Christie2020 Christie2020 komentáře u knih

Osud člověka Osud člověka Michail Alexandrovič Šolochov

Tuhle útlou knížku mám moc ráda. Četla jsem ji už několikrát. Jeden smutný osud člověka. Podle mě je na ní právě úžasné, jak je krátká…vypravěč nepotřebuje mnoho slov…příběh strohý, jako je on sám. O to víc chytne za srdce.
A nejvíc mě dostává úplný konec knihy:
„Ne! Dospělí, za války zešedivělí muži nepláčí jen ve spánku. Pláčí i za bílého dne. A pak je hlavní – umět se včas odvrátit. Pak je nejhlavnější neranit srdce dítěte, aby nevidělo, jak ti po tváři stéká palčivá a sporá mužská slza…“

05.02.2023 5 z 5

Jedeme na dovolenou Jedeme na dovolenou * antologie

Oddechové a rychle plynoucí čtení o různých druzích dovolené. Různých postavách a zážitcích. Za mě dobre.

03.02.2023 4 z 5

Hluboké soutěsky Hluboké soutěsky Arnaldur Indriðason

Mě to nějak nezaujalo. Podle popisku knihy jsem rozhodně čekala něco WAW, což se ani v nejmenším nedostavilo a jsem zklamaná. Četla jsem pár předchozích autorových knih a to bylo rozhodně něco úplně jiného!
Začátek kapitoly vždy navazoval na to, co bylo před několika stránkami. A chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala. A jména některých postav mi unikala až do konce.
Přišlo mi, že půlka knihy je případ a půlka Konrádovo soukromí-případ otce.
Takže za mě průměr.

30.01.2023 2 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Na tuhle knihu jsem se moc těšila! Jenže jsem nakonec byla z hlavní hrdinky úplně ve stresu, jak pořád někde jezdí, nic nestíhá, pije a brečí, mluví s mrtvou matkou. Měla jsem z ní úplně úzkosti. :-(

21.01.2023 2 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Já vlastně nevím…špatné to nebylo. Ale proč autorka vybrala zrovna tyhle případy? Některé úplně zajímavé nebyly. Přišlo mi, že mnohé zůstalo nezodpovězeno, že to bylo dost povrchní. Často jsem se po přečtení nějakého zločinu ptala: A to je všechno? Kde je motiv? Nějaké podrobnosti. Často zaznělo jen-Policie tehdy a tehdy zatkla toho a toho. Cože??? Jak na to přišli?
Pro mě trochu fiasko. Pokud mě nějaký případ zaujal, tak jsem musela dohledat podrobnosti na internetu. :-(

13.01.2023 2 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Koupila jsem si detektivku a získala jsem skvělý psychologický román. Úžasný popis postav a napínavý děj. Ne všechny postavy jsem si oblíbila, ale to asi ani není nutné. Strhující konec…který mě potěšil!

12.01.2023 5 z 5

Co se stane dál Co se stane dál * antologie

Tak tahle kniha povídek se mi trefila do noty! Přečetla jsem ji během dvou dnů. Hned první povídka mě trošku zklamala…ale ostatní stály za to. V některých jsem se našla. A osudy některých hrdinek by mě zajímaly dál.
Určitě ponechám v knihovně a za čas přečtu znovu.

04.01.2023 5 z 5

Panství Loch Down Panství Loch Down Beth Cowan-Erskine

Od téhle knihy jsem čekala detektivní příběh…a dostala jsem příběh o skotské aristokratické rodině, jejíž členové se starají jen sami o sebe a o své potřeby… a o jejich sloužících, kteří dokáží pěkně překvapit.
Kniha bavila od začátku do konce.

