady
* Shadow me - novela z pohledu Kenjiho
* Reveal me - další novela z pohledu Kenjiho (k Defy me)
* Find me = Shadow me + Reveal me
* Believe me - závěrečná novela o svatbě

nikiss76
nikiss76
20.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Za obyčejnou obálkou se skrývá neobyčejný příběh. Věřím, že mnoho čtenářů bude po přečtení prvních stránek chtít knihu odložit, stejně jako já, ale doporučuji překlenout se přes ně a pokračovat ve čtení, stojí to za to.
Kniha byla velmi zajímavá, čtivá, originální, napínavá, zkrátka nemohla jsem se od ní odtrhnout a chtěla jsem vědět, jak se příběh Juliette dál vyvine. Zatím vše vypadá velmi slibně a já se rovnou pouštím do čtení druhého dílu.

TaPávice
TaPávice
29.07.2021 5 z 5

Dokonalý!!! Nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Tak čtivou knížku jsem ještě nikdy nečetla. Doporučuji!

TaNya_
TaNya_
18.04.2021

Četla jsem dřív ještě na střední a tehdy mě to bavilo. Zpětně ale vidím, že moc nového to nenabídlo, taková vykrádačka X-Men trochu.

trudoš
trudoš
17.03.2021 1 z 5

Kdybych byl náctiletá holka, fixovaná na břišáky a s úchylkou na monology, dal bych knize suše pět hvězdiček. Ovšem nejsem a tentokrát se ani nedokážu do téhle role vžít, abych román posoudil s trochou nadhledu. Pochválit tak můžu pouze emoční náboj, kterým je příběh prodchnut. Expresivní výrazy jako „postava, vystavěná z cihel touhy“ ve mě vyvolávaly pocit, že čtu intelektuální porno pro rozervance, zaobalené do poetických slov, přestože k nějaké souloži zde prakticky nedojde - jen touha, chtíč a žhavé pohledy. Až si člověk říká, jestli hrdinka nemá nějaký problém, když to s ní cuká pokaždé, když si její vyvolený sundá tričko. Tady i city mají city, což ještě umocňuje ich-forma vyprávění, lépe řečeno neuspořádaný sled myšlenek, jež se řítí vpřed v závislosti na okolním dění. Prazvláštní lyrika textu se pak odráží i na kulisách, vinou čehož výrazně ztrácí na autentičnosti. Stran zápletky se vlastně ani není o čem bavit, ale pochybuji, že Tahereh Mafi to hrála na nějakou originalitu.

anelise
anelise
10.03.2021 5 z 5

Knížka se mi hodně líbila, byla moc zajímavá. Rozhodně doporučuji. Těším se na další díly. :D

Cress
Cress
17.02.2021 4 z 5

4,5*
Tohle byla nádhera. Četlo se to samo a do autorčina stylu jsem se zamilovala. Angličtina je celkem jednoduchá, takže se toho nemusíte bát. A taky jsem si zamilovala Warnera a potřebuju o něm více informací. Protože rozhodně není tak zlý, jak se zdá.

ydnac
ydnac
02.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Líbily se mi všechny 3 díly:-) trochu předvídatelné ale prostě se mi to dobře četlo a chtěla bych další knihy od této autorky. Vlastně vcelku fandím těmto příběhům kdy hrdina se jeví jako padouch a na konci padouchem není nebo ne tak jednoznačně:-)a samozřejmě když je tam láska tak to je taky pěkné:-)

mStationka
mStationka
10.07.2020 4 z 5

Tak první díl slušný,doufám,že zbylé dva budou stejně čtivé jako tento

KačééZ
KačééZ
16.05.2020 4 z 5

Knihu jsem četla v angličtině a to bylo asi dobře, podle toho, co jsem četla za recenze. Za mě je kniha super a těším se na další díly. Námět je zajímavý a Warner bude podle mě mnohem lepší než se zdá.

Kacennnka
Kacennnka
04.11.2019 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlela na tím, jak by to řekl Kenji, ale nakonec se zmůžu jenom na staré dobré Holy shit. Skvělá kniha, ani jsem to takhle dobré nečekala...

Danik125
Danik125
03.11.2019 5 z 5

Kniha mě zaujala už pouhou obálkou a nezklamala. Velice napínavý příběh s nádechem šílenství, tak akorát pro mě. Určitě doporučuji si knihu přečíst a troufám si říct, že většinu z vás tento úchvatný a originální příběh Tahereh Mafi zaujme tak, že ani nebudete vědět, kdy jeden díl končí a další začíná.

Lily-fairy
Lily-fairy
18.08.2019 2 z 5

Velmi, velmi, velmi rozporuplná kniha. Je tu pár zajímavých úvah a myšlenek, jazyková stránka je super, ale ta romance?! A ten konec?!

Lumine
Lumine
14.06.2019 5 z 5

Tohle byla knížka, která mě uvedla do post-apo YA žánru a udělala to správně. Asi tu a tam to moc smysl nedává, ale je to příjemná jízda a já se vemli ráda svezla i vícekrát.

baru.benesova
baru.benesova
24.12.2018 3 z 5

Mám dystopie opravdu moc ráda, takže nemůžu hodnotit špatně, ale Jsem roztříštěná je knihou naprosto průměrnou. Její nápad je opravdu zajímavý, ale zpracování místy pokulhává. Popis pocitů byl vážně zajímavý a krásný a opravdový… dokud nepřišlo na lásku, protože ta --- nebo alespoň mě to tak přišlo --- vznikla tak nějak z ničeho. Vztahy postav se celkově nevyvíjely moc reálně. Svět není moc dobře vysvětlený, všechno se motá jen kolem hlavních hrdinů, což nemusí být na škodu, ale zde to působilo trochu amatérsky. Celkově ale byla kniha čtivá, vcelku akční, našla jsem v ní pár moc pěkných myšlenek a stalo se v ní pár zajímavých zvratů.

