Děti paranoie

Děti paranoie https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145116/bmid_deti-paranoie-Bvr-145116.jpg 4 86 38

Děti paranoie série

1. díl

Od svých osmnácti let Joseph vraždil lidi kvůli něčemu, čemu věřil, ale co tak docela nechápal. Tato Válka trvá věky, ukrývá se ve stínech, řídí se přísnými pravidly a bojují v ní proti sobě dvě naprosto odlišné strany: dobro a zlo. Jen se neví, která je která. Vojáci této Války se skrývají mezi obyčejnými lidmi a jejich činy jsou vydávány za nehody nebo akty náhodného násilí, takže nic netušící normální lidé si ani neuvědomují brutalitu, kterou mají na očích. Zabíjení lidí je to jediné, co kdy Joseph poznal, a ve svém oboru patří k nejlepším. Když se mu však jeden úkol nepodaří splnit, pošlou ho jeho nadřízení za trest na smrtelně nebezpečnou misi. Joseph se při ní seznámí s Marií a jeho krvavé poslání poprvé v životě ustupuje do pozadí. zdroj: legie.info... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Mladá fronta

Children of Paranoia , 2011

m2056
11.09.2023 3 z 5

Knihu jsem dostal doporučenou že je super ale za mě je to normální průměr dlouho v hlavě nezůstane.

michaela.22
11.04.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, snadno se četla. Trochu mne zklamal konec a skutečnost, že autor nevysvětlil důvod války o které v této knize jde. Jinak velice hezká kniha.

Sabina335
07.04.2020 3 z 5

Docela děsivý příběh, těžko jsem knihu odkládala.

JadeyBristow
06.10.2019 2 z 5

Chápu, proč byla ve slevě. Bohužel styl psaní mě neoslovil a nemohla jsem se začíst, tudíž jsem nedočetla.

pismenkovyJoe
12.07.2019 4 z 5

Od této knihy jsem se nemohl odtrhnout, opravdu silný a dramatický příběh.

Ketesh
12.06.2019 3 z 5

kniha mě moc překvapila, konečně něco, bez slunného konce

kouzelnik3
17.07.2018 5 z 5

Tahle knížka mě úplně pohltila. A konec mě až dojal! Pět z pěti!

cori
13.07.2018 3 z 5

SPOILER !!!
Joe jeden z tisíců vojáků bojujích proti nepříteli formou záškodnické války (zinscenované nehody, přepadení, škrcení, střelba) se zamiluje a pokusí se ochránit svou lásku i případné nenarozené dítě tím, že odejde ze společenstva, čímž se stává lovnou zvěří. Autor napsal napínavý příběh formou deníku zapisovaného vrahem. Zklamalo mě, že jsem se nedozvěděla, proč vlastně ty dvě skupiny mezi sebou bojovaly. Celkové vyznění příběhu bylo přitažené za vlasy a dost nevěrohodné.

SarahRoyalAss
08.05.2018 3 z 5

Knihu mi půjčil šéf, že je z ní nadšený. Teď chápu proč.
Normálně moc nečtu světovou literaturu, ale tahle knížka za to stála. Líbilo se mi, že je knížka psaná jako deník. Má zajímavý nápad tajné války a je to tak dobře napsané, že jsem neměla problém u knihy prosedět celý večer a konec mi dostal. To i slzička ukápla.
Ale sakra proč??? Proč to všechno??? To jediné tam chybělo a celou dobu mě to vytáčelo. Taky mě zarážela ta nesmyslná pravidla. To jsem nepobrala.

