Jsem roztříštěná

Jsem roztříštěná

(Jsem prokletá.) Mám dar. (Jsem zrůda.) Jsem víc než jen člověk. (Můj dotek je smrtící.) Můj dotek znamená sílu. (Jsem jejich zbraň.) Budu se bránit. Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň. Ovšem Juliettina představa je úplně jiná… -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/151731/jsem-roztristena-151731.jpg 4.2607

Roztříštěná (1.)

Shatter Me (2011)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, CooBoo

LaRhubarbe

Styl psaní je prostě úžasný, to škrtání věcí, které si nechce myslet, ale přesto si je myslí. Jen mi vadil Adam, nějak jsem ho už od začátku neměla ráda.

Roux

Setkáváme se zde s trošku jinými X-meny, kteří nejsou přijati do futuristické společnosti. S Juliett, které můžete téměř s klidem říkat Rogue a do které je zamilovaný téměř celý svět. Se slizákem Warnerem, který si hraje na velitele a plní si tím své "dětské" sny. A Adamem, který jediný z nich působí snad alespoň trošku normálně (i když v druhém díle se mi z něj chce celkem blít). Vzniká "nádherný" milostný zvrácený trojúhelník. Nepříjde Vám zvláštní jak hlavní hrdinky jsou v téměř smrtelném nebezepčí nebo jsou do něčeho nuceny proti své vůli, ale jediné co je zajímá je, který chlapec s uhraničivýma očima bude ten pravý? Abych se po pravdě přiznala, nejvíce se mi líbí snad jen začátek, kdy styl psaní připomíná, jako by Juliett těkala myšlenkama a byla na pokraji zhroucení. Pak je to zkrátka červená knihovna a sem tam trošku akce (pokud se tomu tak dá říkat).

n.jankovcova

Od téhle knížky jsem očekávala mnoho. A celkem jsem se pak bála jí začít číst, aby mě nezklamala. Ale tahle splnila všechny moje očekávání! Byla prostě jedním slovem úžasná. Hrozně rychle se četla, až mi to bylo líto. Námět je opravdu zajímavý a k tomu tam ještě Adam. Dokonalé.

Deanne

Knížka je opravdu úžasná... Zajímavě napsaná a velmi čtivá, několikrát jsem už slyšela, že děj jde moc rychle. Mě se to takhle ale líbilo, děj nebyl příliš zdlouhavý a i přesto se tam toho vešlo dost :) Za mě určitě palec nahoru a vřele doporučuji !

HáTa94
28.11.2017

Knížku jsem si vybrala, protože teď nemám moc času a kniha má málo stránek. Nakonec se mi dokonce hodí i do výzvy, takže paráda.
K samotné knize...mrzí mě, že v ní není více popsáno, co se stalo se světem. Jinak se čte dobře, ale šíleně mě iritovalo to trojité opakování slov. To jsem po chvíli téměř vyskakovala z kůže. Nápad se mi líbí, nejvíc byl pro mě zajímavý začátek, když byla Juliett zavřená v ústavu a pak konec, kdy to začalo být konečně zajímavější ohledně utajené organizace lidí a darů. Jen nechápu, že všude musí všichni rvát milostné trojúhelníky (a ještě prvoplánově klaďas - záporák). Snad se v dalších dílech tomu trojúhelníku autorka vyhne a Juliett to v hlavě urovná.

BariEli
26.11.2017

Nemohla jsem se velmi dlouho začíst. Dlouho se nic nedělo, nudila jsem se. Ty dvě ⭐ si ode mě zasloužila jen tím, že je psaná krásným jazykem a originálními škrtnutými větami.

