Christie2020 Christie2020 komentáře u knih

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Knížka se četla úplně sama. To bylo super.
Další plus za nenatahovaný konec.
Určitě mínus za pachatele a lehkou natvrdlost hlavní hrdinky.
Moc mě nezaujala ani zápletka ohledně možných pachatelů.

20.09.2022 3 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Já ji prostě muluju…i když tentokrát trochu zdlouhavé….

12.09.2022

Katastrofa letu 001 na Zlatých píscích Katastrofa letu 001 na Zlatých píscích David Púchovský

Super knížka. Podrobná a krásně srozumitelná i pro úplného laika. Četla jsem opravdu jedním dechem!

03.09.2022 5 z 5

Rožmberkové – První po českém králi Rožmberkové – První po českém králi Pavel Juřík

Tento styl knih a historii šlechtických rodů mám moc ráda. Bohužel autor se opět nevyvaroval záměně přídomků ( např. IV. za V. apod. ) nebo nelogičnosti v letopočtech. Což mi u historické knihy vadí opravdu hodně.

22.08.2022 3 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Kniha nebyla špatná. Jen mi trochu neseděly motivy a přišly mi dost přitažené za vlasy.
Postavy měly dost skokový vývoj. Z protivného a věčně naštvaného Adama se stal Mirek Dušín a z jeho věčně opilého bratra sportovec roku.
Posledních několik stran knihy mi přišlo dost nadbytečných a jen jsem je přelétla.

14.08.2022 3 z 5

Nástrahy zubařského křesla Nástrahy zubařského křesla Agatha Christie

Agatha Christie je moje srdeční záležitost! Je pravda, že mám i oblíbenější příběhy Hercula Poirota.

07.08.2022 4 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Kniha byla čtivá a napínavá. Hlavní hrdinové Vincent i Mina zajímaví. Příběh a zápletka neotřelé.
Hvězdičku dolů za neustále opakující se “hladina kortizolu a adrenalinu”!!!‍️

29.07.2022 4 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Knihu jsem přečetla za pár dní, ale pro mě určitě zklamání. Spousta věcí zůstala nakousnutých, nevyřčených. Vztahy také. Příběh předvídatelný. Nic mě v něm nepřekvapilo.
A Martin totálně dokonalý! Ve 22 letech nadšený budoucí otec!

13.07.2022 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Určitě velmi dobrá kniha. Ale…
Určitě bych preferovala, kdyby se kniha soustředila na jeden hlavní případ a nepopisovala všechny současné případy hlavních hrdinů. Dost se mi to pletlo.
Pletly se mi také postavy v příběhu. Naštěstí většinou bylo pořád dokola vysvětlováno, kdo je kdo.
3/4 knihy se “nic nedělo”, a pak najednou bum! A vše je jasné a vyřešeno.
Ale jinak zdařilá detektivka.

10.07.2022 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha se četla dobře. Některé věci mi přišly trochu moc a přitažené za vlasy. Millie byla příliš chytrá a chápavá. A některé motivy jsem nechápala-proč Jack má najednou touhu klábosit u whiskey a nevadí mu špatně rozdrcené prášky v ní???

01.07.2022 3 z 5

Hroby se otevřely Hroby se otevřely Benjamin Black (p)

Asi bych dala 3,5*. Zločin, zápletka ani rozuzlení mě příliš nezaujaly. A hlavní postavy taky moc ne. Další autorovu knihu si už nejspíš nepřečtu.

25.06.2022 2 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Po předchozích zkušenostech s autorkou jsem od zápletky a rozuzlení čekala rozhodně víc.
Kniha se četla dobře. Ale chtělo by to víc napětí.
Styl psaní mi tentokrát úplně neseděl.
Takže spíš zklamání.

11.06.2022 3 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Trošku naivní příběh a zápletka. Podle hodnocení jsem rozhodně čekala víc.
Přestože se autorka snažila posledních 100 stran nabýt akcí, tak já se prostě nudila a přála si už jen tu knihu dočíst.
Chvílemi byla kniha jako červená knihovna. Hlavní hrdinka potřebující zachránit a dokonalý princ na bílém koni…vlastně ve žlutém letadle!

04.06.2022 2 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Eleanor je svéráz! Ale je úžasná. A tahle kniha byla jako její hrdinka. Neuvěřitelně dojemný příběhy.

27.05.2022 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Asi bych taky chtěla bydlet v Bullerbynu. :-)

25.05.2022 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Zajímavý příběh se smutným a překvapivým koncem. Úplně něco jiného než předchozí autorovy knihy.

22.05.2022 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Lehce předvídatelný příběh o spoustě životních nedorozumění a křivd. Ale proč ne. Možná se k této knížce časem i vrátím.

17.05.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Zpočátku jsem se nemohla začíst. Kniha nebyla špatná, jen jsem čekala větší Waw, tajemství, prostě něco víc.

11.05.2022 3 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Vcelku zdařilá detektivka…i když do Agathy Christie má daleko. Vraha jsem odhalila, takže žádné překvapení. Bohužel.
Ale aspoň to byla klasická detektivka s vcelku sympatickými postavami.

09.05.2022 3 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Zajímavý příběh…ale moc jsem se nebála. Čte se dobře.Ale… Zatím jsem přečetla všechny díly, ale nejsem si jistá, jestli budu pokračovat.

29.04.2022 3 z 5