Petra38
Petra38
01.11.2018

Nebudu hodnotit hvezdou, protoze jsem nedocetla. Prislo mi to dost psychoticky, jine spolu me nenapadne ve spojeni s touhle knihou. Obalka je povedena a ta me zlakala ale urcite nepochybuju,ze si nasla sve ctenare. Treba se k ni jednou vratim...

šneki
šneki
08.10.2018 2 z 5

Styl psaní byl zajímavý, bohužel příběh byla již tisíckrát vyždímaná romance v milionkrát vyždímané dystopii, která opravdu zaujme jen opravdové nováčky v tomto žánru.
Možná si přečtu od autorky něco jiného, protože psát umí, ale tuto sérii v klidu nechám nedočtenou.

Ailee
Ailee
05.10.2018 3 z 5

Hm... trochu zvláštní kniha. Ne špatná. Jen zvláštní. Bohužel mi hrozně vadilo opakování slov jako "Má modré, modré, modré oči", kdykoliv chtěla autorka něco zdůraznit. A začátkem bylo třeba se trochu prokousat. Taky jsem měla zmatek v tom, jakou posloupnost měly věci z Jullietiny minulosti. Občas mi přišlo, že si tím není jistá ani autorka. Plus mi neseděla Jullietina zamilovanost do kluka, kterého potkala někdy v osmi, a následná jejich posedlost jeden druhým, kvůli které se na sebe furt vrhali. Ale když tohle všechno zkousnete, vyjde vám z toho vcelku pěkný příběh. Respektive pěkný začátek příběhu, který slibuje akční napínavé pokračování. No tak se necháme překvapit.

zuzikis
zuzikis
01.07.2018 5 z 5

Miluji knihy založené na antiutopii. Ani tato kniha mě nenechává chladnou. Hlavní hrdinka je velmi psychicky nevyrovnaná a velmi často propadá sebelítosti, ale přiznám se, že mi to nevadí. Je osvěžující, že hl. hrdinka není dokonalá, ví, co má přesně dělat, co je správné atd.. ano hrozně se lituje a je to pořád dokola, ale přijde mi to lidské a i když jí někdo musí připomenout, že se svět netočí jen kolem ní a že trpí i ostatní. I když je zahleděná jen do sebe a do vlastního utrpení, tak jí chápu a dokonce chápu i tu hanbu, když si uvědomí, jak se chová sebestředně. Přijde mi, že tímto chováním je Juliette blíže nám ,,normálním" lidem. :-) Děj je velmi čtivý a je přesně, tak akční a napínavý, že nedokážu přestat číst.

Narissa
Narissa
17.06.2018 3 z 5

Já vím, že bych měla dát lepší hodnocení, ale nemůžu. Bohužel jsem se ke knize dostala příliš pozdě a už mi připomíná až moc jiných, které jsem četla. To ale neznamená, že se někdy v budoucnu nepustím do dalšího dílu.
Oceňuji zde zejména jazyk- podobný jen tak nenajdete a už vůbec ne v tomhle žánru. Vyškrtávání vět je skvělé a celkově je kniha čtivá a myslím si, že serie stojí každému minimálně za pokus.

Arocrynn
Arocrynn
04.06.2018 2 z 5

Po jazykové stránce odvedla autorka (překladatelka) úžasnou práci! - První hvězda.
Náhled "do hlavy" vnitřně rozpolceného člověka a popírání vlastních myšlenek formou přeškrtnutých vět je perfektní a... - Druhá hvězda.
... a tady vše pozitivní v podstatě končí.
Kniha od náctileté, pro náctileté o zamilovaných náctiletých (very soft červená knihovna), která se může odehrávat kdekoli, ale když teď letí ty "dystopie", tak proč ne, že? Takže proti lásce našich hlavních hrdinů nestojí žádný otec, bratr či celá rodina (chudáci Romeo a Julie), ale superschopnost (pardon, vlastně prokletí) naší hrdinky. Ta je od svých 14 let, resp. 3 roky na samotce, skoro po tmě, téměř bez jídla, přesto v hlavě má celou filozofickou knihovnu (bravo!!), ale vůči vlastním schopnostem / možnostem a jejich chápání je totálně natvrdlá (to si z nás autorka snad dělá srandu!) Ale i tak si kniha najde své čtenáře, protože o tu dystopii tady přece vůbec nejde.

Štítky knihy

antiutopie, dystopie pro ženy

Autorovy další knížky

Tahereh Mafi
americká, 1988
2013  80%Jsem roztříštěná
2014  87%Jsem rozohněná
2013  83%Jsem zlomená

Kniha Jsem roztříštěná je v

Právě čtených13x
Přečtených1 244x
Čtenářské výzvě66x
Doporučených141x
Knihotéce357x
Chystám se číst631x
Chci si koupit179x
dalších seznamech20x