Annkag
21.04.2018 2 z 5

Do tejto knihy som sa pustila z nudy v práci (ja viem,niekto sa v práci nudí?)
Nápad že istý jedinci sú vychovávaní k cielu vraždit svoje ciele je už tak trocha v americkom žánre(či už filmovo alebo knižne) tak trocha klišé.
Žiadnym prekvapením nebolo ani to že sa do svojho nepriatela v podobe ženy hlavný hrdina zamiloval,čakali spolu dieta a svete div sa utiekli.
nič nové,ani prekvapivé ale čítat sa to dalo ako oddychovka a hlavne zabila som tým trochu času a tak mi zmena utiekla skor.
Vrátit sa však k tejto knižke asi nevrátim.

bara.pavelekova
12.04.2018 4 z 5

Začátek mě trošku nudil ale pak jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Nečekala jsem že mě to bude takhle bavit. A ten konec.. Silně na mě zapůsobil.

Lenka40
08.04.2018 3 z 5

Příjemná oddychovka ,kde vybraní mladí lidé od svých 18 let fungují jako nájemní vrazi.Příběh Josepha , který se při jedné akci seznámí s Marií byl akční a dojemný. Konec mě teda překvapil.

Lentylka
22.02.2018

Knížka byla perfektní na to že stála 19kč. Hezky se četla a byla hrozně moc napínavá.

jana.salasova
27.11.2017 5 z 5

První kniha po XY letech. Stála mě pouhých 19Kč, takže jsem od ní ani nic nečekala. Ale opravdu se mi líbila a moc mě bavila. Doporučuji.

ElyLio
10.10.2017 5 z 5

Jedním dechem přečtená kniha.
Neustále pokračující válka, kde není vítězů ani poražených. Když už si myslíte, že je všechno idylické, přijde ta největší rána. Boj o vlastní přežití, boj o vlastní rodinu...

panPatejl
13.09.2017 4 z 5

Paranoidní mládež, aneb jak to dopadá, když se nejde na potrat. To se takhle rebelující sedmnáctka rozhodne nechat si v sobě dozrát parazita i za cenu doživotního pronásledování největší, nejschopnější a hlavně úplně nejtajnější organizací na světě. Tedy vlastně dvěma. Který se spolu od nepaměti mydlej hlava nehlava. A nikdo vlastně neví proč. No proč ne. Když se nad to čtenář povznese čeká ho čtivá a odsejpající zápletka. Jen se trochu hrozím toho, jak si s nezodpovězenými otázkami o tajemné válce (a že jich je) poradí autor v dalších dílech. Mám totiž trochu strach, že místo odpovědí z dalších dílů vyteče jen umě tvarovaný průjem. Držím ale panu Shanemu palce ať svou stolici udrží pevnou.

Kikimora
04.09.2017 5 z 5

Zas jsem, jako každý měsíc, zavítal do nedalekého obchodu levných knih. Byl to normální, všední den, tak jsem neočekával nic závratného. Najednou..."19 Kč ???!!" I kdyby kniha stála 50, 100, dal bych za ní i 250 Kč....
Kniha se četla sama, příběh byl ze začátku trochu pomalý a než jsem se dostal do fáze "začtení", tak jsem asi 3x musel číst prvních pár stránek znova, pak už to šlo samo a knihu jsem během pár dní přečetl vysedáváním v metru, vlaku i doma u televize. U knihy se dalo pár věcí během čtení předpovídat, ale zážitek to byl super a jestli takových budu mít víc za knihy z Levných knih, tak jsem začnu chodit častěji. Za mě plný počet!

denisa7400
02.07.2017 5 z 5

Přečteno za dva dny, napínavé od začátku do konce a hlavně, za 29,- v levné knize

groula
16.04.2017 4 z 5

Husté. Za 29 peněz v levných knihách a takováhle jízda.
Nedalo se od toho odtrhnout.
A ten konec...
Masakr

stolbice
14.04.2017 5 z 5

Páni! Musím uznat, že to bylo něco a vážně mě mrzí, že se u nás nevydaly další díly. Moc se mi do toho nechtělo, ale jakmile jsem začala číst, nemohla jsem přestat. Konec jsem tušila, nechtěla jsem to číst a proto jsem knihu odkládala, ale bylo to nevyhnutelné. Je tam pár věcí, které nedávaly tak úplně smysl, ale jinak je to jízda, můžu doporučit.

Mexiko masové vraždy

Autorovy knížky