lucie139
29.10.2017

Musím říct, vážně originálně napsané. Preškrtané věty budí skvělou atmosféru. Námět taky fajn. Co mě ale neskutečně vytačí je ten hrozně rychlý spád. Chybí mi podrobnější popisy, je sice fajn, že je tam hodně akce, ale tohle mi přišlo jako moc věcí nahromaděných za sebou. Uvidím co další díly

ardeas
23.10.2017

Námet dobrý, ako to tu píše veľa ľudí, "artový" štýl písania, ktorý mne osobne liezol dosť na nervy a obsahovo je to hrozná tiráda nešťastia. V tomto žánre, a možno aj celkovo, som sa ešte nestretla s tak ufňukanou hlavnou hrdinkou, ktorá stagnuje a vôbec sa nevyvíja. Zabite ma, že nesúhlasím s toľkou chválou, ale fakt už som čítala lepšie.
Adam, Warner, Kenji,... všetci majú niečo do seba, ale ONA - to je proste na psychiatriu. Jasne, zabíja dotykom, ale všetky situácie, kvôli ktorým ju odsudzújú majú logiku, ktorá je na hlavu. Celý vývoj jej postavy je neuveriteľný, lebo už som načala druhý diel, kde nafasovala oblečenie a rukavice, a zrazu môže "normálne" žiť. To za celých 17 rokov nikoho nenapadlo? To tam boli všetci úplne retardovaní? A riešenie pritom bolo úplne jednoduché.

A kvôli týmto nedomysleným detailom to u mňa stojí len v priemere. To, že sa jej nik nemôže dotknúť priamo, to je iná, ale v knihe to tak podané bolo len na okraj. Za mňa slabý priemer.

klarinka9974
29.08.2017

Tak takovou akci jsem od knihy nečekala. Anotace nic moc neslibuje a proto jsem byla zaskočená napětím, neuvěřitelným odhalením, nebezpečím a také jsem pocítila mnoho zranění. Tato série se mi bude moc líbit, už jen ten první díl byl úžasný.

Hanjimka
07.08.2017

chvilku jsem se začítala, ale pak mě děj zaujal. Těším se na další díly.

Zuzka2002
17.05.2017

Nádherná čtivě napsaná kniha se zajímavým námětem :)

lulu28501
12.05.2017

Úžasná kniha představuje přečetla jsem ji za den a pár hodin.
Přeškrtlé věty by tam nemuseli být,ale aspoň dělali tu knihu víc zajímavou.
Doporučuji přečíst.

MaryDee23
27.04.2017

Velmi originální styl psaní, na přeškrtané věty jsem zatím v jiné knize nenarazila. Krásně čtivé, poeticky napsané - úžasný vhled do roztříštěné duše holčiny, která má děsivou schopnost. V jednotlivých dílech jde krásně vidět jak se Juliette vyvíjí. V poslední knize je z ní silná osobnost a spolu s její silou mizí přeškrtané věty, což mě trochu zamrzelo, ale muselo to tak být. Dystopie se řadí k mému oblíbenému žánru a tahle rozhodně nezklamala. Nejlepší dystopická triologie, kterou jsem zatím četla. :)

violet1313
18.04.2017

Jsem roztříštěná je skvost. Fantasy s ne tak ohraným námětem, která hladí po duši. Juliette je sice ze začátku přesně ta hrdinka, kteoru by jste zaškrtily, je ovšem vidět jak se učí. Snaží se nebýt jen hračkou a hloupoučkou holčičkou , což ohromně oceňuji. Je vzácnost najít hrdinku, která se opravdu mění před vašima očima a k lepšímu.
Způsob, jakým se Tahereh Mafi vyjadřuje, je poetický a příjemný. Líbí se mi npad s přeškrtnutými výroky. Všichni tohle děláme, takhle přemýšlíme a dostat to na papír je skvělý nápad.
Doporučuji!

Horselen
23.03.2017

Tahle kniha se tak moc liší od ostatních podobného zaměření. Nejen jazykem jakým je psána, který vás nutí přemýšlet a představovat si v hlavě, co prožívají postavy, jinak byste si četbu vůbec neužili, ale i myšlenkou, která je mezi řádky.
Jsem ráda, že jsem se k ní dostala.

