Děti paranoie

Od svých osmnácti let Joseph vraždil lidi kvůli něčemu, čemu věřil, ale co tak docela nechápal. Tato Válka trvá věky, ukrývá se ve stínech, řídí se přísnými pravidly a bojují v ní proti sobě dvě naprosto odlišné strany: dobro a zlo. Jen se neví, která je která. Vojáci této Války se skrývají mezi obyčejnými lidmi a jejich činy jsou vydávány za nehody nebo akty náhodného násilí, takže nic netušící normální lidé si ani neuvědomují brutalitu, kterou mají na očích. Zabíjení lidí je to jediné, co kdy Joseph poznal, a ve svém oboru patří k nejlepším. Když se mu však jeden úkol nepodaří splnit, pošlou ho jeho nadřízení za trest na smrtelně nebezpečnou misi. Joseph se při ní seznámí s Marií a jeho krvavé poslání poprvé v životě ustupuje do pozadí. zdroj: www.legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145116/big_deti-paranoie-Bvr-145116.jpg 3.985

Děti paranoie 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Mladá fronta

Children of Paranoia, 2011

Kniha Děti paranoie

michaela.22
11.04.2020

Kniha se mi líbila, snadno se četla. Trochu mne zklamal konec a skutečnost, že autor nevysvětlil důvod války o které v této knize jde. Jinak velice hezká kniha.

Sabina335
07.04.2020

Docela děsivý příběh, těžko jsem knihu odkládala.

JadeyBristow
06.10.2019

Chápu, proč byla ve slevě. Bohužel styl psaní mě neoslovil a nemohla jsem se začíst, tudíž jsem nedočetla.

pismenkovyJoe
12.07.2019

Od této knihy jsem se nemohl odtrhnout, opravdu silný a dramatický příběh.

Ketesh
12.06.2019

kniha mě moc překvapila, konečně něco, bez slunného konce

kouzelnik3
17.07.2018

Tahle knížka mě úplně pohltila. A konec mě až dojal! Pět z pěti!

cori
13.07.2018

SPOILER !!!
Joe jeden z tisíců vojáků bojujích proti nepříteli formou záškodnické války (zinscenované nehody, přepadení, škrcení, střelba) se zamiluje a pokusí se ochránit svou lásku i případné nenarozené dítě tím, že odejde ze společenstva, čímž se stává lovnou zvěří. Autor napsal napínavý příběh formou deníku zapisovaného vrahem. Zklamalo mě, že jsem se nedozvěděla, proč vlastně ty dvě skupiny mezi sebou bojovaly. Celkové vyznění příběhu bylo přitažené za vlasy a dost nevěrohodné.

SarahRoyalAss
08.05.2018

Knihu mi půjčil šéf, že je z ní nadšený. Teď chápu proč.
Normálně moc nečtu světovou literaturu, ale tahle knížka za to stála. Líbilo se mi, že je knížka psaná jako deník. Má zajímavý nápad tajné války a je to tak dobře napsané, že jsem neměla problém u knihy prosedět celý večer a konec mi dostal. To i slzička ukápla.
Ale sakra proč??? Proč to všechno??? To jediné tam chybělo a celou dobu mě to vytáčelo. Taky mě zarážela ta nesmyslná pravidla. To jsem nepobrala.