03.01.2023 5 z 5

Mlha Mlha Ragnar Jónasson

Poměrně jednoduchý, ale mrazivý a čtivý příběh.
I když mám ráda složitější zápletky, stojí za přečtení.
* dolů za Huldičku, Dummičku, Erličku a Einárka! :-(

23.12.2022 4 z 5

Velmi zajímavé čtení. Pan Mareš je dobrý vypravěč a má v kapse spoustu historek ze své praxe vyšetřovatele. A jeho Případy 1. oddělení rozhodně nemají chybu.

13.12.2022 5 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Dobrý knižní počin. Rozuzlení překvapivé. Mrazivé počasí i atmosféra.
Jen opět hrdinka, co přežije úplně všechno a všechny. Chtělo by to trošku víc reality.
Hvězdička dolů za zdlouhavý konec.

07.12.2022 4 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Knihu jsem přímo hltala. Vyhovovaly mi i krátké kapitoly. Pořád jsem se snažila odhadnout, jak to celé s Josy bylo. Konec určitě překvapil. Ale velké WAW to nějak nebylo… Škoda.

29.11.2022 4 z 5

Třetí dívka Třetí dívka Agatha Christie

Už jsem četla lepší autorčiny knihy. Zdálo se mi, že se v ní stále nic pořádně neděje.

19.11.2022 3 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Pan profesor je jistě kapacita, rozhovor zajímavý, i když se spoustou věcí v medicíně i v jiných oblastech s ním nesouhlasím. Ale to není na škodu.
Jen asi, jak jsem z medicínského oboru, mi kniha nepřišla tak skvělá a zajímavá, jako rozhovor s kapitánem Helclem o létání.

19.11.2022 3 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Příběh snadno předvídatelný, ale protože jsem romantická, tak se mi linie Sophie-Joseph líbila. I když je fakt, že se od hororu začínáme přesouvat k červené knihovně. Postupná sestupná tendence napětí a strachu s každou další autorčinou knihou.
No…a kdybych já byla Sophie, tak už jsem dávno mrtvá nebo blázen.

07.11.2022 3 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Kniha se četla dobře. První polovina mi vyhovovala víc. Ta druhá se stala klasickou americkou oslavou amerického hrdinství a cti. Ač polomrtvý stejně budu bránit Ameriku a jejího prezidenta a blablabla. Typická americká akční tvorba. Kýč. Což mě dost mrzí, protože se z této knihy určitě dalo získat víc.

27.10.2022 3 z 5

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Na základě recenzí jsem se opravdu soustředila na text a postavy, i když jich bylo skutečně dost, se mi nepletly. Opravdu dobré je i soustředit se na datum před každou kapitolou. Kniha se četla skvěle, ale opět jsem čekala víc.
Některé pohnutky mi přišly zvláštní a některé reakce přitažené za vlasy. A asi mi vadilo i příliš mnoho smrtí a vrahů…

19.10.2022 3 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Na základě mnoha recenzí jsem od této knihy nic moc nečekala. Jen mě lákalo přečíst si ji. A to bylo jedině dobře. Kniha mě bavila, možná bych ubrala stránek o Frances a přidala o jiných postavách. Ale bavila jsem se a konec mi vůbec nevadil.

12.10.2022 3 z 5

Krvavé stíny Krvavé stíny Jérôme Loubry

Skvělý, skvělý, skvělý námět…s nevyužitým potenciálem! :-(
Po přečtení Útočiště, což pro mě bylo WAW!!!!, znamenala tahle kniha obří zklamání. Příběh byl tedy skvělý, napínavý, čtivý, knihu nešlo odložit.
Ale co ten konec??? Ten ji podle mě zabil. Čekala jsem mnohem mnohem víc. Škoda.

02.10.2022 3 z 5

Papírové domky Papírové domky Jiří Klečka

Knihu jsem koupila jen dle názvu, vůbec jsem netušila, o jaký druh příběhu se jedná.
Styl psaní velmi čtivý. Příběh překvapivý…jen opravdu úplně ne pro mě.
Na druhou stranu, něco si z něj přecejen odnesu.

24.09.2022 3 z 5