PeťkaW.
22.03.2017

Asi budu svým hodnocením od zdejších komentářů trochu vybočovat. Mafi má opravdu hodně originální styl psaní, jak je tu už několikrát zmíněno. Díky němu se až překvapivě hravě jste schopní vžít a vcítit do myšlenek a pocitů hlavní hrdinky. To beru jako jeden z největších kladů knihy. Celkově autorčin styl psaní a vyprávění je velmi čtivý, zajímavý, poutavý, originální... ale to všechno bohužel trochu na úkor příběhu... alespoň podle mého názoru. Nečekala jsem žádný mistrovsky propracovaný příběh, už jenom kvůli délce knihy nebylo možné něco takového očekávat. Ale i tak mi v něm něco chybělo. Brala bych větší rozpracování historie, popis světa, ve kterém se příběh odehrává, co se v něm stalo a proč je teď takový, jaký je... náznaky sice jsou, ale přijde mi jich málo. To samé charakteristika a minulost postav - i ty mohly být více rozepsané.
Ale jinak... svěží, nenáročné čtení po práci na jeden, dva večery. Světový hit typu Harryho Pottera z téhle trilogie ale asi nebude.

Lalina3
12.03.2017

Knize jsem se vyhýbala, moc mě nezaujala anotace.
Ale jsem moc ráda, že jsem se do ní nakonec pustila!
Poutavý a strhující děj, který vám nedá pokoj, dokud knihu nedočtete.
Moc doporučuji! :)

-nemohla jsem si nevšimnout, jak se Juliette pořád červenala... :D

Halka2
01.03.2017

První kniha dystopické série mě velice zaujala. Nemyslím si , že to je jednoduchý příběh. Jenom se tak tváří. Je velice chytře napsaný. Nutí k zamyšlení o budoucnosti naší Země a našich dětí , o našem chování k přírodě a k veškerému životu .Pak vám kniha až tak nepřipadá jednoduchá. Většina dystopické literatury je zařazena mezi tzv.YA , tedy pro dospívající. Také jsem tuto sérii našla v knihovně v oddělení pro děti a mládež . Domnívám se, že by si takováto literatura zasloužila být zařazena i v knihovně pro dospělé. Jsem zvědavá na další díl.

Zuza3336
11.02.2017

Jediné co mě mrzí, že jsem si nekoupila celou sérii najednou.

izfnp
05.02.2017

Je vidno, že autorka má na písanie talent. Verbálne je na vysokej úrovni, má fantáziu a zmysel pre poetiku i pre zaujímavé postavy. V rámci young adult kníh sa jedná o príjemný počin, ktorý skončil v pomerne iných vodách, než som očakávala, ale o to viac sa teším na druhý diel. Knižku som prečítala za deň a všetkým mladistvým čitateľom, ktorí nepotrebujú až tak zložitý príbeh, by som sa nebála knihu odporučiť.

Tessia
30.12.2016

Díky poetickému stylu psaní si mě autorka zcela získala již od první stránky. A třebaže se kniha svým žánrem řadí do Young Adult, obsahuje velmi mnoho skrytých myšlenek a metafor, nad kterými jistě není na škodu se zamyslet. Knihu hodnotím tedy po přečtení pozitivně. I přesto, že se jedná o dystopickou Young Adult knihu, bylo to něco nového a neotřelého. Originálního.
Jakmile začnete tuto knihu číst, už vás jednoduše nepustí.

Ni_kita
28.12.2016

Občas sama sebe nesnáší za to že knihu přečtu během jednoho dne. A přesně to se právě stalo. Juliettin příběh mě chytl a nepustil, dokud jsem nebyla na konci, což jsem opravdu nečekala. Přesto že sama pořád říkám "Nesuď knihu podle obalu." pořád to sama dělám... A proto se mi taky do téhle knihy tak dlouho nechtělo, a to byla OBROVSKÁ chyba!
Adamovi jsem od začátku nevěřila, ale to se v průběhu zlepšilo a prostě jsem si ho zamilovala...:D A asi jako jediná (zase...) jsem si oblíbila i záporáka Warnera, nemůžu si pomoct ale připadá mi prostě svým způsobem úžasný...:D
A teď se proklínám za to že jsem si okamžitě nekoupila celou sérii, protože absolutně nemám chuť čekat až se dostanu ke druhému dílu...

Ania_x
27.10.2016

Tato kniha si mě hned na začátku získala krásnými metaforami a slovními spojeními. Autorka dokázala v jedné větě použít slova, která k sobě na první pohled úplně nepatří, nakonec z nich však vznikl neobyčejný celek. A právě tohle je na celé knize z mého pohledu to nejcennější.
Hlavní hrdinka Juliette mi byla sympatická, byť mě chvílemi vytáčela. Adama jsem si také oblíbila. Dohromady mě však ke konci knihy už začali vytáčet. Warnera ráda nemám. Dle mého názoru to je jen zakomplexovaný jedinec, co se honí za mocí a Juliette. Snad jsem si ještě docela oblíbila Kenjiho, ale nevím jistě, co si o něm mám myslet.
Co mi na knize vadí, jsou krátké kapitoly. Kvůli nim jsem knihu neustále odkládala a nečetla ji souvisle.
Ačkoliv mě kniha do děje úplně nevtáhla, připadá mi zajímavý a jsem zvědavá, co bude dál. Rozhodně mám tedy vplánu přečíst další díly.

Izabell
09.10.2016

Pro mne trochu zvláštně psaná kniha, ale zvykla jsem si, a děj byl zajímavý takže jsem zvědavá na pokračování. Po dlouhé době mi také přišlo, že ten kdo psal (překládal) má slušnou slovní zásobu a umí ji použít, což bylo velmi velmi milé.

Paixan
03.09.2016odpad!

Ze záčatku super, ale když to dělala a Warnerem, pochopila jsem, že bude s obouma klukama a to mě strašně naštvalo. Vím, že to někomu vadí někomu ne a někomu se líbí, když holka má 2 kluky, je jim nevěrná a jim je to úplně jedno, ale mě to fakt strašně vadí! Jinak docela dobrý.

TerraNova
31.08.2016

Moc pěkný a zvláštní zároveň. Juliette mi přišla nejdřív trošku...jiná, ale na druhou stranu to chápu (přeci jen, její minulost nebyla růžová). I když má poněkud zvláštní styl myšlení a celkově chování.
Určitě si přečtu i zbývající dva díly. Rozhodně mě knížka nezklamala, ale asi ani nijak víc nenadchla. :)
Jediné, co mě mate je, že tu knihu nedokážu nijak blíž popsat. Prostě pro ni nemůžu najít slova, které by ji vystihla, ale přitom ji neurazila, nebo nevyvýšila někam, kam nechci a nevyznělo to jinak.

Tabby
22.08.2016

Pro mě to byla rozhodně skvělá knížka, moc se mi líbila. Měla děj, spád a byla zajímavě psaná.
Začetla jsme se už do prvních stránek a knihu jsem jen nerada odkládala na pár minut, jak mě naprosto uchvátila. Ty myšlenky, které tam Juliet psala, byly k zamyšlení a naprosto mě dostali, tak že jsem se vážně nad některými pozastavovala a přemýšlela jsem o tom, popřípadě jsem si nějaké odstavce přečetla i několikrát.
Velmi děkuji za doporučení, které mě k téhle knížce dovedlo, jsem za to ráda, protože by jsem se k takhle dobré knížce nemusela dostat a rozhodně by jsem o hodně přišla. :)
Rozhodně mě zajímá jak to vše bude pokračovat a přečtu si i ostatní díly, jen doufám, že autorka bude pokračovat, tak jak začala. :)

Revizor
17.08.2016

Skvělá kniha doporučuji :)

Lossosska
11.08.2016

Moc,ale opravdu moc se mi kniha líbila.Skvělé úvahy,velice pěkně psané.Uchvátila mě pasáž ,,Jsem kapka deště"(kdo četl,pochopí).Doslova mne zaskočily přeškrtané věty,ale tento nápad mě opravdu zaujal,možná právě proto,že jsem se s tím ještě nesetkala.Dokazuje to,že někdy člověk zkrátka chce některé své mýšlenky vymazat z hlavy,ačkoli to jen tak nejde.Této knize snad ani není co vytknout.Velice povedené dílo.Je to jediná série,u které si neumím vybrat nejoblíbenější díl.A to,že autorka kopíruje X-meny,mi absolutně nevadí.

NicaCola
07.08.2016

Začátek mi trošku trval, ale pak jsem nemohla přestat číst:) Super, hned jdu objednávat druhej díl:)

antiutopie

Tahereh Mafi